To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Piknik na skraju drogi [książki/literatura] - Jarlowe opowiadanka.

mawete - 1 Czerwca 2006, 07:58

Olaf rulez :mrgreen:
Last Viking - 1 Czerwca 2006, 21:03
Temat postu: PIEKŁO I SZATANI
EPIZOD IV - PIEKŁO I SZATANI

Co ? :shock: Jak ? :shock: Gdzie ja jestem ? :shock: Hej Ty :!: Ty Czerwony :!: Tak, do Ciebie mówię :evil: Podejdź tu... :? ... Ale Ty brzydki jesteś :? Te rogi, ogon i kopytka :roll: Czy Ty aby nie jesteś synem Kulawej Helgi z Rugii ? :) Nieeeee :!: On wyższy był... Powiedz mi, gdzie ja jestem ? :evil: Co tu się dzieje ? :x Czemu tu tak gorąco, ogień, smoła, siarka i kotły...Że jak Cię zwą ? Belzebub ? :shock: He, he, he :lol: Ale to głupie imie :lol: No ale co kraj to obyczaj... :mrgreen: ... Nie kraj, piekło ? :shock: Umarłem ? :( To na Thora :!: Jeżeli jestem martwy, to gdzie są Walkirie i wrota Valhalli ? :!: Wystaw to sobie... :lol: Belzebubie :lol: ... że ja w piekło nie wierzę :x Więc to na pewno jakaś pomyłka :) Spójrz dokładnie w dokumenty i wszystko zaraz się wyjaśni :mrgreen: Co? :shock: Jakie grzechy ? :shock: Palenie, gwałcenie, rabowanie, zabijanie ? :( Żartujesz prawda ? :evil: Nie żartujesz :? Klecha miał jednak rację :(

Co ty tu do mnie rozmawiasz ? :evil: Że co mam zrobić ? Do kotła wejść ? :shock: Popier... eee... znaczy... Na Thora :!: Do żadnego kotła nie wejdę :!: Wiking nigdy się nie kąpie :evil: Ha :!: Pamietam jak Stary Helmud kiedyś się wykąpał i dzień później umarł... he, he, he :lol: Że co ? :shock: To nie woda tylko siarka ? :shock: Na jedno wychodzi... O nie, wybij to sobie z głowy... mojego młota bojowego nie oddam :twisted: Wystaw sobie, że sam Thor mi go podarował :!: To jest jak widzisz bliźniak Mjolnira :!: Nie słyszałeś opowieści jak to Thorowi skradli młot ? :? Czerwony, na jakim świecie ty żyjesz? :roll: Zatem słuchaj uważnie :D Pewnego razu Thor się obudził, patrzy - a tu młota ni ma :( Okazało się, że to podstępny olbrzym Thrym mu go podpier... :? ... Znaczy ukradł mu go... Auć :x ... Co te twoje pomagiery mnie szarpią ? :evil: Co oni tymi widłami wymachują ? :evil: Jeszcze sobie krzywdę zrobią... auuu :x ... Zaraz Ci w dupę te widły wsadzę... sluut... he, he, he :lol: Ale teraz śmiesznie wygląda :mrgreen:

Na czym to ja skończyłem ? :? ... Aha :P Thrym, no wiesz - ten olbrzym, powiedział, że odda młot, jeśli Frigga najpiękniejsza z bogiń zostanie jego żoną :mrgreen: ... Hej :!: Jest ich więcej... łup, plac, bęc... Widziałeś ? :D Jak łbem o kocioł walnął ? :bravo ...A wtedy Thor przebrał się za Friggę i zasłaniając twarz woalką, poszedł do olbrzymów Olbrzymy zorganizowały ucztę weselną i Thrym troszkę się zdziwił, że jego narzeczona całego wołu pożarła ... :lol: ... :evil: ... trzask, bęc... Ale temu czaszkę rozłupałem :mrgreen: Ha :!: cały mózg wypłynął... eee... ale tyle co nic :( Nie myślałem, że kiedyś to powiem, ale Olaf ma więcej w głowie :roll: Taaaaa... na czym to ja :? ... bum, bum, łup... Aha :P Na koniec Thrym zawołał: Przynieście młot potężnego Thora :D Olbrzymy przyniosły Mjollnira. Co ? :evil: Tak się młot nazywa :? Mimo pewnej skazy, gdyż młot ma za krótki trzonek jest najpotężniejszą bronią na świecie, przed którą drżą nawet bogowie :mrgreen: Młot miał stanowić prezent ślubny dla Friggi...

A co to ? :shock: Jaki śliczny smok i siedem głów ma :P Ale drażliwy i jak ogniem zieje :lol: ... ho, ho, ho... No już dobrze, dobrze mój mały... :P Belzebub nieczęsto Cię głaszcze, co? :evil: Dobry, dobry smoczek... a teraz uciekaj do budy, sio, sio... :P Co się Czerwony łamiesz ? :? Że co ? :shock: Lewiatan to był ? :shock: Bestia 666 ? :shock: Ten miły smoczek ?... he, he, he :lol: No więc przynieśli do sali biesiadnej młot i jak go Thor w swoje ręce chwycił, jak zaczął nim wywijać... :evil: hmmm, ten to jakiś taki większy :? Co kły szczerzysz Czerwony ? :evil: Moloch – powiadasz ? :( Hmm... łup, plac, bęc... no i po Molochu :mrgreen: Hej Czerwony :!: A ty gdzie się wybierasz ? :twisted: Nie uciekaj... nie skończyłem Ci opowiadać o Thorze :D Ej, no nie bądź baba :? , nie płacz mi tu :( Posprzątacie trochę i znowu ładnie będzie :mrgreen: Ty weź lepiej tego Molocha z kotła wyciągnij bo kopytami wierzga... :lol:

Na czym to ja skończyłem ? :? Aha :P Thor młynka Mjollnirem zakręcił obalając wszystkie olbrzymy. Później tak długo napier... eee :? ... znaczy lał ich, no wiesz tym młotem, aż żaden z rodu Thryma przy życiu nie został :mrgreen: Co ? :shock: Mam sobie już iść i zostawić was w spokoju ? :? Wiesz co Ci Czerwony powiem: Niegościnni jesteście :evil: Ja rozkręcać się zacząłem, a tu koniec imprezy :evil: ... Ha :!: Następnym razem przyjedź do Valhalli tam to dopiero zabawa jest :P A w tym waszym piekle nuuuuuddaaaa :? ... Na górę schodami, później do drzwi z napisem EXIT ? :? Dzięki, trafię sam :evil: Nie musisz mnie oprowadzać. Ale wiedz, że jeszcze tu wrócę :mrgreen:

Eeeee, że co ? :| ... Nie mam wracać ? :(


KONIEC


"Młot Thora" - ilustracja Nivak

Pako - 2 Czerwca 2006, 10:04

:bravo
ślicznej jakości opowiadania po prostu :) Chyba najbardziej Jarla lubię :)

Last Viking - 2 Czerwca 2006, 21:22
Temat postu: FORTELE LOKIEGO
EPIZOD V - FORTELE LOKIEGO

Biegnijcie :!: Nie oglądać się za siebie :evil: Jeszcze trochę :x Teraz w lewo :!: Hyy... hhyyy... hyy... hhyyy... Stójcie :!: Jesteśmy wystarczająco daleko... tu nas nie dopadną :P Odpoczniemy chwilkę :| Ufff... jak to dobrze, nogom dać chwilę wytchnienia. Za stary na to jestem :? ... Na Thora :!: Jak wy wyglądacie ? :evil: Rogi na hełmach połamane, mordy obite, szaty postrzępione... Co ? :shock: Ja ?... że ja też? :evil: Zapamiętaj Olafie, że twój jarl zawsze dobrze wygląda :twisted: Ech, ale żeśmy łupnia dostali :( Niech ktoś tam na drogę spojrzy czy nie podążają za nami i przywiążcie Kveldulfa do drzewa, bo znowu w berserka wpadł :?

