Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs opowiadań postapokaliptycznych na OUTPOST
Autor Wiadomość
Squonk 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: JW-1300
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 01:50   

Tak sobie czytam tą dyskusję i parę słów komentarza mi się ciśnie na palce by napisać - więc je napiszę. Otóż widzę - choć się mylę - jak to osoby udzielające się tutaj, z taką - może nie pogardą ale lekceważącym mrużeniem oka na to patrzą.

"Ot - jakieś tam chłopczyki zrobiły sobie konkurs - pewnie dla takich jak oni sami. A to nie taki termin nadsyłania, a to nie taka długość tekstu, a to to a to sramto."

A tekst Fidela o skarpetkach to już mnie roz...bawił :D

No jeśli tak podchodzi się do takich inicjatyw - z pobłażaniem i lekceważeniem, to potem nie dziwota że ludzie olewają sobie np. takiego "Nautilusa". Nie dlatego, że mają tego czy innego focha - ale po prostu nie chcą. Bo i po co?

W rezultacie cała ta większa nasza polska scena fantastyczna (do której należy także Polska Scena Fallouta) robi się takim towarzystwem wzajemnego "lizania się po genitaliach" - gdzie wszystko zbywa się cynicznymi (w mniemaniu autorów zapewne dowcipnymi) komentarzami.

Ale to taka polska przypadłość - i widzę, że i na tym forum są tego pewne objawy :/

No nic.

Ja uważam, że ta inicjatywa jest dobrym otwarciem i odcięciem się od złych wydarzeń jakie był na scenie "falloutowej-postapokaliptycznej". Czyli zawieszenie paru ciekawych projektów cRPG czy wydymanie Trzynastego Schronu przez wortal plebix (czyli dla nie znających slangu Wortal Phoenix). Notabene odzew jaki wówczas otrzymaliśmy od środowiska z zewnątrz aż nas "postawił na nogi... ale w drugą stronę". Dobrze, że po tym z powrotem się nie upadliśmy... :/

Ale było minęło. Uważam - jako przedstawiciel patrona konkursu - że takie miejsce jak forum SFFH, powinno kierować do organizatorów raczej rady i no jakieś wsparcie - jako miejsce gdzie znajduje się więcej ludzi mających pisarskie doświadczenie. Zaś docinki czy "filozoficzne komentarze" można zostawić sobie na spotkania fandomowe - gdzie grono tych samych ludzi tam przychodzących zapewne je zrozumie :P
_________________
Trzynasty Schron - serwis falloutowo / postapokaliptyczny

Zawsze ci mówią: Ustąp głupszemu i dlatego ten świat wygląda, jak wygląda.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 09:39   

Mylisz się rozbawiony człowieku.
Ja osobiście jestem za i nawet nie przeciw. Tylko chciałbym żeby to było coś większego i bardziej serio. Co zrobić pisanie - swoje i cudze trakuję bardzo serio. Tak mam.
Może następnym razem konkurs będzie nieco lepiej zorganizowany. Czego życzę autorom i przyszłym czytelnikom.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 09:56   

Squonk napisał/a
Ot - jakieś tam chłopczyki zrobiły sobie konkurs - pewnie dla takich jak oni sami. A to nie taki termin nadsyłania, a to nie taka długość tekstu, a to to a to sramto.

Jeśli tak określasz, jak najbardziej życzliwe moim zdaniem, rady Kruka, to zaczynam się zastanawiać od jakichże to 'złych wydarzeń' odcinasz się takim językiem i zachowaniem. Szczerze mówiąc, jeśli byłbym w stanie pomóc lub doradzić, nie chciałoby mi się już gadać z takim przedstawicielem.
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 11:10   

Squonk napisał/a
W rezultacie cała ta większa nasza polska scena fantastyczna (do której należy także Polska Scena Fallouta) robi się takim towarzystwem wzajemnego lizania się po genitaliach - gdzie wszystko zbywa się cynicznymi (w mniemaniu autorów zapewne dowcipnymi) komentarzami.


Podaj jeden przykład, kiedy to liżę się z kimś po genitaliach, bardzo proszę. Pokaż też może, w którym miejscu w tym wątku inicjatywa została źle potraktowana? Chodzi Ci o Fidela, który pozwolił sobie na żart, odebrany przez ogół jako żart, a nie czysta złośliwość? A może o życzliwe uwagi Kruka?

