To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Publicystyka - Nowe w publicystyce

NURS - 25 Stycznia 2006, 13:15
Temat postu: Nowe w publicystyce
Od czwartego numeru SFFH pojawi sie coś nowego w publicystyce. To rubryka zatytułowana roboczo: Raport mniejszości.
Cóż to bedzie za dziwo, zapytacie pewnie.
No to odpowiem, uprzedzając pytanie. to będą wasze felietony. Felietony czytelnikow. dostalem parę ciekawych prac i wpadlem na taki pomysl, ze przecież skoro publikujemy debiuty literackie, to czemu nie spróbować z publicystyka i, w dalszej kolejności, z recenzjami.
Zaczniemy od glosu o HP autorstwa naszego kolegi z forum.
nie krępujcie się zatem, czekam na kolejne materialy. Ma być o fantastyce, ciekawie i aktualnie. forma krortsza. 5tyś znaków, forma dluzsza 12 tys.
Recenzje - a będziemy zamieszaczali nawet kilka głosów nie moga przekroczyc 1800 znakow.
Teraz piłeczka po waszej stronie. :-)

Piotrek Rogoża - 25 Stycznia 2006, 14:29

Świetny pomysł. Jestem po wrażeniem. Osobiście liczę na Margot i "Jatki wybrane, czyli fantastyczne rzezie". Albo coś w ten deseń. NURS, namów ją.
Haletha - 25 Stycznia 2006, 14:35

Ojej, to może być fajne!:D

A czy mogą to być "popularnonaukowe" teksty w rodzaju Kompendium Sapkowskiego, naświetlające jakiś fantastyczny aspekt baśni, etnografii?

NURS - 25 Stycznia 2006, 14:40

Mogą, ale musza być krótkie.
Iscariote - 25 Stycznia 2006, 18:17

Bardzo fajny pomysł. Sam bym coś spłodził ale pomysłu na żaden felieton aktualnie ni ma :(
Może coś o japońskich egzrocystach :twisted:

NURS - 25 Stycznia 2006, 19:09

BTW to musi byc naprawdę sensowny tekst :-)
Gustaw G.Garuga - 25 Stycznia 2006, 19:42

Cholernie dobry pomysł :bravo Trzymam kciuki, zwłaszcza, że mam już przed sobą numer 03 i zamierzam z nim sie dziś bliżej zapoznać :D Tylko tak dalej!
NURS - 25 Stycznia 2006, 20:22

Zapoznasz sie, napisz opinię! Welcome back, bo nie sądzę, żebys to czytal w Chinach :-)
Dunadan - 25 Stycznia 2006, 21:57

No, faktycznie ciekawy pomysł, choć ryzykowny - bardziej niż w przypadku literackich tekstów debiutantów... co do Margot - popieram, potrafi ciekawie pisać, tylko zeby ją nie poniosła zbytnio :D
NURS - 25 Stycznia 2006, 22:25

przeciez nie wszystko puścimy, ale mam nadzieję, że w końcu pojawia sie publicyści fantastyczni z prawdziwego zdarzenia. bogowie sa zmęczeni, pora na świeżą krew :-)
Dunadan - 26 Stycznia 2006, 22:38

Zgadza się ale mimo wszystko to większe ryzyko... jakoś do felietonów ma się większe wymagania... przynajmniej ja mam. Ale szczerze mówiąc nie mogę się doczekać :) sam nawet może coś pokombinuję? :D
NURS - 27 Stycznia 2006, 00:19

Ale, jak nie dasz mlodym szansy, to nigdy nie zaistnieja, podobnie było z literaturą. NF nie była w stanie przedstawic wszystkiego, Feniks i tak by upadł. Gdyby SF nie weszło na rynek, dzisiaj polaska fantastyka byłaby w strzępach. nie byłoby Runy i FS.
Orbitoski - 27 Stycznia 2006, 09:10

NURSIe, a nie boisz się, że ludzie na mieście powiedzą "uuuuu, juz nikt tego NURSA nie lubi, uuuuu, pisać mu nie chce, uuuuu, musi brać ludzi z łapanku, uuuu"?
to nie jest agresywne pytanie

baron13 - 27 Stycznia 2006, 10:07

Pomysł bardzo dobry. Stare repy, jak ja, gonią resztkami rozumu. A młodzi, czy nowi pisać muszą się uczyć.
Orbitoski - 27 Stycznia 2006, 10:24

baron13 napisał/a
Pomysł bardzo dobry. Stare repy, jak ja, gonią resztkami rozumu. A młodzi, czy nowi pisać muszą się uczyć.

moja się zgadzać

Rafał - 27 Stycznia 2006, 11:19

Kurczę, pisać nic sensownego nie napiszę, ale może w wolnej chwili się skuszę na wyprodukowanie czegoś głupiego, a ciekawego? Spróbuję. Chyba. Ale do pomysłu się zapaliłem. Boję się jednak, że jak słomka.
NURS - 27 Stycznia 2006, 13:34

Orbitoski napisał/a
NURSIe, a nie boisz się, że ludzie na mieście powiedzą uuuuu, juz nikt tego NURSA nie lubi, uuuuu, pisać mu nie chce, uuuuu, musi brać ludzi z łapanku, uuuu?
to nie jest agresywne pytanie


no, raczej sie nie boje :-) Nie bałem się puszczac tekstów nowych ludzi w SF i to stawiając na nich od początku, to dlaczego mam się bac teraz. to jeden felieton na numer, nic więcej. W koncu gdzies musi być miejsce, w ktorym pojawia sie nowe twarze, bo na razie nie widac nikogo, kto byłby w stanie zapelnic luki po starych wygach.
Ale troche racji masz, wiadomo kto :twisted: pewnie juz rozpuszcza takie ploty. Ale zdążyłem sie przyzwyczaić, to już z setny raz nas będą chować :-)

mawete - 31 Stycznia 2006, 08:49

IMO świetny pomysł. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce. :twisted:
Formaldehyd - 31 Stycznia 2006, 08:53

:bravo :bravo :bravo O to wlasnie chodzi...
Anko - 31 Stycznia 2006, 13:17

NURS napisał/a
Ale zdążyłem sie przyzwyczaić, to już z setny raz nas będą chować :-)

Jestem pewna, że sobie poradzisz i w zamian za to też kogoś oplakatujesz nekrologami. :mrgreen: To już chyba taka wzajemna zabawa "światka", co?

