Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojciech Świdziniewski
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Czerwca 2006, 22:52   

Zarozki, ja o naszych góralach mówię :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Olaf 
Tom Bombadil


Posty: 28
Skąd: Białystok
Wysłany: 25 Czerwca 2006, 22:52   

Nie, to nowy film, z zeszłego roku. Wyszedł u nas na DVD. Jeden z lepszych filmów o wikingach jaki widziałem.
_________________
"Z wiedźmą spał! Są gorsi niż Celtowie! W jednym ręku miecz, w drugim fiut... Ciekawe którą się żegnają..."
 
 
Olaf 
Tom Bombadil


Posty: 28
Skąd: Białystok
Wysłany: 25 Czerwca 2006, 22:55   

A ja mówiłem o syganturce, że to z "Beowulfa i Grendela" :) Górali to se jednak w kosmosie wyobrazić nie mogę - chyba się starzeję. :)
_________________
"Z wiedźmą spał! Są gorsi niż Celtowie! W jednym ręku miecz, w drugim fiut... Ciekawe którą się żegnają..."
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Czerwca 2006, 23:00   

Czekaj, zobaczysz. Jak się zbiorę, to pomysl sprzed dwudziestu lat...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 25 Czerwca 2006, 23:01   

... to będzie rzeźnia. Ale takie pomysły spzred lat... to musi być coś! coś dojrzałęgo :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Czerwca 2006, 23:02   

Jak dobre wino...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 06:43   

Olaf: właśnie przeczytałem Twoje opowiadanko i bedzie punkt... kto dostanie drugi jeszcze nie wiem bo 2 walczą :D
A wracając do wikingów to popatrz na link wpierwszym poście tego tematu :mrgreen:
 
 
anajo 
Frodo Baggins

Posty: 109
Skąd: płock
Wysłany: 26 Czerwca 2006, 10:10   

ja mam PYTANIE : co z Murarzami ,chciałbym zobczyć kiedyś murarzy w ksiegarniach :?: :?:
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 08:30   

Ja kiedyś widziałem, niespecjalne widowisko, strasznie chlapią zaprawą po książkach :mrgreen:
Olafie, mam alergie na Vrile, to jedyne co mnie odrzuciło od opowiadania. Cholera nawet nie wiedziałem, że mam. Czytam sobie spokojnie, wciągnąłem się nawet, akcja zapierdziela sobie jak zając po miedzy, a tu nagle vril! Przyznam się, że nie zdzierżyłem i pi....łem w kąt, a do opka wróciłem na drugi dzień. Konstrukcje startową pod takiego vrila to często mijam jak zdarza mi się na drugą stroną gór Sowich trafić. Jakiś baran, zwyczajny betonowy podest pod silos na lądowisko UFO przerobił i do literatury na dodatek trafił. No szlag.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 09:12   

Witkowski mu było :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Olaf 
Tom Bombadil


Posty: 28
Skąd: Białystok
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 09:13   

A szczerze mówiąc, to te vrile i te drugie, heinabu, czy jakoś tak, to mi zwisają. :) Nie pałam do nich ani miłością, ani nienawiścią - podpasowały mi do opka to się w nim pojawiły. Nie staram się przekazać jakiejś ideologii, czy nawet samej idei. A, że Tobie vrile nie przypadły do gustu i ciepłeś z tego powodu opowiadaniem w kąt, to masz do tego swe niezbywalne prawo. :)
_________________
"Z wiedźmą spał! Są gorsi niż Celtowie! W jednym ręku miecz, w drugim fiut... Ciekawe którą się żegnają..."
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 09:24   

Ciepłem, ale wróciłem bo to fajne opowiadanie jest :bravo
 
 
Olaf 
Tom Bombadil


Posty: 28
Skąd: Białystok
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 09:44   