Cytat
Ale było minęło. Uważam - jako przedstawiciel patrona konkursu - że takie miejsce jak forum SFFH, powinno kierować do organizatorów raczej rady i no jakieś wsparcie - jako miejsce gdzie znajduje się więcej ludzi mających pisarskie doświadczenie. Zaś docinki czy filozoficzne komentarze można zostawić sobie na spotkania fandomowe - gdzie grono tych samych ludzi tam przychodzących zapewne je zrozumie :P


Naprawdę nie zauważyłeś rad, wsparcia i życzliwości? Docinki i "filozoficzne komentarze" są zaś wpisane w funkcjonowanie forum, bo to jest właśnie miejsce, w którym czytający powinni je zrozumieć. Nie wszyscy uczęszczają na spotkania fandomowe.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 11:23   

Mnie rozbawilo jak gosciu tym postem strzelil sobie w kolano. "my tu taki fantastyczny konkurs robimy, nagroda bedzie koszulka, a wy sie smiejecie". Mam wrazenie, ze Nurs, ani nikt o odpowiedniej mocy na tym forum nie bedzie chcial z nim powaznie rozmawiac.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 11:58   

Squonk, wyluzuj. Lubię post-apo, i nie mam nic przeciwko takim czy innym inicjatywom. To raz.
Dwa. Jeśli coś mnie śmieszy to sie śmieję szczególnie jeśli rozbawiający mnie drobiazg ktoś traktuję nazbyt poważnie. Moje żart są na takim poziomie na jaki mnie stać i na to nie da sie nic poradzić, wyżej d... nie podskoczę.
Trzy. Cóż to za inicjatywa, której skrzydla podcina marny żart? Toż to jakaś jętka jednodniówka. I na dodatek ta jętka domaga się wyłacznie powagi.
Cztery. Nikt nie nawsadzał wam od baranów, nieuków czy innych niedorajd. Powiedziano jedynie w których miejscach konstrukcja ma niedoszacowane naprężenia i co zrobić, żeby to poprawić.
Pięć. Wychodzi na to, że nie doceniasz dobrych, życzliwych rad i czujesz sie urażony odrobiną humoru.
Szesć. Oskarżasz nas o 'lizanie sie po fiutach' , a czego sam sie domagasz?
Siedem. Zlośliwy jestem i na to nie ma rady. Cieszę się, że podobał Ci sie mój dowcip. Nie wiem czy zauważyłeś, że oprócz rubaszności niósł ze sobą pewną informację. Specjalnie dla Ciebie ufunduję drugą parę skarpet jeśli odpowiesz na pytanie jaka to informacja.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 12:01   

Fidel-F2, chyba nie będziesz musiał inwestować... zagadka pewnie okaże się za trudna. Hihii
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Squonk 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: JW-1300
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 14:10   

Uderz w stół... Widzę, że odniesienie się do w szerszym kontekście do klimatów panujących w fandomie od razu wbudza emocjonalne reakcje. A humor... Hmm... Każdy ma własną definicję humoru - tak jak i uczuć religijnych. Dla jednych skrzyżowane parówki są tylko parówkami dla drugich świętokardztwem.

Choć takie "empatyczne" myślenie mam gdzieś - to jednak w sumie zawsze staram się myśleć o tym co pomyślą inni.

Przeczytałem Wasze komentarze - doszedłem do takich a nie innych wniosków, napisałem co myślę (a nie tak by się komuś przypodobać). To na wstępie.

Teraz konkretniej.

Też mam wątpliwości co do tej inicjatywy - ale mimo to uważam, że należy ją maksymalnie wesprzeć jak tylko się da. I to z wielu powodów. Choćby z najprostszego - aby zaktywizować jak największą grupę ludzi do tego by COŚ ZROBILI. A tym bardziej to ma większą wartość, że robią to fani dla fanów, że jest to inicjatywa oddolna (tu mógłbym pocytować teksty z Misia, ale nie chce mi się).

I dobra - o to, miejsce które uważam - za mekkę wszystkich tych co paraja się pisaniem w klimatach w Polsce - wchodzę i co tu widzę? A średnio śmieszne uwagi i taki tam "small talk".

@hrabek
Nie bądź śmieszny bo chyba pojęcia nie masz o czym piszesz i zapominasz się nie co. To jest inicjatywa fanowska - ale to właśnie dzięki takim inicjatywom i ludziom to się jeszcze w Polsce jakoś kręci.

