To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Co pije NURS? A co Wy pijecie?

Gustaw G.Garuga - 24 Wrzeœśnia 2010, 10:14

baranek napisał/a
pomyłka wieczoru: 'okocim pszeniczne'. każde pszeniczne jest takie wstrętne, czy tylko to?

Pszeniczne są wspaniałe, pisałem o nich trochę dwie strony wcześniej. Okocimia pszenicznego raz kiedyś spróbowałem, ale nie pamiętam, jak smakował. Chyba sobie jutro odświeżę pamięć, a żeby przeciwdziałać skutkom ewentualnej wstrętności, zaopatrzę się też w rewelacyjnego Paulanera Hefe-Weissbier Dunkel :D Ostatnio w carrefourze widziałem - opróczy rzeczonych dwóch piw - także litewskiego białego Svyturysa. Dawno temu piłem chyba portera Svyturys, ale białe ciągle przede mną. Wspomniany tu ciemny Franziskaner też mnie kusi...

dalambert - 24 Wrzeœśnia 2010, 10:20

Gustaw G.Garuga napisał/a
Wspomniany tu ciemny Franziskaner też mnie kusi...
nie wiem czy to to, ale kiedyś otrzymałem kamionkową litrową flaszkę, korkowaną naturalnym korkowym korkiem z oplotem drucianym PIWA. Chybać nie pasteryzowanego, bo przy końcu ostożnego nalewania pojawił sie mały osad, piana znakomita, smak doskonały, na etykiecie było co to jakieś "klasztorne" jest. Niestety nieodnotowałem namiarów.
Ale dobre to to było :D

Kai - 24 Wrzeœśnia 2010, 11:43

dalambert, a nie było to piwo trapistów? Podchodzi mi opisem.

http://vinotinto.files.wo...e-quadrupel.jpg

Chimay też dostarcza kamionkę z korkiem w oplocie.

dalambert - 24 Wrzeœśnia 2010, 11:50

Kai, możliwe, coś mi sie z trapistami łączy, ale etykietka chyba nieco inna.
Kai - 24 Wrzeœśnia 2010, 12:36

To tylko przykład. Chimay ma kamionkową butelkę zamykaną jak szampan.
Gustaw G.Garuga - 24 Wrzeœśnia 2010, 15:12

Też miałem wspomnieć o trapistach. Mieli chyba trzy "moce" tego piwa, dubel, tripel i quadrupel i krzepkie kamionki (także w kolorze beżowym). Po skosztowaniu czegoś takiego człowiek nie może patrzeć na harnasie itp.
Kai - 24 Wrzeœśnia 2010, 19:18

Gustaw G.Garuga, a co dopiero wspiąć się na kopiec Waterloo :d
dziko - 24 Wrzeœśnia 2010, 19:53

Miłośnicy piw mało znanych powinni spróbować też lambic'ów - są to piwa produkowane metodą najbardziej tradycyjną, za pomocą tzw. fermentacji spontanicznej. W smaku trochę jak szampan :) U nas można było kiedyś kupić, nie wiem jak teraz, lambica o wdzięcznej nazwie mort subite :lol:
Rukan Wista - 24 Wrzeœśnia 2010, 20:16

ciemne Krusovice to je to!

i to jest jakaś porażka, że tak trudno dostać niepasteryzowane piwo. że o ciemnym, nie-porterze i nie-słodzonym nie wspomnę.

Rafał - 24 Wrzeœśnia 2010, 22:47

Rukan Wista, przybij piątkę, tmave krusovice, nebo desitka to je ono!
mBiko - 25 Wrzeœśnia 2010, 17:00

Gorzowiak miodowe, jasne i ciemne. Na razie nie mogę się zdecydować, które smakuje mi bardziej.
Rafał - 27 Wrzeœśnia 2010, 23:13

Trafiliśmy kapitalny miodek, dwójniak dzierżoniowski z ... Mazur. A aktualnie, za słuszną radą Baranka, stosuję terapię odczulającą Strongami :wink:
Gustaw G.Garuga - 27 Wrzeœśnia 2010, 23:21

Parę dni temu odwiedziłem Słowację, miałem przyjemność z kilkoma piwami pszenicznymi oraz nieprzyjemność z jednym Carlsbergiem. Tego się prawie do ust wziąć nie dało - po niefiltrowanych, a czasem nawet niepasteryzowanych pszenicznych taka wydestylowana ciecz to szok dla organizmu.

BTW, Okocim Pszeniczne sprawdza się dobrze jako popijka do ciężkostrawnego posiłku.

hrabek - 28 Wrzeœśnia 2010, 10:13

ja, co prawda, nie pszeniczne, ale też od jakiegoś czasu tylko niepasteryzowane. I jak później łyknę Tyskie, czy Carlsberga, to się dziwię, jak to w ogóle pić można. A kiedyś to moje dwie ulubione marki były.
ilcattivo13 - 29 Wrzeœśnia 2010, 12:23

dostałem na maila i chyba tu najbardziej pasuje. Nadawcy nie podam, info jest z SG (poprawiłem jedynie pisownię):

