Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziura w niebie - czyli kolejna edycja szortów

Dziura w niebie
Alpha
10%
 10%  [ 2 ]
Bravo
5%
 5%  [ 1 ]
Charlie
0%
 0%  [ 0 ]
Delta
10%
 10%  [ 2 ]
Echo
26%
 26%  [ 5 ]
Foxtrot
10%
 10%  [ 2 ]
Golf
36%
 36%  [ 7 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Listopada 2007, 23:32   

Alpha - wywołał uśmiech na twarzy, przyjemnie się czytało,
Bravo - niespecjalnie
Charlie - też nie bardzo, aczkolwiek faktycznie zaskoczyło mnie.
Delta - niezłe
Echo - bardzo dobre,
Foxtrot - niekoniecznie
Golf - ciekawe, krótkie i z jajem napisane

Po chwili wahania, jednak echo.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
Lump Kałmuk 
Klapaucjusz


Posty: 973
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 13 Listopada 2007, 08:15   

No dobra, ja też się przyznam do jednego tekstu i w związku z dużą ilością piszących w tej edycji, postuluję, żeby każdy Autor oddał głos, z wyłączeniem własnej osoby. Oczywiście bez opinii na temat wszystkich tekstów. Podniesie to frekwencję ankiety, a jeżeli wszyscy solidarnie zagłosują, to nikt nie będzie pokrzywdzony.
_________________
In the depths of the mind insane
fantasy and reality are the same
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Listopada 2007, 08:31   

mad, ja tylko muzą jestem, nie Autorką :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Listopada 2007, 09:16   

Alpha - lubię bajeczki :wink:
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 13 Listopada 2007, 09:21   

Gdzież ten wysoki poziom :shock: -" średni" to jeszcze mogę przyklepać. Wyróżniłbym jedynie Deltę za niesztampowy pomysł. I tyle.
 
 
Albion 
Kapitan Kirk


Posty: 1127
Skąd: Warsaw City
Wysłany: 13 Listopada 2007, 09:27   

Elam, Fidel ja tez popełniłem grafomanię, ale zagłosowałem. Trzeba wybrać z pozostałych opowiadań, zamiast czekać, aż ktoś zagłosuje na nas.
Przeciez oceniać nie musicie. Głosowanie na pozostałe utwory, to uznanie dla "konkurencji" moim skromnym zdaniem. :wink:
_________________
"Historia uczy tego, że ludzie niczego nie uczą się z historii"
(\_/)
(O.o) This is Bunny. Add Bunny to your signature
(> <) to help him achieve world domination.
 
 
Lump Kałmuk 
Klapaucjusz


Posty: 973
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 13 Listopada 2007, 10:09   

Albion napisał/a
Głosowanie na pozostałe utwory, to uznanie dla konkurencji moim skromnym zdaniem.

Golf - za rubaszne podejście do tematu
_________________
In the depths of the mind insane
fantasy and reality are the same
 
 
 
Gwynhwar 
Tarmogoyf


Posty: 9817
Skąd: Z forum SF
Wysłany: 13 Listopada 2007, 11:58   

Ja się przyznam, ale byłam orginalna i zagłosowałam ;P:
 
 
rumeli 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 304
Skąd: że znowu!
Wysłany: 13 Listopada 2007, 14:23   

Zagłosuję :D Musicie jednak uzbroić się w cierpliwość. A jak nie zdążę? :o
_________________
Cnota jest w sercu, a nie gdzie indziej - Balzac
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Listopada 2007, 16:19   