A co do publicystyki - wymagania chyba nie są "większe", tylko w innym kierunku idące. Np. trzeba być mistrzem krótkiej formy, ciekawie a treściwie zawrzeć wątek na stronie czy dwóch - a w opowiadaniu przeciwnie, rozpisanie się jest mile widziane - chyba? Tak sądzę po negatywnych opiniach nt. miniaturek w opowiadaniach.

A właściwie, to planujesz jakiś tematyczny profil tych artykułów :?: (kiedyś chyba Świdziniewski i może ktoś jeszcze... to była analiza światów przedstawionych w fantastyce, prawda? no, to właśnie był cykl "tematyczny" - chociaż szybko się skończył :( ciekawe, czemu?).

NURS - 31 Stycznia 2006, 13:28

Anko napisał/a
NURS napisał/a
Ale zdążyłem sie przyzwyczaić, to już z setny raz nas będą chować :-)

Jestem pewna, że sobie poradzisz i w zamian za to też kogoś oplakatujesz nekrologami. :mrgreen: To już chyba taka wzajemna zabawa światka, co?


Róznica tylko w tym, że jak juz kogos pochowałem, to nie wylazł :-) Nawet ss długo ze mna na ten temat dyskutował, i zobacz, wyszło jednak na moje.

Cytat
A właściwie, to planujesz jakiś tematyczny profil tych artykułów :?: (kiedyś chyba Świdziniewski i może ktoś jeszcze... to była analiza światów przedstawionych w fantastyce, prawda? no, to właśnie był cykl tematyczny - chociaż szybko się skończył :( ciekawe, czemu?).


Dlaczego? bo ludzie strasznie nie lubią, jak im sie pokjazuje błędy w tym co uwielbiają. BTW, to sie wiaże też z powyższym. Zauważ, że praktycznie nie ma rzetelnych materiałów o stanie rynku fantastycznego.

Anko - 31 Stycznia 2006, 13:49

NURS napisał/a
Róznica tylko w tym, że jak juz kogos pochowałem, to nie wylazł :-) Nawet ss długo ze mna na ten temat dyskutował, i zobacz, wyszło jednak na moje.

Nie potwierdzę, nie zaprzeczę - za słabo się orientuję, czyj, kiedy i który pogrzeb urządzają. :D

andre - 4 Lutego 2006, 10:42

A te propzycje felietonów czy recenzji to na adres "teksty" czy "info"pchać??
NURS - 4 Lutego 2006, 12:57

teksty raczej, przeciez to tekst :-) tylko opiszcie to jako felieton w temacie.
Rafał - 20 Marca 2006, 10:17

No i stało się. Wrzuciłem na skrzyne NURSa pierwszą w życiu grafomanie. W życiu bym nie pomyślał, że kiedykolwiek coś takiego zrobie. Co te forum robi ze zwykłych, normalnych ludzi ...
Rodion - 20 Marca 2006, 10:34

Rafał napisał/a
Co te forum robi ze zwykłych, normalnych ludzi ..


Na te forum nie loguja sie zwykle normalne ludzie. :mrgreen: :wink:

Pako - 20 Marca 2006, 10:37

o to to.. a o czym Rafale napisałeś zdradzisz?
Rafał - 20 Marca 2006, 11:28

Rodion napisał/a
Na te forum nie loguja sie zwykle normalne ludzie

:bravo zapomniałem
Pako napisał/a
a o czym Rafale napisałeś zdradzisz?

Generalnie o poszukiwaniu sensu we wszechświecie i bezcelowości tego zajęcia :wink: Dodałem też jeden ze swoich głupich pomysłów, żeby było bardziej fiction i zakończyłem optymistycznie i naiwnie. Ale pojęcia zielonego nie mam jak się takie rzeczy pisze i pomimo, że dużo czytam, to powychodziło jakby chaotycznie. Szkoda, że na wzór ocen tekstów literackich nie funkcjonuje coś podobnego dla publicystyki. Wtedy zapewne zostałbym uświadomiony o nędzy pisarsko-merytorycznej swojego tekstu i nie musiałbym zawracać głowy NURSowi. :wink:

NURS - 20 Marca 2006, 21:09

Rafał napisał/a
No i stało się. Wrzuciłem na skrzyne NURSa pierwszą w życiu grafomanie. W życiu bym nie pomyślał, że kiedykolwiek coś takiego zrobie. Co te forum robi ze zwykłych, normalnych ludzi ...


Ojciec redaktor (nie załozyciel, za mlody jestem :-) jest pod wrażeniem, konsideruj sobie, że widzisz to drukiem :-)

Lu - 20 Marca 2006, 21:21

Rafał napisał/a
Generalnie o poszukiwaniu sensu we wszechświecie i bezcelowości tego zajęcia Dodałem też jeden ze swoich głupich pomysłów, żeby było bardziej fiction i zakończyłem optymistycznie i naiwnie.


To musi być coś powalającego 8) :lol:
Rafale, gratuluję :!: .
I czekam z niecierpliwością na zobaczenie tego drukiem :lol:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group