Odpoczniemy chwilę, a ja wam opowiem o najbardziej przebiegłym z Bogów Asgardu – Lokim ... Co ? :( Tak Olafie, jest równie przebiegły co nasi dręczyciele :( W odległej przyszłości Loki zawarł z Odynem braterstwo krwi i odtąd miał swoje miejsce na ucztach bogów :) ... Co? :| Tak, można powiedzieć, że pił na krzywy ryj :? ... Loki jest niezwykle przystojny, obrotny, cwany i inteligentny, ale jednocześnie zły, podstępny i kłamliwy :evil: Mówią o nim: „Kowal Nieszczęść” i „Siewca Kłamstw” :!: Został usynowiony przez olbrzymów, więc nie bardzo wiadomo czy on As jest czy olbrzym
Posiada magiczne buty, pozwalające mu biegać po morzu i powietrzu :mrgreen:

Co to za hałas ? :shock: Nadchodzą ? :shock: Uciekajmy :( ... Stop :!: Czekajcie :evil: Uff... fałszywy alarm :) To tylko Kveldulf się szarpie w berserkerskim szale :? Weź go Halardzie dziabnij lekko młotkiem... O, wyłączyłeś go zupełnie :lol: ... Co się tak trzęsiesz Olafie ? :? Pamiętaj wiking jesteś :D Waleczny bądź i spójrz niebezpieczeństwu prosto w oczy :P Co ? :shock: Boisz się ? :? Wiking niczego się nie boi :mrgreen: Co ? :shock: .. żeby niebo nam na głowy nie spadło ? :roll: No tak, to prawda :( Ale oprócz tego wikingowie niczego się nie boją :mrgreen: Co ? :shock: ... żeby olbrzymy nie wypiły wody z rzek i mórz ? :roll: No tak, to też prawda :( ... dzikich bestii z lasów północy ? :shock: Co jeszcze Olafie ? :shock: PAJĄKÓW ? :? No dobra, ale oprócz wymienionych rzeczy wiking niczego już się nie boi ? :mrgreen: Co ? :shock: ... :shock: ... :shock: ... :shock: ... To tego też się boicie ? :roll: Na Młot Thora :!: Powoli i nie wszyscy na raz :( Zamknąć się :twisted: Dyskusja z wami nie ma sensu :evil: Opowiadam dalej :|

Loki posiada właściwość zmieniania postaci, a nawet płci :P ... tak, tak Olafie, nie ma co tak gałami przewracać, kto wie czy Ci się kiedyś nie zdarzyło... he, he, he :lol: ... Co ? :shock: Ty tylko owce ? :? ... żałosne :( Powiadają, że zeżarł kiedyś zwęglone serce złej niewiasty... he, he, he :lol: ... znaczy dowolnej niewiasty :lol: , stał się brzemienny i wydał na świat wszystkie ziemskie potwory. No więc dzięki temu Loki urodził węża Jormungandra, wilka Fenrisa i boginkę świata umarłych Helę :twisted:

Za swoje wielkie zbrodnie... choć z drugiej strony co to za zbrodnie ? :? . Wiele nie zrobił przecież. Raz zapierd... eee :lol: ... pożyczył znaczy, jabłka Idunn, opierdo... eee :lol: ... ostrzygł na łyso Sif , upierd... eee ... spowodował znaczy wadę konstrukcyjną trzonka młota Thora i co najgorsze pierdo... eee :lol: ... znaczy chlapnął coś po pijaku na imprezie u Agira – władcy mórz :mrgreen: Że niby kogoś bezczelnie obraził i pomógł zejść ze świata niejakiemu Balderowi, którego - znajdujecie - nie za bardzo lubiłem :evil:

Co tam znowu ? :? Co się tak poderwaliście do góry ? :evil: Buuhahaha :lol: Maciory dzika z warchlakami nie widzieliście :D Baby nie wojownicy :evil: Olaf :!: Nie :x Trzymajcie go, bo maciora zacznie kwilić i hałasu narobi :shock: ... Na czym to ja ? :?Aha :P Za swoje wielkie zbrodnie Loki został przykuty do kamienia, na którym leżał zwinięty wąż plujący mu jadem prosto w twarz... :shock: ... Bleeee :? ... Olafie, ale ty masz wrażliwy żołądek :( Żona Lokiego zbiera kapiącą truciznę w puchar i w momencie, kiedy go opróżnia, to krople trucizny spadają na twarz biednego Lokiego , a konwulsje boga powodują trzęsienia ziemi :!: Co ? :? Nie Olafie, to nie walczące potwory morskie powodują trzęsienia tylko konwulsje Lokiego :evil: Nie kłóć się ze mną, ja wiem lepiej :twisted: Co Ludwig ? :? Że to ruchy płyt tektonicznych... he, he, he :lol: ... gorsze pierdoły niż Olaf opowiadasz :evil:

Nadejdzie jednak czas, kiedy Loki uwolni się i w dniu Ragnarok, poprowadzi siły ciemności do walki przeciw Asom :( Pamiętajcie, żeby pokonać naszych prześladowców musimy być przebiegli i sprytni jak Loki :P Co Olafie ? :? Nie uciekamy przed naszymi prześladowcami, tylko przemieszczamy się na z góry ustalone pozycje :mrgreen: Jak tego nie rozumiesz Olafie, to żaden z Ciebie taktyk :evil: I dlatego ja jestem jarlem, a nie ty :D Heh...wiedziałem, że z tymi brankami od Polan będą problemy :( ... Za ładne były :? Co? :shock: Jak to: Jesteśmy otoczeni? :shock:

Eeeee... :shock: ... Cześć kochanie :( Cieszę się, że Cię widzę :evil: Oczywiście, że wiem, że od was nie uciekniemy :P ... Przecież jesteście naszymi żonami :? Tak kochanie, wszystkie branki Polan najbliższym drakkarem do domu odeślemy :( ...najchętniej Ciebie rudzielcu wysłałbym do Diabła :twisted: ...ależ oczywiście, że Ty jesteś najpiękniejsza Brunhildo :P ... i Twoje 150 kg :twisted: ... Nie, ja nic nie mówiłem :roll:

Jak to żadnych vików więcej ? :shock: Handlowcem i kupcem mam zostać? Manekin... makleri... :? pfu, ...marketing :( zamiast grabieży i łupienia ? Ekonomia i Dyplomacja ? :? A cóż to za okrutne boginie ? :shock: No idę, idę... :evil:

Co ? :shock: I miodziku z kolegami też nie będzie...? :cry:


KONIEC


"Brunhilda" - ilustracja Nivak

Ziuta - 2 Czerwca 2006, 21:31

Vikingu, ja myślałem, że rogi na hełmach to wymysł Hollywoodu... :|
Last Viking - 2 Czerwca 2006, 21:43

Bo to prawda Ziuta, chociaż kapłani używali hełmów rogowych w ceremoniach :wink:

Inne jeszcze mity zostały ostatnioo obalone :( :

Świat Nauki (styczeń 2003)

Cytat:

Cytat
Już od pewnego czasu wiadomo, że Wikingowie, wbrew powszechnej opinii, wcale nie nosoli rogatych hełmów. Najnowsze badania w rejonie Morza Bałtyckiego jeszcze bardziej zmieniły wizerunek tego ludu. Okazuje się, że nie był on tak okrutny, jak sądzono. Wikingowie częściej zakładali nowe kolonie, niż łupili i zabijali. Zdaniem profesora histori nordyckiej, Jensa Olesena z Universitat Greifswald, byli przede wszystkim rolnikami i przyjaznymi handlarzami szukającymi rynków zbytu...

