Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Publicysta roku 2006 - statystyki
Autor Wiadomość
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Kwietnia 2007, 13:07   Publicysta roku 2006 - statystyki

Poniewaz nudzi mi sie masakrycznie w ostatnich dniach w starej pracy, postanowilem przeprowadzic maly eksperyment.
Przejrzalem wszystkie glosowania na publicystyke SFFiH w zeszlym roku i postanowilem na tej podstawie znalezc odpowiedz na pytanie, kto byl najlepszym publicysta. Opracowanie statystyczne, jak sie komus metoda nie podoba, to trudno :P

W 2006 roku publicystyke popelnilo osmiu autorow (w tym jeden dwuosobowo). Jednakze tylko trzy osoby (+1, z racji wspomnianego duetu) pojawily sie wiecej niz jeden raz.

Lista publicystow:
Lukasz Orbitowski i Jaroslaw Urbaniuk - 11 razy
Adam Cebula - 10
Romek Pawlak - 9
Feliks W. Kres - 1
Grzegorz Senda - 1
Tomasz Kilian - 1
Chojnacki - 1
Januszkiewicz - 1

3x (styczen, luty, kwiecien) byly cztery artykuly, 5 razy - 3, 4x dwa. Przy czterech piszacych dwa razy wygrywal duet U&O, raz Romek P. Przy dwoch piszacych U&O zawsze ponosil sromotna kleske (3x "przeciwnikiem byl Adam, raz Romek). Widac, ze dobrze sie czuja przy wiekszej konkurencji :)
Tomek Kilian jako jedyny z piszacych raz w roku wygral w swoim miesiacu (SFFH 11). Zdobyl tez najwieksza liczbe punktow procentowych wsrod wszystkich autorow publicystycznych za jeden miesiac, jesli w tym miesiacu pisaly co najmniej 3 osoby.

Spisalem wszystkie wyniki procentowe i policzylem srednia kazdego autora. Dla trojki regularnie piszacych wyszlo co nastepuje:
Adam Cebula - 43%
Romek Pawlak - 35,5
U&O - 29,1

Zliczylem takze ile "zwyciestw" na koncie ma kazdy z autorow:
Adam Cebula - 5
Romek Pawlak - 4
U&O - 2
Tomek Kilian - 1

Wniosek z tego taki, ze najlepszym publicysta w 2006 zostal Adam Cebula. Gratuluje!
_________________
5 zdań na temat
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Kwietnia 2007, 13:10   

Rok 2007 pod tym wzgledem zapowiada sie o wiele ciekawiej. Wrocil na dluzej Kres (w 2006 roku konczyl swoj dlugi cykl i pojawil sie tylko w numerze styczniowym. Wyczerpala sie jego formula i wyczerpala sie chyba takze cierpliwosc czytelnikow). W kwietniu pojawil sie Andrzej Ziemianski (mam nadzieje, ze na dluzej), jest w czym wybierac.

Specjalnie napisalem to w osobnym poscie, zeby nie mieszac wynikow z moim zdaniem.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 24 Kwietnia 2007, 14:06   

A mi i tak najbardziej podobała się publikacja felietonu Sendy ;P:
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
Selithira 
Connor MacLeod


Posty: 1571
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 24 Kwietnia 2007, 14:18   

Arlon napisał/a
A mi i tak najbardziej podobała się publikacja felietonu Sendy


A mi nie, bo miało być o czytadle HP, a było chyba o jakiejś nieznanej mi książce :mrgreen:
Za to podobała mi się np. większość tekstów duetu U & O :)
_________________
Wiedźma wie wszystko!!!
----------------------------------------------------
"Dobra zła droga nie jest zła." - koVaal :D
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Kwietnia 2007, 14:33   

Mi sie bardzo podobal matematyczny Kilian. Bardzo zaluje, ze nie ma go wiecej, pobudzil moje komorki do zwawszej pracy, jak nikt. Przydalby sie taki artykul co miesiac, albo chociaz co dwa. Tequilla, co ty na to?
_________________
5 zdań na temat
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Kwietnia 2007, 15:05   

Zdecydowanie Cebula :D
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2007, 08:30   

hrabek napisał/a
Mi sie bardzo podobal matematyczny Kilian. Bardzo zaluje, ze nie ma go wiecej, pobudzil moje komorki do zwawszej pracy, jak nikt. Przydalby sie taki artykul co miesiac, albo chociaz co dwa. Tequilla, co ty na to?



Hehe ciekawe jakie się rzeczy znajduje, jak się wejdzie na nieodwiedzany od dawna kącik tematyczny :) Jakoś mi tak publicystyka umykała ostatnim czasem i tylko z tego względu na posta nie odpowiedziałem.

No, jeśli po kilku miesiącach hrabek nadal jest zainteresowany odpowiedzią to mówię: u NURSa leży drugi artykuł matematyczny i ogólnie myślę, że z serią ( przynajmniej na kilka, kilkanaście odcinków) problemu nie będzie. Natomiast wiem też, że przede mną są inni, który również czekali, więc i ja czekam cierpliwie.
Ale ogólnie miło by mi było :)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2007, 13:01   

Tequilla: ja też jestem za :D jakoś tak się składa, że lubię matematykę :D (przechodzi ludzkie pojęcie :mrgreen: ) Może by tak NURSowi przypomnieć o tym artykule co leży... i następnych które jeszcze w produkcji... ale wiesz... ci humaniści :mrgreen: :wink:

//edit: lit.
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2007, 09:03   

Dla mnie pisanie tych artykułów to będzie pewnie taka sama frajda, jak dla czytających - może tylko jeden problem techniczny - w kilku z nich pojawiłyby się rysunki, nie jakieś skomplikowane superfraktale ( choć artykuł o fraktalach też byłby w planie, ale bez wymyślnych kształtów) - chodzi mi raczej o proste, geometryczne figury - kwadraty, trójkąty itp. Bo pisanie o pewnych ciekawostkach z geometrii, bez tychże rysunków zdaje mi się odrobinę za suche.
Zobaczymy jak będzie. Ale cieszę się, że są zainteresowani takim cyklem :)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2007, 09:08   

Myślę, że nawet totalnie zhumanistycznieni czytelnicy SFFiH wiedzą, co to kwadrat, trojkąt itp. ;P:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2007, 09:38   

Hehe zapewne tak.. :D
Ale np. ciekawa kwestię "kwadratowania prostokąta", lub "kwadratowania kwadratu" warto by już zilustrować, bo to po prostu ładne rysunki są. :)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2007, 14:06   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Myślę, że nawet totalnie zhumanistycznieni czytelnicy SFFiH wiedzą, co to kwadrat, trojkąt itp. ;P:

tu mi się od razu przypomina moja matura z matmy i czytający zadania dyro (fizyk): "W trójkącie ABCD..." :mrgreen:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group