Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs opowiadań postapokaliptycznych na OUTPOST
Autor Wiadomość
Kamilos 
Sky Captain


Posty: 166
Skąd: Mazury
Wysłany: 27 Listopada 2007, 14:21   Konkurs opowiadań postapokaliptycznych na OUTPOST



Z pomysłu użytkowników oraz redakcji OUTPOST zrodził się pomysł zorganizowania konkursu opowiadań postapokaliptycznych. Inicjatywa ta została także poparta przez Trzynasty Schron, który jest patronem medialnym konkursu. Nadsyłanie materiałów zaplanowane jest na grudzień 2007r. a zwycięzców wyłonią użytkownicy serwisu Outpost poprzez głosowanie.
Przewidziane są również nagrody za pierwsze trzy miejsca w postaci książek i gier. Więcej informacji w regulaminie konkursu oraz w kolejnych newsach. Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału!

Więcej: news, regulamin
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 27 Listopada 2007, 14:25   

Kamilos, ten termin króciutki jest... byle jakie teksty spłyną. W najlepszym razie niedopracowane.
Sensowny "poważny" termin to około 3 miesięcy. "Sto dni".
No i ten warunek że trzeba się zarejestrować... czyżby o to szło?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Kamilos 
Sky Captain


Posty: 166
Skąd: Mazury
Wysłany: 27 Listopada 2007, 14:29   

Witam, termin jak to termin. Prace mogą być krótkie. Nie są wymagane jakieś elaboraty. A idzie głównie o zabawę.
Rejestracja ma na celu bezpieczeństwo i identyfikację podczas nadsyłania materiałów oraz przy głosowaniu.
Pierwszy raz organizujemy taki konkurs więc trochę obawiam się różnych niepożądanych działań. Chętnie jednak wysłucham rad w kwestii organizacyjnej.
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 27 Listopada 2007, 14:33   

Kamilos, Iki albo Karoli na fahrenheicie zapytaj one tam non-stop coś takiego mają.
A jeżeli z założenia ustalasz że chodzi o zabawę to od razu ustawiasz poprzeczkę nisko. I co to znaczy elboraty? Chodzi o to żeby tekst przemyśleć, napisać a potem... na chwilę odłożyć . Potem przeczytać ponownie, gruntownie poprawić i dopiero wtedy prezentować zdumionemu miastu i światu.
Ech, przepraszam za pouczenia. Przez jedną chwilę myślałem że to konkurs "serio".
 
 
mistique 
Yoda


Posty: 905
Skąd: Kowale
Wysłany: 27 Listopada 2007, 14:46   

Nie nadejdzie też nic poważnego, bo opublikowanie w serwisie nieco utrudnia ewentualne opublikowanie potem w druku. A szkoda, mam post-apo gotowe, wysłałabym wam. Chociaż z drugiej strony, co ja bym potem z grą komputerową zrobiła, jakbym przypadkiem wygrała...
_________________
Nie każda zupa to kapuśniak.
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 27 Listopada 2007, 14:49   

Jakbyś wygrała, to byś sobie pograła, proste :wink:

Jak zobaczyłem wątek, już myślałem, że to kolejna inicjatywa NURSa, podobnie jak z Conanem :wink:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
mistique 
Yoda


Posty: 905
Skąd: Kowale
Wysłany: 27 Listopada 2007, 14:51   

Cytat
Jakbyś wygrała, to byś sobie pograła

Ja? W grę komputerową? Może na emeryturze...
Cytat
Jak zobaczyłem wątek, już myślałem, że to kolejna inicjatywa NURSa, podobnie jak z Conanem :wink:

JA tez właśnie i tak się ucieszyłam, że znów konkurs jakby pode mnie ogłasza.
_________________
Nie każda zupa to kapuśniak.
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 27 Listopada 2007, 14:55   

No i właśnie. A mogło by być fajnie/
Co powiecie szlachetni organizatorzy na taki scenariusz: dogadujecie się z NURSEm - że uczestniczy w pracach jury. I ogłaszacie że pierwsza nagrodą jest opublikowanie w SF literki. A nagrodami kolejnymi są te gry książki i możliwość pokazania się na Outpoście.
No - to by było coś. NURS zawsze by mógł pierwszej nagrody nie przyznać... choć gdyby termin (to ważne jest wbrew pozorom) był dłuższy moglibyście się zdziwić ilością i jakością tekstów/
Dobra. Koniec Kruczego zrzędzenia.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 27 Listopada 2007, 14:59   

