To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Co pije NURS? A co Wy pijecie?

hijo - 25 Wrzeœśnia 2013, 22:52

Piwo świeże i miłosław pszeniczne z otwartej fermentacji. Ciekawe
Jezebel - 27 Wrzeœśnia 2013, 10:46

Cały czajniczek jesiennej czarnej herbaty z kawałkami suszonych jabłek i cynamonem tylko dla mnie <3

No i chodzi za mną ostatnio masala chai, trzeba by zrobić.

Magnis - 27 Wrzeœśnia 2013, 14:50

Dzisiaj byłem i zakupiłem Podpiwek Jędrzej :mrgreen: .
Widziałem też Kwas razowy o smaku śliwkowym, żurawinowym i z jęczmienia oraz żyta :wink: .

Rafał - 29 Wrzeœśnia 2013, 00:02

Po dwóch latach nierównej walki poddaję się, pasuję, to koniec. W Polsce nie ma już piwa, które wypiłbym ze smakiem. W każdym bądź razie nie ma ich w sieciówkach, ani lokalnych sklepach. Możliwe, że jakieś lokalne, regionalne, a nawet restauracyjne browary robią gdzieś dobre piwo, ale nie dociera do mnie. Od dziś bojkotuję polskie piwo - chociaż tak naprawdę nie ma czego bojkotować, bo ta ciecz nalewana w butelki i kapslowana jako "piwo" nie nadaje się nawet jako wsad do oczyszczalni ścieków.

Pozostaję zakochany w beczkowym piwie czeskim, austriackim i niemieckim. Byle nie więcej niż 10-11 ekstraktu. Dla porównania, co by sprawdzić jak ma smakować piwo butelkowe polecam Grolsch z Enschede (dość nowoczesny browar w kształcie takiego białego prostopadłościanu wybudowany chyba pod koniec lat 80-tych pod miastem) - nie mylić z podróbami sprzedawanymi pod taką samą nazwą. Z braku laku ratuję się bawarskim Paulanerem z Lidla po niecałe 2,50 (w promocji zakupiłem mały zapas :wink: ) Tak więc adios "polskie" wyroby piwopodobne.

Pucek - 2 Października 2013, 22:37

Postanowiłam przeprosić się z podpiwkiem.
Kiedyś robiłam regularnie, zwłaszcza na wakacjach - najbliższy sklep w Słonej był o 20 minut w dół, a z zakupami pod górkę co najmniej 40... to jak tu piwo targać?
Wtedy robiłam z kawy zbożowej i chmielu z pobliskich chaszczów (proporcje na wyczucie), a cukru tyle, żeby na ~4% wychodziło (wyliczone).

Teraz na przypomnienie kupiłam paczkę "Kujawskiego" i zobaczymy...

thomas2411 - 2 Października 2013, 22:46

Wino - wytrawne i półwytrawne.
Piwo - wszelakie, choć ostatnimi czasami lubię pszeniczne, miodowe itp wynalazki.
Wódka czysta
A od maja spodobał mi się bimberek w dobrym wykonaniu. Lepiej wchodzi niż czysta, lepiej się po nim czuję.
Nalewki taty - perfekcjonista
Metaxa
Tequila
Sporadycznie drinki, typu Mohito, Cuba libre itp.

hijo - 3 Października 2013, 07:33

Wczoraj ciepły miód pitny
Jezebel - 3 Października 2013, 09:34

A ja wczoraj Mogen David Pomegranate. Czerwone (bardzo) słodkie wino koszerne z silną owocową nutą. Niesamowicie mi smakuje ^^
No a dziś... Trzeba dzień zacząć od mocnej herbaty. Ostatni etap produkcji mojej mieszanki lawendowo-cytrynowej został wczoraj ukończony (znaczy - dodałam suszone cytryny), więc pewnie padnie na nią.

merula - 3 Października 2013, 09:54

zamówiłam sobie na weekend cydr.
Martva - 3 Października 2013, 10:33

Luksusowa Świeży Ogórek - chyba się producentowi Cucumisy pomyliły, jako że moim (i nie tylko moim) zdaniem wódka ma zdecydowanie melonowy smak. A cóż, nie jestem fanką melonów.
Lepiej wypadły cytrynowa, grejpfrutowa i moja ukochana Soplica Orzech Laskowy (powinni do niej dawać czekoladowe kieliszki).

