To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mechaniczna pomarańcza [film] - Oskary 2014

nureczka - 3 Marca 2014, 08:22
Temat postu: Oskary 2014
I znowu moi faworyci polegli. :(
mesiash - 3 Marca 2014, 10:15

To, że Zniewolony wygra, było niemal pewne. Nie widziałem natomiast zbyt wielu z nominowanych filmów, więc nie umiem powiedzieć nic więcej.
nureczka - 3 Marca 2014, 10:32

mesiash napisał/a
o, że Zniewolony wygra, było niemal pewne

Też się tego obawiałam.
Co roku "obstawiam" w dwóch kategoriach: "kto dostanie" i "komu ja bym dała". W pierwszej kategorii mam nawet sporo trafień, a druga udowadnia, że gust mam , hmmm... specyficzny, a przynajmniej inny niż Akademia.

Matrim - 3 Marca 2014, 10:46

Mnie się wydaje, że Zniewolony dostał nagrodę trochę na pocieszenie, po tym, jak Wstyd McQueena w ogóle nie był brany pod uwagę w 2011 roku. To jest przyzwoity film, owszem, ale czy najlepszy? Szczególnie fabularnie - konkurencja miała o wiele lepiej zarysowaną przemianę bohatera (szczególnie Wilk... , ale też Ona). A Zniewolony to taki zbiór nowelek, pokazujących w sumie, że w niewoli źle mu jednak nie było. Ciekaw jestem, jak to jest opisane w książce, ale mam wrażenie, że dosadniej o problemie opowiedział Tarantino, tam się nie certolił, nawet jeśli przerysowywał. Zniewolony jest mdły, za wyjątkiem kilku scen, ale w ogólnym wrażeniu tak go odbieram po kilku dniach od seansu.
Witchma - 3 Marca 2014, 10:51

Ale generalnie ktoś jeszcze oczekuje, że Oscary dostaną filmy najlepsze?

Swoją drogą rozbawiły mnie dwa Oscary za dźwięk w "Grawitacji", sama nie wiem czemu.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group