Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
miesięcznik Czachopismo
Autor Wiadomość
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 9 Czerwca 2008, 11:25   

http://czachopismo.pl/for...p?t=541&start=0
Cytat
Witam wszystkich,

Jak zapewne wiecie nasza gazeta borykała się od samego początku z wieloma problemami.
Najpierw Empik bał się nas dystrybuować. Później problemy z drukarniami…. itp.

Mimo sporego zainteresowania wśród Czytelników, „Czacha” nie okazała się być komercyjnym hitem. Większość dystrybutorów i wydawców po prostu nas olała. Jedynie nieliczne firmy zdecydowały się podjąć współpracę z nowym tytułem.
Cel był szczytny, ale niestety nie wywołał zainteresowania wśród firm wydających horrory. Cóż, Polska to nie Stany. Morał z tego taki, że lepiej się reklamować w „Bravo” i podobnych, (bo mają duży nakład) a nie w gazecie, w której 100% czytelników jest potencjalnymi odbiorcami.

Nasz wydawca gwarantował nam wydanie 5 numerów „rozruchowych”. Niestety magazyn się nie rozkręcił tak aby zarobić na siebie.

Z przykrością informuję, że w zaistniałej sytuacji wydawca zdecydował się zawiesić wydawanie magazynu „Czachopismo”. Niestety oznacza to śmierć kolejnego papierowego magazynu.

Chciałbym w tym miejscu podziękować za współpracę wszystkim wspaniałym ludziom którzy stworzyli to pismo.

Redaktorów oraz Czytelników, którzy chcieliby więcej wiedzieć na temat upadku magazynu proszę o maile na adres wojtek@czachopsimo.pl
Będę odpisywać w miarę możliwości.

Niebawem powinna ukazać się antologia „Czarna kokarda”, która jest już od jakiegoś czasu ukończona i przechodzi właśnie przez finalną korektę.

Pozostaje sprawa prenumerat. Pytania proszę kierować pod numer 604-150-965 lub email prenumerata@czachopismo.pl


PS.
Ostatnio narodził się pomysł aby kontynuować „Czachę” w formie elektronicznej (plik pdf). Opcja jest kusząca, bo nikt z nas nie chce tego tak po prostu odpuścić. Musimy to poważnie przemyśleć. Wznowienie takie miałoby miejsce nie wcześniej jak we wrześniu. Do tego czasu będę wdzięczny za wszystkie opinie i propozycje. Oczywiście strona i forum działają cały czas. Wszelkie opinie i uwagi proszę kierować na mój adres email. Z powodu natłoku obowiązków na forum bywam sporadycznie.

Pozdrawiam

Wojtek
ex-naczelny

No niestety.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 12 Czerwca 2008, 09:14   

W płacz nikt nie uderza, gorzkich uwag nikt nie wygłasza, a tymczasem to drugie po Magazynie Fantastycznym pismo z naszej branży, które ostatnio zawiesiło działalność.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 12 Czerwca 2008, 09:18   

moze zrobi sie miejsce na to sedeńkowe obiecanki-cacanki...
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 12 Czerwca 2008, 10:46   

Może i tak, ale Polaków tam nie uświadczysz... (mówi to ten, co ani w Czachopiśmie, ani w MF nie wydrukował złamanego słowa ;) )
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Czerwca 2008, 11:11   

Byc moze Polakow po prostu za malo jest? Ja nie mam nic przeciwko wiekszej ilosci zagranicznych tekstow na poziomie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 12 Czerwca 2008, 11:39   

Oba pisma nie upadły z powodu braku polskich autorów. I też nie mam nic przeciwko większej liczbie zagraniczniaków. Ot, po prostu dla Polaków są od teraz dwa pisma mniej.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 12 Czerwca 2008, 15:23   

Może po prostu zabrakło dobrej reklamy?
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Czerwca 2008, 15:30   

I dystrybucji. Czachopisma nigdzie nie widzialem, a lurkuje kioski/empiki/kolportery przynajmniej raz w tygodniu.
_________________
5 zdań na temat
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 12 Czerwca 2008, 16:49   

Było w dziale młodzieżowym od ręki. Wszędzie widziałem, gdzie sprawdzałem.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 13 Czerwca 2008, 00:12   

Szkoda. Nosiłem się nawet z zamiarem posłania tam jakiegoś tekstu.
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Czerwca 2008, 08:50   

gorat: mlodziezowym? Znaczy pomiedzy Bravo i Twist? Nic dziwnego, ze nigdy nie znalazlem.
_________________
5 zdań na temat
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 13 Czerwca 2008, 14:20   

Nie, pomiędzy Wilqiem a Heavy Metal :P Tak, te pisma też są w młodzieżowym, podobnie jak "pismo" tylko i wyłącznie o modzie w Kulturze, serio!
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Czerwca 2008, 14:30   

No to jak czytelnik fantastyki ma sie doweidziec, ze to nowe fantastyczne pismo? Jak juz obczailem gdzie na witrynie kazdego sklepu umieszczone sa pisma fantastyczne, to chodze i patrze tam, nie widzialem tam zadnych nowych tytulow. Specjalnie nie szukalem, bo mi sie nie chcialo, ale jakbym przypadkiem znalazl, to pewnie bym z ciekawosci kupil. A tak, to nie kupilem i przeze mnie pismo padlo :P
_________________
5 zdań na temat
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 14 Czerwca 2008, 22:48   

Osoba z kręgów związanych z redakcją (wspaniałe to określenie!) wyraża nadzieję, że Czachopismo wróci pod inną nazwą i u innego wydawcy. Mam nadzieję, że i w innej szacie graficznej oraz z nieco szerszą wizją czytelnika...
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group