Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Adam Przechrzta
Autor Wiadomość
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11 Listopada 2006, 18:58   Adam Przechrzta

Poniewaz autor sie kreci gdzies po forum, chociaz glownie incognito, pomyslalem sobie, ze moze da sie go przygwozdzic do jego wlasnego watku. Autor opowiadania Pierwszy Krok z majowego numeru NF, ostatnio w pazdziernikowej NF Gothique, a w zimowej NF WS drugi rozdzial Pierwszego Kroku, na ktora to powiesc osobiscie juz nie moge sie doczekac.

Jak sam mowi, poki co NF bierze wszystko co napisze, wiec nie ma problemu ze zbytem swojej tworczosci.

Wiecej niech sam powie, jak zajrzy.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 11 Listopada 2006, 19:18   

Pierwszy Krok wydawał mi sie lekko chaotyczny. Na szczęście to tylko początek historii, więc wszystko się powinno wyklarować.
Gothique za to podobało mi się bardzo, było tylko (ktoś to zauważył?) strasznie krótkie!
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11 Listopada 2006, 19:25   

Ja jak zaczalem czytac Pierwszy Krok to nie wiedzialem co sie dzieje. Ale jak juz sie wciagnalem, to nie moglem przestac. Druga czesc juz mnie tak nie wciagnela, ale poniewaz to poczatek wiekszej calosci, to mam nadzieje, ze jak Adam juz skonczy to bede mogl sie delektowac kilkuset stronami nowoczesnego fantasy.

Btw. Adam w pazdziernikowej NF zamiescil takze rozprawke o sredniowiecznych sztukach walki. Bardzo ciekawe, IMHO, czytalem z wypiekami, chociaz zwykle omijam takie rzeczy szerokim lukiem. Musze przyznac, ze poki co wszystko co napisze bardzo mi odpowiada. Tak jakby specjalnie dla mnie pisal :D
_________________
5 zdań na temat
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 11 Listopada 2006, 20:32   

Cieszę się, że to co piszę poniektórym się podoba :) Jeśli chodzi o "Pierwszy krok", to pewnie wyjdzie tego z kilkaset stron a może nawet więcej, bo quasi - średniowieczny świat jaki tam stworzyłem ( a właściwie przełom średniowiecza i renesansu), bawi mnie także pod względem historycznym i chyba zbyt prędko się z nim nie rozstanę. Mam nadzieję, że "Mrok nad Warszawą" ( tekst osadzony w realiach XIX - wiecznej Warszawy), także się spodoba :) Wyjdzie gdzieś po Nowym Roku.
 
 
nimfa bagienna 
Beastmaster


Posty: 2196
Skąd: z bagna
Wysłany: 11 Listopada 2006, 20:37   

Nonono....
Kogoś tu ZDEMASKOWALI.
Zawsze wiedziałam, że drzemie w tobie ukryty... potencjał.
:)
_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 11 Listopada 2006, 20:49   

W wolnej chwili przeanalizuję wszelkie aspekty Twojej wypowiedzi aluzyjna Nimfo ;)
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 11 Listopada 2006, 21:07   

Się zapytam - planujesz coś do SF? Chciałoby się przenieść temat do Mistrzów, brakuje choćby shorta :)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11 Listopada 2006, 21:11   

Wlasnie, good question, juz kiedys zadalem podobne nawet i dostalem odpowiedz jak w moim poscie otwierajacym.
_________________
5 zdań na temat
 
 
nimfa bagienna 
Beastmaster


Posty: 2196
Skąd: z bagna
Wysłany: 11 Listopada 2006, 21:18   

Navajero W wolnej chwili przeanalizuję wszelkie aspekty Twojej wypowiedzi aluzyjna Nimfo ;)
Obyś miał jak najmniej wolnego czasu, mą szer. ;)
Jestem ciekawa. BARDZO jestem ciekawa.
Nie wyników analizy, tylko tego, co się ukaże.
_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 11 Listopada 2006, 21:30   

gorat
Cytat
Się zapytam - planujesz coś do SF? Chciałoby się przenieść temat do Mistrzów, brakuje choćby shorta :)

Na razie nie. To znaczy nie mam nic przeciwko publikacji w SF, ale rozpocząłem kilka projektów, które zamówiła już NF ( i literackie i publicystyka) i najzwyczajniej w świecie czasu mi brak. Tym bardziej, że zanim coś gdzieś poślę, to długo to testuję i poprawiam, wykorzystując starannie dobraną gromadkę króliczków doświadczalnych i redaktorów :) No i jeszcze "Pierwszy krok". Niestety moja żona jest fanką księcia de Sarnac i pogania mnie niemiłosiernie. Niemniej jednak pomyślę o tym w ferie zimowe i jak dam radę to może coś z tego wyjdzie. Mam nadzieję - ku obustronnej satysfakcji ;)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Listopada 2006, 09:18   

Stawiam zonie winko za jeszcze skuteczniejsze poganianie. Do odbioru po premierze ksiazki :) Dwa, jesli dostane przed premiera :D
_________________
5 zdań na temat
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 13 Listopada 2006, 08:51   

Zobaczymy :) Za wcześnie, aby dzielić skórę na niedźwiedziu.
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 15 Listopada 2006, 13:18   

Ziuta napisał/a

Gothique za to podobało mi się bardzo, było tylko (ktoś to zauważył?) strasznie krótkie!