No to zaglosuje. W ramach przyznawania sie i nieprzyznawania, to sie przyznam, ze mojego tu nie ma :P Ogolnie, szortow duzo, ale, jak dla mnie, nie sa porywajace. Pare slow o kazdym:
Alpha - drazni mnie styl. Za duzo przymiotnikow. Stanowczo. Do tego bledy ortograficzne - malo nie spadlam z krzesla na widok slowa "blad" miast "blond" czy "zyc" w staropolskim znaczeniu, okreslajacym tylna czesc ciala przez "z". Pomysl raczej oklepany no i tytulowa "dziura w niebie" wyglada na wcisnieta na sile.
Bravo - musialam przeczytac pare razy, zeby zalapac. Pomysl ok, wykonanie rowniez, gryzie mi sie tylko osobowosc "pater director";) z czesci 1 z jego wypowiedziami z czesci 2. Jakby byly to zupelnie 2 rozne osoby. Czemu tak pokornie sie wypowiada w czesci 2, skoro przed chwila byl nastawiony wojowniczo? No i srednio mi pasuje do tematu. Gdyby temat byl: "Niebo jako dziura" to ok. Ale "dziura w niebie" ma inny wydzwiek.
Charlie - niektore zdania maja strasznie dziwaczna konstrukcje, np: "Jako sąsiad z naprzeciwka, miałem to szczęście, że zwykle robił to jak najdalej od mieszkania swojej właścicielki." - ale co autor chcial przez to powiedziec? No i zakończenie takie hm... niewiadomo jakie. To w koncu z tylu glowy mial pustke, czy brazowa maz? :P A "dziura w niebie" to juz w ogole ni przypial ni przylatal. Na sile wcisnieta.
Delta - pomysl ciekawy, ale nie podoba mi sie konstrukcja i styl. Za duzo wyjasnien na tak krotka forme. Do tego na "dzien dobry" zgrzyta mi pierwsze zdanie: "Mały, ośmioletni Piotruś lubił fantastykę." - znaczy co, byl nizszy niz rowiesnicy? (a jakie ma to znaczenie?) czy maly bo osmioletni - ale chyba kazdy potrafi sobie wyobrazic osmiolatka? To samo przy opisie Tomasza: "Miał trzynaście lat, był ogromny i straszny." - straszne to jest to zdanie. Takich zdan niestety jest wiecej, stanowczo za duzo, zeby przyznac punkt. Za to podobalo mi sie dopasowanie do tematu.
Echo - chyba najlepsze, jesli chodzi o styl i jezyk. Dobrze dopasowane do tematu. Pomysl w sumie tez niezly, chociaz troche wtorny. Ale po glebokim namysle, postanawiam przyznac punkt.
Foxtrot - za bardzo "pourywane", ciezko sobie wyobrazic o co tak naprawde chodzi, widac tylko katastrofe i nieudana (?) probe jej zazegnania. No i orty "nieznosil" - az oczy bola. Rosjanin z malej literki... ych:P Ugryzlo mnie tez stwierdzenie "klebili sie naukowcy roznej masci, ubrani w ciezkie kombinezony" - w ciezkie kombinezony to ubieraja technikow, naukowcy nie wykonuja raczej prac fizycznych. No i zakonczenie - to udalo sie czy nie? Bo chyba problem nie lezal w tym, zeby ugasic plonace niebo?:P
Golf - dalabym drugie miejsce ;) Byloby moze pierwsze, gdyby nie ostatnie zdanie "juz mial przygotowane pieluszki", ktore imho, zepsulo calego szorta. A sam pomysl fajny, dopasowanie do tematu tez dobre.
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 13 Listopada 2007, 23:38   

no to podjęłam decyzję.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 14 Listopada 2007, 00:28   

Albion napisał/a
Trzeba wybrać z pozostałych opowiadań, zamiast czekać, aż ktoś zagłosuje na nas. Przeciez oceniać nie musicie. Głosowanie na pozostałe utwory, to uznanie dla konkurencji moim skromnym zdaniem. :wink:


Dołączam się do apelu i głosuję na Bravo :bravo
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 14 Listopada 2007, 06:50   

a mi sie 4 teksty / pomysly podobaja.....
no dobrze. rzucilam kostka. naprawde :)
i wypadlo "1" :D wiec punkt dla autora z planety Melmak, za pomysl
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
rumeli 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 304
Skąd: że znowu!
Wysłany: 14 Listopada 2007, 12:42   