Ziuta - 2 Czerwca 2006, 21:47

Nie łupili? Nie gwałcili i nie mordowali? Zatem to nie byli wikingowie, tylko jacyś zmarniali Norwegowie :wink:
Przynajmniej drużyna jarla pełni honory prawdziwych germańskich lupieżców. :)

Pako - 2 Czerwca 2006, 22:56

A tam. Gwałcć też gwałcili. Palili i mordowali ;) Ale nei tak często, jak się im przypisuje ;)
mawete - 3 Czerwca 2006, 20:08

GWAŁCIĆ! RABOWAĆ! MORDOWAĆ!
i robić tyle innych przyjemnych rzeczy... :mrgreen:

Pako - 3 Czerwca 2006, 20:13

Palić, gwałcić i rabować!
Żadnej dziewce nie darować!
Siedzieć w karczmie i pić piwo!
To jest wojownika żywot!

Oł je!

Last Viking - 3 Czerwca 2006, 20:39
Temat postu: SVEN SINOBRODY
EPIZOD VI - SVEN SINOBRODY

Ludwigu :!: Ja nadal nie rozumiem, o co chodzi ? :evil: Że co ? :shock: Casting taki :? ? A kto to jest casting ? :( Taki konkurs ? :? Skaldowie będą prezentować nam pieśni i my wybierzemy najlepszego, który zostanie naszym nowym bardem. No jak tak do mnie rozmawiasz Ludwigu, to rozumiem :) Będę jurorem ? :P No to dawaj tu tych cwaniaków :D Oj rzeź będzie, oj będzie... :twisted:

Następny :!: Gnój przerzucać, a nie za pieśni się brać :x Następny :!: Stop, stop... Nawet nie zaczynaj śpiewać... żałosne :? Następny :!: Co mówi żona na twoje śpiewanie ? :shock: Podoba jej się ? :shock: To wymień żonę, bo głucha :lol: Następny :!: Disco polo dla ubogich :evil: Co to eurowizja jakaś albo festiwal pieśni żołnierskiej ? :? Jestem na NIE :mrgreen: Czy znajdzie się ktoś potrafiący śpiewać ? :( Następny... Na Thora :!: To Sven Sinobrody :mrgreen: Witaj stary przyjacielu :D Co ? :shock: Że Cię na Grenladię aż wygnałem ? :? Zapomnijmy o tym, mój druhu. Ile to już minęło... 30 lat ? :( ... Ale ten czas zapier... Na Odyna :!: Czas przez palce nam ucieka i nawet nie wiesz kiedy :mrgreen: Przyjmij słowa przeprosin od starego głupca i wybacz :cry: Daj zrobimy miśka :mrgreen:

Miodu mnie tu zaraz przynieście :!: Święto kiedy przyjaciele się godzą :mrgreen: Ech... Sven Sinobrody... jak zawsze urodziwy i przystojny :D ... No tak, ja brzuszek mam :( Chodź przedstawię Cię lepiej naszym niezamężnym dziewkom :mrgreen:
Eee... :| ... Wszystkie zemdlały biedactwa z wrażenia :shock: Trudno :? A oto moi dwaj Huskarlowie Ludwig, z którego może kiedyś jeszcze coś wyrośnie :? Gdyby nie te jego pomysły... Ludwigu co ty mnie tam ostatnio mówiłeś... To takie śmieszne było :D ...Że my niby od małp pochodzimy :lol: He, he, he... :lol: ... Od tych no jak je nazwałeś Ludwigu ? :? Home... homar... hominoidea :D To nawet nie jest po nordycku, co ? :roll: A oto waleczny Olaf :mrgreen: Niestety, zdradza niezdrowe upodobania do trzody chlewnej :evil:

Uwaga wszyscy :!: Cisza mnie tu :!: Mówić będę :) Przedstawiam wam najsłynniejszego skalda, pieśniarza, poetę, muzyka, gladiatora, zdobywcę, barbarzyńcę, niszczyciela, kochanka... hmm... :? , żeglarza, pirata, pogromcę niewieścich i męskich serc... Co ? :shock: Zapędziłem się ? :? No tak, no tak... Zagraj nam i zaśpiewaj jakąś pieśń skaldzie :mrgreen: Taaa... śliczne to jest... takieromantyczne :P Svenie, jesteś niczym Bragi, bóg poezji, elokwencji i muzyki :D Tak, wiem, wiem... Bragi nie był bogiem od razu, ale urósł do rangi boga dzięki swoim talentom... No, już, już :| Jestem cicho i słucham :) Brawo, brawo maestro :bravo Ech, aż się popłakałem :cry:

Dawać mnie tu antałek miodziku :!: Mamy nowego skalda, trzeba to opić :D Co znowu Ludwigu ? :x Że tak nie można, bo konkurs się jeszcze nie skończył ? :? Olwir „Nosal”, Egil Skalla – Grimson, Skuli Trorsteinson i kilku innych czeka na swoją kolej ? :shock: A niech spier... eee... :? ... Na Thora :!: Niech wracają do swoich domów, stanowisko skalda jest już obsadzone :mrgreen: Na Odina :!: O czym ty do mnie Ludwigu rozmawiasz ? :evil: Jaki znowu nepotyzm ? :evil:

Pamiętasz Svenie, młodzi byliśmy? :| To były stare dobre czasy :) Wyprawy łupieżcze, mordy, rzezie i kobiety :mrgreen: To się jakąś wiochę z dymem puściło, to jakiś bezbronnych karlów wyrżnęło, to dziewki w krzakach chędożyło :mrgreen: Tak jak bóg poetów Bragi w Valhalli opiewał wojenne czyny poległych w boju einheirów, tak ty na wieczornych ucztach opiewałeś w pieśniach nasze niewątpliwie bohaterskie dokonania :P

Tak Svenie, pamiętam tę delikatną, wrażliwą i nieziemsko piękną dziewczynę :D Jej duże te... no... :lol: ... duże błękitne oczy, delikatna skóra i długi warkocz :D ... Pamiętam, jak recytowałeś jej swoje wiersze, jak śpiewałeś miłosne pieśni, a ona wpatrzona w ciebie jak w obrazek była :mrgreen: Co mówisz? :shock: ... Spacerowaliście w poświacie księżyca szepcząc sobie tajemne zaklęcia miłości ? :shock: Oglądaliście zachody słońca nad klifem i tańczyliście przytuleni w świetle gwiazd :shock: Blask waszej miłości rozświetlał pustkę i ciemność egzystencji samotności ? :?

