To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Co pije NURS? A co Wy pijecie?

Iscariote - 6 Listopada 2011, 10:19

Noteckie Eire bardzo mi zasmakowało.
aniol - 12 Listopada 2011, 21:20

nalewka z czarnego bzu - robil ktos? pijal?
bo w ramach eksperymentu wlasnie jestem w trakcie robienia - ale na etapie macerowania smierdzi okrutnie - minie toto? i jak wychodzi smakowo?

Iwan - 12 Listopada 2011, 21:33

nalewki nie robiłem, używałem bzu jako dodatek do wina, wychodziło pyszne
merula - 13 Listopada 2011, 00:02

moja mama robiła wino z bzem i było fajne, ja dodałam soku z bzu do nalewki z pigwy, konsumenci sie zachwycali.
Godzilla - 13 Listopada 2011, 15:05

Produkuję właśnie coś na kształt nalewki mandarynkowej, z naruszeniem wszelkich przepisów kulinarnych :mrgreen: Skórki zamiast 3 tygodnie leżały w spirytusie ponad rok, a teraz dla... no nie wiem, kawału czy głupoty, zlałam płyn do resztek ananasówki z goździkami i zaprawiłam rozpuszczonym cukrem. Co z tego wyjdzie, to sam Jakub Wędrowycz chyba nie będzie wiedział.
Agi - 13 Listopada 2011, 15:12

Godzilla, to raczej będzie zaprawa do wódek, przy tak intensywnym bukiecie.
Godzilla - 13 Listopada 2011, 15:16

Się zobaczy :mrgreen: Pewnie będę czasem dolewać do herbatki. Na razie stwierdzam, że jest dość słodka, trochę gorzka, a ten cynamon i goździki, które straszyły w ananasówce, nareszcie osiągnęły jakieś znośne stężenie. Teraz będzie sobie stać i nabierać mocy urzędowej.
baranek - 23 Listopada 2011, 18:14

potrzebuję w miarę dobrej tequili [taka ciecz] w rozsądnej cenie. ktoś może mi przybliżyć temat?
Agi - 23 Listopada 2011, 18:28

Porównanie cen
baranek - 23 Listopada 2011, 18:34

Agi, ceny już porównywałem, ale bym nie chciał na pierwszy raz jakiegoś szitu kupić. szczególnie drogiego szitu :) nie trybię różnicy między tą tequilą z "Biedronki" [za trzy dychy] a tą ze "Świata alkoholi" [za sto parę złotych]. no i jeszcze 'silver', 'gold'... może ktoś jest smakoszem i mnie pokieruje?
Godzilla - 23 Listopada 2011, 18:45

Kai kiedyś chyba wspominała o tequili, czy o mezcalu. Może coś będzie wiedzieć, tylko kiedy ona będzie na forum?
Agi - 23 Listopada 2011, 18:55

Do Kai najlepiej wysłać wiadomość na FB, tam częściej zagląda. Ja na tequili nie znam się zupełnie, nawet nigdy nie piłam.
Dziś do popołudniowej kawy wypiłam odrobinę koniaku i jest mi cieplutko.

Kai - 23 Listopada 2011, 19:50

Jestem jestem. Chcecie coś wiedzieć o tequili czy mezcalu?
Agi - 23 Listopada 2011, 19:54

baranek napisał/a
potrzebuję w miarę dobrej tequili [taka ciecz] w rozsądnej cenie. ktoś może mi przybliżyć temat?

Raczej w sprawie tequili.

Kai - 23 Listopada 2011, 20:25

Niestety, wiem, jak pić tequilę, ale nie mam pojęcia, co jest dostępne na polskim rynku.
Iscariote - 23 Listopada 2011, 20:27

Ja tam pijam tylko tę z Lidla :mrgreen: Ponoć osoby, które próbowały też tej popularnej marki Olmeca, która ponoć jest jakaś super, mówią że różnicy za bardzo nie czuć i dość często przelewają tę z Lidla do Olmecowej butelki i w towarzystwie udają że częstują jakimś lepszym trunkiem ;P:
No ale ja niestety porównania nie mam bo nie wychodzę poza 30 zł jeśli chodzi o alkohol w butelkach :lol:

merula - 23 Listopada 2011, 22:18

srebrna od złotej różni się nieco smakiem i aromatem i podobno tę pierwszą pije się z cytryną i solą, a tę drugą z pomarańczą.
joe_cool - 23 Listopada 2011, 22:44

Sierra to podobno shit dla gringos. Nikt tego w Meksyku nie pije, wszystko na eksport idzie. Olmeca ponoć nieco lepsza. Silver podaje się z solą i limonką lub cytryną, a gold z cynamonem i pomarańczą. Ale może shenra coś więcej się rozeznaje, z tego co pamiętam, robiła kiedyś w gastronomii ;)
Kruk Siwy - 23 Listopada 2011, 23:51

Austryjackie wino musujące z regionu Steyr z okazji rocznicy Mistrza Lema.

Co do tequilli to ponoć srebrną daje się do drinków złotą pija się bez dodatków jak bóg słońce przykazał.

hrabek - 24 Listopada 2011, 07:56

Tequilla z Lidla to jednak nie jest to samo co Sierra czy Olmeca. Piłem i mam porównanie. I też nie wiem, co ludzie chcą od Sierry, mi bardzo smakuje. Najchętniej piję złotą, z solą, bez cytryny, bo mi niepotrzebna.
Kosztuje niemało, ale moim zdaniem jak już kupować tequillę to co najmniej Sierrę, bo po lidlowej to można całkiem ochotę na ten trunek stracić.
Za to już np. między Sierrą, a droższą Olmecą różnicy za bardzo nie widzę. Ale też nigdy nie miałem obu naraz na stole, żeby móc porównać w czasie rzeczywistym, zawsze było to na zasadzie: dzisiaj pijemy jedną, a za miesiąc drugą. I zawsze mi obie bardzo smakowały. I tyle.

Agi - 22 Grudnia 2011, 23:19

Sprawdzamy smak angielskich piw przywiezionych przez Drivera.
Godzilla - 22 Grudnia 2011, 23:23

Agi, super.
merula - 22 Grudnia 2011, 23:28

a ja ostatnio jakoś popijam wieczorami grzańca. i testuję, który lepszy.
hijo - 26 Grudnia 2011, 23:16

dzisiaj JMF Periquita - ciekawe wino z Portugalii
aniol - 27 Grudnia 2011, 13:55

merula napisał/a
a ja ostatnio jakoś popijam wieczorami grzańca. i testuję, który lepszy.

ale w sensie grzanca z wina, z miodu czy piwnego?

merula - 27 Grudnia 2011, 21:36

w sensie, że z wina.
Kruk Siwy - 27 Grudnia 2011, 22:14

Orzechówka mon amore.
nimfa bagienna - 27 Grudnia 2011, 22:16

Flegamina - jedyna rzecz, która tak samo ohydnie się nazywa, działa i smakuje. :mrgreen:
mBiko - 27 Grudnia 2011, 22:21

Współczuję nimfo.

Tym bardziej, że ja sączę sobie pyszny półtoraczek.

Agi - 27 Grudnia 2011, 22:23

A ja aspirynę musującą z dodatkiem witamin.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group