Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Śmiać się czy...
Autor Wiadomość
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 9 Lutego 2006, 20:39   Śmiać się czy...

Zastanawiałem się, czy nie wrzucić tego do humoru, ale ktoś mógłby mieć pretensje. A tutaj jakoś nie widzę pasującego tematu na rzeczy budzące grozę i śmiech zarazem.
ZHP: Zakaz dotykania i gier kontaktowych
Najlepsze podsumowanie stanowi ten komentarz, o! :P
Zresztą jak pomyślę, jak zagrożony byłem na wyjeżdzie zuchowym w swoim czasie... :lol:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 10 Lutego 2006, 00:24   

Kilka lat byłam zuchem , potem byłam harcerką, ale dopiero teraz (vide komentarze), dowiedziałam się że do harcerstwa idą wszystkie brzydkie dziewczęta.... :? :cry:
No fakt, nie wyglądam ja swój własny avatarek..... :cry:
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 10 Lutego 2006, 08:32   

Brrr :evil: . Szok :shock:
Nie wiem nawet co napisać :?
Gdy rozum spi ...

Lu napisał/a
No fakt, nie wyglądam ja swój własny avatarek.....


Zawsze podejżewałem, że jesteś brunetka :mrgreen:
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 13 Lutego 2006, 13:42   

Rafał napisał/a

Lu napisał/a
No fakt, nie wyglądam ja swój własny avatarek.....


Zawsze podejżewałem, że jesteś brunetka :mrgreen:


Dla porządku - włosy mam kasztanowe ;)
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 13 Lutego 2006, 14:13   

Lu napisał/a
Rafał napisał/a

Lu napisał/a
No fakt, nie wyglądam ja swój własny avatarek.....


Zawsze podejżewałem, że jesteś brunetka :mrgreen:


Dla porządku - włosy mam kasztanowe ;)

A ja głupi myślałem, ze to chodziło o te bicepsy z avatarka :wink: Tzn. ze nie masz takich :)

W temacie: okazuje się, że do normalności jeszcze u nas sporo brakuje. Choć pewnie to jakiś mikroułamek procenta tych rzeczywiście oddanych opiekunów harcerskich, którzy teraz zbiorą za tamtą dwójke.
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19 Lutego 2006, 16:38   

Vykosh napisał/a
Lu napisał/a:
Rafał napisał/a:

Lu napisał/a:
No fakt, nie wyglądam ja swój własny avatarek.....


Zawsze podejżewałem, że jesteś brunetka


Dla porządku - włosy mam kasztanowe

A ja głupi myślałem, ze to chodziło o te bicepsy z avatarka Tzn. ze nie masz takich

a ja myślałem, że chodzi o... e, nic nie myślałem.
A co do tematu: w ten sposób spokojnie można zdyskredytować każdą grupę zawodową. Wszędzie są czarne owce, wszędzie są przestępcy. Nie dajmy się zwariować paparazzim (np. Fakty i inne Superexpresy), bo okaże się, że oprócz dziennikarzy wszyscy to świnie.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lutego 2006, 18:30   

mad68 napisał/a
A co do tematu: w ten sposób spokojnie można zdyskredytować każdą grupę zawodową. Wszędzie są czarne owce, wszędzie są przestępcy. Nie dajmy się zwariować paparazzim (np. Fakty i inne Superexpresy), bo okaże się, że oprócz dziennikarzy wszyscy to świnie.


Dokładnie. Tylko, że niestety poszukiwanie taniej sensacji często niszczy komuś życie. Dobrze, że media ujawniają przekręty i napiętnują chore sytuacje, ale obawiam się, że równie często rzucają się na niewinnych ludzi, bądź takich, którzy raz popełnili błąd (mówię w kontekście ostatniej nagonki na nauczycieli).
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 19 Lutego 2006, 18:34   

Miria napisał/a
bądź takich, którzy raz popełnili błąd (mówię w kontekście ostatniej nagonki na nauczycieli).