Jezebel - 3 Października 2013, 10:38

Martva, tak od rana? :D

A jednak nie lawenda z cytryną, a jabłko z maliną i bławatkiem ^^

Martva - 3 Października 2013, 10:58

To było w sobotę, od 13:00 :P
Luc du Lac - 3 Października 2013, 12:03

Rafał napisał/a
Po dwóch latach nierównej walki poddaję się, pasuję, to koniec. W Polsce nie ma już piwa, które wypiłbym ze smakiem. W każdym bądź razie nie ma ich w sieciówkach, ani lokalnych sklepach..


stary, od kilku lat mamy do czynienia z ekspansją małych browarów, które warzą naprawdę dobre piwo - coby daleko nie szukać Ciechan czy Lwówek - te piwa można kupić nawet w TESCO - no chyba że w swoich poszukiwaniach ograniczasz się do Biedronki.
Po prostu marudzisz - sam nie pijam od lat koncernowych piw - poza Piastem/Carlsbergiem (ale to z przyczyn zawodowych)

Rafał - 3 Października 2013, 12:34

No pewnie, ze marudzę! :lol:

Ciechan choć interesujący jest za ciężki, za dużo piwa w piwie, a smakowe to jakaś profanacja. Miodowy ujdzie do dwóch, potem słodycz wybija się na pierwszy ton i zamula kubki smakowe.
Lwówek jest dobry jako ciekawostka, "najstarszy" :wink: browar w Polsce, kiedyś bardzo nierówne, partia od partii potrafiła się wyczuwalnie różnić, w sumie nie piłem od kilku lat, trzeba będzie sprawdzić.
Łomża podkapslowe ratuje Łomżę, ale też nie nadaje się do dłuższego picia. Dobre latem do 2-3 butelek :wink:
Podobnie Gniewosz, ciut za ciężki.

Jezebel - 3 Października 2013, 12:39

Próbowałeś piw od Pinty? Bo się nimi piwosze zachwycają straszliwie.
Rafał - 3 Października 2013, 12:58

Hm, popatrzyłem kto ich sprzedaje, we Wrocku to dwa puby, dwa małe sklepy i jedna drink hala na Rydygiera - to będzie chyba okazyjny zakup, ale dopisano!
Luc du Lac - 3 Października 2013, 13:42

Rafał napisał/a
Hm, popatrzyłem kto ich sprzedaje, we Wrocku to dwa puby, dwa małe sklepy i jedna drink hala na Rydygiera - to będzie chyba okazyjny zakup, ale dopisano!


??
w zasięgu 3 minut od mojego mieszkania mam 4 sklepy które oferują piwa Ciechan/Lwówek

widzę że z Ciebie to piwosz teoretyk

Rafał - 3 Października 2013, 13:45

Luc du Lac, ignorujesz Jezebel? :wink: To było o Pincie. Ciechana i Lwówka też mam skolko ugodno :wink:
merula - 3 Października 2013, 13:45

Rafał chyba pisał o Pincie.
Agi - 3 Października 2013, 14:15

Rafał napisał/a
No pewnie, ze marudzę! :lol:

Podobnie Gniewosz, ciut za ciężki.

Z tego samego browaru polecam Noteckie jasne. Jest w sam raz.

Rafał - 3 Października 2013, 14:55

Agi, zakonotowałem :D
Luc du Lac - 3 Października 2013, 23:32

Rafał napisał/a
Hm, popatrzyłem kto ich sprzedaje, we Wrocku to dwa puby, dwa małe sklepy i jedna drink hala na Rydygiera - to będzie chyba okazyjny zakup, ale dopisano!


jesteś z Wro ?

btw. dzisiaj na zakupach będąc, wypatrzyłem PINTĘ Imperium Atakuje - 8zł.
Kupione, spróbowane - paskudne mocnochmielowe że na granicy gorzko-kwaśny.
Dla koneserów typ: Guiness tyle że jasne

Agi - 4 Października 2013, 00:13

Urżnęłam się czystą ojczystą w zacnym towarzystwie i jest mi z tym bardzo dobrze.
Rafał - 4 Października 2013, 01:25

Luc du Lac, jakaś godzina z hakiem :wink:
Luc du Lac - 4 Października 2013, 09:02

Rafał napisał/a
Luc du Lac, jakaś godzina z hakiem :wink:


a w kierunku ?:)

Rafał - 4 Października 2013, 09:53

Pd-Z,.dokładnie Bielawa.
Jezebel - 4 Października 2013, 09:57

A może dziś zielona herbata z rana...? Gdzieś miałam resztki takiej z uroczymi marcepanowymi gwiazdkami ^^
thinspoon - 4 Października 2013, 09:58

Rafał napisał/a
Pd-Z,.dokładnie Bielawa.


Jakieś 2:45 rowerem :wink:

Luc du Lac - 4 Października 2013, 10:48

a Bielawa to bardziej trzyma z Wałbrzychem czy z Kłodzkiem ?:)
bo jest jakoś tak po środku

Rafał - 4 Października 2013, 13:58

Hm, Ladispoli czy jakoś tak to się zwie gdzie pół miasteczka wyemigrowało :wink:

Jak to po sąsiedzku bywa: Wałbrzych - dziura, Kłodzko jakby mniejsza dziura, Wszyscy mają Wrocek przed oczami :wink:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group