Taaa... doskonale wiem, że to przez nią się za łby wzięliśmy :mrgreen: Trzy pojedynki, stoczyliśmy :!: Trzy :!: Pierwszą konkurencją było jedzenie wołu na czas i ja nie chwaląc się wygrałem :mrgreen: Z drugą konkurencją gorzej było :? Trzeba było zaśpiewać :( Znacie mnie i wiecie, że nic nie pozostawiam przypadkowi :lol: Więc zakradłem się w nocy do chaty Svena i mu gardło chciałem poderżnąć, co by śpiewać nie mógł :mrgreen: Ale śmiechu było jak ci się jucha z gardła lała... he, he, he... :lol: Blizna powiadasz ci została? :( No ale i tak przegrałem :cry: Do teraz nie wiem dlaczego :| Przecież głos mam donośny i piękny. Zresztą posłuchajcie sami :D
Widziałem orła cień...
...coś tam, coś tam...
wzbił się niczym ptak...
...traaallaala... traalaaa...

Co ? :shock: Mam przestać :| Jak sobie chcecie :evil:

No i o wszystkim miał zadecydować trzeci pojedynek: NA TOPORY :mrgreen: Ech... piękna to była walka :bravo Ja ciebie tak :D ... a ty mnie tak :( ... no to ja ciebie tak :D ... a ty mnie znowu tak :( No to ja od góry ciach :D ... a ty mnie bęc :( ... Zmagaliśmy się trzy dni i trzy noce, bez przerwy, bez wytchnienia, bez jadła i napoju, bez pardonu i bez litości. Jak na wikingów przystało :!: Po trzech dniach ledwo na oczy patrzyliśmy, a ty w końcu padłeś :mrgreen: Wtedy ja cię zapakowałem na drakkar i do Grenlandii wysłałem :P Żebyś widział jak wtedy wioskowe dziewki po tobie rozpaczały :lol: Co się stało z tą dziewczyną ? Czy nadal tak piękna, szczuplutka jest ? :? Czy pozostał delikatna i wrażliwa ? :? Czy jej oczy nadal są oazą łagodności ? :? Czy ją czasem widuję ? :(

Codziennie ją widuję :evil: Brunhilda moją żoną została :(


KONIEC


"Sven Sinobrody" - ilustracja Nivak

Pako - 3 Czerwca 2006, 21:07

Sam se los zgotował :twisted:
Ładne. Tylko z mitologią nie ma nic wspólnego, a przyzwyczaiłeś mnie do tego, że opowieść gdzieś wpleciona między zdania :)
Ale i tak całkiem przyjemne jest :mrgreen:

Pako - 8 Czerwca 2006, 18:49

A ja se czekam i czekam na nowy fragmencik. Na Thora! Viking! Do roboty :P ;)
Anonymous - 9 Czerwca 2006, 16:32

No właśnie, co to za rozczarowująca przerwa? :roll: :wink:
Last Viking - 9 Czerwca 2006, 17:10

EPIZOD VII - SZKOCI

Cicho... Zachowajcie czujność :evil: Oni gdzieś tu są... auuuuć :x Jak leziesz Olaf :evil: Co ? :shock: Jak to krzyczę ? :shock: Wy jeszcze nie widzieliście jak ja krzyczę :twisted: ... Powiedziałem cisza :!: Stąpać ostrożnie :x ... Cholerni Szkoci :evil: Ciekawe co ich tu przywiało ?! :? Powiadasz Ludwigu, że nie wyglądali na Szkotów ? A co ty wiesz o Szkotach ? :roll: ... Że w spódniczkach biegają ? :shock: A ja myślałem, że w spódniczkach to tylko dziewuszki biegają? Czy to znaczy, że ja Szkotów ? :| ... Głupoty gadasz jak zawsze Ludwigu :evil:

Psy ze smyczy spuście, niech trop jakiś złapią :!: Co ? Tak, Kveldullfa też. :? Niech się chociaż raz na coś przyda jego berserkerski wilczy węch :P Rozglądajcie się uważnie... Gdzie patrzysz Olafie ? :evil: Tak pewnie, na drzewach powłazili :roll: Kretyn :evil: Naprzód :!: ... A ja wam opowiem o powstaniu świata :mrgreen: Na początku był Ginnungagap, czyli wielkie gów... eee... :lol: ... znaczy: wielkie NIC. Pustka... Co ? :| Jakie SŁOWO ? :shock: Powiadasz, że na początku było SŁOWO ? :shock: Tak stoi w Świętej Księdze ? :? Za dużo z klechami przebywasz Ludwigu :roll: No dobra, na czym to ja ?... Aha :P I wtedy duch Wszechojca stworzył BYT i powstała kraina żaru i ognia Muspelheim, oraz kraina zimna i ciemności Nifheim. Z iskier ognia spadających na lód wyłonił się Olbrzym Ymir... Spójrzcie na te ślady, duże stopy mają te Szkoty :? ...

Pewnego razu Yrmira na swojej drodze spotkali trzej bracia: Odin, Wili i We... Co ? :shock: Jak to skąd się wzięli Odin, Wili i We? :? Wili i We to bracia Odina, synowie Bora i Bestli. Należą do indoeuropejskiego schematu genealogicznego... :( ... Na Thora :!: O czym ja opowiadam :twisted: Chcesz słuchać o powstaniu świata Olafie, czy o rodach Asów ? :twisted: Powiedziałem, że ja nie krzyczę :x Cisza :!: Usłyszą nas i będzie chryja :| ... Tak więc Odin, Will i We spotkali olbrzyma i go zabili... Tak, Olafie, tak po prostu go zabili :mrgreen: Nie, nic im nie zrobił :| Jak to bez powodu ? :roll: Olafie, powiedz kto Cię spłodził :( Co? ! :shock: Twoja matka twierdzi, że ja ? :shock: Eee... :oops: wtedy, hmm... no tak młody byłem i po miodziku :oops:

Dobra, na czym to ja skończyłem ? :? Aha :P Zabili go... Jak to kogo ? :shock: Yrmira oczywiście :| Czy wy mnie w ogóle słuchacie ? :x Z martwego ciała Yrmira uczynili ziemię, z krwi Yrmira powstały rzeki i morza, z kości i zębów - góry i skały, z jego czaszki sklepienie niebieskie, z mózgu chmury, a z włosów drzewa :mrgreen: Hm... mam wrażenie jakby ktoś nas cały czas obserwował :? ... Odin, Wili i We z iskier, które sypały się z ognia Muspelheim uczynili gwiazdy...Co znowu Ludwigu ? :roll: Gwiazdy to kule gazowe, w których zachodzą termonuklearne reakcje ? :shock: Buuuhaaahaaa :lol: Aleś mnie teraz rozbawił, aż się ze śmiechu popłakałem :lol: Muszę Cię na jakieś nauki wysłać, bo bzdury takie opowiadasz :? Powiedz mi zatem Ludwigu, jak one są przyczepione, te gwiazdy, do czaszki Yrmira, żeby nam nie pospadały na głowy ? :mrgreen: Nie ma żadnej czaszki ? :( Próżnia, siła grawitacji, ciemna materia, wielki wybuch, planety, obce formy życia ? :shock: O czym tu do mnie rozmawiasz ? :? Powiedz Ludwigu, sam wymyślasz te bzdury czy bajdurzenia bab we wsi podsłuchujesz :evil: A ty co zęby szczerzysz Olafie, mądrzejszy nie jesteś :x

