Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Potrzebna krew
Autor Wiadomość
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2010, 16:22   Potrzebna krew

Słuchajcie, ja nie mogę, ale może ktoś z Was? Pozwalam sobie przekleić apel z zaprzyjaźnionego bloga.

Potrzebna krew - sprawa pilna
Ojciec mojego kumpla leży w szpitalu i potrzebuje dużych ilości krwi. Żeby ją dostał w odpowiedniej ilości, ktoś musi ją oddać, bo w szpitalu jak w wojsku, cyfra się musi zgadzać. Grupa dowolna, miejsce dowolne ale trzeba dostarczyć zaświadczenie o tym, że się krew oddało. Po kolei.

Województwo mazowieckie
Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na ulicy Saska 63/75. Oddając krew należy zaznaczyć, że to na Andrzeja Jurgiela (Andrzej Jurgiel) i wziąć zaświadczenie. Jeżeli oddajecie na Saskiej, można je zostawić w recepcji, kumpel odbierze i pokaże lekarzowi.

Lista oddziałów RCKiKa na terenie województwa mazowieckiego. Oddając tam krew też można zostawić zaświadczenie i oni sobie automagicznie wszystkie informacje przetransferują. Z tym że zawsze warto mieć wątpliwość, bo przemiła i uczynna pani na telefonie to jedno, a nasza polska rzeczywistość drugie. Dlatego jeżeli ktoś zdecydowałby się oddawać krew w oddziale, to niech na wszelki wypadek dopyta czy jeżeli zostawi zaświadczenie na miejscu, wszystko będzie w porządku.

Jeżeli okazałoby się, że nie w porządku, to zaświadczenie można wysłać pocztą na adres kolegi:
Paweł Jurgiel
ul Olesińska 6/52
02-548 Warszawa

Jeżeli ktoś odda krew poza Warszawą ale pracuje tutaj, może podrzucić zaświadczenie do:
knajpy Paradox - Jezierskiego 3/5, boczna Rozbratu, powiedzcie barmanom o co chodzi, dadzą znać kumplowi
do mnie do Agory - zostawić na nazwisko Radosław Teklak i powiedzieć dziewczynom, że to pilne - zadzwonią
dać mi znać skąd można zaświadczenie odebrać - podjadę i zabiorę. Kontakt albo telefoniczny (jak ktoś zna) albo mailowy teklak na gmailu albo radkowiecki na gazecie.

Opcje związane ze mną są ważne do końca tego tygodnia, w przyszłym wyjeżdżam z Warszawy. Gdyby ktoś więc miał do przekazania zaświadczenie w przyszłym tygodniu, niech kontaktuje się bezpośrednio z kolegą na adres mailowy: larpownia małpa gmail kropka com. Ewentualnie mail/telefon do mnie i wystąpię za pośrednika.

Osoby spoza Warszawy

Oddajecie krew, bierzecie zaświadczenie, wysyłacie na adres kumpla.

Kryteria dla krwiodawców
Dyskwalifikacja czasowa: http://www.rckik-warszawa.com.pl/index.php?docid=5
Dyskwalifikacja stała: http://www.rckik-warszawa...ex.php?docid=16

Stan ojca Skały jest taki, że liczy się czas i oczywiście im szybciej krew zacznie płynąć, tym lepiej. Ale jeżeli ktoś nie może jej oddać w tym tygodniu, przyszły też będzie bardzo dobry.

Wiem, że sprawa jest nieco bardziej skomplikowana niż kliknięcie w brzuszek pajacyka ale mam prośbę żebyśmy zrobili przynajmniej tyle, ile jesteśmy w stanie. Jeżeli nie możesz oddać krwi, przeklej linka u siebie na stronie, blogu czy facebooku. Powiedz znajomym w pracy, szturchnij rodzeństwo. Po coś przecież ten web 2.0 powstał.


Poniżej link do źródła.
http://radkowiecki.blox.pl/html
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2010, 16:34   

nie mogę, choćbym chciał :(
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2010, 16:38   

Ja niestety też nie :(
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2010, 16:40   

ba diabetycy się nie nadają - niestety :(
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2010, 16:41   

oddalem 2 tyg temu, wiec najwczesniej za 1,5 mies bede mogl, ale przekazalem dalej
tylko nie wiem czy to dziala pomiedzy wojewodztwami? czy kazde wojewodztwo nie rozlicza sie osobno czasem?
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2010, 16:48   

Apel jako ogół popieram, ale jak to jest? Ktoś potrzebuje krwi, to powinien ją dostać, nie? Co to za jakieś zaświadczenia i w ogóle?
Wiadomo, że żeby ktoś mógł krew dostać, to ktoś inny musi ją oddać, ale jak ktoś potrzebuje, to nie powinien jej dostawać z automatu?
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2010, 16:58   

Takie sytuacje się często zdarzają latem, jak krwiodawcy wyjeżdżają na wakacje, a że teraz to nie wiem. Może grupa rzadka i jest problem z zabezpieczeniem większych ilości?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Kai 
Bloody Mary


Posty: 10167
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2010, 17:42   

dalambert napisał/a
diabetycy się nie nadają - niestety :(

Ano niestety.
Ale mam paru znajomych, podam dalej.
_________________
- Ucieczka płynu dowodowego z miejsca zbrodni do przełyku podejrzanego!
- to nieprawda, płyn się boi pana władzy i skrył się we mnie!
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2010, 20:58   

Pako, mnie kiedyś podawano krew w sytuacji super pilnej. Po czym lekarz prowadzacy stwierdził, że mnie nie wypisze dopóki ktoś z rodziny lub znajomych mnie nie "wykupi" oddajac analogiczną ilość krwi.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group