Sam jestem chlebodawcą dla wielu pisarzy tutaj się udzielających - kupując rocznie po parę tytułów (owszem, przy większej kasiorze kupowałbym po kilkanaście), także i dla SFFH - reklamując je gdzie tylko się da i jak tylko mogę.

Spokojnie - medalu za to nie chcę. Kasy za to, że np. info o nowym numerze SFFH na Trzynastym Schronie obejrzy w ciągu paru dni z tysiąc parę luda - też nie. A reklama niezła, no nie?


Robię to bo szanuję i doceniam pracę ReJS'a i autorów, którzy tam piszą. Wręcz to kocham - bo tyle lat bym nie kupował SF ile kupuję, gdbyby to nie była miłość - a kupuję od pierwszego numeru :P

I w zamian za ten mój szczery, skromny i może zbyt mały wkład nie oczekuję chwalenia, głaskania i lizania po czymś. Oczekuję tylko szacunku i zrozumienia. A żarty to można sobie zostawić na piwko.

PS.
A wyluzowany to jestem i to bardzo - tylko w sumie to nie wiem czy się śmiać czy płakać jak niekiedy czytam o tym "jaka to sitwa opanowała Zajdle", "że tamci nie lubią tych" a "ci są za tamtymi". Polskie piekiełko? No chyba tak - tylko, że według mnie zaczyna się ono od takich żarcików i docinków.

Mylę się? Być może - ale nie natrafiłem na fakty, zdarzenia które mogły by zmienić moje myślenie.
_________________
Trzynasty Schron - serwis falloutowo / postapokaliptyczny

Zawsze ci mówią: Ustąp głupszemu i dlatego ten świat wygląda, jak wygląda.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 14:27   

Squonk napisał/a

@hrabek
Nie bądź śmieszny bo chyba pojęcia nie masz o czym piszesz i zapominasz się nie co. To jest inicjatywa fanowska - ale to właśnie dzięki takim inicjatywom i ludziom to się jeszcze w Polsce jakoś kręci.


No jest inicjatywa. Swietnie. Czy ktos temu przeczy? Co do tego, czy to wlasnie dzieki takim inicjatywom to sie w Polsce kreci, to mam na ten temat inne zdanie. Ile osob przysle swoje teksty na ten konkurs? 40? 50? A sprzedaz ksiazek liczy sie w kilku tysiacach. Chyba jednak nie tylko dzieki takim inicjatywom to sie w Polsce jeszcze jakos kreci.
Co do tego czy sie zapominam czy nie, tudziez czy jestem smieszny, to pomine milczeniem, uznaje, ze kot Ci na klawiature wskoczyl i wyszlo "kopytko".
_________________
5 zdań na temat
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 14:29   

@Squonk, Ale ludzie tu tylko radzili, żeby wydłużyć termin nadsyłania prac, dzięki czemu jakość tychże byłaby lepsza. A Ty tu o jakimś polskim piekiełku fandomowym...
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 14:37   

hmmm
przeczytałem temat od początku i nie widzę powodu, dla którego zaczyna się tu ta mała wojenka.
pomysł został przedstawiony, skomentowany. kto chciał - poradził, złośliwości w tych komentarzach jako żywo nie widziałem. jeno rady.
więcej spokoju zalecam bo nie ma za bardzo o co drzeć kotów... :|
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 14:41   

Squonk napisał/a
Uderz w stół... Widzę, że odniesienie się do w szerszym kontekście do klimatów panujących w fandomie od razu wbudza emocjonalne reakcje.


Żeby było jasne - mam w d... tzw. fandom. Nie należałem i nie należę do żadnej grupy wzajemnego wsparcia, koleżeńskiej itd. Powiem więcej - odczułem nieraz na własnej skórze, jaką krzywdę potrafi zrobić fandomiarskie środowisko. Może ostrożniej dobieraj słowa, co?

