Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Goniec na C6, czyli potyczki na planszy
Autor Wiadomość
Misiołak 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Kwietnia 2006, 18:17   Goniec na C6, czyli potyczki na planszy

Lubicie spędzać czas nad mapą usianą tysiącem żetonów? Może wolicie elegancje kamieni go? Gracie w gry planszowe czy traktujecie je jak zbiór kolorowych tekturek?

Dalej, pogadajmy o planszówkach!
_________________
misiolak.deviantart.com
 
 
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 29 Kwietnia 2006, 12:25   

Teraz to juz nie ma tyle czasu, ale kiedys granie w gry gdzie bylo mnostwo zetoników jak "Gwiezdny Kupiec" czy "Ardeny" czy nawet "Książe" to bylo calkiem przyjemne zajecie. Jakbym mial czas to moze i teraz tez bym pogral :)

A co do mniej skomplikowanych - w sumie szachów ani go ani othello do planszówek jako takich bym nie zaliczyl :) to czasem mozna zagrac, glownie szachy, bo inne to malo kto zna :)
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Kwietnia 2006, 13:44   

Gwiezdny Kypiec i Książe to były hiciory. Pierwszy w liceum drugi na studiach. W Księcia to bym pograł bo to pięna rzecz jest.

P.S. Właśnie wlnąłem setkę.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2 Maj 2006, 12:25   

Gra o Tron - mniodzio, gramy w 5ciu kiedy tylko możemy - nikt nie narzeka na to, że kupiliśmy na spółkę grę za ponad 160 zł, co więcej - planujemy kupienie dodatku, jak tylko wyjdzie dodruk...
Bardzo polecam wszystkim fanom strategii planszowej, nie jest to gra typowa, ale bardzo, bardzo ciekawa i wciągająca.

A starocie - Magia & Miecz (z dodatkami) + cała masa gier z pierwszego wysypu (Grunwald, Wojna o Pierścień, Wampir, etc., itd. itp.), Ryzyko (tylko na kompie), GO (też, próbowałem się uczyć więcej niż samych podstaw, ale z tym to u mnie jak z japońskim - chęci ogromne, środków i dyscypliny brak), szachy (hehe, wicemistrz okręgu juniorów w 1 klasie SP ;) ...
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
Indy 
Magneto


Posty: 3030
Skąd: Znad morza Bałtyckiego
Wysłany: 2 Maj 2006, 15:55   

Ja grałem w bardzo fajną grę.... Szachy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Maj 2006, 23:38   

Zwykły pospolity "Chińczyk" oraz "Monopol" przy którym zawsze traciłem godziny...
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 3 Maj 2006, 00:13   

.... a ja kupę kasy traciłam :twisted:

Ale pierwszy był "Bankrut" 8)
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 3 Maj 2006, 08:27   

O, właśnie, może tutaj znajdzie się ktoś, kto pamięta planszówkę "Dyplomacja"?

Kierowało się mocarstwami i walczyło o wpływy na całym świecie przy pomocy armii, surowców, wpływów politycznych... Grałem w to ponad 10 lat temu, od tego czasu nie znalazłem tej gry w żadnym sklepie, a chętnie bym sobie ją 'odświeżył' - niestety nie wiem, czy to była rdzennie polska produkcja, czy też produkt na licencji.
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 3 Maj 2006, 10:21   

Czy pamieta ktos taka grę jak Labirynt? Tylko czy była to planszowka skoro gralo sie tylko zetonami?
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 3 Maj 2006, 11:33   

Vesper, dyplomacja byla super :) moze da sie ja gdzies na alegro znalezc.

Rodion, Labirynt to byla chyba taka polska wersja planszowa czegos jak Eye of Beholder albo D&D. :) Najlepsza byla plansza.

