To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Szorty - Ko(s)miczna podróż za jeden uśmiech

feroluce - 6 Lipca 2009, 22:23

Dawno mnie nie było. Pora nadgonić zaległości i podzielić się uwagami.
Pierwsze wrażenie - chyba najbardziej niestaranna pod względem stylistycznym edycja szortów, jaką tu czytałam. Niezbyt mnie to przychylnie nastawiło do prezentowanych treści.
Ale, jak to się mówi - lecimy z tym koksem!

Feralny poniedziałek
Ratunkuu! Czy aŁtor tego nie czytał przed wysłaniem?! "Wszedłam" ?! Mnie to nawet firefox podkreśla jako błąd! "Nieswojo" to ja się czułam próbując przebrnąć przez nagromadzenie błędów i dziwaczny szyk.
Pomysł nie był zły, ale wykonanie go zarżnęło. I poćwiartowało.
4/10

Granica możliwości
Pomysł dość wtórny. Praktycznie od pierwszego akapitu było wiadomo, zę mu się nie uda, pytanie brzmiało tylko, z jak głupiego powodu. Bardzo głupiego - bo Autor poległ. Logika tekstu poszła spać. Gość, co pół nocy opowiada dowcipy nie umie się uśmiechnąć? Jasssne :/ O ile mi wiadomo, w dowcipie sprawa rozbija się o poprawną puentę - ten, kto jej nie rozumie, nie "czuje", nie opowie go poprawnie.
Niezachwycający pomysł, zarżnięty puentą. Coś jak dowcip opowiadany przez osobę, która nie umie się uśmiechać.
Językowo też nie powala.
3/10

Kolekcjoner
O, ten szort miał szansę być dobrym. Gdyby był krótszy. To ciągłe nawracanie do Putina mocno mnie irytowało już pod koniec. Zaczęłam mieć niejasne podejrzenia, że Autor planował wyrobić wymaganą liczbę znaków i w ten sposób nabijał sobie licznik.
Puenta sympatyczna i pasująca do treści. Dodatkowy plus za skojarzenie z "Autostopem przez galaktykę"
Język nie powalił, ale i nie raził.
6/10

Kosmiczna speluna
Czytałam dawno temu antologię erotycznych opowiadań s-f (dno i 10m mułu - nikomu nie polecam!) To opowiadanie natychmiast mi się z nią skojarzyło, zarówno treścią jak i "wyrafinowanym" wykonaniem :/
Tytuł do bani!
Szort mnie odrzucił, po prostu.
1/10

Najpiękniejsza katastrofa
Dobre. Plus za oryginalne podejście do tematu.
Przycięłabym minimalnie sam początek - ale to już moje osobiste czepiactwo :P
Ładny język i dobre zakończenie.
9/10

Niespodzianka
Za długie. Cały początek zbyt monotonny, zmęczyłam się próbując przez niego przebrnąć. Pomysł też świeżością nie powalał - już parę razy widziałam szorty o osobie, co to pracy nie może naleźć.
Puenta od czapy - co do licha ma wspólnego przeniesienie się z miejsca na miejsce do czyichś kwalifikacji? Wg Autora najlepszymi pracownikami są 10-letni chłopcy, w końcu oni żaby łapią najskuteczniej.
Ani śmieszne, ani sensowne.
3,5/10

Podróże gwiazd
Niezły szort. Pomysł był. Wykonanie niczego sobie - widać, że Autor miał pojęcie, o czym pisze. Ale całość mnie jakoś nie powaliła na kolana. Nie moje klimaty, podejrzewam.
Najlepsza była puenta i ona podciąga ocenę.
7/10

Martva - 6 Lipca 2009, 22:36

feroluce, :bravo
Mam nadzieję że będzie dalszy ciąg? ;)

feroluce - 6 Lipca 2009, 22:51

Płonąca żyrafa
Ratunku, co to?! Próbowałam znaleźć z tym szorcie sens, drugie dno, myśl przewodnią - jak zwał tak zwał. Krótko - próbowałam dociec, o co w nim biega. I nieodmiennie dochodziłam do wniosku, że o nic. Autor chciał się pochwalić erudycją i umiejętnością tworzenia absurdalnych ciągów skojarzeniowych. Niestety, nawet tu się nie popisał - tekst jest mocno nierówny. A chyba najmocniej ku dnu go ciągną słowa hymnu :/ - to było bolesne przeżycie.
Ogólnie ten szort mnie zmęczył.
4,5/10

Prometeusz
Takie sobie. Pomysł niezły, tylko jakby niedograny do końca. Trochę się poddusił w za krótkiej formie, przez to całość wydaje się zimna, nie zostawia żadnych emocji - o rozbawieniu nawet nie wspominając. Ot, sobie jest, i tyle.
6/10