I może odpowiesz jednak na moje pytania o rzekome wzajemne pieszczoty oralne oraz gdzie inicjatywa konkursu została źle potraktowana. Bo na razie rzucasz jakieś mgliste inwektywy i unikasz odpowiedzi kryjąc się za kolejnymi.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 14:52   

RD, zdaje się że rozmawiamy z bardzo młodymi ludźmi, którzy zupełnie nie potrafią czytać tekstu ze zrozumieniem. I profesjonalne rady biorą za jakiś straszliwy napad po czym używają armat na muchy i obrażają przy tym wszystkich dookoła.
Myślę, że dalsza dyskusja jest zbędna. Ja zapewne dwa razy się zastanowię nim komuś wyrażę życzliwe zainteresowanie jego inicjatywą.
A jeżeli chodzi o pieszczoty to mam nadzieję na spotkanie w realu z człowiekiem, który to raczył napisać. Ciekawe czy wtedy też to powtórzy? Co RD, ? Jak myślisz?
Dla mnie to koniec tematu. Dodaję do ignorowanych.
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 15:07   

Hm... Jeśli zobaczy nas w realu? Raczej wątpię, czy powtórzy. Miałem w tym roku taki przypadek, że gość, który mnie obraził na forum, w oczy wyparł się własnej tożsamości...
Solidaryzując się z Tobą również dam sobie spokój z tym tematem.
 
 
Kamilos 
Sky Captain


Posty: 166
Skąd: Mazury
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 15:08   

A ja proponuję powrót to tematu właściwego czyli konkursu. Jak na razie przyszły trzy teksty - wszystkie niezłe. W tym jedno opowiadanko waszego kolegi po fachu. Jak widać jak się chce to można :)

A ze skarpetek może lepiej zrezygnujemy ;)
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Grudnia 2007, 10:52   

Miałem komentować wypowiedź Squnka ale po namyśle zrezygnowałem, trzeba by wyszydzać każde zdanie. I po co mi to? szkoda czasu. Jak chłopak nie zrozumiał za pierwszym razem to i za dziesiątym nie pojmie.

Kamilos, zima idzie, dobre skarpetki ważniejsze od koszulki,nie jestem przekonany czy Twoja rezygnacja jest całkiem rozsądna.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kamilos 
Sky Captain


Posty: 166
Skąd: Mazury
Wysłany: 11 Stycznia 2008, 07:24   

Wspomnę jeszcze, że właśnie trwa głosowanie w konkursie i potrwa do 22 stycznia.
Link: http://postapocalyptic.net/konkurs.php
 
 
 
Squonk 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: JW-1300
Wysłany: 19 Stycznia 2008, 03:29   

Zmodernizowałem sobie przeglądarkę internetową - jak na razie nic mi się nie zwiesiło (w przciwieństwie do Lisków, IE czy starawych Oper) - więc śmiało mogę w końcu odpisać.

Dabliu napisał/a
@Squonk, Ale ludzie tu tylko radzili, żeby wydłużyć termin nadsyłania prac, dzięki czemu jakość tychże byłaby lepsza. A Ty tu o jakimś polskim piekiełku fandomowym...

I do tych rad nie pozostaje mi nic innego jak tylko odnieść się z jak najwyższym szacunkiem. Jako debiuntanci w takiej działalności - gdy nadsyłanie prac już dobiegło ku końcu - widzimy co jest nie tak. I wbrew pozorom nie jest to okres czasu w jakim można nadsyłać pracę, ale pewne zawiłości formalne regulaminu. Ale sam fakt, że udało się skanalizować ten żywioł udanego lub mniej pisania w tematyce PA jest jak najbardziej cieszący.

Skoro są ludzie, którym chce się pisać to jest też nadzieja a racze pewność, że tym bardziej są ludzie którym chce się czytać.

Zaś co do nieporozumienia? Hmm... że jestem niby bardzo młody? Bardzo bym chciał taki być :roll: Ale skoro tak - to lepiej być uważany za osobę bardzo młodą niż za starszą - która już dawno zapomniała co to jest być młodym. Zaś jako osoby zapewne inteligentne i tak dobrze wiemy co mamy o sobie myśleć - i tutaj to nie (z powodu jaki opisałem post wyżej) ale w rilu na pewno bym tego nie omieszkał wyrazić.

A na zimę zamiast skarpetek przede wszystkim preferuję porządne obuwie - produkty przemysłu włókienniczego stawiam na drugim miejscu :wink:

Ale mimo tego czy owego ze swojej strony wyrażam podziękowania za pomoc, wsparcie i takie tam w ogóle 8)
_________________
Trzynasty Schron - serwis falloutowo / postapokaliptyczny

Zawsze ci mówią: Ustąp głupszemu i dlatego ten świat wygląda, jak wygląda.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Stycznia 2008, 15:54   

Squonk napisał/a
okres czasu
zonk
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kamilos 
Sky Captain


