Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak nas widza, tak nas pisza?
Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 6 Października 2008, 20:16   

Witchma, :bravo :mrgreen:
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 6 Października 2008, 20:31   

SEP to pachołek korporacji energetyczno-elektrycznych. Nikt tam nie zagląda, a posty na forum są generowane przez SI.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 6 Października 2008, 20:48   

To teraz pokażemy jak nie należy wymieniać żarówek. :wink:

_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 12 Listopada 2008, 10:02   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Ktoś oglądał o Polsce program w chińskiej telewizji i utkwiło mu w głowie, że u nas powszechnie na halach wypasa się owce


No, to jest akurat prawda. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni, gdzie się nie rozejrzeć - wszędzie owce. Jeszcze drugiego listopada tego roku widziałem w pobliżu szpitala spory kierdel owiec, pasących się na okolicznych łąkach.

A tak przy okazji:

Z amerykańskiej edycji Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?
 
 
Iwan 
Żona astronauty


Posty: 7255
Skąd: Radlin
Wysłany: 12 Listopada 2008, 12:24   

zawsze wiedziałem że amerykanie to najgłupszy naród ;P:
_________________
...i oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń... [JHB]

wymień się książkami i nie tylko:
http://www.finta.pl/ref/iwan
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Listopada 2008, 12:47   

Widziałem to na żywca jak byłem w stanach. Ciekawostką jest to, że babeczka jest nauczycielką w szkole podstawowej. Lali z niej przez cały program :) Przy innych pytaniach też miała ciekawe pomysły.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
phombre 
Gollum

Posty: 13
Skąd: Manchester
Wysłany: 27 Listopada 2008, 11:56   

Inni o Nas? Parę dni temu chłopak z Pakistanu zadał mi pytanie, czy musi zgolić wąsy, bo wybiera się do Polski na parę dni. Czemu? Tam podobno strzelają do wąsatych...

Następne pytanie o finanse: czy 200 funtów wystarczy na dwa tygodnie? W Warszawie, wliczając w to hotel, zwiedzanie i zabawę?
_________________
Na pochyłe drzewo i Salomon nie naleje.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 27 Listopada 2008, 15:22   

phombre napisał/a
Następne pytanie o finanse: czy 200 funtów wystarczy na dwa tygodnie? W Warszawie, wliczając w to hotel, zwiedzanie i zabawę?


hotel robotniczy (20 - 25 pln za dobę), zwiedzanie miasta pieszo (czasu na wchodzenie do środka muzeów by już nie starczyło, więc i wydatków brak) i zabawa (chlanie win i nalewek z kartoników) pod gołym niebem. Pewnie jeszcze na jedzenie by zostało :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
ZłomiarzUmysłów 
Jaskier


Posty: 63
Skąd: 50°03'N 019°56'E
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 11:47   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Coś tam mi się jeszcze po głowie kołacze...


Ten sam facet wiedział z historii drugiej wojny światowej tyle, że Niemcy weszli w Polskę jak w masło, nie napotykając praktycznie żadnego oporu :evil:



A nie było tak?

Co do wizerunku ja mam same pozytywne doświadczenia, wprawdzie z młodzieżą może i bardziej rozgarniętą, ale jednak.

Kiedy na wieczorze integracyjnym przedstawiciele różnych kultur prezentowali swoje kraje, przeważnie częstowali tradycyjnymi alkoholami. Ci, którzy mieli pojęcie o temacie, a więc Rosjanie, Czesi i Grecy od razu wiedzieli, że nam trzeba nalać do pełna i broń Boże nie rozcieńczać soczkiem.

Niestety, wszyscy w Europie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w Polsce ochrona przyrody stoi jeszcze gorzej niż służba zdrowia. Pytali o takie rzeczy, że czasami sama nie wiedziałam (a przygotowałam się do konferencji).
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 11:52   

Marcinie Robercie, też mieszkam w regionie "owcopędnym", dopiero teraz próbuje się mozolnie odbudować hodowlę owiec. Daleko temu do "powszechności".

Złomiarzu, oporu nie było np. w Czechach. Różnica chyba wyraźna?
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
ZłomiarzUmysłów 
Jaskier


Posty: 63
Skąd: 50°03'N 019°56'E
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 11:57   

Gustaw G.Garuga napisał/a

Złomiarzu, oporu nie było np. w Czechach. Różnica chyba wyraźna?


