Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Pociąg do pasmanterii
Autor Wiadomość
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Wrzeœśnia 2009, 22:52   Pociąg do pasmanterii

Kiedy miałam już wszystkiego bardzo serdecznie dość, jakieś parę miesięcy temu, ktoś mi przypomniał, że swego czasu lubiłam to i owo podłubać na szydełku. Żeby tylko. Druty, czółenko, koronka igłowa, makrama - choć niektóre z tych technik tylko "na spróbowanie". Jedno czego nie próbowałam, to koronki klockowe. No i szycie z prawdziwego zdarzenia. Nie mam w domu nawet maszyny.

No i wciągnęło mnie. Po nitce do kłębka, gmerając po Internecie w poszukiwaniu sprzętu, materiałów i informacji, trafiłam na masę sieciowych pasmanterii, i szereg for, gdzie się spotykają tacy maniacy czy maniaczki jak ja.

Znowu dorwałam się do szydełka, zdobyłam tak rzadkie cuda jak szydełka i igły do frywolitek (większość ludzi nawet nie wie co to jest czółenko), po czym trafiłam na akcję "kołderki za jeden uśmiech" i wsiąkłam.

Okazuje się, że mam w domu dwa pudełka muliny z dawnych czasów (liceum i studia), z której bardzo mało korzystałam. Tymczasem wystarczy:
- mulina
- bawełniana kanwa (tzw. aida, musi być miękka, nie usztywniana)
- igła (najlepiej tępa, hafciarska)
- oraz wzór i trochę cierpliwości,
by wyhaftować wzór na niedużym kwadracie kanwy (tak 25x25 cm). Wzór musi być wesoły, zwykle typowo dziecięcy, pośrodku tego kwadratu. Z kilku kwadratów oraz różnych wesołych, kolorowych szmatek szyje się kołderkę przeznaczoną dla chorego dziecka.

Te dzieci nie są chore na grypę. Bywają upośledzone, z porażeniem mózgowym, zespołem Downa, ciężkimi chorobami, jak mukowiscydoza czy białaczka. Słowem - szpitale, zabiegi, strach, ot takie chore dzieciństwo. Kołderka jest przeznaczona dla konkretnego dziecka, od rodziców wiemy, co maluch najbardziej lubi: Puchatka, misie, lalki Barbie a może Spidermana. I "cioteczki haftujące" to haftują, a "cioteczki szyjące" szyją z tego przepiękne patchworkowe kołderki-przytulanki.

Dzieciaki się tymi kołderkami przytulają, bawią się na nich, biorą pod pachę i wędrują z nimi po szpitalu. Kołderka jest tam gdzie dziecko. Czasem służy wiele lat, i po dłuższym czasie dostajemy na forum posty, że malec już wyrósł z Kubusia Puchatka, ale puchatkowej kołderki nie odda za żadne skarby świata. Czasem, niestety, bardzo krótko. Ale nawet wtedy warto dzióbać te kwadraciki, choćby dla jednego uśmiechu...

Właśnie skończyłam mój drugi kołderkowy kwadracik, na koncie mam też sześć (chyba) kwadracików na podobną akcję szycia poduszek dla dzieci z ośrodka dla upośledzonych. Były już hospicja i domy małego dziecka. Wychowawczynie z takiego domu pisały, że maluchy odkładają zabawki i chodzą po domu z poduszkami - poduszka należy tylko i wyłącznie do malucha, i przy adopcji wędruje z nim do nowego domu. Dzieci pilnują przede wszystkim, by przy przenosinach koniecznie spakować poduszkę!

Ręka do góry, kto się jeszcze dziwi, że tu kursuje jakiś pociąg do pasmanterii. Moja kolekcja muliny rozrosła się o dobre pudło! Instynkt chomiczy działa nieubłaganie, nowe kolory i odcienie są koniecznie potrzebne. A także odpowiednie igły, porządne hafciarskie nożyczki, zapas kanwy (o numeracji kanwy i igieł wiem więcej niż niejeden sprzedawca :P )

Oraz wzory, mnóstwo wzorów, aby nie dać się zaskoczyć zamówieniem na wóz sportowy czy Hannah Montanę!
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 00:44   

to jest bardzo niebezpieczne. już czuję potancjalne uzależnienie ( bo jednak lubie)
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 06:33   

Zdjęcia dzieł prosimy!
 