Zgodnie z obietnicą głosuję.
Alpha - niezłe, lecz można było więcej wycisnąć z zakończenia.
Bravo - zupełnie przyzwoicie.
Charlie - nie najgorsze, lecz czegoś zabrakło.
Delta - pomysł nadający się bardziej na dłuższy tekst niż na szort.
Echo - niezłe, lecz trochę przegadane.
Foxtrot - niedopracowane. Pomysł wyjściowy dobry, dalej trochę gorzej.
Golf - dla mnie hit zestawu. Krótko, na temat, pomysłowo, zaskakująco. PUNKT
_________________
Cnota jest w sercu, a nie gdzie indziej - Balzac
 
 
Pagan 
Jaskier


Posty: 52
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 16 Listopada 2007, 21:13   

Hmmm.... Ot, dylemacik. Delta, Echo czy Golf? Echo jest najlepiej napisane z tej trójki, Golf jest całkiem ciekawe i w ciekawy sposób zastosowano w nim takie "mitologiczne wyolbrzymienie" (dla bogów iskra to dla śmiertelnych gwiazda)... ale chyba jednak zagłosuję na Deltę, choć muszę przyznać, że mam co do tego mieszane uczucia... treść jakoś do mnie trafiła, bardzo mi się podoba, jednak język mniej, chociaż nie zjechałbym autora/autorki jak przysłowiową burą sukę, jak niektórzy do tej pory :) Uważam, że zdania typu "miał trzynaście lat, był duży i straszny" są całkiem dopuszczalne jeśli przyjmiemy konwencję książeczki dla dzieci. (to nie jest zgryźliwa uwaga, tylko moja prawdziwa opinia - tak odebrałem tego szorta).... OK, długie uzasadnienie już było, teraz podsumowanie:
Punkt na deltę.
 
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Listopada 2007, 21:45   

Pagan, Ty to chyba jeszcze nie widziales, jak wyglada opowiadanie zjechane przeze mnie :D To byly tylko delikatne uwagi ;p
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 16 Listopada 2007, 23:35   

Golf.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 18 Listopada 2007, 11:46   

Wielkie :bravo :bravo :bravo dla wszystkich, którzy wzięli udział w tej edycji forumowego konkursu szortowego. Głosowanie zakończone, czas ujawnić tożsamość autorów:

Miejsce siódme Charlie - Gwynhwar

Miejsce szóste Bravo - Lump Kałmuk

Miejsce trzecie ex equo trzem autorom przypadło do podziału, Alpha - Fidel F2; Delta - Iscariote; Foxtrot - Albion

Drugie miejsce przypadło duetowi Echo - asiontko i elam

I wreszcie miejsce 1, zwycięstwo i prawo do zadania kolejnego tematu: Golf - mad :bravo :bravo

I jeszcze raz zestawienie szyfrów :P

Alpha - Fidel F2
Bravo - Lump Kałmuk
Charlie - Gwynhwar
Delta - Iscariote
Echo - asiontko i elam
Foxtrot - Albion
Golf - mad
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 18 Listopada 2007, 11:49   

Gratulacje mad

Pozostałym również, bo moim zdaniem wybór był trudny i poziom dość wyrównany.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 18 Listopada 2007, 12:25   

glosowalam na Fidela :shock: :shock: :shock:
:bravo Mad - noo ale po ostatnio wydanych w SF szortach, to zaszczyt przegrac z taka konkurencja :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Listopada 2007, 12:30   

kto by pomyślał :P

edit: i słówko do Bellatrix
- za orty niezmiernie mi wstyd, gdy je znalazłaś poczułem się fatalnie ale niestety juz tak mam, nigdy mnie nie badano pod tym względem ale mam przeczucie,że jestem książkowym dyslektykiem
- co do ilosci przymiotników i języka to pewnie masz rację, nie jestem pisarzem i nigdy nie będę z tej prostej przyczyny, że pisać za bardzo nie umiem, podobnie jest ze składnością wypowiedzi
- nie zgadzem się jedynie z zarzutem wcisnięcia na siłe tematu, jest on sednem historyjki, co innego gdybym np. dał jakiemuś bohaterowi pseudo 'dziura w niebie' i opowiedział dowolną rzecz

