To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Szorty - Ko(s)miczna podróż za jeden uśmiech

xan4 - 30 Czerwca 2009, 17:32

Martva i NN dzięki za Wasze głosy

Martva, 3/10, nie jest chyba źle, taki standard chyba :cry:

Fidel-F2 - 30 Czerwca 2009, 18:31

już niedługo i zaczne czytać
Radek - 30 Czerwca 2009, 19:06

Feralny poniedziałek
4/5

Wygląda na pisane w pośpiechu. "Wszedłam", fajka "spadła na podłogę rozsypując tabakę" (kapitan Roman w czasie palenia fajki niucha tabakę z podłogi?), w ostatnim akapicie wyraźnie kuleje interpunkcja. A tak w ogóle - całkiem fajne. Z pewną taką nieśmiałością przyznaję PUNKT

Granica możliwości
3,5/5

Ogólnie niezłe, ale... czyżby puenta leżała już poza granicą możliwości autora?

Kolekcjoner
2/5

Autor toczy nierówną walkę ze stylistyką języka polskiego. Już drugie zdanie - o drzwiach automatycznych i "dezaprobacie tego" wywołuje dotkliwy ból zębów. "Momentalnie stanął pod serią przekleństw jego osoby" brzmi jeszcze gorzej. Mieszanie polszczyzny z ruszczyzną to też nienajlepszy pomysł. Z wnętrza wyszło... coś? Autorze, no proszę ja Ciebie! I skąd tam znowu kupka przedmiotów, skoro załoga dostała rozkaz zabrać swoje rzeczy?

Kosmiczna speluna
3/5

Takie sobie. Nie przekonuje mnie.

Najpiękniejsza katastrofa
3,5/5

OK. Zwłaszcza to "niżej, i jeszcze niżej" brzmi b. dobrze.

Niespodzianka
4/5

Oryginalny pomysł, nie zaprzeczę. Troche zbiła mnie z tropu protekcja przez żabę jako metoda rekrutacji, ale... całość daje radę. Ale - "kiedy więc poprzedniego wieczoru dostał" - tak pisać nie wolno. Mimo tego przyznaję PUNKT

Podróże gwiazd
4/5

Dobre opowiadanie. Wzmianka o Zanussim rozśmieszyła mnie okrutnie. PUNKT

Płonąca żyrafa
3,5/5

Podróż-improwizacja surrealistyczną gonitwą myśli? Efekt jest całkiem niezły, ale na punkt nie wystarczy.

Prometeusz
2,5/5

Język poprawny, treść nijaka.

Przelotnie
2/5

Kot jako klucz do wszytkich niepojętych zdarzeń życia? Można i tak. Szyfrowany język może zwodzi sztuczną inteligencję, ale czytelnika zwyczajnie męczy. W gruncie rzeczy, nie rozumiem tego opowiadania i po prostu mi się nie podoba.

Uśmiechnięci
3,5/5

Transmisja uśmiechniętości wydaje mi się cokolwiek dziwaczna - jeśli dobrze zrozumiałem, polega na rozerwaniu krtani ofiary. To rodzi dwa problemy: po pierwsze, Uśmiechniety musi funkcjonować z uszkodzona krtanią, a to naraża go na ogromne ryzyko śmierci przez wykrwawienie, zachłyśnięcie krwią, zakażenie; po wtóre - szanse wyszczerzonego Uśmiechniętego w starciu z człowiekiem uzbrojonym w broń palną nie są duże. Kolejna zagwozdka - kosmici odżywiają się Uśmiechniętymi? A dlaczego ludzina im nie smakuje? Od strony językowej opowiadanie bez zarzutu.

