To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Publicystyka - Najlepsza publicystyka numeru 9

Gustaw G.Garuga - 10 Sierpnia 2006, 11:38

Przedostatnie zdanie - pełna zgoda. Jeszcze słówko o formatach Worda - mam na stałe ustawione zapisywanie w rtf więc moje pliki odczyta (chyba) każdy. Worda mam 2003 więc odczytam (chyba) każdą wesję doc. Z Wordem da się dobrze żyć! I tym optymistycznym akcentem nie offtopuję więcej :)
Ixolite - 10 Sierpnia 2006, 11:50

A ja zaraz nowy wątek na ten temat otworzę, bo mnie interesuje i chce popolemizować :)
Pako - 10 Sierpnia 2006, 12:01

Mnei wkurza jeszcze jedno - najnowszy Word, na razie wersja beta (kurde... 2007 to jest? chyba tak), gdzie znowu nowy system zapisu plików wpakowali, *.xdoc. Oparte na xmlu. Tym asmym xmlu, którego specyfikacji nie można się doprosić, bo M$ sam ciągle chyba ich nie zna. Fajnie by było, jakby M$ zamiast robić nowe systemy plików i kobminaować na potęgę w końcy zaczął dążyć do unifikacji systemów zaipsów, żeby głupi plik dało się odczytać na każdym szanującym się systemie.
baron13 - 10 Sierpnia 2006, 12:24

Gustaw G.Garuga napisał/a
Przedostatnie zdanie - pełna zgoda. Jeszcze słówko o formatach Worda - mam na stałe ustawione zapisywanie w rtf więc moje pliki odczyta (chyba) każdy. Worda mam 2003 więc odczytam (chyba) każdą wesję doc. Z Wordem da się dobrze żyć! I tym optymistycznym akcentem nie offtopuję więcej :)

Gustawie, jak czytam jesteś ŚWIADOMYM userem, wobec tego, jaki system operacyjny i jaki program, to moim zdaniem, wszystko jedno. Niestety, co rtf-a, to na blank istniejeą DWIE specyfikacje. Na szczęście chyba obie odczytuje Abiword, bo w nich zapisuje. Ja zawsze staram się mieć kopię dokumentu w czystym txt. To, jak do tej pory działa. A moja delikatnie mówiąc niechęć (naprawdę furia) bierze się na przykład z tego, że straciłem dosłwonie dziesiątki godzin na wydłubywanie rysunków z dokumentów łorda. Klient miał Corela 3.0 zrobił w nim rysunek, potem zmienił system na XP Corel się wyp... Wymienił corela na 10.0 otworzył dokument i lunęło wszystko. Taki user jeszcze, gdy mu klarować, że powinien zachować OSOBNO rysunki w katalogu z dokumentem, odpowiada, że chcę wszystko skomplikować, jak zaczynam tłumaczyć, czem grafika wektorowa, a czym rastrowa pada oskarżenie o molestowanie i że głowa boli.

Ixolite - 10 Sierpnia 2006, 12:35

pozwoliłem sobie rozpocząć nowy wątek na ten temat, coby tu więcej bałaganu nie robić:

http://www.science-fictio...p?p=78193#78193

Aga - 11 Sierpnia 2006, 11:35

Punkt za publicystykę dostaje u mnie (chyba już tradycyjnie) Romek. U Cebuli - jak zwykle, o czym był felieton naszego duetu już zdążyłam zapomnieć a o okularach dla much itd. ciągle pamiętam ;)
Anonymous - 11 Sierpnia 2006, 17:28

Punkt dla Romka. Jak zwykle czytało się lekko i przyjemnie. U&O wyjatkowo słabo, strasznie powierzchownie, jak dla mnie.
NURS - 12 Sierpnia 2006, 03:19

Dzękuję za wsza głosy. Kto następny, w tym miesiącu publicystyka równo z literaturą idzie :-)
Tomcich - 12 Sierpnia 2006, 14:17

O bym zapomniał na publicystykę zagłosować. :oops:
W tym tygodniu głos idzie na U&O, jakoś najprzyjemniej mi się czytało. :D
Pawlak znowu jakby o tym samym, czyli o "faktach medialnych" BTW to pracuję niedaleko Wylatowa, ten gościu opisany w artykule, nie tylko butów zapomniał, ale zostawił w namiocie również żonę z dzieckiem, tak go to UFO wystraszyło. :mrgreen:

Czarny - 13 Sierpnia 2006, 14:10

Publicystyka w tym miesiącu słabawa. W każdym felietonie jakiś element ciekawy był, ale całościowo - nie wciągnęły. Tym razem głosuję na Cebulę, bo najbardziej mnie się podobało, choć pod koniec troszkę się chyba zaplątał.
NURS - 13 Sierpnia 2006, 22:16

Dzięki Tomcichu, dzięki Czarny.
QCF

Słowik - 14 Sierpnia 2006, 15:55

Orbit chciał wiedzieć na co zagłosowałem, no to powiem teraz, że na Cebulę ;)
Ogólnie też bym powiedział, że w tym numerze słabowo z publicystyką. A tu jeszcze jeden miesiąc sezonu ogórkowego przed nami... Oby było lepiej :D

markacy - 15 Sierpnia 2006, 17:35

W tym numerze z felietonów najbardziej podobał mi się ten Barona i na niego oddaję głos.
NURS - 15 Sierpnia 2006, 20:02

Dzięki słowik, dzięki markacy. Widzę, że się ocenianie felietonów rozkręca.
mad - 15 Sierpnia 2006, 22:22

Zagłosowałem na Ubi & Orbi, ale właściwie wszystkie trzymały poziom.
To był ciekawy tekst o naszych tuzach z historii, ale szkoda, że zabrakło... przypisów. Wiem, że felieton nie jest tekstem naukowym, lecz gdy pisze się parę razy o "udokumentowanych wydarzeniach", można by było gdzieś przypisy wstawić.
Napomknąłem o tym, aby ewentualnie wziąć to pod rozwagę na przyszłość.

NURS - 15 Sierpnia 2006, 23:52

Dzieki Mad, kto nastepny?


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group