To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Sprzątanie

bio - 17 Marca 2016, 23:23
Temat postu: Sprzątanie
Alleluja! Wszystkie me koleżanki myją okna. Zimno, zatem część się rozchoruje. Ale muszą umyć, bo jak nie umyć przed świętami?
Będziesz jadła białą kiełbasę z okna i się zarazisz?
- Co? Ke?
Dlaczego to umyte okno jest takie istotne? Muchy zimą nie srają.
Najgorliwsza z koleżanek jeszcze nie umyła i już przeżywa mycie, które ją czeka.
Czemu przeżywasz, zainteresowałem się. Wszak i tak codziennie myjesz okno balkonowe które uparcie liże pies.
Masz wyjście:
- pozbyć się psa
- obciąć psu jęzor
- olać okno balkonowe
Dla większości facetów trzecia alternatywa jest najbardziej racjonalna.
Pytanie za trzy pięćdziesiąt - która dla kobiety jest nie najbardziej realistyczna, ale najmniej możliwa w realizacji?
I tak chodzą i kaszlą. Z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku w sytuacji, gdy i tak patrzymy na świat nie przez okna, a przez Windowsy internetowe.

Fidel-F2 - 18 Marca 2016, 07:50

bio, wpadnij do Sandomierza, wypijemy wódkę.

btw, która Wilga?

bio - 18 Marca 2016, 14:00

Wilga rozcinająca mą mieścinę na pół i biegnąca na zachód, by wpaść do Wisły w miejscowości też Wilga.
ihan - 19 Marca 2016, 13:33

Rozwiązań jest więcej. Można zlikwidować szybę w drzwiach balkonowych. Nie będzie miał czego lizać a i mycia takiej nieistniejącej szyby mniej.
Agi - 19 Marca 2016, 14:38

Nie mam hopla na punkcie mycia okien, ale cenię sobie ich przezierność i dlatego na początku wiosny staram się wszystkie umyć. W tym roku mam dodatkowy powód - remont związany z zainstalowaniem kominka, połączony w wykuciem nowego wejścia do pokoju. Wszędzie mam pokłady kurzu i niestety nie potrafię przejść nad tym do porządku, więc robię porządek.
Anonymous - 19 Marca 2016, 18:58

Pozdrawiam przezierność! Właśnie w ramach fuhy wybiłem wejście na dwóch kątownikach w ścianie nośnej koćham szlifierkę kątową, może i y pyli ale jest dobra..
bio - 19 Marca 2016, 23:41

ihan cenię Twą wiedzę i zaangażowanie w kwestii nieparzystokopytnych przyjaciół Homo, ale na oknach się nie znasz. Skoro zlikwidować szybę, to po co drzwi? W tym klimacie?
Pozdrawiam machając zgrzebłem zza stajni. Bez ironii - miałem dziadka ułana.
burk, kochanie się z narzędziami sprawi, że będziesz nam wysyłał posty z SORu. A to mój główny dostawca roboty. Zatem raczej podziwiaj narzędzia z oddali.

Lowenna - 23 Marca 2016, 04:31

Okna trzeba umyć by dostrzec piękną, wiosenną zieleń budzącą się do życia :D W przeciwnym razie widać tylko szarość, brud i depresję... Umyłam i od razu było mi lepiej.
bio - 23 Marca 2016, 17:01

Nie! - by dostrzec piękną, wiosenną zieleń budzącą się do życia , trzeba otworzyć okna.
Agi - 23 Marca 2016, 17:03

A jeszcze lepiej wyjść na pole.
bio - 23 Marca 2016, 17:30

Kto by ta okna w pole nosił?
Agi - 23 Marca 2016, 17:34

Bez okna wyjść.
Bardzo lubię dom po sprzątaniu. W trakcie, trochę mniej. Wydaje się dwa razy większy.

Lowenna - 23 Marca 2016, 18:34

bio napisał/a
trzeba otworzyć okna.
A zaraz potem zostać pobitą bo ZNOWU WIETRZYSZ :!: :!: :!: ?
konopia - 23 Marca 2016, 18:48

świeże powietrze może być szkodliwe, to fakt.
Mieszkańcy Krakowa coś o tym wiedzą.

Martva - 23 Marca 2016, 19:19

Świeże co? :roll:
bio - 23 Marca 2016, 20:48

A tak naprawdę, to kobietą nie chodzi o mycie. Jest dziura w ścianie. Bo chciały. Chodzi o to, by ją zasłonić. Lepiej umytą, ale głównie przysłoniętą. Firankami. Zasłonkami. Roletkami. Wertikalami. Tymi w prążki poprzeczne, co mi wyleciały z pamięci. To wszystko też trzeba umyć i wyprać. A święta to wymarzona pora. A mówiło się, że komuniści są upierdliwi. A oni tylko krawężniki na biało na 1 Maja.
Agi - 23 Marca 2016, 21:49

bio, zostałeś przymuszony do współuczestnictwa? :mrgreen:
Lowenna - 24 Marca 2016, 03:43

bio, u mnie w oknach od wschodu jedynie rolety, od zachodu te poprzeczne plisy, których nazwy też nie pamiętam. Uwierz mi, to nie jest dobre rozwiązanie. Szczególnie na parterze :evil:
Jeżeli jednak Agi ma rację, to współczuję :mrgreen:

nureczka - 24 Marca 2016, 08:20

Lowenna napisał/a
od zachodu te poprzeczne plisy, których nazwy też nie pamiętam

Czy chodzi wam o rolety rzymskie, czy o zazdrostki?

Fidel-F2 - 24 Marca 2016, 08:30

ani jedno ani drugie

coś takiego


Rafał - 24 Marca 2016, 08:56

Podoba mi się pomysł z oknem za zlewem. Bardzo. Ja bym jeszcze dodał taczkę pod oknem, co by nie męczyć się z podnoszeniem tych wszystkich brudnych naczyń z trawnika.
Martva - 24 Marca 2016, 15:46

Zmieniłam układ smug z zimowego na wiosenny w prawie wszystkich oknach na parterze, uff.
konopia - 24 Marca 2016, 16:53

Cytat
Zmieniłam układ smug z zimowego na wiosenny

:bravo :mrgreen: :omg:

Niesamowicie poetyckie zdanie! :bravo

Martva - 24 Marca 2016, 17:44

A jakie prawdziwe!


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group