Cytat
...Najciekawsze jednak jest sprawdzanie czy alkohol jest z prawdziwy czy syntetyczny. Prawdziwy alkohol zawiera jeszcze aktywny izotop węgla C14 (każda roślinka rosnąca w ziemi taki pochłania ) i w takim liczniku bardzo łatwo go wykryć - ponieważ połowiczny rozpad dla c14 wynosi kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy lat. Sztuczny alkohol zazwyczaj produkowany z ropy, benzyny, rozpuszczalników, płynów do spryskiwaczy samochodowych, rozcieńczalników i beep wie czego jeszcze, nie ma prawie aktywnego C14, bo już nastąpił połowiczny rozpad kilkukrotnie. Taką metodą można wykryć czy alkohol destylowany z naturalnych składników i czy nie zawiera też dodatków syntetycznych. Nasi wschodni sąsiedzi (Ukraina, Białoruś, Rosja) potrafią *beep* podrabiać polska wódkę i nie tylko. Nie dość, że podrabiają samą wódkę to i jeszcze podrabiają butelki *beep* tłoczone czy odlewane w szkle z tymi fikuśnymi ornamencikami, to jeszcze drukują banderole :) Takiej wódeczki podrobionej to się nie da nawet degustatorom-profesjonalistom wykryć, bo skład chemiczny wbrew podejrzeniom taki sam lub niemalże identyczny.[...]
[...]najczęściej można to kupić w barach, rzadziej w hurtowniach, chociaż jak są jakieś układy, to nic nie pomoże...


mam też dołączone zdjęcia, ale nie mogę ich tu wstawić. Enyłej, na tych kilku zdjęciach są najlepsze i najpopularniejsze wódki (Sobieski, Bols, Finlandia i ze 30 innych: polskich, słowackich, rosyjskich, itp.), rumy, koniaki, whiskey i spirytusy (nasz rektyfikowany jest i America's Corn Tradition [w oryginalnym plastykowym opakowaniu - aż sie łezka w oku kręci na wspomnienie] też jest).

mBiko - 29 Wrzeœśnia 2010, 21:02

Koreb Herbowe, dobre, chociaż mocno specyficzne. Słodkawe i bardzo korzenne.
dalambert - 29 Wrzeœśnia 2010, 21:30

ilcattivo13, To co, gorzałę licznikiem Geigera sprawdzać, czy inną cholera :?:
ilcattivo13 - 29 Wrzeœśnia 2010, 22:28

dalambert - pędzić samemu, albo pić Złota L. (bo nie podrabiają) :D
dalambert - 29 Wrzeœśnia 2010, 22:30

ilcattivo13, pędze, ale do Paradoxu to z rzadka chodzę z własną produkcją :wink:
ilcattivo13 - 29 Wrzeœśnia 2010, 22:44

rób większe ilości i zostań dostawcą Paradoxu :)
Anonymous - 30 Wrzeœśnia 2010, 01:26

Ja powiem szczerze, że byłem ostatnio zaskoczony, bo znalazłem na Allegro całą instalację bimbrowniczą.
Dalambert, wyciągaj kasę i zostań dostawcą,hehe.

http://allegro.pl/destyla...1235777011.html

Swego czasu mieliśmy teorię z kolegami, że ruscy nie podrabiają ćwiartek, bo się nie opłaca. Kupowaliśmy w naszym barze tylko całe 0,25l. Bo jak człowiek wypił trochę, to spod lady lali jakieś syntetyczne badziewie.I na stępnego dnia nie dość że kac to jeszcze lekkie podtrucie dochodziło. A teraz jest problem, bo w Unii ćwiartek niet. :(

ilcattivo13 - 30 Wrzeœśnia 2010, 09:08

alkohole w butelkach 0,25l też były na zdjęciach :wink:
Matrim - 2 Października 2010, 22:49

Pigwówka rządzi :!:
merula - 16 Października 2010, 23:53

czerwone wino, wytrawne. duuuużo czerwonego wina... :D
Ozzborn - 17 Października 2010, 11:08

u nas też było dużo wina... różnych kolorów... i nawet mnie głowa nie boli :P
ilcattivo13 - 23 Października 2010, 18:46

wszystkim miłośnikom wina i szampana polecam jutrzejszą powtórkę programu dokumentalnego Czy wiesz co pijesz?, na Dwójce, bodajże o 5:25 (nagrywanie rządzi :D ). Ew. można się cofnąć w czasie i obejrzeć dziś o 17-tej :wink:

Ja w każdym bądź razie, wina z Włochów, czy z Francy, do ust więcej nie wezmę. HOWGH. Szampana też. Sovietskoje Igristoje jest pewnie zdrowsze i trzustka mi po nim nie wysiądzie.

Godzilla - 24 Października 2010, 20:13

Herbata z łącką gruszkówką od znajomej z Murzasichla. Ciekawe: nie ma typowej akcyzy. Nie mam pojęcia co to za historia i mam nadzieję że skoro od urlopu sporo czasu minęło a ja żyję, to jest to uczciwy napitek :mrgreen:
Rafał - 25 Października 2010, 09:28

Całkiem, całkiem jest biały Krupnik, praktycznie bez efektów ubocznych :wink:
ketyow - 2 Listopada 2010, 15:14

A jam wczoraj dwie dobre nalewki degustował. Z pozdrowieniami dla Lynx i meruli :mrgreen:
Zgaga - 2 Listopada 2010, 16:52

Za dużo piwa. To nie jest dobre.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group