Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jacek L. Komuda
Autor Wiadomość
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Października 2006, 08:49   Jacek L. Komuda

Skoro Jacek pojawił się na forum spełnione zostały oba warunki założenia tematu w dziale mistrzów:
1. konieczny - publikacja na łamach SFFiH,
2. dostateczny - zarejestrowanie się na forum.

Niniejszym zapraszam do rozmowy!
Ostatnio zmieniony przez mawete 26 Października 2006, 08:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Października 2006, 08:53   

Zanim zczniemy rozmawiać o "Jeruzalem" to powiem, że przeczytałem właśnie "Bohuna" i jestem pod wrażeniem :bravo
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Października 2006, 09:15   

Kurcze, nie wiem co jest z tym tekstem. Świetnie napisany, ma rytm, nie można sie oderwać, ale pozostawił po sobie spory niedosyt.
Co tam jest fantastycznego ? Wiedźmińskie piruety i finty zamienione w piruety i inne wlewy. Tak mi się to skojarzyło, proszę nie wyciągać zbyt pochopnych wniosków ;)
Poza tym była jeszcze deux ex machina w postaci daru Krysińskiego.

Tekst fabularnie bardzo mocno skojarzył mi się z "Bo kocham cię nad życie" Wegnera ? Ciekawi mnie czy ktoś też tak miał ?
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Października 2006, 09:20   

ani deus ex ani wegner
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Października 2006, 09:24   

Wyjątkowo zgodzę się z Fidelem. Elementem fantastycznym mogła być np. moc uzdrawiania, a text jest jednym z kandydatów do mojego punktu - muszę tylko dokończyć SFa :D
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 26 Października 2006, 10:16   

"Bohuna" i "Jeruzalem" przeczytałem jedno po drugim, jak zwykle mi się podobało :) no i świat wciąga jak chodzenie po bagnach. Teraz muszę przeczytać jakąś Space Operę bo zacznę waszmościować :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Października 2006, 10:43   

Słowik:
Cytat
Co tam jest fantastycznego ?


Słowik:
Cytat
deux ex machina w postaci daru Krysińskiego.


Co jest fantastycznego? Dar Krysińskiego właśnie... I żadne ta deus ex machina, dar Krysińskiego jest od początku do końca centralnym motywem fabuły, a nie jej łatwym rozwiązaniem. Jest to element fantastyczny, na którym zawieszono całą akcję. I to trzyma się kupy jak najbardziej :)

Mi "Jeruzalem" bodobało się bardzo. Nie mogłem się oderwać od lektury :bravo
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Października 2006, 11:19   

Ech, pozwolę się nie zgodzić z zacnym przedmówcą, dar Krysińskiego, to nie żaden element fantastyczny ale po prostu charyzmat uzdrawiania znany od tysiącleci, a obecnie spotykany zarówno w kościołach protestanckich jak i w Kościele Katolickim. Rzecz zgoła niefantasyczna, przynajmniej w literackim słowa znaczeniu.
A Jeruzalem również bardzo mi się podobało, radość czytania psuły tylko niekontrolowane parsknięcia śmiechem w niestosownych momentach :wink:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Października 2006, 11:38   

Rafał: dar - zgadza się, ale czy słuszałeś o potwierdzonych przypadkach tak dosłownego jego zastosowania? :)
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Października 2006, 11:56   

Tak, słyszałem i można rzec widziałem. Sam nawet uczestniczyłem. To jest niesamowite uczucie, ale jak to z charyzmatami bywa, "Duch tchnie kędy chce".
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Października 2006, 12:13   

No to ja nie wiem co odpowiedziec... jestem sceptykiem i nigdy czegoś takiego nie widziałem i prawdę mówiąc nie wierzę w takie rzeczy - dla mnie to czysta fantastyka. Tyle.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Października 2006, 12:18   

A podobno Jacek Komuda pojawił się na forum, kto on?
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Października 2006, 12:24   

Jakoś doprecyzuj pytanie.... :D Jeśli chodzi Ci o nicka to Jacek L. Komuda :D
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Października 2006, 12:28   

Ach, myślałem, że to może ktoś z aktywnych forumowiczów, albo nawet sam mawete :wink: :mrgreen:

Kurczę, naprawdę taka myśl mi przyszła do głowy :shock: Nie, nic nie piłem, sam nie wiem dlaczego ...
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Października 2006, 12:34   

Fotka Jacka jest w NURS-conie.... czy On jest do mnie podobny? :shock: :mrgreen: :bravo
 
 
Jacek L. Komuda 
Langolier


Posty: 279
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Października 2006, 12:57   

Ach, myślałem, że to może ktoś z aktywnych forumowiczów, albo nawet sam mawete :wink: :mrgreen:
quote]

Witam Waszmosciowie
Dziękuje bardzo za wszystkie opinie o Jeruzalem.

