To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Piknik na skraju drogi [książki/literatura] - Jarlowe opowiadanka.

Rodion - 16 Sierpnia 2006, 12:11

QED :mrgreen: :bravo :bravo
Last Viking - 11 Października 2006, 11:55
Temat postu: EPIZOD XXXXI - SEMANTYKA
No nie mogłem się powstrzymać. :roll:
Czytając sobie wiadomości na Onecie, i mając chwilę przerwy w pracy powstał mały jarlowy dodatek :wink:

EPIZOD XXXXI - SEMANTYKA

Ludwigu :!: Ludwigu :!: Internat mnie się rozpie... :roll: ... Na Thora :!: Internat mnie się zepsuł :? Zepsuł, zepsuł... co to za za słowo zepsuł :| Tradycja w narodzie zanika i już nie nazywa się rzeczy po imieniu :evil: Co mówisz Ludwigu? :| Semantyka? :shock: Jaka Semantyka? Nie znam :? A to nie jest ta nowa branka Svena? :twisted: Nie? :| Faktycznie on sobie jakieś bliźniaczki sprowadził. Powiadam ci Ludwigu, nic z tego dobrego nie wyniknie :( Z bliźniakami zawsze problemy :evil: Mówisz, że Semantyka to nie jest dziewczyna? :? Szkoda, bo imię takie erotyzujące :wink: Semantyka to dyscyplina badająca relacje pomiędzy znakami a przedmiotami do których się odnoszą :shock: Taka interpretacja słów i znaków :| Czyli jak ci młotem w łeb przypie... grrr :evil: ... Na Tyra Boga Wojny :!: Czyli jak ci w łeb młotem przywalę to będzie polemika a nie użycie siły :mrgreen: Co? :shock: Nadużycie władzy? :shock: O czym ty do mnie Ludwigu rozmawiasz :evil: Lepiej mi internat napraw :evil:

Nie internat? :? Internat to w Skavanger się znajduje? :| I tam można co najwyżej młódki rozdziewiczyć? :| Eee... znam ten burdel... eee :roll: ...znaczy dom użyteczności publicznej i dziewic tam Ludwigu, nie uraczysz :lol: Uległeś semantycznemu przeinaczeniu pewnych idei :lol: No co taką minę zrobiłeś? :| Narzeczoną tam masz? :shock: Twierdziła, że dziewicą jest :roll: Niech Olaf cię w tych sprawach wyedukuje :mrgreen: Praktykował na owieczkach :|

Ale my tu o głupotach gadamy, a internat nadal rozpier... hmm :roll: ... zepsuty :? Wszędzie ta semantyka :evil: Jak to gdzie serfowałem? :shock: Jak zdobywaliśmy Aleksandrię to na Śródziemnym :) Jak dotarliśmy do południowej Afryki goniąc tych czarnych liliputów, co to Brunhildzie kwiatki z ogródka podje... :evil: ... ukradły, to śmigałem na desce wokół Przylądka Dobrej Nadziei :mrgreen: Nawet po Morzu Tasmańskim, jak odbijaliśmy olafowe świnki z rąk tych zboczeńców Aborygenów :evil: Wystaw sobie, że oni je chcieli jeść :shock: Zboczeńcy :evil: Jak to nie o takie serfowanie chodzi? :shock: Czego w sieci szukałem? :shock: No wiadomo ryb :mrgreen: Co głupi? Co głupi? :x Zaraz wezmę młotek... Co? :shock: Powiadasz, że sprzęt głupi :? Tu się z Tobą zgodzę :mrgreen: Nastąpiło semantyczne nieporozumienie :wink:

No więc, to było tak Ludwigu. Odpalam ja sobie tą skrzynkę, Brunhilda pedałuje co by sztrumu dostarczyć :P Normalnie odpala mi się strona startowa www.namiętnewalkierie.asg i informacje o oferowanych usługach oraz dojazdach na skrzydlatych koniach do domu :roll: I nagle jak nie jeb... wgrrr :evil: semantyka pierd... :shock: ... Na Thora :!: Coś huknęło, łupnęło i wybuchło... Zobacz Ludwigu jak to jest z tą poprawnością językową. Te trzy wyrazy mógłbym zastąpić jednym :mrgreen: Ale nie mogę :| Cenzura :roll:

I jak już huknęło, łupnęło i wybuchło to z monitora wychynęło jakaś szara morda :shock: A brzydkie to było :? Gorsze niż ta trollka spod mostu, co to z nią kwiat naszej męskiej młodzieży dziewictwo traciło :mrgreen: Olaf nawet dwa razy :? I te swoje czarne gały wytrzeszcza i rączki wyciąga ku mnie :evil: To ja mu jeb w łapki z toporka i w łysa czachę poprawiłem młotkiem :mrgreen: A on do mnie, że przecież go szukałem :shock: Że program SETI miałem zainstalowany i przeszukiwałem kosmos w poszukiwaniu rozumnego życia :evil: No to ja mu powiedziałem, że rozumnego a nie takiego pajaca jak on, co to bez zapowiedzi się zjawia i przeszkadza w podziwianiu atrybutów szlachetnych walkirii :mrgreen: No i jebłem mocniej młotkiem aż jego czacha po ścianach rozprysła :mrgreen: Ale teraz przez tego ch... :roll: ... przez tego członka :lol: ... społeczności kosmicznej, internat mnie nie działa :evil:

Napraw mnie to szybko Ludwigu, bo na wieczór umówiłem się z Olafem na grę w sieci, w tą grę co to się kaczki strąca toporkami :lol: Jakoś mnie to odpręża :P
Hmm... tak się zastanawiam :? Czy może ten kosmita, nasze przeszukiwanie kosmosu zinterpretował od razu jako zaproszenie do naszej osady? :| To byłoby dopiero semantyczne nieporozumienie :wink:
A propos Ludwigu, czy ty już liczysz w SETI? :twisted:


KONIEC

mawete - 11 Października 2006, 12:36

hehe... :mrgreen: :bravo SETI rulez. Tylko link nie działa... :mrgreen: :twisted: Chyba tylko u nas się pojawiło to opowiadanko... :mrgreen:
hjeniu - 11 Października 2006, 13:25

No właśnie, kiedy zacznie działać storna www.namietnewalkirie.org :?: :mrgreen:

Też bym sobie ustawił jako startową :wink: A i od dzisiaj trzymam młot bojowy obok komputera.

Pako - 11 Października 2006, 14:32

:mrgreen:
Będzie trza mur ognisty przeciw ufokom założyć. Szukać nie znaczy chcieć znaleźć ;)

Nivak - 11 Października 2006, 14:51
Temat postu: Re: EPIZOD XXXXI - SEMANTYKA
Last Viking
Cytat
A to nie jest ta nowa branka Svena? :twisted: Nie? :| Faktycznie on sobie jakieś bliźniaczki sprowadził.

Chciałam tylko uprzejmie zauważyć, że Sven od jakiegoś czasu już jest zajęty Nie przez jakieś Semantyki czy inne bliźniaczki, tylko przeze mnie
Zrozumieliśmy się?
No, i tak ma być

Nattfiarill - 11 Października 2006, 20:37

Niv, a może tyś Semantyka? :wink:
hjeniu - 11 Października 2006, 20:42

albo bliźniaczki :wink:
Nivak - 12 Października 2006, 10:18

Dobra, dobra Już niektórzy wiedzą kto ja zacz
Nattfiarill - 22 Października 2006, 16:52

Oto, co znalazłam w Sztokholmie.

I co wy na to?

mawete - 22 Października 2006, 19:24

Cholera Viking już sławny jest na całym świecie - tylko my tacy zapóźnieni... :mrgreen:
Rodion - 23 Października 2006, 09:36

Cytat
Chciałam tylko uprzejmie zauważyć, że Sven od jakiegoś czasu już jest zajęty Nie przez jakieś Semantyki czy inne bliźniaczki, tylko przeze mnie
Zrozumieliśmy się?
No, i tak ma być


I co?! Nie bylo powiedzieć kto, co i dlaczego?!
Bym tyle nie kombinował i szybciej by bylo. :evil:

Nivak - 23 Października 2006, 10:27

Coś bym tu napisała na temat tego, skąd się wzięli poszczególni ludkowie z hirdu, ale może nie będę
Żeby nie było wątpliwości Sven to Harkonnen2
Poza tym, co ja ci będę pisać, przecież Viking powinien był ci to powiedzieć

Last Viking - 23 Października 2006, 11:38

Mógłbym długo pisać o uniwersaliźmie pewnych postaw życiowych, które zamanifestowałem w poszczególnych członkach jarlowego hirdu.
Mógłbym długo pisać o aspektach charakterologicznych opierając sie na psychologii i socjologii w doborze drużyny jarla.
Mógłbym długo pisać o archetypach, uwidocznionych w opowieściach jarlowych.
Mógłbym opowiadać o żonglerce posmodernistycznej.
Tylko po co? :wink:

Każdy z nas ma swoje wyobrażenie, o poszczególnych wikingach (spotkałem sie nawet z opinią, że Olaf to subtelny, delikatny i wrażliwy chłopiec :shock: )
Nie ukrywam, że próbowałem w opowieściach jarlowych dać bohaterom pewne atrybuty osób, które znam :wink: (Tylko Na Thora! kto jest oierwowzorem Olafa? :shock: )

Odetnijmy skojarzenia, wyjdźmy z własnego podwórka.
Dajmy dojść do głosu uniwersalizmowi :mrgreen:

Uważam, że Rodion dobrał wizerunki postaci według własnego gustu, i zrobił to świetnie obrazując charaktery poszczególnych postaci.