Zemsta jest rozkoszą bogów
3,5/5

Ryzykowny temat, nienajgorzej rozwiązany. Wręcz się uśmiechnąłem.

omeggi - 30 Czerwca 2009, 20:52

witam :) Oto moje typy:
Kosmiczna speluna - rubaszny ale jędrny język
Najpiękniejsza katastrofa - smakowite. Oryginalne podejście do tematu
Podróże gwiazd - fajne. Takie kalejdoskopowe

xan4 - 30 Czerwca 2009, 21:42

no i ładnie, głosowanie idzie do przodu,
Radek, omeggi, dzięki za głosy,
dodatkowe podziękowania dla Radka za krótkie noty o szortach :bravo

Witchma - 1 Lipca 2009, 09:05

Szczęśliwa trzynastka czeka... może na Agi? :)
Agi - 1 Lipca 2009, 09:16

Na razie przeczytałam jeden tekst, jakoś nie mam nastroju.
Trzynastkę oddam w dobre ręce :D

Witchma - 1 Lipca 2009, 09:22

Agi, jeśli brak nastroju, to faktycznie lepiej poczekać :)
xan4 - 1 Lipca 2009, 09:43

trzynastka oddała się w dobre ręce NN :bravo
Witchma - 1 Lipca 2009, 16:14

xan4, nie poznałam Cię w pierwszej chwili... :roll:

Czy nikt nie chce być 14?

Jorlanda - 1 Lipca 2009, 17:53

Po szybkim czytaniu, kolejnym wolnym czytaniu, a potem po szperaniu w garstce zastygłych w pamięci wrażeń, order kosmicznego uśmiechu dostają:
Feralny poniedziałek, Kosmiczna speluna, Podróże gwiazd
A kosmiczne komentarze z uśmiechem za jakiś czas :)

Witchma - 1 Lipca 2009, 18:00

Jorlanda, :bravo
Martva - 1 Lipca 2009, 19:18

O, 15 głosów się nagle zrobiło. I nadal mało komentarzy...
xan4 - 1 Lipca 2009, 21:03

Witchma napisał/a
xan4, nie poznałam Cię w pierwszej chwili...


Tatuś Muminków przygotowuje się do wakacji z rodziną ;P:

Jorlanda i NN dzięki za głosy,

Jorlanda, z niecierpliwością oczekujemy Twoich komentarzy :D

Lynx - 1 Lipca 2009, 22:32

Feralny poniedziałek, jedna uwaga- fajkę nabijamy tytoniem, nie tabaką. Tabakę się wącha i kicha. Tytoń się pali. A w przypadku Dalamberta i roztacza okropną woń. Pierwsze wrażenie - pozytywne.
Granica możliwości, bohater bez poczucia humoru... niezłe.
Kolekcjoner, hmmm. :roll:
Kosmiczna speluna, poczułam się jak w knajpie z Gwiezdnych wojen.
Najpiękniejsza katastrofa, smaczne, inne, erotyk? :mrgreen: ;P: .
Niespodzianka, uśmiechnęłam się :lol:

Edytka: reszta "mojego zdania" jutro i jutro zagłosuję.

Martva - 1 Lipca 2009, 22:35

Lynx napisał/a
A w przypadku Dalamberta i roztacza okropną woń.


:mrgreen: :bravo

Czekamy na resztę ;)

Lynx - 1 Lipca 2009, 22:46

Wiesz Martva muszę sobie dawkować przyjemności :mrgreen:
Jorlanda - 2 Lipca 2009, 00:08