 
Kasiek 
Kogga


Posty: 5207
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 07:12   

Tak jest. Powiedz jeszcze, że frywolitkować potrafisz, to na SKOFY chyba zacznę regularnie jeździć i czółenko ze sobą wozić i męczyć Cię o nauki :D

A jeśli chodzi o wzory do haftu krzyżykowego, mam program który generuje takie wzory. Wgrywam własnoręcznie zrobione zdjęcia, potem określam liczbę krzyżyków i maksymalną liczbę kolorów nici. Efekty są boskie. Może kiedyś wstawię coś.
_________________
Biżu na facebooku
http://www.facebook.com/p...214431445246442
Blog http://pracowniaalainn.blogspot.com/
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 09:05   

Strasznie mi się podoba pomysł na akcję.

No i dziewczyny mają rację - zdjęcia! :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 09:29   

O akcji można poczytać tu:

http://www.kolderki.org/kolderki/

http://www.kolderki.org/index.php

<kuszenie mode on> (albo i się przyłączyć)

Frywolitkować umiem, ale trudno powiedzieć, że jakoś bardzo dobrze. Są większe artystki ode mnie:

http://www.kuferek.org/fo...?showtopic=4038
albo:
http://maranta.livenet.pl...kowa/index.html ( :!:
:shock: )

Kasiek, a który masz program? Ja mam na razie próbne wersje Abakana i Haftixa, ale wiem że są inne. Efekty mnie jak dotąd nie powalały, ale też ledwie parę razy "poniuchałam" jak to działa. Widzę, że trzeba się dość napracować, aby powstał sensowny wzór.

Jeśli chodzi o to, co mi się udało do tej pory wyszyć:

Kwadraciki na poduszki:

Kwadracik na kołderkę:

I taki sobie obrazek, który może zawiśnie na ścianie, jak go wreszcie oprawię:

Edit: wycięłam skróty do obrazków, wszystkie są na Fotosiku, link poniżej. Może będzie łatwiej tam zajrzeć.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Godzilla 17 Wrzeœśnia 2009, 10:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 09:47   

Wow. Jestem pod wrażeniem pomysłu i pracy. Naprawdę 8)

EDIT: Niestety zdjęcia są niewidoczne. Linkujesz forum, które wymaga logowania. Musiałabyś zapisać zdjęcia i załadować je na jakiś inny serwer. Chętnie pomogę.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 10:08   

Mówisz - masz! :D


Album z haftami na Fotosiku
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Kasiek 
Kogga


Posty: 5207
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 10:12   

Godzilla napisał/a
Kasiek, a który masz program?


Haft krzyżykowy 3.0 :P Tak mi pokazuje :D

Przykładowe wzory ze zdjęć:










Nie wiem czy fajne, ale mi się podoba, można sie pobawić: można sobie wpisać liczbę krzyżyków, ile kolorów nici, jak mają być oznaczone krzyżyki, czy kolorami czy symbolami albo jedno i drugie na raz, fajny programik do zabawy :)

edit: wzory mają po ok 250 krzyżyków szerokości, więc są takie sobie, jaksię chce szczególiki, to się wpisuje 1000 albo 5000 krzyżyków w jedno pole, sam program przelicza na drugi bok proporcje, a wzór wychodzi niemal jak samo zdjęcie :)

edit 2: chyba się pokusze o haftowanie jakiejś kołderki jesienią :)
_________________
Biżu na facebooku
http://www.facebook.com/p...214431445246442
Blog http://pracowniaalainn.blogspot.com/
 
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 10:29   

A mama mojej cioci umi takie sztuczki bez komputra!

Co do akcji co bardzo mi się podoba ta idea, Godzilla chylę czoła. Fajoskie hobby i jeszcze jakie pożyteczne :)

Co do dziergania - to pamiętam jak na początku lat 90 moja mamunia non stoper robiła na drutach, po pracy, przy telewizji, nawet na spotkaniach ze znajomymi. Jej numer popisowy to były te wielkie moherowe swetry ;P: Dziś już nie dzierga (od bardzo dawna), tylko czasem wspomina i się śmieje, że wtedy nie wyobrażała sobie, jak to można tak z niezajętymi rękami siedzieć przed TV ;P:
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 10:38   

Godzilla napisał/a
Mówisz - masz! :D


O ja, podziwiam cierpliwość :) Źrebak jest rozczulający :)
Miałam kiedyś ambitny plan wyhaftowania sobie smoka na czymś, ale jak zwykle u mnie plan pozostał planem ;)

Ozzborn napisał/a
jak to można tak z niezajętymi rękami siedzieć przed TV ;P:


Rozumiem to, strasznie dziwnie się czuję jak oglądam film na kompie i nie dłubię czegoś ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 10:41   

normalnie serce rośnie i to z kilku powodów, dzieciaki po pierwsze, po drugie, że tak twórczość artystyczna kwitnie i to w różnych wymiarach, mam wrażenie, że coś się zaczyna zmieniać wśród ludzi w tym szarym kraju, jak coś tak pięknego widzę, oby więcej takich osób, a po trzeci, że to na tym forum ludzie zaczynają pokazywać swoje talenty nie tylko literackie i ze jest takich osób coraz więcej, że chcą coś robić i dzielić sie tym z innymi, po postu miodzio i nawet jak za chwilę jakiś złośliwiec będzie próbował włożyć łyżkę dziegciu, to niczego nie zmieni, brawo dla autorki :bravo
Ostatnio zmieniony przez illianna 17 Wrzeœśnia 2009, 10:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 10:42   

Ja mogę ew. coś jeść przy oglądaniu, inne czynności za bardzo pochłaniają moją uwagę. Np. wczoraj wypestkowywałem skrzynkę śliwek na wino przy telewizji, z programu pamiętam tylko jakieś pojedyncze urywki. Jak oglądam to muszę się skupić, lubię jak najdokładniej chłonąć obraz i dźwięk... albo po prostu mam słabo podzielną uwagę ;)
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 10:44   

Martva napisał/a
plan wyhaftowania sobie smoka na czymś
ja nawet to zrobiłam na poduszce, osobiście przerobiłam tatułaż skserowany z salonu, ale po ukończeniu dzieła okazało się, że nikt oprócz mnie nie widzi na nim smoka, bu :|
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 10:57   

Widać to był Ukryty Smok, dorób jeszcze tygrysa i będzie klimatycznie ;)
Jak sobie kupię czarną torbę, to się rozejrzę za wzorem, mam srebrną mulinę nawet. Tylko on nie będzie haftem krzyżykowym, tylko prymitywnym.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 11:16   

Bardzo to ładnie wygląda. :)
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 11:30   

Kiedyś strasznie dużo dziergałam i trochę haftowałam - mam jeszcze jakieś swetry własnoręcznej roboty, a babcia nadal ma obrus bożonarodzeniowy, który dla niej wyhaftowałyśmy z mamą, jak jeszcze w podstawówce byłam :shock:

Teraz raz na jakiś czas plotę sobie bransoletki przyjaźni :D
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 14:27   

Kasiek napisał/a
edit 2: chyba się pokusze o haftowanie jakiejś kołderki jesienią :)

Kasiek, brawo!
Chętnie podpowiem co i jak, bo są wymagania techniczne jeśli chodzi o kwadraciki. Rodzaj kanwy, wytrzymałość kwadracika na pranie i prasowanie (nie może farbować), dokładność wykonania i te sprawy. Kołderka będzie wiele razy prana i tarmoszona, więc to się nie może rozleźć :) Trochę mnie to na początku onieśmielało, ale okazało się że wszystko jest do zrobienia. Daj znać jakby co!

A wzory śliczne, bardzo duże, dałabym do nich drobną kanwę (60 albo nawet 80 oczek / 10 cm), bo na tej co mam, rozmiary by wyszły z grubsza 40x60 cm. Fajnie by było coś takiego wyhaftować :D
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Kasiek 
Kogga


Posty: 5207
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 14:58   

Jak będę mieć czas to co mi szkodzi takie coś zrobić? A jakieś dziecko będzie miało radochę :) bo to mnie prawie nic nie kosztuje, ani pieniędzy, ani roboty (no nie aż tak w każdym razie) a ile to może dać radości choremu dziecku...

Wzory nieśliczne, tylko zdjęcia fajnie zrobione (te z krajobrazem albo kwiatkami)

wymagania widziałam na stronie, ale podpowiedzi chętnie przyjmę :)
_________________
Biżu na facebooku
http://www.facebook.com/p...214431445246442
Blog http://pracowniaalainn.blogspot.com/
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 15:23   

Mogę Ci dużo kołderkowych wzorów podrzucić na maila, żebym tylko znała adres. Poza tym na potrzeby haftujących jest cała kolekcja wzorów, będzie z czego wybierać.

