Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
TROMA Group
Autor Wiadomość
Idaho 
Gollum


Posty: 21
Skąd: From Wild West
Wysłany: 16 Października 2005, 20:46   TROMA Group

Witam. Chciałem powitać w małym wątku poświęconym grupie TROMA. Będzie się tu (gdy tylko najdzie ochota) rozmawiało o wszystkich trzech częściach "Toxic Avengera". Nie zapomnimy też o dziełach takich jak "Nymphoid Babarian in Dinosaur Hell", czy "Maniac nurses find extacy". Jeśli kogoś wszczególnie poruszyły dzieła takie jak "Blades", albo "Tromeo and Juliet" będzie mógł tu pochwalić się wszystkimi związanymi z tym przemyśleniami. A ja zaproponuję Wam na początek "Blades".

Film dość nietypowy, nawet jak na TROMĘ. Powstał jak sądzę za około czterdzieści dolarów, na pewno w roku 1989. KAżdy kto widział ten film, wie że nie mamy do czynienia z dziełem typowym dla TROMY. Ten film jest parodią "Szczęk" Spieldberga. Jaki był zamysł?

Zamiast rżarłacza białego - nawiedzona kosiarka.
Zamiast oceanu - pole golfowe.
Zamiast palżowiczów - golfiści.
Zamiast Roya Scheidera - najmniej charakterystyczny i najnudniejszy facet pod słońcem.

Tak! Film zdecydowanie wygrywa w kategorii "najgorzej dobrany główny bohater". Mam wrażenie, że zapomniał o nim nie tylko reżyser, ale też scenarzysta i reszta ekipy przez ponad połowę filmu nie zdawali sobie sprawy z jego obecności. Gdybym miał dużo pieniędzy zrealizowałbym film w którym obsadziłbym tego człowieka. W owym filmie strzelałby, mordowałby, biegałby, dokonywał by cudów zręczności... a i tak nikt by go nie zauważył. Tak jest też w przypadku tego filmu.
Z ciekawych i autentycznie zabawnych motywów w "Blades":

1) Syn "starego, doswiadczonego łowcy nawiedzonych kosiarek" (znaczy, ogrodnika) nosi na twarzy maskę hokejową, jest raczej ograniczony umysłowo i nazywa się Jason.

2) Na dowolnym polu golfowym po kwadransie szukania znajdziesz przynajmniej jeden, leżący luzem egzemplarz "Playboya".

3) "Ten podejrzany facet z kosiarką" faktycznie moze być ogrodnikiem.

4) Jeśli trafisz piłeczką golfową w semtex, ów zapali się, a gdy już płonie, eksploduje w zetnięciu z wodą.

Nie pamiętam niczego więcej, ale obiecuję że gdy obejrzę jeszcze raz, coś dopiszę. Film polecam wszystkim. Jest nisamowity. I na prawdę, jak na TROMĘ nieźle zrealizowany.

Pozdrawiam :)
Idaho
_________________
"It was a time of the preacher in the year of '01
now the preachin' is over, and the lesson's begun."
Willie Nelson "Time of the preacher" Album: "Red Headed Stranger
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 16 Października 2005, 22:05   

Taaak... eee... że co?
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Idaho 
Gollum


Posty: 21
Skąd: From Wild West
Wysłany: 16 Października 2005, 22:08   

Dunadan napisał/a
Taaak... eee... że co?


Widzę Dunadanie, że nie zetknąłeś się dotąd z arcydziełami filmowymi TROMA Video Group. Ach. WIele straciłeś. To wszystko wyjątkowe filmy.

:D
_________________
"It was a time of the preacher in the year of '01
now the preachin' is over, and the lesson's begun."
Willie Nelson "Time of the preacher" Album: "Red Headed Stranger
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 16 Października 2005, 22:13   

Choroba, a gdzie to mozna dostać?...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Idaho 
Gollum


Posty: 21
Skąd: From Wild West
Wysłany: 16 Października 2005, 22:15   

Dunadan napisał/a
Choroba, a gdzie to mozna dostać?...


Najlepiej umówić się ze mną za pomocą PW na wysłanie odpowiednich płytek :)

Wyślij mi PW, a resztę Ci ustalę. Ostatnio zaniosłem dwa filmy TROMY Ellen i Andrzejowi ilipiukom. Ponoć zdążyli już obnejrzeć "Maniakalne pielęgniarki znajdują rozkosz" :)
_________________
"It was a time of the preacher in the year of '01
now the preachin' is over, and the lesson's begun."
Willie Nelson "Time of the preacher" Album: "Red Headed Stranger
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 18 Października 2005, 17:48   

Torma, mi się wydaje czy to takie filmy kalsy zet ;)
Bo jakoś tak to było - jedne z najtańszych i najgorszych filmów gatunku horror. Ale może i są fajne, jeśli patrzeć na to jako na komedie. Ale nie znam żadnego ich dzieła, także mój głos się nie licz :)
 
