To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Co pije NURS? A co Wy pijecie?

Rafał - 1 Grudnia 2012, 00:58

Ano tak sobie pociągam Gniewosza z Gontyńca jako małe wspomaganie przy pracy i jest całkiem niezłe. Uff, w końcu zjadliwe :wink: piwko, dzięki Agi za polecenie :bravo
Kruk Siwy - 1 Grudnia 2012, 00:59

Co te maupy teraz pijom...
Rafał - 1 Grudnia 2012, 01:18

Maupy mundre som i wiedzom co dobre (szczególnie jak im kto podpowie). Ot co!
Agi - 1 Grudnia 2012, 09:52

Rafał napisał/a
Ano tak sobie pociągam Gniewosza z Gontyńca jako małe wspomaganie przy pracy i jest całkiem niezłe. Uff, w końcu zjadliwe :wink: piwko, dzięki Agi za polecenie :bravo

Browar Gontyniec, nie mylić z "górą" Gontyniec - najwyższym wzniesieniem w okolicy Chodzieży, nota bene świetnym punktem widokowym, produkuje kilka gatunków piwa nisko pasteryzowanego. Popijam je czasem i z przekonaniem polecam.

Ziemniak - 1 Grudnia 2012, 17:22

Gniewosz i Noteckie bardzo zacne, dawniej konkurencja, dzisiaj jedna firma, ale dają radę. Osobiście mogę polecić Koźlaka i Piwo żywe z browaru Amber oraz Ciechany, zwłaszcza miodowego.

Kruk Siwy napisał/a
piwo z Jabłonowa zazwyczaj bywa wzmacniane spirytusem, ohyda. Daje w dekiel więc jest popularne.


Masz nieaktualne informacje. Zmienili profil produkcji, mają np. niezłe Miodowe. Reszty nie piłem, ale podobno są nieźle oceniane.

Kruk Siwy - 2 Grudnia 2012, 10:33

A to sprawdzę, albowiem dobrze jest się miło rozczarować.
Rafał - 15 Grudnia 2012, 01:31

Namysłów Pils, hm, poprawiło im się, oj poprawiło. I miasteczko niczego sobie i browarek niezły :D
hijo - 18 Lutego 2013, 22:14

200g nutelli, 250ml spirytusu, puszka mleka skondensowanego. I nutellówka się przegryza. Zobaczymy co to będzie.
Ozzborn - 18 Lutego 2013, 22:31

A rozmieszała Ci się w ogóle sensownie ta nutella? To sprawdzony przepis czy eksperyment... bo brzmi cokolwiek ryzykownie. :P
hijo - 18 Lutego 2013, 22:33

Ozzborn, w spirytusie momentalnie się rozpuszcza :) sprawdzony przepis przez innych, ja to zrobiłem pierwszy raz. Choć nie wiem czy dotrwa do końca przegryzania, bo małżonka regularnie podpija :mrgreen:
Ozzborn - 19 Lutego 2013, 00:08

Hehe, no tak, co spirytus to spirytus :D No to powodzenia, trzeba było robić w tajemnicy ;)
Każeł Rzelazny - 20 Lutego 2013, 13:35

Napotkałem na swej drodze Śliwkowe Lubuskie pośród całego grona innych smakowych nowości i miłe było, choć drogie... 8)
czekam, kiedy potknę się o kakaowe, bądź kawowe... ;P:

Lis Rudy - 21 Lutego 2013, 14:51

ciekawa promocja w Żabce dla wszystkich whiskyholików

Jasio Wędrowniczek Red 1l - 59,99
Balantines 0,7 - 49,99
Jasio Wędrowniczek Black 0,7l - 89,99
chivas regal 0,7 - 99,99

Amerykański Grant`s 0,5l - 29,99

Normalnie tylko się znieczulać :D

Matrim - 21 Lutego 2013, 20:43

Lis Rudy napisał/a
Amerykański Grant`s 0,5l - 29,99

A Grant's to nie szkocka wyłącznie? Chyba że to coś innego niż w trójkątnych butelkach.

Lis Rudy - 21 Lutego 2013, 21:13

Matrim napisał/a
Grant's to nie szkocka wyłącznie?