Posty: 166
Skąd: Mazury
Wysłany: 23 Stycznia 2008, 07:38   

Konkurs zakończony. Nagrody prawie rozdane. Zatem chyba już można temat zamknąć.
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 23 Stycznia 2008, 09:20   

Kamilos, no nie. Opowiedz nam o tym. Znaczy kto, ile, jakość czy będą następne konkursy trochę intymnych szczegółów... hihihi
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Squonk 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: JW-1300
Wysłany: 23 Stycznia 2008, 12:26   

Opowiedzieć by i można - tylko kogo to zainteresuje :P

Ale jak już to w skrócie napiszę, że odzew twórców (jak i niestety "tfurcuf") był imponujący - jak na warunki i możliwości sceny falloutowo/postapokaliptycznej. Nadeszło 26 tekstów zaczynających się od poziomu "opisu co się dzieje na ekranie monitora" a skończywszy na dobrze napisanych i co ważne - posiadających ciekawą (i nie sztampową) historię - tekstach.

Gorzej gdy chodzi o odzew publiki, która miała głosować (i przeczytać) na owe teksty.

wiadomo kto napisał/a
(...) liczbę głosów oddanych przez internet można określić mianem marginalnej. Po czyjej stronie leży wina za zaistniałą sytuację, nie mnie oceniać. Faktem jednak jest, że nie udało się nakłonić ludzi na co dzień aktywnie dyskutujących o tekstach (...) do poświęcenia kilku chwil (...)


I tak dalej i tak dalej. Powyższy tekst, którego tutaj zamieszczam mały (i lekko przycięty) cytat - po małej obróbce mógłby dobrze opisywać aktywność głosujących.

Czyli prawie tak jak w Nautilusie - ale tutaj "prawie" chyba nie robi już takiej różnicy. A chichrać się nie będę - bo jak już - to musiałbym obchichrać oba konkursy/głosowania - a nie chce mi się :mrgreen:
_________________
Trzynasty Schron - serwis falloutowo / postapokaliptyczny

Zawsze ci mówią: Ustąp głupszemu i dlatego ten świat wygląda, jak wygląda.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 23 Stycznia 2008, 12:51   

No. Jest jakieś podsumowanie.
A wobec braku woli w narodzie następnym razem jednak jakieś jury trzeba wyłonić. Choćby z łapanki...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 23 Stycznia 2008, 13:03   

Kruk Siwy napisał/a
A wobec braku woli w narodzie następnym razem jednak jakieś jury trzeba wyłonić. Choćby z łapanki...

Łapcie srokę... tzn. Kruka za ogon! :twisted:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Squonk 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: JW-1300
Wysłany: 23 Stycznia 2008, 15:47   

Może jeszcze samego Kresa ściągnąć by zrobił uczestnikom "gargamiedon"? :wink:

Na pewno w gronie scenowych redów przydałby się ktoś mający oficjalną wiedzę z zakresu filologii czy coś podobnego. Ale z drugiej strony pchanie tego w rejony jeszcze bardziej profesjonalne jest według mnie mało sensowne. I tak już kluczowe serwisy w tej tematyce (m.in. Outpost czy Trzynasty Schron) - mimo fanowskiego charakteru swojej działalności jadą na profesjonalnej śpiewce a w sumie guzik z tego mają.

Więc wolontariat tak - ale bez przesady :P
_________________
Trzynasty Schron - serwis falloutowo / postapokaliptyczny

Zawsze ci mówią: Ustąp głupszemu i dlatego ten świat wygląda, jak wygląda.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Stycznia 2008, 21:05   

komu przypadły skarpety? na jaki adres wysłać?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Squonk 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: JW-1300
Wysłany: 23 Stycznia 2008, 23:24   

Lista opowiadań i oddanych na nie głosów - wybór nagrodzonego należy do fundatora, bo regulamin nie przewidywał takiej nagrody - buu :(
_________________
Trzynasty Schron - serwis falloutowo / postapokaliptyczny

Zawsze ci mówią: Ustąp głupszemu i dlatego ten świat wygląda, jak wygląda.
 
 
Kamilos 
Sky Captain


Posty: 166
Skąd: Mazury
Wysłany: 28 Stycznia 2008, 15:28   

Ja proponuję skarpety jako nagrodę honorową dla Squonka ;)
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Stycznia 2008, 22:57   

już to napisałem w awatarach ale Squonk, chyba tam nie zaglada więc sie powtórzę
wdechowa Iowa
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group