Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Dopiero nabyte, zdobyte, upolowane...
Autor Wiadomość
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 11 Listopada 2005, 12:24   

Kupiłem wczoraj "Polactwo" RAZ'a... Po długich oporach...
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 11 Listopada 2005, 12:48   

Heh! Z "Polactwem" niezmiennie będzie mi się kojarzył fragment z wywiadu, jaki przeprowadzał Bereś z RAZem.
B: W Polactwie stwierdza pan, że statystycznie 51% populacji w naszym kraju, to polactwo właśnie. Jesteśmy tu we dwóch. Który z nas?
(cytat niedokładny)

:mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 12 Listopada 2005, 11:40   

Wczoraj zakupiłam "Dzienny patrol" Łukjanienki."Nocnego patrolu" nigdzie nie mieli...ciekawe dlaczego? :wink:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Listopada 2005, 12:22   

"Oblicze Carnej Palmiry" Władimir Wasiliew, Fabryka Słów (29.90) Przeczytałem 1/3 IMO Madzik lepiej pisze...
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Listopada 2005, 11:17   

Nie nabyłem, ale przeczytałem "Klub Dantego". Zarwałem noc, żeby doczytać do końca. To chyba wystarczy za moją rekomendację :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 13 Listopada 2005, 23:12   

Też mam rekomendację i to bez powoływania się na własny autorytet, ale to dlatego, że nie jestem autorką. Zatem: rekomendacja autorska niech będzie, czyli dzieło niechaj przemówi samo za siebie.

Et voila:
"Na pełnej odpadków ulicy ścielił się trup, głównie niemiecki."
"LAZARET" Mateusz Spychała [w:] "Deszcze niespokojne"; str. 440. :mrgreen:

<brakuje mi tego emoticonu od tarzania się po ziemi, zatem ROTFL - wybaczcie, Słaboznający Skróty>
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Kaxi 
Luke Skywalker


Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Listopada 2005, 09:58   

A ja kupiłem "Zdradę w Krondorze" i "Królewskiego Bukaniera" Raymonda Feista i dzięki temu mam już wszystko tego autora, co wydano w Polsce. :bravo Ale jeszcze w tym roku ISA wyda "Króla Lisów" - szykują się wesołe Święta :mrgreen:
_________________
WWW.OPOWIADANIA.0.PL - short stories i muzyka w jednym
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 15 Listopada 2005, 12:11   

Wczoraj wracam z pracy, a tu paczuszka a w niej Erikson Wspomnienie lodu - Jasnowidz, dwie części Przypływów nocy i najnowszy zeszyt Asterixa. Dotarła w sam czas, bo właśnie czytam Wspomnienie lodu - Cień przeszłości. Będzie co robić przez najbliższe wieczory. Mniam :mrgreen:
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 15 Listopada 2005, 12:35   

Wczoraj:
Pratchett "Piramidy"
Leiber "Przez mgły i morza"
i jeszcze imieninowy prezent: Leiber "Droga do skarbu"

dzisiaj:
Carey "Strzała Kusziela"
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 15 Listopada 2005, 12:41   

Ja też bym chciał codziennie jakąś nową książkę - najlepiej jeszcze dostać, bo kupować nie dam rady :cry:
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 15 Listopada 2005, 12:54   

Niestety też fundusze nie pozwalają mi na codzienne zakupy. :/
Ale czasem się tak trafia, zwłaszcza gdy odwiedza się księgarnie z tanią książką.
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Listopada 2005, 13:00   

A ja dostałem właśnie "Łzy Nemesis" Rafała Dębskiego :) i po zajrzeniu do środka mam ochotę spożytkować natychmiast, i tylko poczucie obowiązku powstrzymuje :) zapowiada sie smacznie.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 15 Listopada 2005, 13:03   

Dziś zastanawiałem się w księgarni nad "Łzami Nemesis" - wygrała jednak "Strzała Kusziela". Za drogie są te książki, za drogie. :cry:
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 15 Listopada 2005, 13:09   

Kiedyś miałem taki pomysł żeby książkę rozprowadzać jedynie przez internet - cały nakład. Sporą część kasy za książkę zabiera hurtownik i księgarz, gdyby obciąć ten kawałek, to może znacząco zmieniła by się cena. W końcu ku temu idziemy, że wszystko będziemy kupować w necie. Może czas poeksperymentować NURS-ie :?:
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Listopada 2005, 13:23   

Adon napisał/a
Dziś zastanawiałem się w księgarni nad Łzami Nemesis - wygrała jednak Strzała Kusziela. Za drogie są te książki, za drogie. :cry:


Mówisz o drugim tomie? Pierwszy był super :) drugi podobno też jest niezły, więc pewno kupię...