Taa... więc tak powstał świat, a bogowie stworzyli 9 królestw. Trzy podziemne, trzy ziemskie i trzy niebieskie :mrgreen: Kraina bogów to Asgard, niżej znajdują się obszary zajmowane przez ludzi – Midgard, olbrzymów – Muspellsheim i zmarłych –Niflheim. Oprócz tego mamy jeszcze światy: Jotunheim, Wanaheim, Alfheim, Swartalheim oraz na dalekiej północy świat lodów... Co jest Na Thora :!: Czemu się zatrzymujecie ? :evil: Co ? :shock: Mówicie, że Szkoci po drzewach chodzą i są niewidzialni ? :shock: Widzieliście kiedy Szkota ? :lol: Nie widzieliście, bo niewidzialny ? :( Odynie dopomóż :!: No, idioci :!: Za co mnie pokarało takimi osłami ? :?

Idziemy dalej, musimy odszukać tych celtyckich łajdaków, co ośmielili się przypłynąć i wkroczyć na nasze ziemie :evil: Co mówisz Ludwigu ? :shock: Nie przypłynęli ? :? Że z nieba spadli w stalowej skrzynce ? :shock: Ludwigu słuhaj. Ptaszki potrafią latać, owady potrafią latać, pyłki kwiatów, czasami misy z gospodarstwa domowego potrafią latać, jak się Brunhilda wkur... eee :| ... na mnie zezłości... :mrgreen: ...ale nie stalowe skrzynki :evil: O czym to ja wam rozprawiałem ? :? O kosmologii :P Wszystkie światy są umiejscowione na drzewie Yggdrasilu. Położenie światów jest dwupoziomowe. Równowagę obu pięter gwarantują cztery karły Austri, Nordi, Sudri i Wesri podtrzymujące firmament na czterech końcach gmachu. Jest to dowód na „kwadratowość” świata :mrgreen: Lepiej milcz Ludwigu :x Jak ostatnio ciebie posłuchałem i tych bzdur o tym, że Ziemia jest okrągła, to spadliśmy w otchłań :evil:

Na Thora :!: A co jest ? :shock: Jakieś czerwone światełko w kształcie trójkąta na hełmie Olafa :shock: Uchyl się lepiej :( ...Ha :!: A nie mówiłem :mrgreen: Błyskawice jakieś latają :twisted: O tam widzę Szkota :!: Wyrośnięty jakiś i dziwne stalowe szaty ma na sobie :? Patrzcie, patrzcie :!: Swój hełm ściąga :!: Bleeee... :? Ale brzydki on jest :| Co on tam ryczy ? ... Ty Ludwigu zdaje się znasz celtycki... To nie celtycki :? No cóż, trudno, nie dowiemy się czego chciał i czego szukał na ziemi wikingów :?

Co Olafie ? Oczywiście, że prać :mrgreen:


KONIEC


"Ludwig" - ilustracja Nivak

Pako - 9 Czerwca 2006, 18:04

U... aleś ty brzydki!
Predator rox :)

reginald - 10 Czerwca 2006, 09:18

Jeżeli akcja potoczy się zgodnie z mottem : palić, gwałcicić i rabować :twisted: !!!!!!!! to biedny Predzio chyba nie będzie nikomu opowiadał co mu zrobili na Ziemi :shock: :oops:
Pako - 10 Czerwca 2006, 10:30

Widzisz.. Predziowi chyba udało się uciec jednak ;) W końcu dopiero Arni go zaszlachtował ;)
Last Viking - 10 Czerwca 2006, 14:40

EPIZOD VIII - MISJA


Cicho :!: Zamknąć paszcze :evil: Jesteśmy na misji zwiadowczej :x Teraz uwaga: wkraczamy do dziedziny Freya, opiekuna lasu, sprawcy urodzaju, dawcy słońca i deszczu
Co ? :shock: Tak, idioci :roll: Wchodzimy do lasu :? Co Ludwigu ? :shock: Nie :!: Frey nie mieszka na drzewie :? Mieszka w Uppsali... to u Warenów :roll: A my ich nie lubimy :twisted: Co czemu ? :shock: Czemu ich nie lubimy? :( Bo tak powiedziałem :twisted: Powiadasz Ludwigu, że ty nie żywisz do nich ksenofobicznych uczuć, nie widzisz żadnych racjonalnych powodów, na to żeby ich nie lubić :( Nie będę z tobą w tej kwestii pokemoni... polimeryzo... hmm... :roll: polemizował

Skirnirze, nasz zwiadowco, prowadź przez lasy i knieje, jak to tylko ty potrafisz, a ja w tym czasie opowiem wam o Frey :mrgreen: Jest z pochodzenia Wanem, ale po Wielkiej Wojnie miedzy bogami zamieszkał w Asgardzie jako zakładnik. Teraz nawet nazywany jest „Księciem Asów” :D Frey jest Panem płodności :lol: Co Olafie tak gębę wykrzywiasz ? :wink: Co ? :shock: Stara wiedźma Jaruga powiedziała Ci, że Frey, jest bogiem antykoncepcji i żeby jemu w tym względzie ofiary składać ? :shock: Buahaahaa :lol: ... No to Olafie wpadłeś, w dosłownym tego słowa znaczeniu :lol: Co ? :shock: Twoja świnka nie zaszła w ciążę :(

Ten las coraz gęściejszy się robi :( Mroczno jakoś i straszno :? Mam nadzieję, że nie zabłądzimy ? :( Co tam do mnie rozmawiasz Skirnirze ? :? Ależ ja nie podważam twoich kompetencji :P Wyrażam jedynie moje obawy, co byśmy nie przekroczyli wyznaczonego czasu operacyjnego misji :mrgreen: Mamy czas do świtu :? ... O czym to ja ? :| Aha :P Frey posiada boskiego rumaka zwanego Blodughofi, magiczny miecz, który zadaje śmiertelne ciosy, oraz złotego dzika Skidbladnira... Co Olafie ? :? Ten dzik to konkurencja dla ciebie ?... :| Olafie jeśli naprawdę jesteś moim synem, to nam wikingom potrzeba silniejszego Boga Antykoncepcji :(

Ha :!: A wy nawet nie wiecie, ale nasz Skirnir zna Freya :mrgreen: A co? A jak? :mrgreen: Co ? :shock: Jak to czy Skirmir jest bogiem ? :shock: Oczywiście, że nie jest bogiem :? Czy Skirnir wygląda na boga ? :lol: Kobiety w osadzie mówią, że tak ?... :? Po prostu wychowywał się razem z Freyem. Można powiedzieć nawet, że byli przyjaciółmi... Co znowu tam Skirnirze mamroczesz ? :? Że gdzie masz taką przyjaźń ? :shock: W rzyci ?... :shock: Mam nadzieję, że Frey tego nie słyszy :(