Kruk mądrze gada, piwa mu dajcie :bravo
_________________
Wysłano z Atari
 
 
mistique 
Yoda


Posty: 905
Skąd: Kowale
Wysłany: 27 Listopada 2007, 15:00   

Miałam dokładnie tę samą myśl co Kruk, tylko wtedy musiałby to być o wiele dłuższy termin, bo w SF to jednak raczej dłuższe teksty idą a NURS jest jednak potwornie zajęty.
_________________
Nie każda zupa to kapuśniak.
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27 Listopada 2007, 15:05   

Niekoniecznie dluzsze, takie na jedna-dwie strony tez sie zdarzaja. Tekst przeciez nie musi sie znalezc w pismie tydzien po ogloszeniu wynikow, moze sie znalezc w numerze nastepnym, czy za dwa numery. To chyba nie bedzie problem dla zwyciezcy poczekac. Co do posiadania przez Nursa czasu sie nie wypowiadam, na pewno priorytetem dla niego jest antologia conanowska, wiec pewnie czasu nie ma, ale moze zajrzy tu, to sam okresli.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 27 Listopada 2007, 15:08   

hrabek, narazie to Kamilos, et consortes muszą się określić. Bo chwilowo to ogłosili coś takiego co u nas chodzi na forum jako shorty.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27 Listopada 2007, 15:13   

Spokojnie. Ja tylko polemizuje z mistique, ktora sie obawia o objetosc tekstu i inne takie. Oczywiscie, ze Kamilos i jego druzyna musza sie okreslic. Pozniej ustosunkowac do Twojego pomyslu moglby Nurs. Czekam z niecierpliwoscia na wyniki okreslania i ustosunkowywania sie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
mistique 
Yoda


Posty: 905
Skąd: Kowale
Wysłany: 27 Listopada 2007, 15:32   

hrabek napisał/a
ktora sie obawia o objetosc tekstu i inne takie

Absolutnie się nie obawiam o objętość mojego ewentualnego tekstu, bo on ma 40tys znaków, ale zajrzałam na forum Outpost i tam przeważnie są teksty, które nawet pół strony nie mają. Wiem, że takie coś też czasem w SF idzie, ale rzadko. Na szczęście, pozwolę sobie dodać. Obawiam się po prostu o ludzi, którzy mogą mieć pomysł ale nie zdążyć napisać albo dopracować.
A co do czasu NURSa - no wnioskuję to właśnie z czasu opracowywania antologii, nie twierdzę, że wiem na pewno, że jest zajęty.
Po prostu uważam, zgadzając się z Krukiem, że w miesiąc nikt nic nadającego się do druku nie napisze i dlatego zakładam, że termin takiego konkursu musiałby być dłuższy. Sam widziałeś, jak przesuwany był termin Howardowskiego, od ogłoszenia do terminu nadsyłania ostatecznie minęło pół roku.
_________________
Nie każda zupa to kapuśniak.
 
 
 
Kamilos 
Sky Captain


Posty: 166
Skąd: Mazury
Wysłany: 27 Listopada 2007, 16:08   

Kruk Siwy napisał/a
No i właśnie. A mogło by być fajnie/
Co powiecie szlachetni organizatorzy na taki scenariusz: dogadujecie się z NURSEm - że uczestniczy w pracach jury. I ogłaszacie że pierwsza nagrodą jest opublikowanie w SF literki. A nagrodami kolejnymi są te gry książki i możliwość pokazania się na Outpoście.
No - to by było coś. NURS zawsze by mógł pierwszej nagrody nie przyznać... choć gdyby termin (to ważne jest wbrew pozorom) był dłuższy moglibyście się zdziwić ilością i jakością tekstów/
Dobra. Koniec Kruczego zrzędzenia.


Tak, tylko, że gdy zapytałem NURSa o współpracę to delikatni dał mi do zrozumienia, że nie tym razem :|

Co do długości tekstów uważam, że to zależy od autora. Wg mnie np. krótkie jest trudniej pisać by były dobre. Poza tym ten konkurs to raczej zabawa a na pomysł wpadli raczej początkowi 'opowiadacze'. Powiem tylko, że już widziałem pierwszy tekst kandydujący do konkursu i wygląda bardzo dobrze... i jest całkiem długi ;) Czyli jak się chce to można :)
 
 
 
mistique 
Yoda


Posty: 905
Skąd: Kowale
Wysłany: 27 Listopada 2007, 16:10   

Kamilos napisał/a
Tak, tylko, że gdy zapytałem NURSa o współpracę to delikatni dał mi do zrozumienia, że nie tym razem :|

A to szkoda.
_________________
Nie każda zupa to kapuśniak.
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 27 Listopada 2007, 16:14   