Za drogie, owszem...
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Listopada 2005, 13:26   

Czarny napisał/a
Kiedyś miałem taki pomysł żeby książkę rozprowadzać jedynie przez internet - cały nakład. Sporą część kasy za książkę zabiera hurtownik i księgarz, gdyby obciąć ten kawałek, to może znacząco zmieniła by się cena.


Wiesz, a zastanawiałeś się, ile byś sprzedał egz. gdyby ludzie nie mogli dotknąc tej książki i jej przekartkować? :) Znani autorzy - owszem. Eco, Sapkowski czy Pilipiuk tak samo sprzedają się w sieci, jak i w księgarniach. Ale już co do mniej znanych autorów, jestem sceptyczny.

Aha, i co do tej ceny, no nie wiem. Obsługa księgarni plus koszt wysyłki - wziąłeś to pod uwagę? :) Plus jakiś zysk? :)
Urwałbyś moim zdaniem parę złotych, mając za to od ***** problemów z całą dystrybucją.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 15 Listopada 2005, 14:03   

Mgliście pamiętając wywód o cenach w wydawnictwie Runa na jakimś konwencie, to było jakieś 30-40% ceny, wg mnie nie mało. Skoro opłaca się bardziej wydawcy wysłać np. prenumeratę pocztą (i czasem dorzucić) jakiś prezent, niż oddać wszystko do kolportera, to chyba coś w tym jest. Poza tym nie kupiłeś dotąd żadnej książki "bez dotykania"? Zresztą tak się rysuje przyszłość wszelkiej sprzedaży, ktoś kiedyś może to zacząć robić z książkami.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Listopada 2005, 14:20   

Czarny napisał/a
Mgliście pamiętając wywód o cenach w wydawnictwie Runa na jakimś konwencie, to było jakieś 30-40% ceny, wg mnie nie mało. Skoro opłaca się bardziej wydawcy wysłać np. prenumeratę pocztą (i czasem dorzucić) jakiś prezent, niż oddać wszystko do kolportera, to chyba coś w tym jest. Poza tym nie kupiłeś dotąd żadnej książki bez dotykania? Zresztą tak się rysuje przyszłość wszelkiej sprzedaży, ktoś kiedyś może to zacząć robić z książkami.


Dziewczyny mówiły zapewne o cenie zbytu. Ale przecież z tych 40 procent musisz opłacić wysyłkę, a także prowadzenie owej księgarnii w sposób legalny - inaczej nie masz prawa sprzedaży. I tu pojawia się kluczowa kwestia: jak pupularny musi być autor ksiązki, aby np. 1000 osób zechciało zaryzykować, nie mając książki w ręku? Bo to jest ryzyko. I tu się powtórzę: Pilipiuka kupią. Ale już do do Pawlaka jestem nieco sceptyczny.A co do Kaprysińskiego, który nie istnieje na rynku wydawniczym... wiesz, 100 egzemplarzy sprzedanych i - bankrutujesz. Tak to moim zdaniem wygląda, choć mogę się mylić.

A ja rzadko kupuję książki metodą wysyłkową, a autorów nieznanych - wcale. To znaczy, w beletrtystyce. Temat plus znajomość autora. Krótko mówiąc, da się to sprowadzić do zaufania.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 15 Listopada 2005, 14:26   

Nie wiem jak jest z tym pozwoleniem, ale Runa, FS i Solaris sprzedaje swoje.
Gdybym ja miał kupować tylko w księgarni, to nie wiem, czy miałbym połowę tego co mam dziś. Poza tym nie jakiegoś Kaprysińskiego nie wiadomo skąd, ale autorów znanych z czasopism, z poprzednich książek itp. Poza tym są polecanki w wielu miejscach w necie, nawet na stronach wydawcy. Czy nawet całe rozdziały demo do zachęcenia. Tradycyjne zakupy wymierają, trzeba szukać nowych rozwiązań.
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 15 Listopada 2005, 14:31   

Czarny napisał/a
Czy nawet całe rozdziały demo do zachęcenia. Tradycyjne zakupy wymierają, trzeba szukać nowych rozwiązań.


