Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Guyver
Autor Wiadomość
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 11 Marca 2007, 10:29   Guyver

Aż się zdziwiłem. Pamiętam że już kiedyś pisałem o tym filmie ale... nie mogę na forum nic o tym znaleźć... ( opcja "wyszukaj" nie znajduje, jedynie w konkursie obrazkowym )
No piszę raz jeszcze.
Jak byłem mały obejrzałem kiedyś film o tytule Guyver. Nie, nie McGyver ;P: GUYVER. Guyver jest biomechaniczną zbroją, która dostałą się na ziemię z kosmosu, jest to swego rodzaju broń biologiczna. Guyver siedzi sobie w ciele nosiciela i na jego komendę pojawia się na wierzchu, chroniąc nosiciela i dając mu nadnaturalne możliwości.
Guyver na człowieku wygląda tak: http://www.neoguyver.com/...r/guyver1-3.gif

Były aż dwie części tego filmu. W pierwszej ( która nosiła tytuł Mutronika ) główną rolę zagrał Mark Hamil czyli Łukasz Chodziniebek, a w drugiej częśc ( Guyver - bohater ciemności ) zagrał - uwaga będzie niespodzianka dla niektórych - David Hayter!!! człowiek, którym swoim głosem wykreował jedną z najsłynniejszych postaci gier komputerowych - Snake'a z serii Metal Gear.
Druga ciekawa rzecz - chociaż obydwie części filmu są bardzo... amerykańskie, to film oparty jest na anime, która była swego czasu dość popularna na wschodzie.

Pierwszą część filmu oglądałem wieki temu i naprawdę mało pamiętam - strasznie mi się film podobał, ale nie jestem w stanie ocenić czy to gniot czy nie. Drugą część filmu pamiętam lepiej. Pamiętam że byłą gorsza. Teraz mogę sobie przypomnieć bo udało mi się ją dorwać! Niestety jedynka jest ciągle poza moim zasięgiem :-/

Drugiej części niestety brakuje nieco budżetu i robi się z tego film sci-fi klasy B :-/ ale ogólnie sam pomysł jest fajny a i niektóre sceny są OK ( sceny walki ). Niestety czasem to trochę wygląda jak Power Rangers dla dorosłych...
O co biega w filmach? w pierwszej części z tego co pamiętam niejaka korporacja Kronos chciała dorwać Guyvera. Korporacja składała się z Zonoidów - normalnie wyglądają jak ludzie, ale mogą przemienić się w... potwory :mrgreen: Chyba też są z kosmosu... Tak czy siak Buyver, przypadkiem trafia w ręce zwykłego człowieka.
W drugiej części Zonoidy chcą się dostać do jakiś prastarych statków kosmicznych ukrytych gdzieś w górach czy coś w tym stylu - niedługo obejrzę to się dowiem ;-) Co jest w fajne w drugiej części to to, ze jak główny bohater ma na sobie Buyvera to mówi IDENTCZYNIE jak Snake :mrgreen:

Ktoś z was kojarzy film? pamięta? wie gdzie dorwać pierwszą część?
Z tego co wiem mało kto słyszał o tym filmie, a to ciekawe, bo w sumie to jedna z bardziej interesujących postaci kina sci-fi...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Marca 2007, 11:30   

Kojarzyć kojarzę, oglądałem dawno temu w TV. Ale gdzie znaleźć, to nie wiem :D
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 11 Marca 2007, 11:45   

To leciało w TV?! :shock: wow :D Dwójkę właśnie oglądam, hehe film z 94 więc nie taki stary ale... ehh, zabrakło im chyba budżetu :-/
Aha w 2005 wyszła zremasterowana wersja na DVD, ale chyba tylko w Japonii no i tylko druga część.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 11 Marca 2007, 12:13   

Guyver? Podobało się. W tv oglądałem, dawno temu.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 11 Marca 2007, 12:24   

Jasne, właśnie oglądam drugą część i nadal mi się podoba ;-)głównego bosa zrobili po prostu genialnie! sceny walki są niemal na poziomie Matrixa tyle że... no OK, 'trochę' im brakuje ale są naprawdę dynamiczne - choć zależy kiedy - jest scena walki w wodzie - absolutna tragedia. Ale potem fajna scena jak Guyver wyskakuje z wody i ścina głowę jednemu z Zonoidów i walczy z drugim.

Jak wspomniałem dwójka to niestety film klasy B, któremu trochę budżetu zabrakło no i by się przydało zmienić parę baboli, ale ogólnie to naprawdę niezły film! Jaka jest jedynka? nie pamiętam.

Jakby ktoś chciał dwójkę obejrzeć niech da znać na priva.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group