Zależy, jak zdefiniujesz opór. Z naszej strony to mogło wyglądać jak walka, ale ze strony najeźdźców bardziej przeszkadzały im chyba wyboje na drodze niż nasi malowani chłopcy.
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 12:00   

ZłomiarzUmysłów napisał/a
wszyscy w Europie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w Polsce ochrona przyrody stoi jeszcze gorzej niż służba zdrowia. Pytali o takie rzeczy, że czasami sama nie wiedziałam
A to mnie zaciekawiło, o co pytali?
 
 
ZłomiarzUmysłów 
Jaskier


Posty: 63
Skąd: 50°03'N 019°56'E
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 12:03   

Czy to prawda, że u nas w parku narodowym wolno wycinać drzewa i budować domy. Tak, to prawda.

I czy to prawda że ludzie są sceptycznie nastawieni do ochrony przyrody i nie chcą wprowadzania nowych technologii. Tu sami oceńcie, ale moim zdaniem właśnie tak jest.

Znali też sprawę obwodnicy przez dolinę Rospudy, chociaż szczegóły sprawy musiałam już tłumaczyć, ale wiedzieli całkiem sporo.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 12:06   

ZłomiarzUmysłów, racz zauważyć , że walczyliśmu z dwoma przeciwnikami jednoczesnie, przy czym obaj byli silniejsi niz my, racz równiez zauważyć, że kampania przeciwko Francji, jednemu z ówczesnych mocarstw, wspomaganej siłami angielskimi, przy czym Niemcy musieli jeszcze przejść Belgię i Holandię trwała mniejwięcej tyle samo. Myśl, to nie boli a często ustrzega przd robieniem z siebie pośmiewiska.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 12:09   

ZłomiarzUmysłów napisał/a
Tu sami oceńcie,


Ja się zgadzam, jest jeszcze taka postawa że Zachód pobudował co chciał, zniszczył swoją przyrodę i krzyczy o ekologii, i nam teraz budować nie pozwala.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 12:10   

Acha. Kiedyś zaplątało się nasze na ognisko obok Dunajca w byłym Czorsztynie dwóch Holendrów. Podkładaliśmy trochę do ognia starymi deskami z jakiejś rozwalonej szopy, deski były powycinane w łuki i ząbki, Holendrzy nie mogli wyjść z szoku jak my możemy antyki palić. Ci twoi zagramaniczni to chyba z tej samej wioski co ci moi, pecha miałaś chyba :wink:
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 12:29   

ZłomiarzUmysłów napisał/a
Z naszej strony to mogło wyglądać jak walka, ale ze strony najeźdźców bardziej przeszkadzały im chyba wyboje na drodze niż nasi malowani chłopcy.
Krwiożercze były to wyboje.
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 18:44   

Gustawie, a jak Czesi mieli się bronić przed wejściem Niemców, skoro wcześniej wszystkie linie obrony im zabrano? ;) Jeśli już to właśnie z potężnej Armee "Niemcy nas nie zaatakują, o nieee!" Francaise bym się śmiał.
 
 
ZłomiarzUmysłów 
Jaskier


Posty: 63
Skąd: 50°03'N 019°56'E
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 19:04   

Fidel-F2 napisał/a
ZłomiarzUmysłów, racz zauważyć , że walczyliśmu z dwoma przeciwnikami jednoczesnie, przy czym obaj byli silniejsi niz my

Wiesz, jak przejedziesz samochodem ślimaka to on sobie może twierdzić, że jego skorupka przecież była mocna i stawiała opór. Zmietli nas z powierzchni ziemi a to, że żołnierze ginęli to inna bajka. Chwała im, ale oporu jakiegoś szczególnego nie stawili. Sam powiedziałeś - dwóch mocniejszych przeciwników. Wniosek - cyk myk i Polski niet/nicht.


Fidel-F2 napisał/a

racz równiez zauważyć, że kampania przeciwko Francji, jednemu z ówczesnych mocarstw,


Kiedyś, jak się szukało w google "french military victories" podsuwało poprawną pisownię: "did you mean french military defeats?"