Jeszcze niezla gra byli Odkrywcy Nowych Swiatow - gra na 1 osobe :P niezla jak nie bylo z kim grac :P
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 3 Maj 2006, 13:08   

Vykosh, ten labirynt ojaki pytalem to bylo cos innego. Gra pojawila sie w tym samym czasie cotakie tytuly jak "Ratuj swoje miasto" i "Bitwa na polach pelenoru", a co najlepsze nie bylo planszy i gralo sie układając losowo wyciagnietw z kubeczka zetony ( cos tak jak domino), a potem losowalo kostką potwory, skarby itd. :D
A potem byly Gwiezdny kupiec i Wladca pierścieni. Te godziny rozkładania zetonow na planszy! 8)
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Misiołak 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Maj 2006, 15:27   

Cieszę się, że znalazło się paru sentymentalnych staruszków :)
_________________
misiolak.deviantart.com
 
 
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 3 Maj 2006, 16:28   

Rodion, wlasnie o to mi chodzi - na koniec trzeba bylo jakiegos bezimiennego sklepac :) Wlasnie ten ukladany labirynt czy korytarz kojarzyl mi sie z taka planszowa wersja EoB :P
W Gwiezdnego Kupca bym sobie pogral - chocby z sentymentu - tylko musialbym w starych rupieciach poszukac :) Ciekawe czy znalezliby sie jacys chetni?
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
Indy 
Magneto


Posty: 3030
Skąd: Znad morza Bałtyckiego
Wysłany: 3 Maj 2006, 16:59   

z chęcią, powiedz tylko gdzie mieszkasz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
Misiołak 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Maj 2006, 20:05   

Vykosh:
Cytat
W Gwiezdnego Kupca bym sobie pogral - chocby z sentymentu - tylko musialbym w starych rupieciach poszukac :) Ciekawe czy znalezliby sie jacys chetni?

Możesz pograć poprzez sieć:http://gilar.mogiel.net/gk/. Zabawa w papierową wersję może mocno zniechęcić. Czar wspomnień niestety pryska w zetknięciu z planszą.
_________________
misiolak.deviantart.com
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 4 Maj 2006, 12:32   

Gwiezdnego Kupca mam ciągle w biurku, na którym stoi komp :D ... Cóż tam jeszcze leży... Step By Step ('karcianka' o budowaniu domu), Troll Futbol (!!!!), Moce Albionu (niepełne, nie moje nawet chyba... ups :mrgreen: ), Manewry Morskie (mióóóód) i Aerotech... poza tym, jakieś resztki Obcych (też fajnie się pykało) i tona żetonów do przeróżnych gier (łącznie z samoróbkami)...

Vykosh, no właśnie szukam od jakiegoś już czasu i na razie nic :( ... Mam nadzieję, że znajdę chociaż gdzieś jakieś przepisy, planszę i listę żetonów ;) najwyżej sobie zrobię 'domówkę'.

Rodion, chodzi Ci o to -> http://www.republika.pl/nest/labs.html ??
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
eta 
Luke Skywalker

Posty: 218
Skąd: pomorze
Wysłany: 4 Maj 2006, 12:43   

to Labirynt Śmierci, grałem w to będąc w liceum, na pewno mam instrukcję a i żetony sie znajda (jak sie skończy przeprowadzka ;)


Rodion napisał/a
Vykosh, ten labirynt ojaki pytalem to bylo cos innego. Gra pojawila sie w tym samym czasie cotakie tytuly jak Ratuj swoje miasto i Bitwa na polach pelenoru, a co najlepsze nie bylo planszy i gralo sie układając losowo wyciagnietw z kubeczka zetony ( cos tak jak domino), a potem losowalo kostką potwory, skarby itd. :D
A potem byly Gwiezdny kupiec i Wladca pierścieni. Te godziny rozkładania zetonow na planszy! 8)
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Maj 2006, 13:26   

Rodion napisał/a
Vykosh, ten labirynt ojaki pytalem to bylo cos innego. Gra pojawila sie w tym samym czasie cotakie tytuly jak Ratuj swoje miasto i Bitwa na polach pelenoru, a co najlepsze nie bylo planszy i gralo sie układając losowo wyciagnietw z kubeczka zetony ( cos tak jak domino), a potem losowalo kostką potwory, skarby itd. :D
A potem byly Gwiezdny kupiec i Wladca pierścieni. Te godziny rozkładania zetonow na planszy! 8)


A wiesz, że ja chyba w ten labirynt grałam, i bardzo to fajnie wspominam. Przypominam sobie grę z układaniem labiryntu z kwadracików, opisami postaci na kartach, instrukcją... pobawiłabym się jeszcze w coś takiego, tylko musiałabym się rozdwoić. Jedna by grała, a druga odwalała całą resztę. Rozdwoić by się musiał też mój zapracowany braciszek i jeszcze parę osób cierpiących na brak czasu :(
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 4 Maj 2006, 19:14   

O toto! :D Na okladce gry był paskudny koleś z mieczem a kartoniki bylo bialo niebieskie. :D Fajnie ze nie tylko ja marnowalem w ten sposob czas! :wink:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Misiołak 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 4 Maj 2006, 22:42   

Cytat
Vesper: Gra o Tron (...) planujemy kupienie dodatku, jak tylko wyjdzie dodruk...