Wszystkie wymagania i informacje są bardzo dokładnie podane na stronie. Generalnie:
- kanwa bawełniana biała, nie może być tzw. gobelinowa, bo jest twarda jak szczotka druciana;
- rozmiar kwadracika 25x25 cm (lepiej jest dać 27x27, bo w praniu może się skurczyć), rozmiar haftu od 10x10 cm do 20x20 cm (jeśli jest za mały, możesz dodać jakąś fajną ramkę, jeśli za duży, może być problem z wszyciem w kołderkę),
- jeśli masz jakąś mulinę niewiadomego pochodzenia, to przed haftowaniem dobrze jest zrobić jakąś niedużą próbeczkę i przeprać w gorącej wodzie z proszkiem, aby sprawdzić czy nie farbuje (po co się stresować, jak już włożysz pracę w jakiś ładny wzór),
- takie muliny jak DMC czy Anchor nie robiły problemów z farbowaniem, podobnie polska Ariadna - ale i tak gotowy kwadracik parzysz wrzątkiem, pierzesz, prasujesz (co będzie, jak zafarbuje już po wszyciu w kołderkę?)
- gotowy kwadracik wysyłasz do eny (adres na stronie Kołderek), opisany - od kogo, na jaką kołderkę, czy prałaś / parzyłaś.

Można do tego podejść na dwa sposoby: zapisać się na konkretną kołderkę; mniej więcej raz na tydzień są wywieszane ogłoszenia o zapisach na konkretne kołderki i wtedy dobrze jest się pospieszyć (dużo chętnych),
albo zorientować się jaka tematyka jest najbardziej potrzebna i haftować kwadraciki zapasowe. Nie są przypisane do kołderki dla konkretnego dziecka, ale w każdej chwili mogą zostać użyte, zwłaszcza że zdarzają się tzw. kołderki ekspresowe, które muszą powstać szybko, bo dziecko jest w złym stanie. Na normalną kołderkę trzeba parę miesięcy poczekać.

Dale jest dystrybucja, odpowiednie kwadraciki trafiają do osób szyjących, a od nich gotowa kołderka wędruje do dziecka.

Jeżeli dziecko ma rodzeństwo, każde z nich dostaje poduszkę. Też wiadomo co lubią. Ostatnio jakaś starsza siostra w wieku licealnym dostała piękną poduszkę z haftowanym drzewkiem bonsai - pełen Orient! a duży brat poduszkę z motywami militarnymi :) W końcu z Kubusia Puchatka już wyrośli. Na takie poduszki też potrzebne są hafty.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 15:39   

Godzilla napisał/a
Mogę Ci dużo kołderkowych wzorów podrzucić na maila, żebym tylko znała adres.


Ikonka 'email' na dole posta Kasiek :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 15:40   

illianna napisał/a
a nawet to zrobiłam na poduszce, osobiście przerobiłam tatułaż skserowany z salonu, ale po ukończeniu dzieła okazało się, że nikt oprócz mnie nie widzi na nim smoka, bu :|

Jeśli jeszcze masz tę poduszkę, możesz próbować pociągnąć kontury ściegiem za igłą, tak się często z krzyżykami robi. Tak obrysowany jest np. mój źrebaczek. Może wtedy smok się pokaże.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 15:54   



tak wygląda smok, wszyscy widzą tu jakiegoś ptaka, wiem, ze jest uproszczony i ma kiczowate kolorki, ale to było 10 lat temu :mrgreen:
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 15:55   

Nie znajom siem. :wink:
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 15:56   

illianna, fajny, błędem jest chyba żółty język, przez co dolny szczęk asymiluje się z jęzorem zamiast z górnym szczękiem :mrgreen:
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 15:57   

Rzeczywiście w pierwszym momencie wygląda na ptaka odrzutowego ;) myślę że kontur czarna nicią by pomógł w wydobyciu jego smokowatości :)

Rany, że Ci się chciało tak dziubdziać, podziwiam Waszą cierpliwość, dziołchy :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 15:57   

Ziemniak, chyba masz rację :)
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 16:00   

Martva napisał/a
Rany, że Ci się chciało tak dziubdziać


Haft krzyżykowy prosty jest :D Wszystko zależy od wielkości krzyżyka :!:
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 16:03   

moja kuzynka pielęgniarka na nocnych dyżurach wydłubała taki wielki obraz 80/110 takimi malutkimi krzyżykami, to jest coś ;P:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2009, 16:11   

No, jak by tak pociągnąć kontury taką zdecydowaną czernią, może by się wątpliwości skończyły. Może by nabrał japońskiego smaczku. Kiedyś Wyspiański pożyczył od Japończyków zamiłowanie do czarnych konturów i stosował je z niezłym skutkiem :D
Edit: tu miał być link do różnych obrazów Wyspiańskiego, ale długi był i się rozłaził ;P:
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group