Tak, tyle samo trwały obie kampanie. Miesiąc. To chyba kolejny dowód na to, że ani Polska, ani Francja nie stawiały oporu. Tzn stawiały ze swojego punktu widzenia, ale Niemcy tego po prostu nie zauważyli
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 20:03   

Ja się z Czechów w żadnym razie nie śmieję, bardzo lubię ten kraj i naród, jeżdżę tam regularnie, staram się ich poznawać, nawet opowiadanie planuję tamże umiejscowić. To tyle jeśli chodzi o mój stosunek do Czechów :mrgreen: Tu mówimy o czym innym - o znaczeniu słowa "opór", a nie o jego czy jego braku przyczynach. Fakty są takie, że Czesi nie stawili (nie mogli stawić) oporu, a Polacy i owszem - nieskuteczny, ale jednak. Jeśli powiedzieć, że Niemcy w Polsce nie natrafili na opór, to ja nie wiem, na co natrafili w Czechach - na przyciągającą ich czarną dziurę? Dla mnie wsadzanie postawy opuszczenia rąk ("Bo i tak nie mamy szans"), postawy wyciągięcia rąk ("Zapraszamy") i postawy zaciśnięcia tych rąk w pięści ("Po naszym trupie!") do jednego worka z napisem "brak oporu" jest w najlepszym razie daleko idącym nadużyciem semantycznym.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 20:15   

ZłomiarzUmysłów napisał/a
To chyba kolejny dowód na to, że ani Polska, ani Francja nie stawiały oporu. Tzn stawiały ze swojego punktu widzenia, ale Niemcy tego po prostu nie zauważyli

To nieprawda. I to z historycznego, a nie "naszego" punktu widzenia. Niemcy zaliczyli u nas spore straty, a że w miesiąc Polska została zdobyta? To zarówno wina ataku Sowietów, jak przewagi i strategii Niemców, nie bez powodu nazwanej Blitzkrieg. Przy okazji przetestowali sobie Blitzkrieg na nas, po czym Francuzów rzeczywiście przejechali tak, że ci nie wiedzieli co się dzieje (i przegrała wojnę w dużo krótszym niż miesiąc czasie).

Gustawie, no to chyba się zgodzę ;)
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 20:31   

Się bardzo cieszę :)

A ontopicznie - przypomniała mi się dawna lekcja konwersacji, na studiach, u pewnego Irlandczyka. Omawialiśmy stereotypy narodowościowe, Szkoci skąpi, Włosi bałaganiarze, Francuzi kochliwi, wiadomo, trochę śmiechu, luz; w pewnym momencie jedna ze studentek wspomina o skąpstwie Żydów: nauczyciel momentalnie poważnieje i - nie ściemniam! - przerywa jej: "Oh, that's just a stereotype!" Jak usłyszał w odpowiedzi, że przecież właśnie o stereotypach jest lekcja, to już nic nie rzekł :shock: :roll: :mrgreen: Niech każdy zinterpretuje sobie sam...
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 29 Stycznia 2009, 22:03   

ZłomiarzUmysłów: wybacz, ale trochę trupów to Niemców kosztowało, Rosjan też, Twoja znajomość historii mnie zastanawia, tak samo jak wiedza o taktyce walki. Jeśli nie stanowi to dla Ciebie problemu to odpowiedz mi na pytanie czy walczyłaś kiedyś z 2-ma przeciwnikami w realu? Czy masz tylko wiedzę teoretyczną na ten temat? Bo jest to spora róznica.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 30 Stycznia 2009, 22:16   

ZłomiarzUmysłów napisał/a
ale Niemcy tego po prostu nie zauważyli



Eee... Was?! Toż już pod Westerplatte musieli wysyłać posiłki, bo 12-godzinny spacerek po wyspie zmienił się w siedmiodniowe brnięcie przez bagno, a deszcz kul leciał jak z nieba... Czyja by to nie była zasługa.
Dalej też lekko nie było.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 31 Stycznia 2009, 05:18   

Wizna dla przykładu czy polskie oddziały które wtargnęły na teren Niemiec (choć to raczej humorystyczny, faktycznie, element rozgrywki)
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 31 Stycznia 2009, 15:35   

Można poczytać i posłuchać, jak nas widzą południowi sąsiedzi:

http://www.slovakradio.sk...=17&stationID=1
bardzo fajne reportaże Zuzanny Kohutkovej o polskich galeriach handlowych, telenowelach, Tatarach, rozwodach itd.

http://www.rozhlas.cz/rad...pattern=&p_gt=1
historia Europy z czeskiej perspektywy; o Polakach głównie (co bynajmniej nie znaczy, że przede wszystkim) odcinek Evropa Slovanů
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group