Cieszy mnie to, Panie Rafale. :) W następnych opowiadaniach na pewno nie będzie żadnych vrili - jak dla mnie, to wyciagnąłem z tej tematyki już wszystko. Poza tym ciężko mi się pisze political fiction nawiązującą do obecnych czasów. Wolę miecze, topory i wiedźmy. ;)
_________________
"Z wiedźmą spał! Są gorsi niż Celtowie! W jednym ręku miecz, w drugim fiut... Ciekawe którą się żegnają..."
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 09:53   

Olaf: zakładam ze wiedźmy są nagie :mrgreen:
 
 
Olaf 
Tom Bombadil


Posty: 28
Skąd: Białystok
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 09:58   

No ba! Ubrane mogą cię skrzywdzić - nagość je krępuje :)
_________________
"Z wiedźmą spał! Są gorsi niż Celtowie! W jednym ręku miecz, w drugim fiut... Ciekawe którą się żegnają..."
 
 
JohnDoe 
Langolier


Posty: 298
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: 29 Czerwca 2006, 11:32   

Też mi się zdawało, że gdzieś już o tym całym master planie zi Dżermansów czytałem :D Troszke szukania i znalazłem taką stronkę . To tylko na wypadek, gdyby kogoś interesowało, albo chciałby się pośmiać :)
Gratuluję fajnego opowiadania, Olafie :]
 
 
Olaf 
Tom Bombadil


Posty: 28
Skąd: Białystok
Wysłany: 29 Czerwca 2006, 23:35   

I nie powiem, że na tej stronie się nie wzorowałem :) Tam były wszystkie informacje niezbędne do napisania tego opowiadania. :) Pierwszy rozdział opowiadania powstał jako samodzielna część - artefakt i (nie)odpowiedni człowiek w odpowiednim miejscu. Młody Hitler, jeszcze nie spaczony wojującą wizją nacjonalizmu i symbol władzy nad światem. Potem znalazłem stronkę z landszaftami Hitlera z jego młodzieńczego okresu. Do tego mistycyzm hitlerowców i ksiązka, bodajże, "Wielcy magowie Hitlera". Tam było wiele o "myśli" technicznej fuhrera i wyprawach jego ludzi do Tybetu. V1 i V2, ufopodobne statki i takie tam bzdety. A, że uwielbiam wszelkie teorie spiskowe, bo to w większości fantastyka pierwszej wody, to i coś tam zaczęło kiełkować. Połączyć legendę z mistycznym nazizmem i współczesnym wydarzeniami - czegóż więcej chcieć do ciekawej opowieści? Przyjmuję zarzuty skondensowania samej historii i jej przewidywalności - ja się dobrze bawiłem ją pisząc. A co do samego opowiadania - materiałów było za dużo na opowiadanie i za mało na powieść. Zresztą nie lubię pisać długich form - bardziej podoba mi się taktyka wikingów. Rozpoznanie, szybki atak i liczenie łupów połączone z biesiadą.
_________________
"Z wiedźmą spał! Są gorsi niż Celtowie! W jednym ręku miecz, w drugim fiut... Ciekawe którą się żegnają..."
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Czerwca 2006, 22:26   

Powieść to by z tego wykroił niezłą, trzeba by tylko posiedzieś. :P Gratuluję pomysłowości. Powiązanie wszystkiego z WTC - bomba. I widać przymróżone oczko.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 26 Czerwca 2008, 12:34   

Żem sobie niedawno "Murarzy" przypomniał i kurde, szkoda, że jakoś nic nowego nie widać... :(
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Olaf 
Tom Bombadil


Posty: 28
Skąd: Białystok
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 17:49   

Cierpliwości, padawanie. To, że na razie cisza w eterze w sprawie murarzy, nie znaczy, że nic się nie dzieje. Trzeba najpierw pokończyć inne projekty ;)
_________________
"Z wiedźmą spał! Są gorsi niż Celtowie! W jednym ręku miecz, w drugim fiut... Ciekawe którą się żegnają..."
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 20:04   

Olaf napisał/a
Cierpliwości, padawanie. To, że na razie cisza w eterze w sprawie murarzy, nie znaczy, że nic się nie dzieje.


