Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
RSS feed?
Autor Wiadomość
pshemko 
Gollum


Posty: 10
Skąd: 13h stamtąd ;-)
Wysłany: 13 Października 2005, 04:58   RSS feed?

Jest jakas szansa na takowy? Znacznie to ulatwia sprawdzanie czy sie gdzies jakas ciekawa wiadomosc pojawila.

A i jeszcze jedno, prosilbym o dodanie mojej strefy czasowej UTC+13h. W tej chwili najdalsza to UTC+12h, co nie do konca zgrywa sie lokalnym czasem :-P
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Października 2005, 09:39   Re: RSS feed?

[quote="pshemko"]A i jeszcze jedno, prosilbym o dodanie mojej strefy czasowej UTC+13h. W tej chwili najdalsza to UTC+12h, co nie do konca zgrywa sie lokalnym czasem :-P [/quote]

Hmm... Masz w jedna strone +12 (w prawo, czyli na wschod od Greenwich), w lewo -12, a miedzy nimi linie zmiany daty. W sumie daje to 24h. Nie bardzo rozumiem, jak tobie moze wyjsc +13, chyba ze siedzisz za linia zmiany daty, ale wtedy dni ci sie nie beda zgadzac...

Przynajmniej takie jest moje zdanie, o ile dobrze pamietam lekcje geografii z podstawowki...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 13 Października 2005, 15:47   

O ile się nie mylę, to masz racje.
Ale z drugiej strony, skoro gostek tam ejst, to chyba wie, co nie ;)
 
 
pshemko 
Gollum


Posty: 10
Skąd: 13h stamtąd ;-)
Wysłany: 13 Października 2005, 21:06   

Pako napisał/a
O ile się nie mylę, to masz racje.
Ale z drugiej strony, skoro gostek tam ejst, to chyba wie, co nie ;)


Wiem co mowie :-) W zimie mamy +12h a w lecie (jak to z czasem letnim bywa +13h :-D
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Października 2005, 21:09   

Niestety, forum ma przewidziane czasy tylko dla 12 stref czasowych. Trzeba by modyfikacji, a na tym kompletnie się nie znam. Przypuszczam, że sami twórcy skryptów o tym nie pomyśleli.

Co do RSS. Powiem szczerze, że nie widzę sensu łączenia tego z forum, prędzej ze stroną. Pomyślę jednakże nad tym, tym bardziej jest jest to dosyć popularne. Sam używam newsów RSS na portalach informacyjnych.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
pshemko 
Gollum


Posty: 10
Skąd: 13h stamtąd ;-)
Wysłany: 13 Października 2005, 21:21   

Uprzejmie pragne poinformowac, iz tworcy forum pomysleli (o mojej strefie czasowej). W koncu jest to to samo phpBB co wszedzie indziej :-) Mysle raczej, ze to jakas specyfika polskij wersji.

Co do RSS zas - przy tak drzewiastej strukturze czasem szybciej jest sobie jakims agregatorze kliknac i zobaczyc co sie nowego pojawilo niz klikac na stronach ;-)
Tak wiem, wygodny jestem.

Ok. Mala poprawka do stref czasowych. Pomimo wybrania strefy +12h czas zgrywa sie z moim +13h, z czego wnioskuje, ze cos jest nie tak ustawione : :wink:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Października 2005, 08:10   

Z czasem to już problemy są od wieków - albo się ciągnie, albo leci za szybko nigdy nie jest w sam raz ;)
Co do RSS - na forum nie widzę sensu tego wstawaić, po to jest taki fajny link - Pokaż nowe posty.
Na stronie jednak jak najbardziej. Ja zazwyczaj nie wchodzę na stronę, ale o newsach bym się chętnie dowiadywał, a potem resztę doczyytywał na stronie. Także Forum - nie, strona - Ta!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Października 2005, 08:20   

pshemko napisał/a
Pako napisał/a
O ile się nie mylę, to masz racje.
Ale z drugiej strony, skoro gostek tam ejst, to chyba wie, co nie ;)