 
Idaho 
Gollum


Posty: 21
Skąd: From Wild West
Wysłany: 19 Października 2005, 08:18   

Pako napisał/a
Torma, mi się wydaje czy to takie filmy kalsy zet ;)
Bo jakoś tak to było - jedne z najtańszych i najgorszych filmów gatunku horror. Ale może i są fajne, jeśli patrzeć na to jako na komedie. Ale nie znam żadnego ich dzieła, także mój głos się nie licz :)


TROMA, nie Torma :)

Ale polecam ich filmy. Zgłoś się na PW jak Dunadan, jeśli chcesz płytkę z filmem :)
_________________
"It was a time of the preacher in the year of '01
now the preachin' is over, and the lesson's begun."
Willie Nelson "Time of the preacher" Album: "Red Headed Stranger
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Października 2005, 19:55   

Idaho, jak będę miał więcej czasu musimy się spotkać w podobnej sprawie. :) W końcu mieszkamy 10 minut na piechotę od siebie. :)
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 19 Października 2005, 20:02   

Ta... taki to ma dobrze - zobaczy filmy, pewnie impreza jakaś przy okazji się zakroi albo co najmniej spotkanie towarzyskie. Ja chcę do wrocka ;) !
 
 
Idaho 
Gollum


Posty: 21
Skąd: From Wild West
Wysłany: 19 Października 2005, 21:19   

Logan napisał/a
Idaho, jak będę miał więcej czasu musimy się spotkać w podobnej sprawie. :) W końcu mieszkamy 10 minut na piechotę od siebie. :)


ALe jak dotąd... Noż cholernie długi czas mija a nie wykorzystujemy tego że faktycznie mieszkamy od siebie o krótki spacerek.

Ja w najbliższym czasie nędę dysponował pewną ilością filmów TROMY znowu. Ale obawiam się, że z czasem może u nas obu być krucho. Ja właśnie usiłuję utrzymywać kontaktu i jakieś życie towarzyskie mimo ciagłej koniecznosci Przebywania W Pięciu Miejscach Równocześnie.
_________________
"It was a time of the preacher in the year of '01
now the preachin' is over, and the lesson's begun."
Willie Nelson "Time of the preacher" Album: "Red Headed Stranger
 
 
 
Idaho 
Gollum


Posty: 21
Skąd: From Wild West
Wysłany: 19 Października 2005, 21:20   

Pako napisał/a
Ta... taki to ma dobrze - zobaczy filmy, pewnie impreza jakaś przy okazji się zakroi albo co najmniej spotkanie towarzyskie. Ja chcę do wrocka ;) !


A skad Ci się wrocław w kontekście mnie i Logana wziął? My krakusy jesteśmy :D
_________________
"It was a time of the preacher in the year of '01
now the preachin' is over, and the lesson's begun."
Willie Nelson "Time of the preacher" Album: "Red Headed Stranger
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 19 Października 2005, 21:38   

A.. bo NURS z Breslau jest, przynajmniej tak pisało chyba na FF. NURS z Loganem się dogadują jak przyjaciele i jako tacy się zachowują i odnoszą do siebie. Logiczny wniosek - znają się osobiście. A stąd już krok tylko do tego, żęby błędny wniosek o miastach wyciągnąć :)
A z krakau to ja znam ze dwie osoby - fajni ludzie tam mieszkają :)
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Października 2005, 22:13   

NURS faktycznie pochodzeniem jest z Breslau, ale na codzień swe macki rozciąga ze Stalinogrodu. Przyjaźnimy się od jakiegos dłuższego czasu, czasami nawet wspólnie imprezujemy, zwłaszcza w towarzystwie pewnego grafomana. :) A grafoman ten z naszych zacnych spotkań nawet ciekawe inspiracje czerpie. :mrgreen:
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20 Października 2005, 16:54   

:) wy to macie życie.. iście pisarskie - podobnie jak w Mistrzu i Małgorzacie psał Bułhakow - imprezy i imprezy, kasy całe góry ;) Też tak chcę ;)
 
 
Idaho 
Gollum


Posty: 21
Skąd: From Wild West
Wysłany: 20 Października 2005, 20:22   

Ja powiem więcej: zrezygnowałem z szalonego życia pełnego pięknych kobiet. Po spartańsku na spotkaniach z Grafomanem popijam kawę za nic mając sobie rozkosze alkoholowych zanurzeń. Ach. Jakżeż to niesamowite.

