Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Ekranizacje prozy Philipa K. Dicka.
Autor Wiadomość
Pagan 
Jaskier


Posty: 52
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 8 Sierpnia 2007, 19:42   

W hollywoodzkiej...? Nic mi o tym nie wiadomo, ale...
lavojtek napisał/a
A moze ktos by sie porwal sfilmowac Valis'a :twisted: Wspolczuje!

Sam mam w planach coś takiego. Szalony pomysł? Tak samo jak powieść! :twisted: Hm... plany planami, ale liceum trwa o jeden rok z krótko ;) i jako absolwent (no i już niebawem student) nie będę miał ani czasu ani dostępu do kamery z naszego klubu filmowego. Szkoda, bo miałem 'obsadę', spory kawał scenariusza i miałem ująć chyba większość ważnych motywów książki, tj. samobójstwo Glorii, różowe światło, odchyły z zapiskami, rozdwojenie jaźni, sny o Czarnym Żelaznym Więzieniu, połączenie dwóch jaźni pod wpływem Boga... i Jego śmierć, powodująca kolejne rozdwojenie, list z sowieckimi planami... Właściwie nie miał to być to film ani pełnometrażowy ani stricte fantastyczny - bo widz byłby cały czas przekonany, że bohater po prostu jest szalony :) Nie byłoby też oczywiście słowa o Nixonie, bo dla Polaka ten pan nie jest eufemizmem Antychrysta :twisted:
Na zakończenie dodam, że projekt nie upadł całkowicie. W tym całym Lublinie mają coś co się nazywa Chatką Żaka i jest to, ogólnie rzecz biorąc, studenckie centrum kulturalne. Może wspierają młodych, ambitnych i utalentowanych ;) twórców?
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 27 Grudnia 2007, 11:10   

Z filmów na podstawie Dicka miałem przyjemność obejrzeć do tej pory:
Blade Runner - jeden z moich ulubionych filmów w ogóle. Niesamowity klimat, znakomite aktorstwo. Skłaniający do refleksji.
Total Recall - bardzo przyjemny film, świetna rozrywaka. Podobał mi się w nim Arnie
Screamers - Również bardzo klimatyczny, znakomita pesymistyczna końcówka. Niedoceniany.
Impostor - Oj, trzyma w napięciu i parę razy mocno zaskakuje. Mój drugi ulubiony z ekranizacji Dicka po Blade Runnerze.
A Scanner Darkly - Wizualnie intrygujący, ale chyba trochę za bardzo pogmatwany. Chyba, że za drugim razem podejdzie lepiej.
Minority Report - po hollywoodzku, ale cały czas ciekawie. Musiałbym sobe przypomnieć, widziałem eony temu...
Paycheck - Nuda. I drewniak Affleck. Nie podobał mi się.

Teraz czaję się na Next, chociaż lekko obawiam się kaszany...
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
lavojtek 
Kapitan Kirk


Posty: 1113
Skąd: Southampton
Wysłany: 27 Grudnia 2007, 16:28   

Chal-Chenet napisał/a
Teraz czaję się na Next, chociaż lekko obawiam się kaszany...

Slusznie sie obawiasz. Paycheck to przy tym arcydzielo!
_________________
"Każdy zna jakąś Klarę Barcelo"
 
 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Grudnia 2007, 16:38   

lavojtek napisał/a
Slusznie sie obawiasz. Paycheck to przy tym arcydzielo!
Niestety mam podobne odczucia... Dodatkowo moim zdaniem Nicolosa bili przed każdą sceną.
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 27 Grudnia 2007, 17:02   

O bosh...
To mnie chłopaki chyba skutecznie zniechęciliście ;)
Chociaż bywa, że odczuwam niekiedy perwersyjną przyjemność oglądania filmów złych, więc może jak mnie najdzie taki nastrój to sobie zapuszczę... :D
A co do Cage'a faktycznie: straszny cierpiętnik z niego...
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 9 Stycznia 2008, 20:24   

No i obejrzałem tego Nexta.
Cóż, najlepsza ekranizacja Dicka to na pewno nie jest. Więcej: nie plasuje się nawet w czołówce. Obejrzeć się da, ale tylko jako średnio mądry film sensacyjny. Akcja bywała przewidywalna, miejscami sztampowa a Cage nie nadaje się IMO do takich ról. Widać, że za bardzo cierpi. Acz kilka scenek było naprawdę przyjemnych, zwłaszcza na początku w kasynie, ale za to już wtedy wiadomo było, że w podobny sposób parę scen rozegranych będzie. No i zawsze miło popatrzeć na panią Biel. :)
Generalnie film niestety porównywalny poziomem do "Paycheck", może troszkę lepszy.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
mirekk 
Gollum

Posty: 9
Wysłany: 18 Stycznia 2008, 12:41   

Bez przesady, może i Next nie jest arcydziełem (Cage jest taki sobie a Moore też nie może się specjalnie pochwalić), ale można obejrzeć w miarę bezboleśnie.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 18 Stycznia 2008, 13:01   

Przecież napisałem:
napisał/a
Obejrzeć się da
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Freva 
Jaskier

Posty: 67
Skąd: Gniezno
Wysłany: 29 Stycznia 2008, 14:59   

ja pisze o Dicku prace i tez chce wspomniec o filmach ale niektore ciezko zdobyc np. LOWCE....
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Stycznia 2008, 15:02   

Jak to ciezko? Przeciez dopiero co wyszla wersja Final Cut.