Wystawcie więc sobie, że nasz Skirnir cieszył się takim poważaniem, że kiedy Frey zakochał się w pięknej Gerd, to właśnie jego wysłali do dziewki w swaty :D Frey normalnie - powiadam wam - w jakąś apatię wpadł i zupełnie mu odje... hmm :? ... znaczy, nie był sobą :wink: Dziwny jakiś był i melancholijny :? Co do k... :roll: eee... jak ja to mówiłem ? :( Aha :P Na Thora :!: Co się dzieje ? :evil: Co to za pajace z drzew na linach się spuszczają :evil: Tarzany porąbane :evil: Elfy jakieś, czy coś ? :evil: Z drogi mnie tu :x To nie Elfy ? :shock: Robin w Kapturze, banita z Sherwood i jego wesoła gromadka ? :shock: No zobacz, a ja myślałem, że może Czerwony Kapturek ? :lol: ... Eee ? :? Ludwigu, czy mnie wzrok przypadkiem nie myli, czy oni naprawdę noszą rajtuzy, piórka w kapelusikach i pantofelki ?... :shock: Aha :!: Ludwigu, czy oni są te... hmm... no te... :roll: ... no z głowy mnie wyleciało :evil: ... Mam :P Mniejszości seksualne? :mrgreen: Nie ?... :? To tylko taki imidż?... :( Nie wiem co to za jeden ten Imidż, ale niech się trzyma z daleka od mojej d... :roll: ... ode mnie :evil:

Powiadasz Robinie z Sherwood, że jesteście banitami i rozbójnikami ? Rabujecie bogatym i dajecie biednym? To się wam w takim razie chwali :bravo Co ten grubas mnie tu koło pasa dotyka ? :evil: To Braciszek Tag i sakiewki ze złotem szuka ? :evil: Jałmużna na Kościół i ubogich ? :| Ja grubasowi dam jałmużnę :twisted: Wypad mnie stąd, bo młotem przywalę :x A ty co tym kijem wywijasz?... :evil: Mały Joe jesteś :lol: Hmm... wysoki chłop z ciebie, więc pewnie ksywę masz od czegoś innego :lol: Ten z tymi dwoma mieczami to Nasir - Saracen :shock: On jakiś taki czarny jest :( Nie żebym rasistą był :? Will Szkarłatny... co, choroby weneryczne ? :twisted: Wiesz co Robin w Kapturze, z tej całej twojej bandy, to mnie się najbardziej ta dziewuszka Marion podoba :mrgreen: Sprzedasz ją ? :P

No co się tak Robin bulwersujesz? :lol: Możemy się jakoś dogadać :twisted: Biorę 50% plus koszty amortyzacji. Jak to kogo ? :shock: Dziewczyny oczywiście :mrgreen: Wiesz ile za nią w Trondhaim dostaniesz ? :roll: Na ucho ci powiem... Za taką rudą diablicę, to i nawet... :roll: ... Widzieliście jak go zdzieliła ? :D Ech... diablica :lol: Chcesz Robinie w Kapturze żebyśmy ci całe złoto oddali jeśli chcemy przejść żywi przez las?... :shock: To taki gejowski dowcip, co? :shock: Jaki mam plan Ludwigu ? :lol: Ten co zawsze oczywiście :mrgreen: Na trzy atakujemy :!: Raz , dwa i trz... co jest? :? Kveldulf wpadł w berserk i wszystkich powyrzynał :( Przecież mówiłem na trzy :evil: No tak, on liczyć nie umie :?

Ruszajmy, bo świt się zbliża :evil: O czym ja wam opowiadałem?... :? Aha :P Więc Skirnir poszedł w swaty, ale Gerd coś oporna była :lol: Wiecie, młódka, to i głupia :? Ale w końcu po wielu namowach, które trwały dzień i noc :mrgreen: ... łapiecie co mam na myśli :wink: i kilku prezentach :mrgreen: dziewczyna w końcu zgodziła się wyjść za Freya :bravo Co ? :shock: Dlaczego Skirnir nie przebywa na dworze Freya, a z naszym hirdem włóczy się po vikach ? :? Hmm... legendy mówią, że Skirnir zażądał za przysługę rumaka i magiczny miecz :mrgreen: Prawda jest jednak taka, że on mu tego konia i ten miecz po prostu zapier... eee :roll: ... znaczy ukradł :wink: No i jeszcze narzeczoną Freyowi rozdziewiczył :D Tak było, prawda Skirnir ? :P Uśmiecha się pod nosem szelma :wink: ... No, jesteśmy na miejscu :D Cel naszej misji :!: Karczma :!: Dotarliśmy o poranku, w samą porę :mrgreen:

Karczmarzu :!: Nalej mnie śniadanie :mrgreen:


KONIEC


"Skirnir Leśnik" - Ilustracja Nivak

Pako - 10 Czerwca 2006, 17:31

Ładne, ładne. Marion śliczna też :mrgreen:
A z tym Skimirem to prawdziwy mit jest, czy na potrzebyu opowiadania wymyślone?
I obrazek do Skimira mi nie pasuje trochę ;)

mawete - 10 Czerwca 2006, 18:20

Olaf rulez :D i "... Karczmarzu! Nalej mnie śniadanie!" :mrgreen: Chociaz teraz to już chyba kolację... i nie karczmarzu, a żono... ciekawe co mi naleje... :mrgreen:
Pako - 11 Czerwca 2006, 11:55

Ona chyba ci wleje :P
Olaf jest git, ale jednak wolę Jarla. Swój chłop :)

Last Viking - 12 Czerwca 2006, 15:01

EPIZOD IX - PLAN BITWY

Podejdźcie tu wszyscy :!: Tak, ty też Olafie :? Odejdź od okna i nie obgryzaj paznokci :evil: Przytrzymaj mapę z jednego końca. Ludwig, chwytaj drugi koniec :evil: Taaa... jak sami widzicie sprawa nie jest prosta :( Przeciwnik może być praktycznie wszędzie, a teren jest rozległy i naznaczony naturalnymi przeszkodami :( Pagórki, krzewy, płoty, rzeka... Ha :!: Przypomniała mi się historia :mrgreen: Hmm... :? Co to znaczy ZNOWU ? :evil: Kto to powiedział ? :x Teraz wszyscy niewiniątka udają i w sufit gały wlepiają :? Słuchać jak wasz jarl swoją wiedzą chce się z wami podzielić :mrgreen: No więc, historia będzie o tym jak to Thor poszedł na ryby... he, he, he :lol: ... na ryby, zważcie...