Nie będę mówił za NURSa. Ale gdybyście kiedykolwiek chcieli rzecz poważną uruchomić to zróbcie jury które wybierze najlepsze kawałki. Powiedzmy z 5 tekstów z czterdziestu i wtedy udajcie się do Ojca Redaktora. Żeby nie myślał, ze ma za WAS pracować.
No.
Nie sądzę żeby was pogonił.
A do przedstawienia sprawy wybierzcie jakąś wygadaną koleżankę i lepiej żeby jej uroda nie była w klimatach postapo.... hihihi
To ostatnie to oczywiście żart.
powodzenia.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 27 Listopada 2007, 16:22   

no ale nie mozna napisac nic dobrego w tydzien, chyba, ze sie jest jakims Sapkowskim, ale powazniejsi autorzy nie beda sie bawic w konkursy z gory stawiajace tak nisko poprzeczke :( - czyli wyjdzie cos jak nasz forumowy konkurs szortowy.
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 27 Listopada 2007, 16:44   

o wsołpracy przy nagrodach rozmawialiśmy a nie o czytaniu, o ile dobrze pamiętam. :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Listopada 2007, 18:53   

elam napisał/a
no ale nie mozna napisac nic dobrego w tydzien, chyba, ze sie jest jakims Sapkowskim


Sapkowski w początkach swojej kariery na jedno opowiadanie poświęcał ok. pół roku.
 
 
Kamilos 
Sky Captain


Posty: 166
Skąd: Mazury
Wysłany: 28 Listopada 2007, 07:13   

NURS napisał/a
o wsołpracy przy nagrodach rozmawialiśmy a nie o czytaniu, o ile dobrze pamiętam. :-)

Myślałem że ogólnie... teraz to nieważne. Koncepcja tego konkursu zakłada głosowanie przez czytelników. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Może z czasem wypracuję mechanizm publicznego głosowania, który się sprawdzi w masowych imprezach pokroju 'Nautilusa'.

elam napisał/a
no ale nie mozna napisac nic dobrego w tydzien, chyba, ze sie jest jakims Sapkowskim [...]


Mi się zdarza w 3 dni i podobno dobre ;)

Kruk Siwy napisał/a

[...]A do przedstawienia sprawy wybierzcie jakąś wygadaną koleżankę i lepiej żeby jej uroda nie była w klimatach postapo.... hihihi


Dlaczego? Myślę, że urodziwa ghulica każdemu zawróciłaby w głowie ;)

Kruk Siwy napisał/a
powodzenia.


Dzięki, przyda się.
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 28 Listopada 2007, 09:31   

Dabliu, dalej tak robi. A w każdym razie tak mówi...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
KeniG 
Gollum

Posty: 17
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 28 Listopada 2007, 11:35   

Krótko nie krótko nikt nie wymaga powieści albo czegoś na skale światową. Poza tym ja o żadnym patronacie medialnym czy poparciu nie wiem ale mi nigdy nic nie mówią nawet projekt nowego laya zobaczyłem chyba ostatni ;(
_________________
Trzynasty Schron - Najstarsza strona PostApo
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Listopada 2007, 11:37   

no patrz, a ja nigdy nie widziałem, co to się wyrabia, panie, na tym świecie teraz
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KeniG 
Gollum

Posty: 17
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 28 Listopada 2007, 18:40   

Jako przedstawiciel Schronu chce dodać że Trzynasty Schron funduje osobie, która zajmie pierwsze miejsce falloutową koszulkę - z opcją wyboru kroju i rozmiaru. Czyli będzie coś do czytania coś do grania i coś do ubrania :D ;)
_________________
Trzynasty Schron - Najstarsza strona PostApo
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Listopada 2007, 18:44   

a skarpet nie będzie?
to może ja ufunduję
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
mistique 
Yoda


Posty: 905
Skąd: Kowale
Wysłany: 28 Listopada 2007, 18:49   

Fidel-F2, postapokaliptyczne?
_________________
Nie każda zupa to kapuśniak.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Listopada 2007, 18:51   

krój, rozmiar i obrazek do wyboru
nawet podkolanówki mogą byc
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kamilos 
Sky Captain


Posty: 166
Skąd: Mazury
Wysłany: 29 Listopada 2007, 07:42   

Fidel-F2 napisał/a
krój, rozmiar i obrazek do wyboru
nawet podkolanówki mogą byc


o_O Dopisać do listy nagród? ;)

BTW. Wiadomo już jak się przedstawia zestaw nagród, link.
 
 
 
Kamilos 
Sky Captain


Posty: 166
Skąd: Mazury
Wysłany: 3 Grudnia 2007, 07:36   

Do patronatu nad konkursem przyłączyło się wydawnictwo Red Horse dodając do puli nagród Zombie Survival - Maxa Brooksa.
Nie muszę chyba także wspominać, że wydawnictwo będzie się przyglądać przebiegowi konkursu ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group