To sprawnie planujcie, bo już wyszedł.
_________________
misiolak.deviantart.com
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 4 Maj 2006, 23:19   

Grywam dla przyjemności w szachy. Wycisza, uspokaja niesamowicie ta klasyczna gra. Jeśli do tego liznąć trochę teorii, to i mózgownicę można nieco oczyścić z pleśni. Od czasu do czasu gram w lokalnych turniejach, kiedyś wygrałem symultanę z mistrzynią Polski, a tak w ogóle dotarłem do II kategorii szachowej.
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Maj 2006, 09:18   

Cykl Magia i Miecz - jeżeli było nas za mało, by rozegrać sesję RPG, to zarywaliśmy z funflami nocki nad tą planszówką :]

Poza tym jeszcze "Obcy", oparty na drugiej części filmu. Mieszanka RPG z grą taktyczną, bardz smaczne - zwłaszcza gra po stronie obcych.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Maj 2006, 10:03   

Rodion:

Cytat
O toto! Na okladce gry był paskudny koleś z mieczem a kartoniki bylo bialo niebieskie. Fajnie ze nie tylko ja marnowalem w ten sposob czas!


Tak, tak, biało-niebieskie kartoniki! Pewnie gdzieś jeszcze są, zachomikowane u rodziców. Ech, fajne to było.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Maj 2006, 10:47   

Magia i Miecz wymiatały, w ogólniaku jescze z kumplami pykaliśmy w Riska, Space Crusade, Hero Questa i Space Hulka. Z polskich to jeszcze był Detektyw. Ostanio odwiedzilem sklep z planszówkami - zdziwiłem się widząć Dooma i Warcrafta. Szkoda że nie mam z kim grać. W ogóle sporo się sie teraz gier pojawiło. Ale te ceny ... Chaociaż z drugiej strony, może sobie zaszaleje ;)
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 7 Maj 2006, 16:59   

Duke, ceny to jeszcze pół biedy, bo można się zrzucić zawsze (vide nasza 5tka i Game of Thrones - zakup wart jak najbardziej tych dwóch biletów do kina...)

A ja polecam jeszcze takie cacko, znalezione na the-underdogs.info, dostępne legalnie ze strony producenta w wersji demo (czekam też ew. na chętnych na grę po kablu!)

http://www.klear.com/new/games/samurai/
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
Murmus 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Suwałki
Wysłany: 10 Maj 2006, 20:35   

Z łezką w oku wspominam wiele godzin spędzonych nad Magią i Mieczem... i nad wieloma jej rozszerzeniamia (pamiętam Miasto, Jaskinię a było ich jeszcze kilka). Ciągle trzymam w szufladzie karty postaci oraz 'przygodę':) Tylko plansza gdzieś zaginęła...
Szachy - jak najchętniej, chociaż przyznaję, iż od dłuższego czasu baaardzo rzadko grywam. Ale znalazłem kompana, po tym jak mnie rozwalił postanowiłem częściej grywać:)
_________________
Szukam pokoju/kawalerki w Rembertowie. Mile widziany internet. Moje gg: 4360641. murmus@o2.pl
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 18 Maj 2006, 14:51   