Pewnego razu Thor spotkał olbrzyma Hymira, który go nie poznał Pytacie jak to możliwe? :roll: Bo głupi był olbrzym jak nie przymierzając Olaf :mrgreen: Co się tak szczerzysz Ludwigu ? :evil: Mądrzejszy nie jesteś :D Jak to powiadasz było z tym relatywizmem... he, he, he :lol: Mówiłeś, że jak kogoś kopnę i szybciej niż promienie słońca poleci, to wtedy on będzie młodszy niż ja... :lol: Co ? :shock: Nie tak :? Relatywnie ?... :roll: Nie słuchaj więcej Ludwigu bajdurzeń bab we wsi, bo ci się na mózg rzuca :| ... Na czym to ja ? :? Aha :P Więc Thor, wspólnie z Olbrzymem postanowili zjeść lekkie śniadanie :mrgreen: Kiedy jednak Thor zeżarł dwa woły, nadal był głodny i zaproponował Hymirowi wypad na ryby :P Kiedy już byli na jeziorze, Thor ujął wiosła w swoje ręce i dzięki nadludzkiej sile poprowadził łódź z niesamowitą szybkością do królestwa Węża Świata... :shock:

Co ? :shock: O kampanii mięliśmy rozprawiać ? :? A tak... tak... oczywiście... :( Spójrzmy na mapę :| Przeciwnik rozproszył się po całym terenie, my znajdujemy się o gdzieś... tutaj :? Co znowu ? :| Słucham cię Skirnirze ? :( Pozwolisz sobie mieć odrębne zdanie co do naszego usytuowania względem mapy ? :shock: Czy ty sugerujesz, że ja się na karmo... kafta... eee :? ... kartografii nie wyznaję ? :evil: Tak myślałem, że źle dobrałeś słowa i stąd to drobne nieporozumienie :twisted: Oczywiście, że to krzewy i pagórki zmieniły położenie :mrgreen: ... Co to za białe punkty na mapie ? :shock: Jak robiłem rozpoznanie, to ich wcześniej nie zauważyłem :| To chyba jakieś szańce wroga muszą być ? :evil: Okopały się skur... hmm :roll: ... Na Thora :!: skubańce się musiały okopać :x Co ? :shock: To nie szańce ? :? To tylko łupież z włosów Halarda :(

Uwaga :!: Wasz jarl wystawi wam teraz swój szczwany plan :mrgreen: Zrobimy tak :!: Sven i Skirnir - uderzycie z lewej flanki :twisted: Halard z Kveldulfem na smyczy z prawej flanki :twisted: Środkiem idzie: Ludwig i Szlomo... :? Szlomo ? :shock: Co ? :shock: Powiadasz, że prześladuję mniejszości religijne? :shock: A możesz sobie wierzyć Szlomo w kogo tylko chcesz :P , byleby ten twój bóg nie był potężniejszy od Thora :mrgreen: Taa... o czym to ja mówiłem ? :? Aha :P Plan :!: Nasz szczwany plan :mrgreen: Więc tak jak mówiłem. W momencie, kiedy wy ich oflankujecie i uderzycie frontalnie, ja w tym czasie ich wszystkich okrążę :mrgreen: Plan tak genialny mógł narodzić się tylko w moim umyśle :bravo Co ? :shock: Ty Olafie będziesz ubezpieczał tyły :? Wiedziałem, że to odpowiedzialne zadanie Ci się spodoba :roll:

Wracając zaś do opowieści o Thorze... Co to znaczy: O nie :evil: Kto to powiedział? :x Tak myślałem, że się przesłyszałem :roll: Więc kiedy znaleźli odpowiednie miejsce na jeziorze, Thor założył hak na łeb wołu i zaczął łowić ryby w Królestwie Węża Świata... Jak to robaki? :? A czy wy idioci myślicie, że w Królestwie Węża Świata, to ryby żrą robaki ? :roll: Tam są taaaaakie ryby :mrgreen: Co Olafie ? :shock: Ty byś robaka zeżarł?... :( ... O czym to ja rozprawiałem ? :? Właśnie :!: O robakach :P ... Nie kretynie :evil: Co mnie mylisz :evil: Oczywiście o Thorze :!: Thor nie bacząc na przestrogi olbrzyma zarzucił wędkę i czekał. Zamiast jednak ryb na haczyk złapał się Jormungand – Wąż Świata :shock: Jormungand zwany również Midgardsormem, jest tak wielki, że potrafi otoczyć ziemię własnym cielskiem i kąsać swój ogon :lol: Ludwigu Wiem co chcesz powiedzieć :twisted: Że jest to dowód na kulistość Ziemi :!: Tylko, że ja tego jakoś empirycznie nie doświadczyłem, a raczej wręcz przeciwnie :evil:

No więc Thor wraz z Hymirem zaczęli ciągnąć za linę, próbując wyłowić bydlę :twisted: Niestety :evil: Hymir był tak przerażony, że linę przeciął i Jormungard uciekł :? Co ? :shock: Nie martw się Olafie :mrgreen: Jesteśmy mężniejsi, waleczniejsi, bardziej przebiegli i o wiele lepiej uzbrojeni niż nasi przeciwnicy :!: No i mamy doskonały, szczwany plan, mojego autorstwa :mrgreen: Oczywiście, że zwyciężymy :P Zagonimy wroga w pułapkę i będzie po krzyku :twisted: ...O czym to ja mówiłem ? :? Dzisiaj mnie cały czas zmylacie :x Aha :!: Thor rzucił za Wężem Świata swój młot Mjollnir :P Niektórzy powiadają, że rozpier... hmm... :? Na Thora :!: Powiadają, że młot Mjollnir roztrzaskał głowę Jormungarda, ale nie może to być prawda, jako że Wąż Świata wciąż oplata Ziemię :| Ludwigu, nawet nie próbuj polemizować :evil:

Ech... czas ruszać do walki :!: Każdy co ma robić, wie ? :o Co znowu Olafie ? :? Wyrzuty sumienia masz? :shock: Dlatego, w uszanowaniu twoich uczuć, pozostawiłem cię w obwodzie i nie będziesz świadkiem tej rzezi jaka się rozpęta :mrgreen: No to co?!W imię Thora zaczynamy :mrgreen: Hurrraaaaaaaaaa :!: Do ataaakkuuuu :!: Co ? :shock: Witaj Brunhildo :lol: Jak to, co robimy ? :shock: Świnie do zagrody gonim :mrgreen: Tak, pouciekały skubane :evil: Wiem Brunhildo moja wina :| Nie dopilnowałem :( Co ? :? Chuchnąć ?... chuuuu... :o Tylko trochę miodziku wypiłem :(

Wybacz mi Brunhildo :oops:


KONIEC


"Wąż Świata - Jormungand" - ilustracja Nivak

Ziuta - 12 Czerwca 2006, 16:40

Jarl miażdży. Szlomo też. :mrgreen:
Aha. Olafa lepiej było zostawić w odwodzie. Ale to tylko moje czepialstwo. :twisted:

Pako - 12 Czerwca 2006, 17:18

Hyhy... Jarl jest da best :) I nei ma mocnych ;)
A te rysunki... cholera... ten wąż ma dziwną mordę :P

Last Viking - 13 Czerwca 2006, 11:45

EPIZOD X - WYPRAWA DO ARABII

No dobra :!: Podnieść tyłki :x Koniec odpoczynku :evil: Ruszamy dalej :!: Według mojej mapy już niedaleko :) Co ? :shock: Po co wędrujemy do Arabii ? :shock: Oj głupiś Olafie :roll: Jak to po co ? :twisted: A po co wikingowie wyruszają na wyprawy ? :twisted: Że co ? :shock: W celu wymiany kulturowej, wymiany materiału genetycznego, jak również wzbogacenia swojej wiedzy o zwyczaje innych narodów ? :shock: Dobijasz mnie Ludwigu :( Nie :!: Wikingowie wyruszają na vik w celu zdobycia złota, łupów, branek, jak i radosnej możliwości przywalenia innym :twisted: Powiadasz, że to właśnie miałeś na myśli ? :(