Nivak - 23 Października 2006, 11:53

Przecież wiadomo kto jest pierwowzorem Olafa.
Zresztą nieważne.

Aga - 23 Października 2006, 15:16

:shock: Kto? Nivak, nie daj się prosić :P
Nattfiarill - 23 Października 2006, 15:50

Jak to, kto?
Olaf :D :twisted:

Rodion - 23 Października 2006, 16:24

I co?
Teraz mam moze rozglądać sie czy za moimi plecami nie skrada sie jakiś koleś z toporkiem? ( ze o swińce nie wspomne )
A gdybym wiedział ze Sven to Harko, to mialbym polowę roboty z glowy!
No trudno! Teraz bedziecie ich mieli takimi jacy mi sie narysuja.
I wszystkie pretensje do Vikinga, zwlaszcza za Jarla.

Nivak - 23 Października 2006, 16:27

Życzę udanej pracy Rodionie. Ja miałam łatwiej w tej materii, bo znam pierwowzory, ale przecież dasz radę. Chociaż Skirnir ma inne okularki (jeśli to on), a jarl tylko kilkudniowy zarost. Będzie zabawnie, mam nadzieję, bo o to właśnie chodzi.

Dobra, już nie przytruwam.

Last Viking - 23 Października 2006, 16:55

Postacie wykreowane wizualnie przez Rodiona w pełni oddają moje o nich wyobrażenie. Te stworzone przez Nivak także to robią jednak na zupełnie innej płaszczyźnie :mrgreen:

Rysunki Nivak to klimatyczne, kameralne odzwierciedlenie ludzi związanych z forum, natomiast rodionowy jarl jest bardziej uniwersalny, skierowany do szerszego grona odbiorców, a nie tylko forumowych wyjadaczy.
Nowe scenariusze też są bardziej uniwersalne, i odbiegają od dowcipów zrozumiałych wyłącznie przez ograniczoną liczbę osób.
I tak właśnie chciałem, żeby to wyglądało :D

Ps. Ten w okularach to Ludwig, Skirnir jest w kapturze :wink:

Nivak - 23 Października 2006, 16:58

Nie mam swojego numeru SFFH, więc nie miałam czasu przyjrzeć się dokładniej.
I nie mówmy o moich rysunkach.

Last Viking - 23 Października 2006, 17:06

Nivak
Cytat
I nie mówmy o moich rysunkach.


No przecież napisałaś:

Nivak
Cytat
Ja miałam łatwiej w tej materii, bo znam pierwowzory, ale przecież dasz radę. Chociaż Skirnir ma inne okularki (jeśli to on), a jarl tylko kilkudniowy zarost. Będzie zabawnie, mam nadzieję, bo o to właśnie chodzi.


No to ja już nie wiem o co chodzi :|

Nivak - 23 Października 2006, 17:07

O to, co ma zrobić Rodion i co mam nadzieję dobrze wam razem wyjdzie.
Rodion - 23 Października 2006, 17:29

Dzieki Viking :D Ale nadal emocje Jarla to dla mnie zagadka :roll:
Nivak inspirowalem sie troszke Twoimi rysunkami przy szkicowaniu postaci :D

Nattfiarill - 23 Października 2006, 17:43

A ja tak offtopicznie.
Gdyby ktoś się doszukiwał podobieństwa między mną a Natt z Sagi o Jarlu, no to... Łączy nas tylko imię :D (a właściwie jego kawałek :wink: )

Rodion - 23 Października 2006, 17:48

:mrgreen: No i po co sie wychylałaś? :twisted:
mawete - 25 Października 2006, 13:44

To już masz przerąbane... :mrgreen:
Angelus - 25 Października 2006, 14:41

Dobrze, ze w sadze o jarlu nie ma zadnego Angelusa bo strach sie bac, co za poczware zrobilby ze mnie Rodion ku uciesze gawiedzi. :shock:
:P

Nattfiarill - 25 Października 2006, 17:20

No wiesz, Angie. W pewnym odcinku było o wampirach :mrgreen:
Rodion - 25 Października 2006, 20:29

Czyli mozecie przestać spokojnie sypiać, dziewczyny :twisted:
( zwlaszcza ze wiem jak wyglądacie! 8) )



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group