Na czym to ja… aha, order kosmicznego uśmiechu dostają Feralny poniedziałek, Kosmiczna speluna, Podróże gwiazd.
A teraz kosmiczne komentarze roześmianej od ucha do ucha Jorlandy:
W kategorii „jeden maluteńki uśmieszek pod nosem” wylądowały:
Prometeusz, Zemsta jest rozkoszą bogów, Przelotnie. Nie wypada więc zajmować się dłużej tymi szortami.
Kosmiczne drgawki ze śmiechu wywołały: Niespodzianka i Płonąca żyrafa. Niespodzianka za „transport żabkowy” po nieco nudnawej historii bezrobotnego. A Płonąca… za „Podróż za jeden uśmiech?” po serii opisów, które prawie mnie w trans wprawiły.
Rozkoszny dreszcz, nieco wesoły, nieco księżycowy, ogarnął mnie podczas lektury Najpiękniejszej Katastrofy. Szkoda,że czterech uśmiechniętych punktów nie można dać, ale niestety… Dla mnie to nie jest ani fantasy ani SF, tylko szczera realna prawda. :wink:
Bardzo kosmiczne skojarzenia prowadzące do katastrofy mojego układu… eee… mniejsza z tym… spowodowały Granica możliwości (super pomysły do rozwinięcia w dłuższe opowiadanka) i Kolekcjoner. Plusy za: „Gdyby te prymitywne formy honorowały Legitymację Gwiezdnego Autostopowicza” i za „ Ale za to jakie pamiątki przywiozę do domu – dodał z uśmiechem na twarzotyłku.”A tak przy okazji, czy może mnie Ałutor poznać z Sz. P. Autostopowiczem? Stare dobre czasy przypomniało mi to opowiadanko. :D
Wnikliwe i długotrwałe kontaktowanie się z tekstem Uśmiechnięci doprowadziło mój nadwyrężony ostatnio mięsień intelektualny do granic zrozumienia intencji Ałtora tudzież Ałtorki. To wcale nie było śmieszne…
I oczywiście zwycięzcy moich osobistych wyborów, powtórzmy to jeszcze raz, aby echo poniosło triumfalny śmiech w całym wszechświecie:
Feralny poniedziałek – za świetny pomysł i nowatorską interpretację skrótu PKP, i za zdanie: „Kapitan raz po raz łypał okiem to niżej, to wyżej, to tu, to tam”. Drobne błędy rzeczowe wybaczam, ale ostatni raz!
Kosmiczna speluna – za Vaginolot i to, że tego gogusia zeżarło Przeznaczenie, no i zainteresował mnie ten staniczek na 6 par (boskie!)
Podróże gwiazd – za wiedzę Ałtora/Ałtorki, staranne pisanie i ciekawą formę.
Tym samym ogłaszam przerwę w dostawie nieśmiesznych zdań, które zaśmiecają uporządkowany kosmos wątku Szorty. Dziękuję Państwu za uwagę.

xan4 - 2 Lipca 2009, 09:27

Jorlanda, podziękowania za komentarze :D
NN dzięki za głosy

Witchma - 2 Lipca 2009, 11:10

Siedemnastka do wzięcia :D Nie wierzę, żeby nie było chętnych ;)
Ozzborn - 2 Lipca 2009, 11:49

Przeczytane, teraz trochę czasu do namysłu... Ogólnie nienajgorzej - powiedziałbym, że rozkład "jakości" dosyć gaussowski.
xan4 - 2 Lipca 2009, 12:04

Niniejszym ogłaszam, że gospodarzenie wątkiem kosmiczno-podróżniczo-szortowym przejmuje zawsze niezawodna Witchma.
Bawcie się dobrze i niech wygra najlepszy (najpopularniejszy ;P: ) szort.

Martva - 2 Lipca 2009, 14:13

xan4 napisał/a
najlepszy (najpopularniejszy ;P: )


Hyhy, kolega M. zmienił ten konkurs na zawsze ;P:

Czemu głosowanie tak przystopowało? Czytacie? Myślicie? No?

Ozzborn - 2 Lipca 2009, 14:14

myślicie... ale niezbyt intensywnie - za gorąco jest
Witchma - 2 Lipca 2009, 14:16

xan4, dziękuję za przekazanie gospodarzenia, postaram się dobrze wywiązać z tego zaszczytnego obowiązku :)
Martva - 2 Lipca 2009, 14:16

Włóż głowę pod zimny prysznic, pomaga ;)
baranek - 2 Lipca 2009, 14:18

słuchajcie, tak sobie czytam te szorty jeszcze raz... czy tylko ja mam wrażenie, że kilka z nich [dwa lub nawet trzy] mają tego samego autora? czy to jest możliwe?
Martva - 2 Lipca 2009, 14:20

Teoretycznie tak :)
Ozzborn - 2 Lipca 2009, 14:22

Biorąc pod uwagę, zasady xana jest to możliwe i prawdopodobne. Ozancza to że albo było 10 autorów i jeden dał 3 gacie lub odpowiednio mniej autorów którzy przysłali po 2.
Witchma - 2 Lipca 2009, 14:46

baranek, Ozzborn, nie marudzić - głosować :)


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group