P.S. Mavete to zdecydowanie nie ja.
_________________
Lepiej nie żyć, niż szlachcicem nie być. Lepiej szlachcicem nie być, niż wolności odstąpić.
Stanisław Stadnicki zwany Diabłem
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Października 2006, 13:01   

Jacek... i Ty Brutusie... mawete nie Mawete... Coż Waszmość prawisz... :mrgreen:
 
 
Jacek L. Komuda 
Langolier


Posty: 279
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Października 2006, 13:06   

mawete napisał/a
Jacek... i Ty Brutusie... mawete nie Mawete... Coż Waszmość prawisz... :mrgreen:


Ups, przepraszam. :)
_________________
Lepiej nie żyć, niż szlachcicem nie być. Lepiej szlachcicem nie być, niż wolności odstąpić.
Stanisław Stadnicki zwany Diabłem
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Października 2006, 13:07   

mawete, zaprosimy go do wątku powitalnego?
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 26 Października 2006, 13:08   

Jacek, lepiej nie pisz nicka powyżej piszącego z dużej litery, bo chcemy jeszcze trochę o Sarmatach poczytać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edit: ładnie się temacik kręci - dwa posty mnie wyprzedziły... :oops:


Edit2: o tak - obić go, obić!
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Października 2006, 13:13   

A po co ja pytam. Zapraszam waćpana do wątku http://www.science-fictio...179&start=4920, gdzie nowi użyszkodnicy są pożer... khm, witani uroczyście i serdecznie przez ogół forumowiczów.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Października 2006, 13:30   

No właśnie nie wiem czemu pytasz :D
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 26 Października 2006, 13:43   

widzę że waszmoć sie jeszcze w progi tematu powitalnego nie zawitał

bohuna czytałem świtnie napisana fikcja historyczna cóż jak sam imć komuda pisał temat jest niedopracowany z punktu widzenia historycznego i ze źródłami cuś ciężkawo ale cóż
w fałybłę tego dzieła waćpann nieźle mnie wessał (całkiem jak miłe bagienko) dodatkowo miałem przez waszmości zafundowany spacerek czterokilometowy (przegapiłem dwa przystanki i musiałem spacerek zrobić :D )
to świadczy o jednym zacnie napisana kniga
co do jeruzalem
przyznaję się bez groźby szabelką sprawnie napisane opowiadanko aczkolwiek po przeczytaniu bohuna nie robił na mnie wrażenia :roll: :oops: ale wpasowany w wizję świata jest świetnie :D
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Jacek L. Komuda 
Langolier


Posty: 279
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Października 2006, 13:57   

gorim1 napisał/a
widzę że waszmoć sie jeszcze w progi tematu powitalnego nie zawitał

bohuna czytałem świtnie napisana fikcja historyczna...
co do jeruzalem
przyznaję się bez groźby szabelką sprawnie napisane opowiadanko aczkolwiek po przeczytaniu bohuna nie robił na mnie wrażenia :roll: :oops: ale wpasowany w wizję świata jest świetnie :D


Miło mi to słyszeć i cieszę się, że waszmości Bohunsię podobał. Nie ukrywam jednak, że po napisaniu tej książki byłem potwornie zmęczony. Dlatego Jeruzalem jest opowiadaniem zupełnie innego rodzaju. Przyznaję bez bicia, że chciałem napisać prostą i fajną historyjkę o arianach, taką do poczytania.
Tak samo mona kolejna książka - Czarna Szabla będzie nawiązywac do nurtu rozpoczętego w Opowieściach z Dzikich Pól. To będzie zbiór opowiadań o jacku Dydyńskim, stolnikowicu sanockim, zajezdniku i kondotierze na usługach szlachty. ksiązka jest gotowa i złożona w Fabryce Słów.
_________________
Lepiej nie żyć, niż szlachcicem nie być. Lepiej szlachcicem nie być, niż wolności odstąpić.
Stanisław Stadnicki zwany Diabłem
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Października 2006, 14:01   

A tak zapytałam z grzeczności. Chociaż widzę, że nowy gollumek pojawił się tam już z szabelką, znaczy jatka będzie jak się patrzy. Przygotowany.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Października 2006, 14:26   

I tysiąc szabel za Nim stanie... :twisted:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Października 2006, 14:51   

a samurajski to miecz, czy szabla? :-)
bo też bym sobie stanął w tłumie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Jacek L. Komuda 
Langolier


Posty: 279
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Października 2006, 14:52   

Waszmosciowie jesli jeszcze jakies pytania do mnie macie, to sluze uprzejmie.
Od jutra do niedzieli jestem na konwencie w Lubartowie, koło Lublina, więc jeśli ktoś chce pogadać o Dzikich Polach i Rzeczyspospolitej przy miodzie i piwie, to zapraszam.
_________________
Lepiej nie żyć, niż szlachcicem nie być. Lepiej szlachcicem nie być, niż wolności odstąpić.
Stanisław Stadnicki zwany Diabłem
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Października 2006, 15:05   

Ale wróc, Jacku, bo pewnie wielu tam nie dojedzie, a tutaj bedziesz miał spotkanie autorskie jak sie patrzy przez całą dobę i na całym świecie :-)
BTW autorzy zazwyczaj laurki sobie piszą w tym dziale, wiesz, takie cv.możesz skrobnąć gęsią klawiaturą po pregaminie monitora slów parę?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 26 Października 2006, 15:41   

ja mam jeszcze skromne pytanko na stronie fabryki w zapowiedziach widnieje książka pod tytułm diabeł stadnicki coś wiadomo?

Człowie kz tego stadnickiego był ciekawy a łańcucki pałac jest piękny
z resztą miejsca działania diabła sąurokliwe jak coś odsyłam do mojej galerii na fotosiku zdjątka z tamtych okolic są tamtylko że nie opisane http://gorim1.fotosik.pl/albumy/69517.html
a że okolice poznałem i historię diabła i diabląt to i chętke wielką na książkę przyznam się że mam
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group