Masz dzieci? Też dałabyś szansę komuś, kto popełnił błąd z Twoim dzieckiem? (mówię w kontekście afer pedofilskich w ZHP)
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 19 Lutego 2006, 18:35   

dzejes napisał/a
Masz dzieci? Też dałabyś szansę komuś, kto popełnił błąd z Twoim dzieckiem? (mówię w kontekście afer pedofilskich w ZHP)

Znowu ekstremalizujesz? Nie doczytałeś wypowiedzi Mirii?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 19 Lutego 2006, 18:37   

"Znowu"? Możesz wyjaśnić?
Wątek był założony w jednej sprawie i to raczej ja piszę na temat.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lutego 2006, 18:50   

dzejes napisał/a
Masz dzieci? Też dałabyś szansę komuś, kto popełnił błąd z Twoim dzieckiem? (mówię w kontekście afer pedofilskich w ZHP)


Ja wyjaśniłam, że mówię o nauczycielach, bynajmniej nie chodzilo mi o pedofilię. I odpowieadałam na post o dyskredytowaniu pewnych grup zawodowych. Może i odbiegłam od tematu ZHP, ale zainteresował mnie inny aspekt medialnego nagłaśniania pewnych spraw. A jak przeczytasz ponownie mojego posta, to tam wyraźnie stoi, że popieram opisywanie przypadków poważnych nadużyc czy przestępstw.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 19 Lutego 2006, 18:52   

Może się niepotrzebnie uniosłem, przepraszam.
Jedyne, co mam na usprawiedliwienie, to to. że trochę mnie razi stawianie koło siebie tych sytuacji (t.zn ZHP i nauczyciela zwolnionego, potem przywróconego).
Swoją drogą to pomysł na nowy temat: wychowanie, a kary fizyczne. 8)
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 19 Lutego 2006, 18:58   

Że się tak o tych karach fizycznych wtrącę. Ostatnio nauczyciele z mojego byłęgo gimnazjum mieli problem nie lada: czy nauczyciel może kazać uczniowi podnieść papierek, czy tez uczeń może się poskarżyć wtedy rodzicom, że nauczyciel się nad nim znęca. I gdzie tu wychowanie?
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 19 Lutego 2006, 18:59   

Gorat!!! Bo Pako ekstremalizujeee!!!
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lutego 2006, 19:22   

dzejes napisał/a
Jedyne, co mam na usprawiedliwienie, to to. że trochę mnie razi stawianie koło siebie tych sytuacji (t.zn ZHP i nauczyciela zwolnionego, potem przywróconego).


Masz rację, odnieosłam się do ostatniego posta, nie do całego tematu.

Pako napisał/a
Że się tak o tych karach fizycznych wtrącę. Ostatnio nauczyciele z mojego byłęgo gimnazjum mieli problem nie lada: czy nauczyciel może kazać uczniowi podnieść papierek, czy tez uczeń może się poskarżyć wtedy rodzicom, że nauczyciel się nad nim znęca. I gdzie tu wychowanie?


Cholera, a ja ciągle każe podnosić papierki:P Boję się, bo jak mi kto, nie daj Boże, zdjęcie zrobi komórka w takiej sytuacji, to moja kariera legnie w gruzach...

A wracając do glownego tematu, to jednak brak zdroworozsądkowego podejścia jest przerażający. A może to jednak lepiej dmuchac na zimne... Sama nie wiem.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20 Lutego 2006, 10:45   

dzejes, kiedy ja nie ekstramalizuję, ale na serio nauczyciele mieli taki problem, na szczęście na razie czysto teoretyczny, ale sytuacje, że nauczyciele stali w kącie i płakali, podczas gdy uczniowie lali się krzesłami już się zdarzały. Teraz są wyczuleni. Mało jest nauczycieli, którzy odważą się podnieść rękę na ucznia, który go zbluzga powszechnie, rpzy całej klasie. I to już uważam za chore...
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Lutego 2006, 10:33   

Uczeń wychodzi z założenia (przeważnie prymitywny uczeń - wytwór systemu) że od podnoszenia papierków są sprzątaczki. Więc śmiecą sobie ile wlezie nie dbając o własną kulturę osobistą tudzież kulturę otocznia. Jeśli natomiast ktoś chce zmienić stan rzeczy (w tym przypadku nauczyciel) zostaje źle zrozumiany. Uczen uważa się za oskarżanego za zanieczyszczanie, w przymus podnesienia papierka uważają za wymiar kary. Miałem tak swego czasu ale już mi przeszło. Choć papierków nie podnosze :roll:

Co do pedofilii. Ludzie sami stwarzają takie sytuacje, a jeśli nie to powinni mieć się na baczność i takich unikać. Wychodzimy z założenia, że nam się takie coś nie przytrafi i beztrosko żyjemy sobie dalej. A potem płacz, szok, gniew... Trzeba myślec wieloliniowo (jakoś tak to się mówiło)
Co ja bym zrobił z takim kimś przemilczę :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group