Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 18

Podobały się nam :
Robert M. Wegner - Przebudzenie
42%
 42%  [ 53 ]
Andrzej Kozakowski - Dies Irae
1%
 1%  [ 2 ]
Emma Popik - Spełnione życzenia
8%
 8%  [ 11 ]
Marek Starosta - Orzeł
7%
 7%  [ 9 ]
Szymon Wątorek - Pudełko zapałek
3%
 3%  [ 4 ]
Artur T. Korczyński - www.ghost.com
2%
 2%  [ 3 ]
Ela Graf - Ethnica II
33%
 33%  [ 42 ]
Głosowań: 72
Wszystkich Głosów: 124

Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Czerwca 2007, 12:44   

Dzięki Sandmanie, a dloa kogo drugi punkt?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2 Czerwca 2007, 12:58   

Elam :)
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Czerwca 2007, 14:36   

Zaliczony. Kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ithilion 
Gollum

Posty: 10
Skąd: DC
Wysłany: 2 Czerwca 2007, 16:02   

NR. 18 - Średnio na jeża

Robert M. Wegner
Przebudzenie HIT
Mniam, mniam, chrup chrup... Tak, tego mi było trzeba. Tu i ówdzie trafiają się zdradliwe mielizny, owszem, ale są też takie miejsca, które wyciskają powietrze z płuc... Ogólnie mocno powyżej średniej - po prostu super. Kiedy następne? :-)

Andrzej Kozakowski
Dies Irae
No comments. Jak zwykle, nie wiem, o co chodziło autorowi. Z pokorą przyjmuję świeżo nabytą wiedzę, że jestem całkiem niekompatybilny logiką i wrażliwością AK.

Emma Popik
Spełnione życzenia
Ciekawy pomysł, wykonanie całkiem w porządku, ale całość była stanowczo za długa i nuuudna - doczytałem do końca z trudem. A zakończenie nijakie.

Marek Starosta
Orzeł
Oj, niezbyt to było. Niebyt logiczne, niezbyt wciągające, niezbyt klimatyczne. Wymęczone takie... I pointa od czapki...

Szymon Wątorek
Pudełko zapałek
Tak, opowiadanie miało w sobie coś. Coś, co się nazywa klimat, co powstaje w tajemniczych okolicznościach i nie bardzo wiadomo, gdzie się ulatnia. Tu klimat zbudowały niedopowiedzenia i tajemnica połączona z nastrojem ostatecznego końca. Dla klimatu było warto. Bo poza tym, to nic.

Artur T. Korczyński
www.ghost.com
Niech mi ktoś wyjaśni, o co tu chodziło? Bo jak dla mnie, wygląda na super-ultra-świetny-twist, który totalnie nie wyszedł. Ale może to ja jestem niezbyt kumaty...? W dodatku bez klimatu, choć całkiem nieźle stylistycznie. Jejku, ta rozmowa ze zmarłym mężem była tak naiwna, że aż śmieszna.

Ela Graf
Ethnica II
Żyjąca planeta, ekologia głęboka, dolina Rozpudy... Temat na czasie ;-) Ciekawie skonstruowane postacie i nieźle obmyślony świat, choć bieg fabuły można było przewidzieć niemal z miejsca. Cóż, z bardzo podobnym tematem brali się już za bary pisarze ze światowej pierwszej ligi, więc trudno mi teraz oceniać bez porównań, które musiałby być siłą rzeczy niezbyt korzystne, a tego bym nie chciał. Dlaczego? Bo w sumie czytając "Ethnicę II" miło spędziłem czas i uważam, że to naprawdę niezłe opowiadanko.
_________________
Oh my my this here Anakin guy
May be Vader someday later - now he’s just a small fry
And he left his home and kissed his mommy goodbye
Sayin’ soon I’m gonna be jedi
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Czerwca 2007, 17:37   

Dzięki Ithilionie, jeszcze dwa głosy i bedzie 70-tka.
Zapraszam...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
rag 
Jaskier


Posty: 77
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Czerwca 2007, 13:06   opinie o 18

Robert M. Wegner - Przebudzenie
No i właśnie o to chodziło: druga część nawet lepsza niż pierwsza. Sporo dynamicznej akcji, wszystkie wątki elegancko (i zaskakująco) pozamykane, choć czasem chciałoby się o paru kluczowych kwestiach usłyszeć parę stron wcześniej. THE BEST OF 18.

Andrzej Kozakowski - Dies Irae
Najczęściej tak mam z shortami tego autora, jakby zapomniał jakiegoś zdania w puencie. Czasami czytam drugi raz, żeby się upewnić i nadal nie kumam. 'Pełne koło'?

Emma Popik - Spełnione życzenia
Satyra futurystyczno-obyczajowa? Do przeczytania i pomyślenia.

Marek Starosta - Orzeł
Jak rozumiem, to jest prolog do całego cyklu opowiadań, który wkrótce pojawi się w SFFiH? To ja bardzo chętnie poczytam. Opowiadanko niby niepozorne, ale jako setting ma spore możliwości.