Ja zauwazylam. :wink: Zdecydowanie za krotkie! :twisted: Zupelnie jakby to byl wstep do czegos dluzszego, zarys konstrukcyjny dluzszej historii. To kiedy bedzie powiesc? :wink:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 15 Listopada 2006, 13:48   

Od razu powieść :) Piszę drugą część ( tzn. drugie opko z tego "cyklu"). Co będzie dalej - zobaczymy. Ostatecznie piszę dla czytelników, nie dla siebie i wiele zależy od ich reakcji.
 
 
Chompa 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Wesseling
Wysłany: 15 Listopada 2006, 14:54   

Brawo, Navajero! Fajnie mi sie czytalo to opko, wiec ciag dalszy jest mile widziany :)
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 15 Listopada 2006, 17:05   

Postaram się :) Ostatnio nawet mniej w Gothica III gram, tak intensywnie piszę :D
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 15 Listopada 2006, 17:10   

Pisz, pisz bo niezle Ci to wychodzi a ja chetnie poczytam Twoje wypociny. :wink: Czekam na ciag dalszy Gothique. :twisted:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 16 Listopada 2006, 20:34   

Navajero,
gothique było nawet świetne
ale bardziej mi się podobało twoje opko "pierwszy krok"
przy gotiue jest napisane że dalszą część historii ma byś w nfws w zimie ciekawe co tam umieścisz
aż się doczekać nie mogę
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 16 Listopada 2006, 21:59   

gorim1
Cytat
przy gotiue jest napisane że dalszą część historii ma byś w nfws w zimie ciekawe co tam umieścisz aż się doczekać nie mogę

To już wyszło. "Fantastyka. Wydanie Specjalne" nr 4. Możesz kupić i przeczytać ;)
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 17 Listopada 2006, 08:19   

kogoś muszę opierdyczyć
nie dali mi znać z kiosku oooooj
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Listopada 2006, 11:10   

No, ja juz ze dwa tygodnie temu przeczytalem. Dalszy ciag tez jest swietny. Teraz czekam na dalszy ciag dalszego ciagu :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Stycznia 2007, 14:39   

Niesmialo zauwaze, ze najlepszym tekstem z NF 1/2007 jest ten na dole pod wstepniakiem, w ktorym jest napisane, ze za miesiac bedzie nowe opko Navajero :D
_________________
5 zdań na temat
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 8 Stycznia 2007, 14:53   

Ehmm... Councie, bez przesady :) Jednak faktycznie będzie opko. Lubię ten tekst i mam nadzieję, że innym też się spodoba. Myślę, że lutowa NF wyjdzie gdzieś koło 25 stycznia.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 8 Stycznia 2007, 21:40   

Niestety, Navajero się lenił, tekst okazał się krótki i redaktor Parowski musiał zapchać puste miejsce jakimś nudziarzem z importu :wink:
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 9 Stycznia 2007, 07:20   

Ze co?
_________________
5 zdań na temat
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 9 Stycznia 2007, 10:35   

Pewnie chodzi o to, że tekst Adama nie ma 48 stron ;)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 9 Stycznia 2007, 10:56   

Aaa... kurcze, no szkoda, ale jakos przezyje. ;)

A tak przy okazji: jak idzie pisanie powiesci? Jakies widoki na zakonczenie?
_________________
5 zdań na temat
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 9 Stycznia 2007, 13:52   

Nie chcę zapeszać, więc nie napiszę nic więcej ;) . Jest możliwość, że powieść stanie się moją główną robotą na rok 2007. Jeśli pewne sprawy wypalą, zostanie ukończona w ciągu roku.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Lutego 2007, 13:41   

Przeczytalem Mrok nad Warszawa z lutowej NF i jestem pod ogromnym wrazeniem, jak potrafisz sie odnalezc w roznych gatunkach i rzeczywistosciach. Pierwszy krok to taka techno-fantasy, pozniej byl Gothique a teraz Mrok, ktory mozna okreslic jako horror z polskim Sherlockiem Holmesem. Znakomite opowiadanie i czytalo sie swietnie. Nie mylilem sie piszac, ze najmocniejszym punktem numeru styczniowego byla zapowiedz tego opowiadania. Chociaz samo opko przegralo wyjatkowo w moim rankingu z Net Puppets. Ale niewiele i tylko dlatego, ze autorzy byli dla mnie kompletnie nieznani, natomiast twoja marke juz znam.

To kiedy ta powiesc? :) Pisz szybko, bo teraz musisz skonczyc Pierwszy Krok i zaraz po tym siadac do pisania zbioru opowiadan w swiecie Mroku nad Warszawa :twisted:

Czekam na kolejne opowiadania. W stopce napisali, ze w tym roku jeszcze dwa. To bedzie dobry rok :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 12 Lutego 2007, 13:57   

Jestem zdziwiony Twoją oceną Mroku, count. Nawet bardzo :shock: Poprzednie opowiadania Adama też mi się podobały, ale ostatnie - NIE. Dlaczego:
Główny bohater, którego poznajemy jako ZNANEGO prawnika/DETEKTYWA, nie robi właściwie nic. Cała akcja i wszystkie niewiadome jest ciągnięta przez jego żonę - ona wyczuła atak, ona wysłała męża do Starynkiewicza, ona dogaduje się z małą itd. itp. To po co ten polski Sherlock :| Poza tym nie podobały mi się te "migawki" akcji. Tekst strasznie porwany, kiepsko się coś takiego czyta (przynajmniej mi).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group