Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie o problem z komórką.
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Stycznia 2008, 18:56   pytanie o problem z komórką.

Jak w temacie, chciałbym zapytac, czy ktoś z was miał do czynienia z nastepującym problemem; po upływie czasu umowy zrezygnowałem z jednego numeru, pracownik operatora przyjął zgłoszenie, wypisał mi aneks, czyli nową umowę, podziękował, a teraz dostaję faktury na dwa numery, bo panu się zapomniało wpisać rezygnację do systemu.
dowiedzialem się juz o dwóch podobnych wypadkach, szukam informacji o kolejnych, bo być może kroi się grubsza aferka.
Gdyby co, cynkujcie tutaj, albo na pw, jak kto się wstydzi :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 24 Stycznia 2008, 18:58   

Miałam podobną sytuację, ale po napisaniu reklamacji do operatora uwzględnili i skorygowali fakture, a zapominalska pani już nie pracuje w punkcie obsługi.
 
 
mistique 
Yoda


Posty: 905
Skąd: Kowale
Wysłany: 24 Stycznia 2008, 19:02   

w TP SA to to jest nagminne, ale że operatorzy komórkowi też...
_________________
Nie każda zupa to kapuśniak.
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 24 Stycznia 2008, 19:02   

mnie kiedys zafakturowano usluge, o ktora nie prosilam :) po zgloszeniu reklamacji, na kolejnej fakturze odjeto te sume. to bylo w Orange.
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 24 Stycznia 2008, 19:06   

Z tepsą o oddany modem walczyłam kilka miesięcy. Uznawali reklamację, przysyłali fakturę korygującą a następnej a piać była wstawiona kwota za dzierżawę modemu. Urządziłam niemal karczemną awanturę i w końcu pomogło.
 
 
mistique 
Yoda


Posty: 905
Skąd: Kowale
Wysłany: 24 Stycznia 2008, 19:23   

Moja mama kiedyś załatwiła odłączenie drugiej linii u mojego szefa, którego to wyłączenia domagali się przez ponad trzy miesiące, za pomocą karczemnej awantury i rynsztokowych wyzwisk w kierunku kobiety z błękitnej linii. Trzy minuty i linia była zamknięta.
_________________
Nie każda zupa to kapuśniak.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Stycznia 2008, 20:45   

no to masz NURS, rozwiązanie problemu
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 25 Stycznia 2008, 12:22   

NURS: weź i mnie nie strasz... niedługo kończy mi się umowa...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Stycznia 2008, 14:46   

ale gnoje tak dzialają. Niby ty masz pilnować, czy oni dobrze kwity wypełniają.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Stycznia 2008, 17:56   

My mamy doświadczenia z Tepsą. Najciekawsza aferka była z Neostradą. Zamówiliśmy, dostaliśmy modem, po czym nam się odwidziało (z bardzo konkretnych przyczyn), i przed końcem okresu próbnego (zgodnie z definicją w warunkach, a nie tym co twierdził pan w okienku) oddaliśmy, na co mieliśmy wszystkie wymagane kwity i stempelki. Przez dalsze pół roku Tepsa domagała się pieniędzy za Neostradę (bagatela, 150 zł miesięcznie) i straszyła nas firmą windykacyjną, a my ich nawzajem prokuratorem. Co się dzwoniło na błękitną linię, wydawało się że wszystko jest już wyjaśnione, po czym przychodziła kolejna faktura na coraz bardziej zabawną sumę, z kolejnymi pogróżkami. Wreszcie po kolejnym piśmie w stylu "cease and desist letter", czyli na dobrą sprawę przedprocesowym, z całą serią załączników, kserówek i uzasadnień (listem poleconym za zwrotnym poleceniem odbioru), dali nam spokój, a gigantyczne kwoty gdzieś znikły.

Najlepsze, że od tej pory ileś tam razy pracownicy Tepsy dzwonili do nas proponując kolejne wersje Neostrady, a jak słyszeli że nic z tego, bardzo się dziwili i prosili żeby im opowiedzieć całą historię :mrgreen: Założę się, że to wyuczony chwyt obliczony na ułagodzenie wk***wionego klienta. Któregoś razu spytałam panienkę złośliwie jak to się dzieje, że jest już bodaj dziesiątą osobą, która chce żeby jej to opowiadać, i tu ją zatkalo :twisted: Ostatnio jest pozytyw: przenosimy się z Tepsy do Netii. Nareszcie to jest możliwe.

Wygląda na to, że będziesz musiał się z nimi w podobny sposób poużerać, tylko może będą mniej zaimpregnowani od Tepsy i wystarczy jedno pismo, z kserówkami papierów jakie masz, poleconym za zwrotką.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Stycznia 2008, 20:15   

tylko, że ja nie mam papierów, pracownik Ery po prostu nie wpisał anulowania numeru do komputera a teraz udaje głupa :-)
Cóż, papugi znowu się wzbogacą.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 26 Stycznia 2008, 20:18   

Nursie, Nursie, tyle lat zyjesz i nie wiesz, ze papierkiem swiat stoi? :D
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 26 Stycznia 2008, 20:19   

Ale znaczy jak - miałeś podpisaną umowę, wygasła, fakturki lecą dalej, tak? To gdzie masz starą umowę? Idź, przedstaw, że data na umowie minęła, nie podpisujesz nic nowego i rezygnujesz. Ręcznie nic nowego nie podpisałeś, nei zobowiązałeś się do płacenia czegokolwiek, wiec płacić nie musisz.

Tak przynajmniej ja to rozumiem, ale byc może jestem zbyt łatwowierny i zbyt logicznie do tego podchodzę ;)
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 26 Stycznia 2008, 20:27   

Umowy z operatorami komórek mają zapis o automatycznym przedłużeniu na czas nieokreślony. Wypowiedzieć skutecznie można tylko na piśmie złożonym do operatora.
Wypowiedzenie działa od następnego okresu rozliczeniowgo.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 26 Stycznia 2008, 22:31   

Tak i o ile się nie mylę umowę trzeba wypowiedzieć od 3 do 1 miesiąca przed końcem umowy, czy coś w ten deseń :idea:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Stycznia 2008, 23:34   

Dokładnie to zrobiłem, podpisalem aneks do umowy na nowy numer i kazałem wykreślić drugi. IMO pracownik celowo nie wykonał tamtej czynności, co wiecej, usiłował mnie zrobić po raz drugi dając do podpisania dokument rozwiązujący umowę w marcu, informując, że sprawa jest zalatwiona i mogę spokojnie dymać do domku. Gdybym nie sprawdził daty, mialbym posprzątane.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group