To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Stare ogłoszenia - Pomoc w przeniesieniu forum potrzebna!!!

NURS - 4 Stycznia 2007, 22:10

Zapytam wprost, kto z was może w moim imieniu załatwić tę sprawę z przeniesieniem forum? Ja się na tym kompletnie nie znam.
Pozostanie tez sprawa nowej strony, bo ta jest dzierżawiona. Chciałbym postawić nowa, jakąś prostą. ale to może chwile poczekać.

GAndrel - 4 Stycznia 2007, 22:19

Ja na razie odpadam. Wyjeżdżam i do niedzieli nie będę miał dostępu do swojego komputera, a liczy się każdy dzień. Jeżeli nikt inny się do niedzielnego wieczora nie zgłosi to zgłoszę swoją skromną osobę. ;)
gorat - 4 Stycznia 2007, 22:19

I warto zauważyć, że avatary są cache'owane, więc mimo tego, że ważą czasem najwięcej ze strony, w transferze aktywnego użytkownika odgrywają najmniejszą rolę. Np. jak na komputer, na którym nie przeglądałem jeszcze forum, wyśle np. 1MB avatarów (5kb*200 użytkowników), to i tak będzie to pikuś przy 400 odsłonach stron, które bez problemu mogę wygenerować przez parę godzin. Serio. A jest to... 40MB? Może więcej. Na dodatek teraz siedzę przy takim, na którym już odwiedzałem forum -> avatary odpadają. Czyli nie panikować!

Poza tym na razie słuchać hjeniu i Ixolite ;)

Edit: a, i czasem warto wyszukać jakieś strony hostowane przez docelowy serwer (adresy można tutaj podać) i testować je na szybkość i zwisy.

hjeniu - 4 Stycznia 2007, 22:26

Ja tak właściwie to jestem od dymienia serwerów :mrgreen: Moje umiejętności w tej kwestii kończą się mniej więcej na umiejętności wypełnienia formularza na stronie home.pl
Logan - 4 Stycznia 2007, 22:44

Na chwilę obecną forum razem z ostatnimi kopiami baz danych zajmuje na dysku serwera w sumie 85 mega. Większe ilością biorą się po prostu z dużej ilości starych kopii bezpieczeństwa. Regularne czyszczenie spokojnie zapobiegnie rozrośnięciu się forum na ponad 300 mega i wartość ta spokojnie utrzyma się przez okres conajmniej roku - tak wynika z moich obliczeń.

Co do przeniesienia forum w inne miejsce - problemu z tym nie widzę, dam radę to zrobić, trzeba jedynie mieć to miejsce. Wszystkie porządne serwery oferujące potrzebne nam rzeczy są płatne, a kwestie finansowe zależą od Ojca Redaktora. Przy odpowiednim serwerze dam rade przenieść i uruchomić nowe forum - oczywiście ze wszystkimi postami i tematami - w okresie ok. 12 godzin.

Tyle z mojej strony.

Na wszelki wypadek kopie forum zaczynam przenosić na swój dysk twardy. Tak na wszelki wypadek, gdyby obecny provider nieco wcześniej wyłączył serwer...

Aha, nie jestem pewien jak będzie wyglądała sprawa z avatarami i wszystkimi Waszymi wstawionymi grafikami w postach i albumach. Najprawdopodobniej znikną po przeniesieniu na nowy serwer. Z avatarami raczej problemu nie będzie, wgracie szybciutko od nowa, natomiast wszystkie inne grafiki na 99% znikną, gdyż wg mojej wiedzy nie są uwzględniane w kopiach baz danych.

GAndrel - 4 Stycznia 2007, 22:48

To ja jestem jednym ze złych forumowiczów zawyżających transfer danych. Przy zamknięciu przeglądarki automatycznie czyszczę cache. :mrgreen:
Nexus - 4 Stycznia 2007, 22:49

Zdjęcia w większości są linkowane z zewnątrz. Nie powinno być problemów.
NURS - 4 Stycznia 2007, 23:36

provider twierdzi, ze po podaniu nowego adresu wykona przekierowanie forum, cokolwiek to znaczy.
oczywiscie nie ma problemu z wykupieniem miejsca, pokazcie mi tylko gdzie jest najsensowniej.

Logan - 5 Stycznia 2007, 01:23

Forumowicze, do dzieła. Mało czasu zostało.
hjeniu - 5 Stycznia 2007, 10:26

NURS, jeżeli nie będziesz miał problemów z rozliczeniami z Urzędem Skarbowym to ten kanadyjski znaleziony przez GAndrela będzie najlepszy, nie wiem jak to będzie z utrzymaniem domeny bo węgierska jest w formularzu a polska już nie :wink: Ale podejrzewam, że wystarczy mail/telefon do firmy żeby to poprawić. W innym przypadku pozostaje negocjowanie z którąś z polskich firm hostingowych. BTW: Tak się zastanawiam, czy jeżeli wszyscy użytkownicy forum zaczęliby używać w3cache'a zmniejszyłoby to transfer?
NURS - 5 Stycznia 2007, 11:07

moze lepiej jednak stanać na polskim serwerze, przynajmniej na razie.
ten active,pro wyglada sensownie.