poza tym cieszy mnie niezmiernie fakt, że szorcik podobał sie kilku osobom
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Listopada 2007, 13:13   

mad gratuluję zwycięstwa :bravo
Fidel-F2, wygląda na to, że dostałeś mój głos :mrgreen:
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Listopada 2007, 13:41   

To pozwole sobie pogratulowac mad'owi za 1 miejsce :bravo i duetowi elam+asiontko za 2 :bravo

edit: a no i prosimy o nowy temat ;)
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Listopada 2007, 17:43   

Dzięki Wszystkim: głosującym i nie głosującym na mój tekst - jestem zaszczycony! :D

Gratulacje dla pozostałych Autorów - naprawdę wszystkie miniatury mi się podobały i każda mogła wygrać.

Konkurs był zacięty, stawka wyrównana, szkoda, że głosujący nie dopisali :( Zeszliśmy poniżej dwudziestki.

Pomysł właściwie przyszedł mi do głowy od razu po zapoznaniu się z tematem, ale długo zwlekałem z napisaniem tekstu, aż w końcu uczyniłem to późną nocą, w ostatniej pasującej mi chwili. Nie miałem czasu, żeby co nieco wypolerować szorcika, a potem zauważyłem niezręczność stylistyczną i błąd w zapisie dialogu.

Zachęcam również do zapoznania się z moimi miniaturami z aktualnego numeru SFFiH. Jeden szorcik NURS zapowiedział na numer następny...

Oczywiście wyznaczę temat następnego konkursu, proszę mi dać czas do wieczoru wtorkowego.
 
 
Gwynhwar 
Tarmogoyf


Posty: 9817
Skąd: Z forum SF
Wysłany: 18 Listopada 2007, 19:23   

Wielkie :bravo mad :D

A ja znów żondze :mrgreen:
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Listopada 2007, 19:25   

Brawo mad :)
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 18 Listopada 2007, 20:22   

mi się głosowanie skończyło podczas czytania shortów - a chciałam zagłosować, naprawdę :(
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Alatar 
Nekroskop


Posty: 735
Skąd: Z trzewi duszy.
Wysłany: 18 Listopada 2007, 21:47   

Gratuluję i dziękuję wszystkim, szczególnie mad'owi. :bravo
_________________
"Bo najlepiej jest przykleić nos do szyby,
I wpatrywać się tak bardzo, bardzo mocno,
Aż pojawi się kraina Niby Niby,
Przecież w deszczu kwiaty i marzenia rosną"
 
 
 
Lump Kałmuk 
Klapaucjusz


Posty: 973
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 19 Listopada 2007, 09:35   

Gratulacje dla mada :bravo

Co do mojego tekstu, to największym sukcesem dla mnie było samo jego napisanie, gdyż jest to mój absolutny debiut. Cieszy, że mogłem się zaprezentować w tak doborowym towarzystwie. Mam tylko nadzieję, że nie rwaliście włosów z głowy podczas lektury :wink:
_________________
In the depths of the mind insane
fantasy and reality are the same
 
 
 
Albion 
Kapitan Kirk


Posty: 1127
Skąd: Warsaw City
Wysłany: 19 Listopada 2007, 15:40   

Gratulacje mad :mrgreen: :bravo :bravo :bravo

A ze swojej strony sorki za niedopracowane opko - pisane na szybko, wszystkich byków nie wychaczyłem na czas, potem było za późno :wink:
_________________
"Historia uczy tego, że ludzie niczego nie uczą się z historii"
(\_/)
(O.o) This is Bunny. Add Bunny to your signature
(> <) to help him achieve world domination.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group