Olaf! tożto najlepsza wieść jaką usłyszałem od czasu wypuszczenia Toy Wars! sory za porównanie ale to właśnie twoje teksty ( i NURSa ) utkwiły mi w pamięci tak jak teksty GINa...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Olaf 
Tom Bombadil


Posty: 28
Skąd: Białystok
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 22:03   

Nie spodziewaj się za szybko nowych Murarzy, jak mówiłem, najpierw muszę pokończyć inne projekty. Co prawda prace nad powieścią zostały wstrzymane na czas nieokreślony, ale wrócę do niej na pewno. Będzie też kilka opowiadań. I o wikingach również ;) Najpierw jednak musimy z Winlandem skończyć budować gród, a koniec prac przewidziany jest dopiero za rok, półtora. I dopiero wtedy ruszą Murarze. W międzyczasie pewnie jeszcze się coś mojego ukaże - nie wiem, czy w SFFiH, czy gdzie indziej, ale powolutku zacznę regularnie coś pisywać. Póki co, zapraszam na stronę Winlandu , gdzie jest druga część "Na wiking!" - serii opowiadań pisanych specjalnie dla Winlandu. No i można tam obejrzeć fotki z postępów naszej pracy na grodzie. :)
_________________
"Z wiedźmą spał! Są gorsi niż Celtowie! W jednym ręku miecz, w drugim fiut... Ciekawe którą się żegnają..."
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Sierpnia 2008, 23:23   

Wracaj Wojtek do hal, wracaj.
Zapraszam cię zwłaszcza na łamy SFFH. :twisted:
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 15 Sierpnia 2008, 14:23   

Olaf,
Cytat
prace nad powieścią zostały wstrzymane


Ważne że wstrzymane a nie zarzucone ;-)

Winland fajna rzecz, pamiętam jak jeszcze byłem w LO dzięki tobie się o nim dowiedziałem. Ale jak się zaczęły studia jakoś nie wyszło, chciałem się gdzieś zapisać ale najwyraźniej nie go było moją pasją...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Olaf 
Tom Bombadil


Posty: 28
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Sierpnia 2008, 15:35   

Teraz Winland, osobowo, już nie jest taką potęgą jak kiedyś, gdy mogliśmy spokojnie wystawić dwudziestu wojów i każdy z wolnych miał "swojego" niewolnika ;) Jest nas dużo mniej, ale za to, wszystko to stare wygi z ułożonym życiem, rodzinami, pracą zawodową, więc perturbacje życiowe raczej nam nie zaszkodzą. Nie prowadzimy już teraz naboru, ale swojego czasu chętnych było sporo. Tylko, że na dziesięciu kandydatów zostawał zazwyczaj jeden konkretny. Zresztą moda na wikingowanie już minęła. I całe szczęście.
_________________
"Z wiedźmą spał! Są gorsi niż Celtowie! W jednym ręku miecz, w drugim fiut... Ciekawe którą się żegnają..."
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 15 Sierpnia 2008, 21:04   

Olaf napisał/a
I całe szczęście.


Trudno się nie zgodzić.

Z niejaką tęsknotą patrzę na długobrodych panów w płaszczach opuszczających gród w Rynii, kiedy ja z kolegami wypatrujemy nurów czarnoszyich nad Zegrzem - mogłem być jednym z nich ( długobrodych, choć mam marną brodę ), ale jakoś to się inaczej potoczyło.

Pamiętam opis oblężenia grodu w Rynii :mrgreen:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 18 Lipca 2009, 22:32   

Zaskakująca wiadomość :D Nareszcie! :bravo
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 18 Lipca 2009, 22:36   

No właśnie też dzisiaj widziałem.
:bravo Czekam z niecierpliwością.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 19 Lipca 2009, 11:45   

Nekromantę z pudła wypuścili ;) :bravo za nieodpuszczanie.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Lipca 2009, 13:53   

No nareszcie Hamdirholm się ruszył! Baruk khazad! Czy jak to było.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group