Piech - 5 Stycznia 2007, 11:23

Mało wiem na ten temat, ale w Krakowie jest prowajder www.interkom.pl , lokalna firma prowadzona przez tamtejszych informatyków. Również poznańskie PCSS, www.man.poznan.pl , prowadzi szeroki zakres usług, nie tylko dla środowiska naukowego.
hjeniu - 5 Stycznia 2007, 11:28

Znalazłem jeszcze coś takiego - http://www.ovh.pl/produits/240plan.xml z miesięcznym transferem 800GB/m i w niższej cenie.
mawete - 5 Stycznia 2007, 12:11

Można popytać tutaj: http://www.forall.pl/ Forum "Gamedec'a" na tym chodzi.
Romek P. - 5 Stycznia 2007, 12:17

Mam nadzieję, mawwete, że mi wybaczysz, i Marcin też - ale Gamedeck straszliwie często się wiesza.
mawete - 5 Stycznia 2007, 12:22

Romek: NURS napisał, że chwilowo, do czasu znalezienia lepszego serwera w "dzikich krajach" może być na polskim. Nie twierdzę, że jest idealny, ale na przetrzymanie okresu wyłaczenie-znalezienie czegoś lepszego może być.
NURS - 5 Stycznia 2007, 12:33

mam cos, chyba to wybiorę:
http://www.active24.pl/
2048 GB na rok za rozsądną cenę.
Jesli ktoś coś wie na ich temat, to smiało. jutro do nich napiszę.

Pako - 5 Stycznia 2007, 14:22

Wydają się być po ofercie ok, i tanio i spory transfer, parę standardowych pierdółek. Szkoda, że nie ma infa jak często są pady serwera czy chociażby listy kilkunastu stron na ich serwerach postawionych, żeby można było szybkość zobaczyć.
Na krótką metę sprawdzone pingi są lepsze niż na przykładowym wp.pl, czyli też źle nie jest, ale to tylko do ich głównej strony, pojęcia nie mam jak jest ze stronami użytkowników.

A co do strony - piszesz, że ją dzierżawiłeś? Znaczy wszystko co na stronie nie jest Twoje (opza tym, co sam wpisałeś)? Kiepskawo, na dzień dzisiejszy za kilkadziesiąt/kilkaset złotych można zamówić napisanie strony, dostaje się na własność kod i grafiki użyte na stronie, dzierżawa cms'a wydaje mi się trochę śmieszną rzeczą.

NURS - 5 Stycznia 2007, 14:45

dzierążawiłem stronę z domeną, ktos był szybszy :-0
Pako - 5 Stycznia 2007, 14:46

Czyli science-fiction.pl ma ktoś inny? Szkoda by było, nie da rady od niego odkupić albo coś? Bo jednak domena się już przyjęła, zmieniać ja teraz byłoby nieciekawie.
gorat - 5 Stycznia 2007, 14:48

sciencefiction.pl
science-fiction.pl

obie zajęte, to jaka teraz? :-x .org?

NURS - 5 Stycznia 2007, 14:54

może nie bedzie problemu z dalszą dzierżawą domeny.
Pako - 5 Stycznia 2007, 15:00

To trzeba dogadać. A domenę najlepiej odkupić, na dłuższą metę i na krótszą też. Ale to już kwestia dogadania między wami.
NURS - 5 Stycznia 2007, 15:06

na wszelki wypadek kupiłem www.science-fiction.com.pl
Rafał - 5 Stycznia 2007, 15:15

a co z science-fiction.eu ? Wydaje się do wzięcia.
Pako - 5 Stycznia 2007, 15:19

ale eu to nędzna domena jest ;)
pl albo com to dobre domeny. com.pl już gorsza, a eu to kompletna porażka na razie - kompletnie nie osłuchana, a com czy pl to ludzie zawsze skojarzą na szybko, com.pl już trochę mniej, ludzie wolą krótsze, ale też się przyjmie dobrze.

Logan - 5 Stycznia 2007, 15:39

www.sffh.pl jest wolna...
Adanedhel - 5 Stycznia 2007, 15:40

O! Mogło by być. Łatwe do zapamiętania, krótkie, i też szybko się skojarzy.
mert - 5 Stycznia 2007, 15:43

Mi się również podoba!:)
NURS - 5 Stycznia 2007, 15:50

no wo wyobraż sobie kogoś, kto szuka stron o science fiction. ciekawe czy wpisalby cos takiego w wyszukiwarkę :-)


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group