Szymon Wątorek - Pudełko zapałek
No i co?

Artur T. Korczyński - www.ghost.com
A tu znowu nie kumam: skąd ta nagła przebitka na 'The Others'?

Ela Graf - Ethnica II
Fajne SF z nurtu 'prekonkwistadorskiego'. Co prawda trochę widać, w którym miejscu fabuła naciągnięta, żeby potrwała jeszcze dłużej, ale klimat wytrzymuje wystarczająco długo. THE SECOND BEST OF 18
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Czerwca 2007, 19:08   

Rzut na tasmę, ale sie liczy. no, ladies i panowie, ostatnia szansa wycyckać szympansa!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 5 Czerwca 2007, 21:56   

NURS napisał/a
Dzięki Homer, numer of the small beast jest twój i tylko twój.


Ha! Złapałem Cię :) . Ale już więcej nie będę ;) .
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Czerwca 2007, 22:09   

mnie? a za co?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 6 Czerwca 2007, 00:51   

Za brak czujności! I za dodatkowe podziękowania ;) .
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 8 Czerwca 2007, 23:31   

Głosowanie zakończone, a NURS jakoś z podsumowaniem numeru się nie spieszy. :?
Więc ja zabiorę dwa słowa. ;P:

Po pierwsze primo.
Gratuluję Robertowi i Eli, którzy druzgocącą przewagą pokonali konkurentów. :bravo :D

Po drugie primo, a nawet secundo. :wink:
Mam nadzieję, że NURS zauważy iż 3/4 punktów zgarnęły 2 opowiadanka z nurtu sf, gdzie królują statki kosmiczne, obce planety, lasery itp. itd. I w przyszłości równie dobre opowiadania tego nurtu gościć będą na łamach SFFH. :D (Anko za tą agitację mnie nie polubi :roll: ;P: :mrgreen: )
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Czerwca 2007, 14:51   

NURS to widzi od dawna, dlatego ściąga każdy taki tekst :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 10 Czerwca 2007, 13:05   

Tomcich napisał/a
Mam nadzieję, że NURS zauważy iż 3/4 punktów zgarnęły 2 opowiadanka z nurtu sf, gdzie królują statki kosmiczne, obce planety, lasery itp. itd. I w przyszłości równie dobre opowiadania tego nurtu gościć będą na łamach SFFH
Bo też nie miały żadnej konkurencji z braku porównywalnych długością opek fantasy w numerze.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 10 Czerwca 2007, 16:04   

Homer popatrz na numer 17, tam 2 opowiadania z konwencji space opera (Wegner, Żelkowski) uzyskały 47 % wszystkich głosów, a więc prawie połowę. :D

BTW. Statystyka jest piękna, można za jej pomocą udowodnić prawie wszystko. :wink: :mrgreen:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 11 Czerwca 2007, 06:51   

Tomcich napisał/a
Statystyka jest piękna, można za jej pomocą udowodnić prawie wszystko.


Niekoniecznie prawdę ;P:
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 11 Czerwca 2007, 08:10   

Prawda jest przereklamowana, a po za tym przegrywa ze statkami kosmicznymi i laserami :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Czerwca 2007, 11:39   

Podsumowanie.
Hmm, zaczynam sie powoli czuc jak prorok jakiś, albo inny baca. Numer mial mieć dwoje liderów - i ma. Druga cześć space-opery Wegnera była murowanym faworytem i nie zawiodła. Wiem, że takich tekstów brakuje i na takie czekacie. I namawiam kazdego autora, który może sprostać tematyce, żeby sił próbował. Mimo tego, że elam miała takie obawy, sądziłem, że Ehtnica ma spore szanse, zwłaszcza w kontrapunkcie do Wegnera. Pomysł z tej samej półki,. ale jakże odmienne wykonanie. Yin i Jang, przyznacie, dwie strony medalu.
Liczyłem na cieplejsze przyjecie Emmy Popik IMO trzeciebgo i IYO trzeciego tekstu numeru. Sprawnie napisana satyra na system, nie za długa i nie przeszarżowana. Warta większego zainteresowania, chociaż przy tak mocnej parze przednich jedynek, na ten ząb nie mogło chyba trafić więcej kąsków.
Starosta bardzo komiksowy - rocketeer, jak się patrzy i w polskim wydaniu. Faktem jest, że w tego typu tekstach musi być heroizm i prawa nauki nie do końca musza istnieć, aczkolwiek autor ma jeszcze czas, żeby wybalansować szczegóły w kolejnych tekstach.
Soullessowi słowo przeprosin za zniknięcie rysunku, który faktycznie duzo dodaje zrozumieniu pointy.
Głosować możecie dalej, odblokowuję ankietę dla spóźnialskich, aczkolwiek powyższe podsumowanie jest ostateczne.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group