Wiem co mowie :-) W zimie mamy +12h a w lecie (jak to z czasem letnim bywa +13h :-D


A czy to przypadkiem nie jest -11 w takim wypadku?
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Października 2005, 08:50   

Też mi się tak wydaje. Że w lecie dajnmy na to +12, a w zimie -11, albo coś takiego. W każdym bądź razie powinno się to dac w taki sposób załatwić, żeby pasowało. W końcu mamy 24 strefy czsowe i 24 godziny, czyli pasować powinno. Ale geografia moim konikiem nigdy ie była, to i wykłucać się nie mam zamiaru, ale z chęcią dowiedziałbym się co i jak :)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Października 2005, 09:11   

Eee... nie, to na pewno tak nie jest. To by znaczylo, ze raz w roku maja tam ten sam dzien 2 razy, a drugi raz w roku jeden dzien im ucieka... Nie sadze, zeby to tak dzialalo. Juz predzej bym przypuszczal, ze np. tam stref czasowych nie ma.

Poza tym moze byc tak, ze kiedy przez pol roku jest po jednej stronie linii zmiany daty +13, to w tym samym czasie po drugiej stronie linii jest max. -11. A pozniej godziny sie przesuwa i wychodzi +12 i -12. I w ten sposob sie zgadza. W sumie nigdy sie nie zastanawialem nad zmianami czasu w tak odleglych miejscach, ale wydaje mi sie, ze tak wlasnie to jest.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Października 2005, 09:13   

Możliwe. Też się nigdy nad tym nie zastanawiałem, poczekajmy więc,niech nam sam Pshemko wyjaśni dokładniej, jak to jest, bo ja już się gubię :)
 
 
pshemko 
Gollum


Posty: 10
Skąd: 13h stamtąd ;-)
Wysłany: 14 Października 2005, 22:32   

Oczywiscie wyjasnie. Sytuacja wyglada bardzo prosto. Podobnie jak w Polsce mamy dwa czasy - zimowy i letni. Zimowy jest od konca marca do konca wrzesnia (mniej wiecej). Czas zimowy jest UTC+12h, a letni - jeszcze godzine do przodu, czyli UTC+13h.
Zeby bylo smieszniej jest jeszcze jedna strefa czasowa UTC+13h45m - Chattam Islands, wyspy te naleza do Nowej Zelandii i zeby nie robic zamieszania (w sensie zmiany dni), maja taka sama date jak Nowa Zelandia.
Dla odmiany wyprawa np na Cook Islands (geograficznie calkiem niedaleko) to juz zmiana calego dnia (Cook Islands sa juz po drugiej stronie linii zmiany daty). Wiec startuje sie stad w piatek wieczorem (np o 11pm) a laduje na Rarotonga 4am w ten sam piatek :-) Oczywiscie w drodze powrotnej traci sie caly dzien.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15 Października 2005, 08:12   

hehe... ciekawa zaczyna się ta geografia robic :)
ale wracając do stricte tematu: strefa czasowa +12 dziala u ciwebie dbrze, czy nie? To moze lepiej z tym juz nie grzebac wiecej ;)
 
 
pshemko 
Gollum


Posty: 10
Skąd: 13h stamtąd ;-)
Wysłany: 15 Października 2005, 08:49   

No wlasnie wyglada, ze jest dobrze (tzn wyswietla moj czas jak powinno). Wnosze z tego, ze albo soft do forum umie stwierdzic, czy mam czas letni, czy nie, albo po prostu ktos cos zle cos skonfigurowal i tyle.
Na razie jest dobrze, wiec proponuje nie grzebac. Zobaczymy jak bedzie gdy wy przejdziecie na czas zimowy :wink:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15 Października 2005, 11:12   

o ile sie nie myle, to forum phpBB potrafi samoczynnie stwierdzic, czy user ma czas letni, czy zimowy. Przynajmniej mi sie wydaje, ze zawsze samo sie zmienia na wiekszosci for.
a w takim razie nie warto grzebac :) poczekamy do twojej zimy i zobaczymy, czy dalej bedzie dobrze :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group