Widzę, że mówicie o planszówkach w czasie przeszłym. To teraz już nikt w nie nie gra? Co jest? Nie gracie już w planszówki?
Pierwszą grą planszową, którą kupiłem w pełni świadom, że jest to gra o fantastyce był Labirynt Śmierci. To było totalne zaskoczenie i pełny odlot. Sterta żetonów, "plansza" układana w trakcie rozgrywki, "nieliniowość" rozgrywki. To było coś zupełnie nowego. Niestety z braku kogoś do pomocy grałem sam, ale akurat w tej grze to nie przeszkadzało.
Potem był Odkrywca Nowych Światów i znów totalny odjazd. Ta nieliniowość rozgrywki, poprzez dużą ilość paragrafów, powodowała, że chciało się grać i grać. Poza tym była to gra dla jednej osoby. Nie mogłem wtedy z nikim zagrać w takie gry. Dla laików spoza fantastyki, były zbyt inne, dlatego musałem radzić sobie sam.
Następnie były Gwiezdny Kupiec i Bogowie Wikingów. W Kupca nie grałem, za bardzo złożona. W Bogów grałem niewiele. Potem był Transsolar (w to się pięknie grało, taka inna wersja Monopolu) i inne firmy Encore. No i nastał czas "Magii i Miecza"
Mój pierwszy kontakt z tą grą miał miejsce latem 1988 roku. Pamiętam jak dziś. Przeczytałem anons w numerze 6/88 „Fantastyki”. Już wtedy zajmowałem się różnymi aspektami fantastyki, więc gra planszowa w świecie fantasy mogła okazać się ciekawym doświadczeniem.
Adres był podany, więc poszła w ruch kartka pocztowa. Po dość długim oczekiwaniu, nawet jak na tamte standardy, otrzymałem odpowiedź. Trudno to było nazwać listem. Koperta „zrobiona” została z reklamówki gry. Mam tą reklamówkę do dziś, przechowuję ją prawie jak relikwię. Wszystko ładnie pięknie, reklama zachęca, kusi, ale są dwa dosyć duże zgrzyty: za grę trzeba zapłacić 3000zł (tyle wtedy w antykwariacie kosztowały trzy tomy Władcy Pierścieni w twardej oprawie) i do tego trzeba było przesłać tę sporą wtedy kasę dla firmy na konto, a potem cierpliwie czekać na przesyłkę z grą. To było bardzo nietypowe w tamtych czasach. Po wielu wątpliwościach i wyrzeczeniach w domu, wysłałem jednak całe 3000zł i czekałem.
Gdy przyszła paczka i ją rozpakowałem, zaczęło się wariactwo. Bezustanne granie i podziwianie całego świata gry. Była to tylko podstawowa plansza, 28 Poszukiwaczy, 30 Czarów i 139 Przygód, ale od tamtej chwili Świat nigdy już nie był taki sam. Potem po przemianie ustrojowej, nastąpił rozwój wolnego rynku, no i SFERA wypuściła drugą edycję Magii i Miecza oraz 5 dodatków. To spowodowało, że grę tę poznała szersza grupa ludzi, nie tylko miłośnicy fantastyki.
To było o prehistorii (mojej). Obecnie prowadzę w szkole koło miłośników fantastyki i gramy z chłopakami w Magię i Miecz raz w tygodniu. Są całkowici nią pochłonięci. Gdyby można było to przychodziliby codziennie.
Nie ważne jest, że oni mają po 15, 16 lat, a ja pod czterdziestkę. Liczy się to co przeżywamy podczas grania. Nie ma wtedy znaczenia, że jestem ich nauczycielem, a oni moimi uczniami. Nie ma wtedy nikt żadnych względów, dokopuje się każdemu równo. W końcu do Korony Władzy może dojść tylko jeden. Ci co skończyli już szkołę też często przychodzą jeszcze pograć.
Teraz rosną mi synowie i z nimi mam zamiar jeszcze pograć w planszówki. No to się rozgadałem.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Maj 2006, 15:07   

Sergent, jesteś moim idolem.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 18 Maj 2006, 15:11   

Tak na dobra sprawe planszówki wystepuja takze na komputerach. :D
Pamietamjak sie meczylem przystareńkiej grze Arnhem! :roll:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Murmus 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Suwałki
Wysłany: 18 Maj 2006, 15:36   

Sergent, a można spytać czego uczysz? Wraz z moim już dawnym nauczycielem zajmujemy sie fantastyka w szkole, Twoj tekst bardzo pasowałby mi do tego właśnie faceta:)
_________________
Szukam pokoju/kawalerki w Rembertowie. Mile widziany internet. Moje gg: 4360641. murmus@o2.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group