A kto Ci takich bzdur naopowiadał?
Owszem, kupuje w Sieci, jak jest taniej. Ale najpierw truchtam do Empiku i patrze co to za zwierze. Bez dostępności papierowego ekwiwalentu w księgarni sprzedałoby się około 90% mniej w Sieci. Fakt, taki np. Sapek pewnie by zszedł, ale zapytaj go, czy zgodzi się na taki (watpliwy dość) eksperyment.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Listopada 2005, 14:37   

Czarny napisał/a
Nie wiem jak jest z tym pozwoleniem, ale Runa, FS i Solaris sprzedaje swoje.


To są legalne, zarejestrowane firmy. Ich założenie kosztowało.

Czarny napisał/a
Poza tym nie jakiegoś Kaprysińskiego nie wiadomo skąd, ale autorów znanych z czasopism, z poprzednich książek itp.


Ale o tym pisałem. Popularny autor, znany i lubiany - owszem. Na debiutancie wydanym w ten sposób popłyniesz bez wątpienia. Zresztą, widzisz... ja znam po prostu parę takich prób. Wszystkie co do jednej - plum!

Czarny napisał/a
Poza tym są polecanki w wielu miejscach w necie, nawet na stronach wydawcy. Czy nawet całe rozdziały demo do zachęcenia. Tradycyjne zakupy wymierają, trzeba szukać nowych rozwiązań.


Nie wiem, skąd bierzesz dane o wymieraniu sprzedaży tradycyjnej, skoro wielu wydawców twierdzi, że np. sieć Empików daje im połowę sprzedanego nakładu.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 15 Listopada 2005, 14:40   

A kto Ci naopowiadał takich bzdur, że Empik jest WSZĘDZIE. Nie każdy mieszka w dużym mieście i przebiera w księgarnio-empikach. I powiem Ci, że Sapek by się zgodził w ciemno, bo jego nie obchodzi jak wydawca sprzeda jego książki. On dostaje swoją dolę (może nawet dostałby większą) i w dystrybucję się nie wtrąca.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Listopada 2005, 14:56   

Czarny napisał/a
A kto Ci naopowiadał takich bzdur, że Empik jest WSZĘDZIE.


Wyluzuj, błagam. Nigdzie czegoś takiego nie napisałem :)

Czarny napisał/a
Nie każdy mieszka w dużym mieście i przebiera w księgarnio-empikach.


Mieszkam w mieście, które ma 250 tysięcy mieszkańców i kiepskie księgarnie. Ale to nie jest żaden argument za sprzedażą wysyłkową. W "ciemno" zamawia sie rzeczy raczej sprawdzone.

Czarny napisał/a
I powiem Ci, że Sapek by się zgodził w ciemno, bo jego nie obchodzi jak wydawca sprzeda jego książki. On dostaje swoją dolę (może nawet dostałby większą) i w dystrybucję się nie wtrąca.


A rozmawiałeś z nim o tym? Bo ja znam jego zdanie w tej sprawie, taka różnica. On byłby jednym z ostatnich, który zgodziłby sie na sprzedaż tylko internetowa, bo to by mu obcięło zyski w sposób drastyczny. Na przykład z supermarketów...

Ale wiesz, kłócić się nie zamierzam, więc pozostańmy przy swoich zdaniach, okej?
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 15 Listopada 2005, 15:09   

Bzdury o Empikach tyczyły Taclema.
Rozmawiałem z Sapkiem na ostatnim Polconie, gdzie twierdził, że nie wtrąca się w to co robi wydawca. Wydawca płaci mu tyle na ile opiewa umowa, i sam się martwi o dystrybucję.
Wychodzę właśnie z pracy, więc nie będzie mnie "na linii".
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Listopada 2005, 15:13   

Czarny napisał/a
Rozmawiałem z Sapkiem na ostatnim Polconie, gdzie twierdził, że nie wtrąca się w to co robi wydawca. Wydawca płaci mu tyle na ile opiewa umowa, i sam się martwi o dystrybucję.


