To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Publicystyka - Najlepsza publicystyka numeru 32 - głosujemy do 5 sierpnia!

Kwapiszon - 2 Lipca 2008, 08:21
Temat postu: Najlepsza publicystyka numeru 32 - głosujemy do 5 sierpnia!
W tym miesiącu tylko dwa teksty ale trzech autorów.
Hubert - 2 Lipca 2008, 10:45

Przy takim wyborze - oczywiście, że Kres! Ciekawie podjął temat literatury w szkole. Jako uczeń będący na profilu z rozszerzonym polskim - muszę się zgodzić. Jesteśmy katowani literackimi 'trupami', z których, bez analizy, niewiele wyniesiemy. Rozumiem, klasykę znać wypada, no ale - dlaczego trzeba ją poznawać na siłę?
No i sprawa podstawowa od felietonu Maszyny czy ludzie? nie było tak skrzącego się humorem felietonu, obfitującego we właściwe Kresowi sformuowania.
PUNKT

A Z&Ż - no cóż, recenzja jak recenzja. Słodzili, parę razy zaplątali się w tym, co pisali. Sympatycznie, acz bez rewelacji.

Godzilla - 2 Lipca 2008, 15:34

Kres, zdecydowanie. Pogląd skrajny, ale pytanie dobre. Czasy się zmieniły, ludzie się zmienili, jak się ich nie zachęci do czytania, jak nie polubią, to po prostu czytać nie będą, i tomy wieszczów, miszczów i literackich herosów pomału zżerać będą książkowe mole gdzieś po bibliotekach. O ile biblioteki jeszcze zostaną, bo księgarnie chyba nie.
Agi - 3 Lipca 2008, 12:02

Punkt dla Kresa, dowcipnie i sensownie.
Chal-Chenet - 3 Lipca 2008, 12:52

Ż&Ż, bo ich odczucia generalnie zgadzały się z moimi w sprawie omawianej książki.
felicytka - 3 Lipca 2008, 18:23

Punkt dla Kresa :)
Kamilos - 11 Lipca 2008, 15:14

Ja toże na Kresa.
Ziemniak - 11 Lipca 2008, 20:23

Nie będę oryginalny - Kres
mawete - 13 Lipca 2008, 13:25

Kres
Martva - 13 Lipca 2008, 13:33

Kres, nie tylko ze względu na brak konkurencji ;)
Fidel-F2 - 13 Lipca 2008, 15:04

korci mnie zagłosować bez czytania
marcolphus - 14 Lipca 2008, 21:44

Z reguły nie czytam wypocin Kresa, bo po prostu mnie nudzą, ale tym razem przeczytałem z zainteresowaniem i, co tu dużo mówić, gość ma sporo racji. Ciekawy artykuł.
Chompa - 15 Lipca 2008, 12:39

"żerowisko" to w sumie recenzja, więc w porównaniu z felietonem Kresa ma raczej trudno. Czytałem wprawdzie z zainteresowaniem, ale punkt pójdzie tym razem bez większego rozmyślania na Kresa. Dyskusję o lekturach obowiązkowych w Polsce śledzę tylko na marginesie, ale w wypowiedziach autora znalazłem sporo rzeczy, pod którymi podpisałbym się sam. :bravo
Anko - 16 Lipca 2008, 06:02

Ż&Ż - nudy jak zwykle... Podobało mi się tylko to zestawianie mini-recenzji na końcu, krótkie, nienudne i mówi coś o tekstach.

Kres - z braku konkurencji punkt byłby, choćby nie wiem co. :mrgreen: Ale nie zawiódł mnie tym razem. Zgadzam się, że "język polski" jako przedmiot im dalej, tym bardziej powinien się nazywać "historia literatury" czy cosik... Pamiętam, że w podstawówce tematy wypracowań były bardziej zróżnicowane, zachęcały do wypowiadania się, a im dalej, tym więcej międlenia lektur, więc większość ściągała te wypracowania z gotowców, tym bardziej po upowszechnieniu internetu. Człowiek już nie miał mieć swojego zdania na temat, tylko zdanie jedynie słuszne. Jak kiedyś napisałam wypracowanie na temat w rodzaju "czy jest nadzieja dla ludzkości, wypowiedź poprzyj przykładami z lektur" i odpowiedziałam na "pytanie", że nie (parę lektur się na okoliczność znalazło), to zostałam zjechana za "nihilizm" etc. Bo oczywiście trzeba było napisać, że w Bogu nadzieja albo w ten deseń... No, a teraz mamy jeszcze nową maturę, następny krok w stronę "jedynie słusznych interpretacji lektur", zawartych w kluczu kodowym. Cieszę się, że szkołę mam już za sobą w takim razie. I owszem, czytanie "ściąg" nadal popłaca bardziej niż "uczciwość". No to punkt na Kresa.

Witchma - 16 Lipca 2008, 15:04

Fidel, nie krępuj się, głosuj! :) Ja przeczytałam i się okazało, że połowę niepotrzebnie...

Ż&Ż - Jak długo jeszcze będziemy przez tych panów dręczeni i za jakie grzechy? Recenzji jest teraz wszędzie skolko ugodno, a te akurat niczego nowego nie wnoszą. Zgadzam się z Anko, końcówka w zupełności by wystarczyło, kupon nautilusa powinien być drukowany na odwrocie Żerowiska, bo a nuż lista opowiadań mi się jeszcze do czegoś przyda...

Kres - drugi dobry tekst z rzędu, czyżby trwały wzrost formy? Co prawda okazało się, że jestem zbokiem, ale co mi tam... przynajmniej z elyty ;) Oczywiście PUNKT

Fidel-F2 - 26 Lipca 2008, 22:23

Kres, ale... czy powstałoby coś takiego gdyby posłuchać Kresa właśnie?

http://www.scenka.pl/movie-2755.html

albo takiego

http://www.scenka.pl/movie-2868.html

Adashi - 28 Lipca 2008, 22:48

Kres rzecz jasna :)
Czarny - 30 Lipca 2008, 08:52

Również Kres, choć Żerowisko też było interesujące, ale zdecydowanie przesłodzone.
mBiko - 4 Sierpnia 2008, 22:35

Kres zdecydowanie.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group