A co do reszty - Loganie, faktycznie wypadało by się spotkać kiedyś :)
_________________
"It was a time of the preacher in the year of '01
now the preachin' is over, and the lesson's begun."
Willie Nelson "Time of the preacher" Album: "Red Headed Stranger
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21 Października 2005, 09:01   

Ja pamietam jeden film tej wytworni, bodajze bylo to Bestia o tysiacu oczach, czy cos takiego. Bestie zrobili tak, ze wywiercili w czajniku mase dziur i wrzucili do srodka latarke. Byl to jeden z najdrozszych ich filmow, bo musieli pozniej kupic nowy czajnik i baterie do latarki :D
_________________
5 zdań na temat
 
 
Idaho 
Gollum


Posty: 21
Skąd: From Wild West
Wysłany: 21 Października 2005, 17:57   

count napisał/a
Ja pamietam jeden film tej wytworni, bodajze bylo to Bestia o tysiacu oczach, czy cos takiego. Bestie zrobili tak, ze wywiercili w czajniku mase dziur i wrzucili do srodka latarke. Byl to jeden z najdrozszych ich filmow, bo musieli pozniej kupic nowy czajnik i baterie do latarki :D


No to jednak sporo wydali. Jak się zdaje by nakręcić "A Nymphoid barbarian i dinosaur hell" nie wydali absolutnie nic, tylko wygrzebali dwie szmaty ze śmietnika :)
_________________
"It was a time of the preacher in the year of '01
now the preachin' is over, and the lesson's begun."
Willie Nelson "Time of the preacher" Album: "Red Headed Stranger
 
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 29 Października 2005, 21:26   

Po kilku bardziej znanych filmach Tromy zastanawialiśmy sięnawet z kumplem, co trzebaby zrobić, żeby spróbować samemu. Powstał wówczas pomysł filmu "Totalna zemsta żywych trupów: Powrót hrabiego Roderyka", w którym odkopany przez archeologów amulet miał (za pomoca telefonu, a jak! ;) ) połączyć się ze Szkocją i przebudzić spoczywającego w ziemii hrabiego. Biegający w kilcie z mieczem facet był osią naszego scenariusza :)
Kto wie, może kiedyś ;)
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 30 Października 2005, 10:35   

Mój kumpel wszedł w posiadanie kamery i z dwoma kumplami chciał nakręcić film ze świata Gwiezdnych Wojen.
W efekcie otrzymali pięć minut nieobrobionego materiału i dwadzieścia minut dokumentu Making Of (głównie scenę przycinania kijka z hipermarketu do rozmiarów śiwtlnego miecza).
Koniec końców okazało się, że zza niebieskiego koca wystaje meblościanka, a aktorzy w szale bitewnym wyłażą z kadru, więc film trzeba kręcić od nowa :lol:
Na szczęście pragnę im użyczyć trochę swoich pomysłów, więc może juz po następnych wakacjach doczekamy się polskiej TROMY :D
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 30 Października 2005, 12:48   

Właśnie - niech polacy się wezmą za takie filmy! inne wychodzą im nad wyraz kiepsko (przynajmniej fantastyczne). ;)
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 30 Października 2005, 13:12   

Pako napisał/a
Właśnie - niech polacy się wezmą za takie filmy! inne wychodzą im nad wyraz kiepsko (przynajmniej fantastyczne).

Ha, dzięki - powiem o tym kumplowi, ucieszy się :) . Widziałem "surowe" feagmenty tego dzieła. Rękojeść miecza świetlnego wykonali z latarki. Doliczając koszt zakupu kijka, budżet mieli niczym TROMA, bo koło 10 zł.
Myślę, że powinni to zmontować; dwóch rycerzy (Jedi i Sith) naparzają się w kosmicznych sceneriach (w lewym dolnym rogu planety napis www.nasa.gov), które na 8/10 wysokości przechodzą w szafkę z ubraniami. Aktorzy przez większośc ujęć przebywają poza kadrem. Wstrząs psychiczny i pisk damskiej cześci widowni wzbudzi mrożący krew w żyłach moment, gdy Sith sciąga kaptur i spogląda złowieszczo. :mrgreen:
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
pajterO 
Gollum

Posty: 1
Skąd: Z nienacka
Wysłany: 3 Czerwca 2007, 12:06   

Troma jest *beep*, to są genialne filmy, miałem przez jakiś czas taką fazę że tylko takie oglądałem :D
np. Taki Toxic Avenger-miód.
Albo Class Of Nukem'high, jak był tam kujon pokazany to do końca życia nie zapomnę :P

Polecam wszystkim!!!
 
 
evilmg 
Jaskier


Posty: 78
Skąd: Convent of Sin
Wysłany: 18 Grudnia 2007, 21:18   

najgorszym filmem Tromy jaki widzialem jest ''Igor and the Lunatics''
link do recenzji: http://www.horror.com.pl/filmy/recka.php?id=1169
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Grudnia 2007, 22:53   

A jest jakaś możliwość zdobycia tych filmów w naszym kraju? W życiu żadnego nie widziałem, a intryguje mnie to muszę przyznać.
 
 
evilmg 
Jaskier


Posty: 78
Skąd: Convent of Sin
Wysłany: 18 Grudnia 2007, 22:57   

Iscariote napisał/a
A jest jakaś możliwość zdobycia tych filmów w naszym kraju?


owszem, jest.
mam w domu sporo pozycji Tromy.
ponadto znam pare innych osob z PL ktorzy maja tych filmow calkiem sporo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group