Ale to dwie różne rozmowy :) Jasne, że Sapek nie jest od dystrybucji.
Ale ja odnosiłem się do Twej opinii, że zgodziłby się na sprzedaż wyłacznie internetową. Otóz - nie sądzę, bo na temat jej wyników rozmawiałem z nim rok temu. W przypadku jego książek jest to ułamek tego, co idzie przez tradycyjną sprzedaż.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 15 Listopada 2005, 15:38   

O co się kłócicie? W statystykach wychodzi, że sprzedaż ogółem to ponad 50% sieci, a net - kilka procent (nie pamietam dokładnie, ale zaryzykuję, że maksymalnie 6%). Z książkami jest nieco inaczej - dominują sieci, rzecz jasna, księgarnie, supermarkety, ale też jednym z najpopularniejszych towarów zamawianych przez Polaków przez net są książki. Tutaj odsetek zakupów przez net sięgnie zapewne 10%.

Niemniej, niech nikt nie popełnia amatorskiego błędu oceny rynku przez pryzmat własnej d... pozycji i zachowań. Nadal jest tak, że zakupy tradycyjne cieszą się o wiele większym zaufaniem niż zakupy przez net => właśnie dlatego, ze dotknąć się nie da (najpopularniejszy z powodów, choć nie jedyny), że nie można od razu zabrać do domu, etc. I zgadzam się z Taclemem, że większość zamawiających najpierw sprawdza w Empiku, czy gdzie indziej, zanim jakąkolwiek książkę zamówi w necie => najczęściej powodem jest niższa cena.
Znaczy: jeszcze nie jest tak, że cały nakład pójdzie przez net i to się opłaci. Śmiem nawet przypuszczać, że jeszcze długo nie...
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Listopada 2005, 15:42   

Margot napisał/a
O co się kłócicie? W statystykach wychodzi, że sprzedaż ogółem to ponad 50% sieci, a net - kilka procent (nie pamietam dokładnie, ale zaryzykuję, że maksymalnie 6%). Z książkami jest nieco inaczej - dominują sieci, rzecz jasna, księgarnie, supermarkety, ale też jednym z najpopularniejszych towarów zamawianych przez Polaków przez net są książki. Tutaj odsetek zakupów przez net sięgnie zapewne 10%.

Niemniej, niech nikt nie popełnia amatorskiego błędu oceny rynku przez pryzmat własnej d... pozycji i zachowań. Nadal jest tak, że zakupy tradycyjne cieszą się o wiele większym zaufaniem niż zakupy przez net => właśnie dlatego, ze dotknąć się nie da (najpopularniejszy z powodów, choć nie jedyny), że nie można od razu zabrać do domu, etc. I zgadzam się z Taclemem, że większość zamawiających najpierw sprawdza w Empiku, czy gdzie indziej, zanim jakąkolwiek książkę zamówi w necie => najczęściej powodem jest niższa cena.
Znaczy: jeszcze nie jest tak, że cały nakład pójdzie przez net i to się opłaci. Śmiem nawet przypuszczać, że jeszcze długo nie...


Pozwolę sobie zacytować Twój post w całości, bo to jest to, co też próbowałem wyjaśnić. Nie widzę szans w ciągu najbliższych paru lat na sukces ksiązki rozpowszechnianej głównie w sieci.

A w Stanmach chyba sprzedaż wysyłkowa to 40 procent. Więc też daje do myślenia, skoro to kraj o wiele bardziej zinternetowany niż nasz :) i mają jeszcze setki klubów książki, a my dwa-trzy.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 15 Listopada 2005, 15:52   

Bo zapewne powody są podobne, choć ich hierarchia może inna. Może to kwestia, że też trzeba czekać, może dostępność książek w dużych centrach handlowych jest większa? A może po prostu zaufanie klientów nie jest jednak tak wysokie, jak można sądzić i macanie to nadal podstawa handlu? :mrgreen:

Generalnie: nie ma jeszcze rozwiązań, które zastąpią tradycyjne zakupy. I chyba nie będzie. Oczywiście, nadejdzie w końcu era ebooków, ale podejrzewam, ze będą to czasy prosperity dla epiratów :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Listopada 2005, 22:55   

Mega offtop... :bravo
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 15 Listopada 2005, 23:02   

<vox de profundis mode/on>

Offtopy to moja specjalność :mrgreen:

<vox de profundis mode/off>
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group