Prosze bardzo: http://merlin.pl/frontend...t/2,570793.html
_________________
5 zdań na temat
 
 
Sirroco 
Frodo Baggins


Posty: 128
Skąd: z kątowni
Wysłany: 29 Stycznia 2008, 17:03   

Utwory Dicka,zwłaszcza opowiadania nie mają w sobie nic interesującego prócz głównego pomysłu dlatego niezwykłe jest że ktoś potrafi zrobić z tego dwugodzinny film (lub dłuższy).
Należy im się uznanie choćby za dobre chęci.
W Polsce też jest mnóstwo opowiadań i książek wydawanych,kopalnia pomysłów.I nic.

ps. jesli Next rzeczywiście dali na podstawie tego opowiadania to prze****** taką okazje!
_________________
WSZYSTKIE BŁĘDY ORTOGRAFICZNE, INTERPUNKCYJNE I GRAMATYCZNE ZOSTAŁY POPEŁNIONE ŚWIADOMIE I Z PREMEDYTACJĄ!
www.erepublik.com
Ostatnio zmieniony przez Sirroco 29 Stycznia 2008, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 29 Stycznia 2008, 18:13   

Sirroco napisał/a
Utwory Dicka,zwałaszcza opowiadania nie mają w sobie nic interesującego prócz głównego pomysłu...


Wybierz czy mam Cię zwyzywać od gupków, czy wyśmiać nieudolną interpunkcję.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 29 Stycznia 2008, 18:29   

Hm, mistrz dzejes już to podsumował za mnie.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Sirroco 
Frodo Baggins


Posty: 128
Skąd: z kątowni
Wysłany: 29 Stycznia 2008, 18:58   

Wara ci od mojej interpunkcji,możesz zwyzywać choć zdania nie zmienie.

Taki Impostor,film naprawde wart obejrzenia ale opowiadanie trąci... no stare jest i już brzydko pachnie.Sam pomysł niezły i orginalny ale chyba wtedy gdy Philip K. Dick go pisał.
Musieli sporo pozmieniać by nadawało się do oglądania,troche więcej z tego co nam przedstawił w opowiadaniu i film stałby się niestrawny.
Może dlatego nakręcili film?Prawa autorskie już wygasły?
_________________
WSZYSTKIE BŁĘDY ORTOGRAFICZNE, INTERPUNKCYJNE I GRAMATYCZNE ZOSTAŁY POPEŁNIONE ŚWIADOMIE I Z PREMEDYTACJĄ!
www.erepublik.com
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 29 Stycznia 2008, 21:46   

Sirroco zastanów się co piszesz. Kiedy pomysł miał być oryginalny jak nie wtedy, kiedy powstawało opowiadanie. Czy fakt, że od czasów Dicka wielu autorów korzystało z jego koncepcji czyni go nieoryginalnym?
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 29 Stycznia 2008, 23:27   

Sirroco, bluźnisz normalnie :twisted:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Lutego 2008, 12:49   

Nie wiem czy już było. W tym roku szykuje się kolejna ekranizacja Dicka - Radio Free Albemuth
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Caitleen 
Frodo Baggins


Posty: 136
Skąd: Falkirk w Szkotlandii
Wysłany: 4 Marca 2008, 03:22   

'Blade Runner' jest porywającą wizją przyszłości i interesująco uzupełnia się z powieścią. 'Impostor' jako film sf jest świetny ale opowiadanie wywarło na mnie większe wrażenie, zapewne dlatego, że czytając nie znałam zakończenia ;> 'Raport mniejszości' natomiast jest dużo lepszy od dość drętwego opowiadania. Ogólnie Dicka lubię za specyficzny, z lekka, jak ktoś już zauważył, staroświecki styl, którego nie da się oddać w filmie. Wizje z 'Valis'? Rozmowy z Palmerem Eldritchem z 'Trzech stygmatów...'? Duszna atmosfera 'Człowieka z Wysokiego Zamku'? Nieee... To trzeba przeczytać :> Z drugiej strony ma opowiadania i książki gdzie jest więcej akcji a mniej wizji jak choćby 'Impostor' i dlatego da się je przyzwoicie, klimatycznie sfilmować. Ale to i tak nie to samo.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...

http://szkotki.blog.pl/
 
 
Sirroco 
Frodo Baggins


Posty: 128
Skąd: z kątowni
Wysłany: 5 Marca 2008, 20:21   

Po "Człowieku z Wysokiego Zamku" miałem okres fascynacji I Cing... Nie przejdzie,w Ameryce coś co nie jest dosyć patriotyczne nie ma dużych szans na profesjonalne wykonanie i wyświetlenie w kinach.
_________________
WSZYSTKIE BŁĘDY ORTOGRAFICZNE, INTERPUNKCYJNE I GRAMATYCZNE ZOSTAŁY POPEŁNIONE ŚWIADOMIE I Z PREMEDYTACJĄ!
www.erepublik.com
 
 
 
Caitleen 
Frodo Baggins


Posty: 136
Skąd: Falkirk w Szkotlandii
Wysłany: 6 Sierpnia 2008, 02:50   

'A Scanner Darkly' obejrzałam i jestem zachwycona, miałam dziś ciekawą dyskusję w pracy ze znajomym, który tego filmu nie łapie i nie pomagają kolejne oglądnięcia, 'ale o co własciwie chodziło?' o niebieskie kwiatki :wink:
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...

http://szkotki.blog.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group