Macie rację wodzu. Nie wiem co mi się z oczami stało ale zobaczyłem w tekście "amerykańska".
A w ulotce jak byk: "Grant`s to dzieło (...) W.Granta który (...) opracował własną recepturę tej wspaniałej szkockiej whisky"
To chyba ze zmęczenia. Od 8 rano siedzę przed kompem i składam teksty.
Mea culpa :oops:

Matrim - 21 Lutego 2013, 21:55

Łojta, łojta ;) W dzisiejszym świecie różnych dziwnych rzeczy można się spodziewać.

Może niekoniecznie William, ale Ulysses S. Grant pędził księżycówkę w piwnicy Białego Domu. I teraz Żabka dotarła do tajemniczej receptury? :)

Lis Rudy - 6 Marca 2013, 21:11

wysączyłem absynt z pepsi :?
czysty absynt :bravo
czysta pepsi OK
drink=pomieszanie smaków dające w efekcie miks kropli walerianowych/nasercowych/żołądkowych z solidną dawką spirytusu

jak chcecie mieć podczas jakiegoś ochlaju jednego wroga więcej to gorąco polecam ten zestaw

Fidel-F2 - 6 Marca 2013, 21:30

Picie czystego absyntu jest zjawiskiem nad wyraz fascynującym dla obserwatora. Lis Rudy,czasem Twoje pomysły powodują, że zastygam w chwilowej zadumie.
Lis Rudy - 6 Marca 2013, 21:47

Fidel-F2 napisał/a
czasem Twoje pomysły powodują, że zastygam w chwilowej zadumie

no w końcu ktoś cię potrafi zaskoczyć ;P:
uwierz w ludzkość :D

Fidel-F2 - 27 Kwietnia 2013, 12:39

Parę dni temu w Carrefour kupiłem piwo Podkapslowe z Łomży, w butelkach 0,33 i z etykietką rodem z PRL-u. Bardzo dobre. Niepasteryzowane, niefiltrowane, refermentowane cokolwiek to znaczy. Bardzo dobre.
Rafał - 27 Kwietnia 2013, 22:24

Fidel-F2 napisał/a
Podkapslowe z Łomży
Właśnie odkapslowałem pierwszą buteleczkę z partii testowej, fajniutkie, o dziwo smakuje jak piwo, łagodniejsze niż Gontyniec. Nie spodziewałem się, bo zwykła duża Łomża jest taka sobie. Kiedyś było takie piwko niepasteryzowane, hm, rycerskie? grodziskie? - ta mała Łomża troszeczkę je przypomina.
Rafał - 11 Maj 2013, 00:51

Tak sobie różne piwka testuję, Miłosław Marcowe - to jest całkiem niezłe.
Fidel-F2 - 11 Maj 2013, 06:52

A gdzie nabyłeś? Bo nie przypominam sobie żebym widział w sklepach.
Rafał - 11 Maj 2013, 08:54

Intermarche.
Fidel-F2 - 11 Maj 2013, 09:06

ano właśnie, w moich regionach nie ma tej sieci ale samo piwko może się gdzieś trafi
Martva - 14 Maj 2013, 20:40

Somersby - gazowany sok jabłkowy z lekkim posmakiem piwa na końcu. Jak dla mnie mru.

Na Słowacji Smadny Mnich w wersji cytrynowej i grejpfrutowej, miłe lemoniadki, 2% alkoholu. Sądzę że to jedna z tych rzeczy które wymyślono specjalnie dla mnie.

Fidel-F2 - 17 Maj 2013, 12:03

Giewosz z browaru Gontyniec Bez szału ale dość przyjemne. Bukiet lekko rozwodniony poza tym dość słodkawe i wyraźnie goryczkowe.
Agi - 17 Maj 2013, 12:19

Fidel-F2, spróbuj Noteckie jasne niskopasteryzowane z tego samego browaru. Moim zdaniem jest lepsze od Gniewosza.
Fidel-F2 - 17 Maj 2013, 12:23

Kumpel zachęca mnie do Noteckiego od jakiegoś czasu i jak mi buk miły napiłbym się, tylko, że w mojej okolicy nigdzie go nie ma. :evil: Muszę się rozglądać w czasie podróży po tym pięknym kraju ale wtedy zwykle mam na głowie sporo różnych rzeczy i zapominam. Ale w końcu się uda.
Agi - 17 Maj 2013, 12:25

U mnie jest sklep firmowy browaru Gontyniec, a w nim z piętnaście odmian piwa.
A sam browar leży 10 km od Chodzieży.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group