Ech :!: ... żebyście to wiedzieli jak te ciemnoskóre kobiety tańczą :mrgreen: ...tra-la-la hops... tra-la-la hops... :bravo Co ? :shock: Mówicie, że będzie tak samo jak z tymi brankami od Polan ? :( Mówicie, że nasze baby nas znowu pogonią ? :( A co wy się tak boicie swoich bab ? :x Ja to swoją Brunhildę krótko trzymam :P Co to za śmiechy tam z tyłu ? :evil: Bo toporem przywalę :x ... Co mówisz Ludwigu ? :? Że w Arabii śniegu nie ma ? :? A co ty wiesz o Arabii ? :evil: Byłeś tam kiedy ? :evil: Znowu jakieś bzdury opowiadasz jak z tym kotem, co to raz żywy a raz martwy jest... he, he, he :lol: Wystaw sobie Ludwigu, że jak się porządnie kota młotem zdzieli, to on zawsze martwy będzie :twisted: Koty jak ludzie Ludwigu, bez żadnej różnicy :mrgreen: Ehem... że niby o światło chodzi ? :shock: Światło nie ma struktury fali, jak na Morzu Północnym ? :shock: Tylko jakowymiś porcjami jest przesyłane... buuuhaaa... :lol: Oj głupiś Ludwigu, bardziej od Olafa :roll: A ty Olafie znowu zęby szczerzysz ? :twisted: To nie zęby, a... śnieg?... :shock: Faktycznie coś za wiele tego śniegu w drodze do Arabii :?

Hmm :| To mi przypomniało o Lodowych Olbrzymach. Taaa... ciekawe i niezwykłe są to istoty :mrgreen: Thursy, czyli z naszego na nasz: „tępaki”, jak się powszechnie je określa, to zazwyczaj nierozgarnięte, lecz silne skurw... eee... :roll: Na Thora :!: Thursy to niezbyt rozgarnięte, lecz silne... :? .... No zbrakło mi słowa :wink: .... Olbrzymy dzielą się na dwa rodzaje: Hrimthursy, czyli właśnie „Lodowe Olbrzymy”, które pierwsze się narodziły i Jotuny „Olbrzymy Młodsze”. :mrgreen: Hrimthursy wywodzą się od Ymira i tak naprawdę bytowały jedynie trzy ich pokolenia: Ymir, jego syn Thrudgelmir i wnuk Bergelmir, który jako jedyny przeżył potop :) Co ? :shock: Nie słyszeliście o potopie ? :shock: Kiedy bogowie zabili Ymira, to tyle juchy się z niego wylało, że się potop zrobił :mrgreen: ...Coraz chłodniej się robi, kurzawa jakaś śnieżna się rozpętała, a zaspy śniegu coraz większe :? Przestaje mnie się to podobać :evil: Co się tam znowu dzieje ? :x Halardzie czemu bijesz Kveldulfa ? :evil: Śnieg zjada ? :shock: No i dobrze, niech mu idzie na zdrowie :P No ale on żółty śnieg zjada ?... :( ....Wracając jednak do Olbrzymów :) Jotunowie zamieszkują krainę zwaną Jotuheim i są wrogo nastawieni zarówno do bogów, jak i ludzi :? Nie odznaczają się wdziękiem, ani urodą :| A ich kobiety to już szpetne i odrażające są okrutnie :? Co ? :shock: Tak Olafie bardziej niż świnki :( Powiadasz, że świnki są urocze ? :shock: Więcej wiedzieć nie chcę :?

Mimo że większość olbrzymów to prostacy kretyni i idioci... :? ... Nie Olafie, nie o tobie teraz mówię :roll: ... niektórzy z Jotunów odznaczają się niezwykłą mądrością, bądź posiadają niebywałe wręcz umiejętności :P Wolwy posiadały dar wieszczenia, Skrimsli okazał się sprytniejszy od Lokiego, Wafthrudnir prowadził dysputy z Odinem, a Eggther grywał na harfie :mrgreen: Co ? :shock: Czy grał lepiej od Svena ? :shock: Nikt nie gra na harfie lepiej od Svena :mrgreen: Znam wielu olbrzymów z imienia i mogę wam ich wszystkich wymienić :P Czy ja słyszałem jęk zawodu ? :evil: No więc słuchajcie :D Agir to władca głębin morskich i organizator uczt olbrzymów. U Baugiego Odyn, onegdaj służył jako parobek. Wilmeid wiatrom rozkazuje... Co Olafie ? :? Nie bój się :) W Arabii nie spotkamy Lodowych Olbrzymów :lol: Przecież mówiłem, że one żyją na lodowych pustkowiach. :mrgreen: W tej Arabii widzisz tylko lód i śnieg ? :( Nie martw się, według tej mapy zaraz powinniśmy wyjść na piaski pustyni :P

O czym to ja ? :? Aha :P O Olbrzymach :!: Farbauti – Olbrzym Wichury, to ojciec Lokiego. Podobno jego żona Laufeya urodziła Lokiego uderzona piorunem rzuconym przez męża... he, he, he :lol: Olbrzymy to wiedziały jak należy żony traktować :bravo Gerda to piękna olbrzymka mrozu, a Hyndla wieszczka wśród olbrzymów... Co ? :shock: Że coraz chłodniej się robi ? :? Trzeba było wziąć ze sobą jakieś szaty cieplejsze :x A że do Arabii idziemy, a tam podobno gorąco, to nie wzięliście :( Wasza strata... Na czy to ja skończyłem ? :? Gymir, bogom piwo warzy, Angrboda jest kochanką Lokiego. Ganglot to „Śpioszka”, Skrogg to „Szkielet” – bo taki chudy :P , a Kari to „Podmuch Wiatru” Są jeszcze trzy wszechwiedzące dziewice córki Ran – Norny. Ich imiona to Urd, Werdi iSkuld... Co ? :x Tak Ludwigu, zauważyłem, że tu słońce w ogóle nie zachodzi :evil:

Na Thora :!: A to kto ? :shock: Hej ty nie uciekaj :!: Łapcie go :twisted: Dawać go tu do mnie :twisted: No i po co było uciekać ? :mrgreen: Mamy trochę tłuszczyku w pasie co ? :lol: Jaka śmieszna czerwona czapka... Daj przymierzyć :!: Dobra, koniec tych wygłupów :evil: Gadaj lepiej kim jesteś i co tu robisz ? :evil: Jaki Święty Mikołaj ? :shock: Jaki Biegun Północny ? :shock: To nie Arabia ? :(

Co ? :shock: Mapę do góry nogami trzymałem ? ... Ups :(


KONIEC


Ilustracja Nivak

Słowik - 13 Czerwca 2006, 12:17

Im więcej czytam, tym częściej się śmieje. Polubiłem chłopaków :mrgreen: :bravo
Tomcich - 13 Czerwca 2006, 12:18

:bravo :bravo :bravo :mrgreen:
Pako - 13 Czerwca 2006, 14:03

No klasa :mrgreen:
Anonymous - 13 Czerwca 2006, 14:07

Piękne! :mrgreen:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group