Przelotnie
To bolało. Próba przeczytania szyfru nadwyrężyła moje oczy. Sensu też za wielkiego nie dojrzałam. Puenta bez wyraźnego powiązania z resztą.
Całość zostawiła mnie w stanie ciężkiego niezadowolenia - bo zmęczyłam oczy, szarpiąc się z tekstem, a jedyne, co mi z tego przyszło to myśl: "no, ale co z tego?"
1/10

Uśmiechnięci
Podobało się! Pomysł niezbyt oryginalny, ale miałam uczucie, że silenie się na oryginalność nie było celem Autora. Zamiast tego postawił na klimat. I dobrze zrobił!
Jest krótko, treściwie i mocno. Tak trzymać!
9,5/10

Zemsta jest rozkoszą bogów
Nie lubię nawiązań politycznych. Okropnie oklepany pomysł - za dużo ich wszędzie. Przejadło się.
Sam szort nie jest zły. Sprawnie napisany, pomysł nośny - niemal do końca miałam nadzieję, że Autor, mając tak sympatyczną bazę, nie pójdzie w sztampę.
Poszedł.
Puenta zarżnęła dobry szort.
6/10

Głosy poszły na: Najpiękniejsza katastrofa i Uśmiechnięci

Witchma - 7 Lipca 2009, 09:48

feroluce, :bravo

Plan na dzisiaj - 40 :) Już niewiele brakuje...

Martva - 7 Lipca 2009, 13:26

40? Niestety, ale jestem sceptyczna :(
savikol - 7 Lipca 2009, 14:02

Dam i ja.
Kosmiczna katastrofa – bardzo ładne i do tego frywolne! Najbardziej się podobało.
Płonąca żyrafa – surrealizm w literaturze, to nie byle jakie wyzwanie. Skojarzyło się z klasycznym „Palec w mym mam oku”. Brawo autorze.
Kolekcjoner – w kategorii humor koszarowy.

Witchma - 7 Lipca 2009, 14:03

savikol, :bravo

Martva, nie czarnowidzuj, jeno zachęcaj do głosowania :)

Martva - 7 Lipca 2009, 14:09

savikol, :bravo
Witchma, ale widzisz? zadziałało :D

Martva - 7 Lipca 2009, 22:52

Albo i nie :(
Witchma - 7 Lipca 2009, 23:14

Martva, ale przynajmniej mamy na kogo zrzucić winę :D
Martva - 7 Lipca 2009, 23:21

Rzeczywiście, od razu mi lepiej ;)
Gdzież te stada gollumów przy których powstrzymałam moje sadystyczne skłonności?

Stormbringer - 8 Lipca 2009, 08:37

Ode mnie dwa punkty:
Najpiękniejsza katastrofa - świetne, klimatyczne, zmysłowe. Najlepszy tekst tej edycji.
Podróże gwiazd - głównie za pomysł, ale i wykonanie przyjemne. Mam dziwne wrażenie, że Autor(ka) też czeka na najnowszy film Tarantino. ;) Nurtuje mnie tylko jedno: ile trzeba mieć wzrostu, by pod płaszczem ukryć muszkiet? ;)

Witchma - 8 Lipca 2009, 09:46

Stormbringer, dziękujemy :)

No to może dzisiaj granica 40 zostanie zdobyta?

Rafał - 8 Lipca 2009, 10:32

No może ...

Feralny poniedziałek – stado błędów i niedorzeczności. Czytać hadko.

ni mniej nie więcej
Wszedłam
fajka (…) spadła na podłogę rozsypując tabakę

Granica możliwości – noooo, lepiej, dużo lepiej, ale pomysł jakiś taki wysilony – dobrze chociaż, że sensownie napisane, aczkolwiek przegadane momentami.

Kolekcjoner – jeszcze lepsze, czyżby ta edycja szortów była ułożona od najgorszego do najlepszego? Ten szorcik do 1/2 jest zerżnięty z "Ghosta" Drzewińskiego, finał na szczęście oryginalny, całość niezła. Niech mi tylko ktoś wytłumaczy o co chodzi w poniższym:

Putin (nie spokrewniony z „tym” Putinem) momentalnie stanął pod serią przekleństw jego osoby.

Kosmiczna speluna
- tu mi wszystko gra, ale nie powala.

Najpiękniejsza katastrofa – fajne – punkt.

Niespodzianka – nie wiem o co w tym szorcie chodzi, ale podoba mi się.

Podróże gwiazd – świetny pomysł, gratuluje autorowi inwencji, wykonanie też niczego sobie – punkt.

Płonąca żyrafa – momentami udane, momentami mniej.

Prometeusz – średnio na jeża. Ale ogólnie na plus.

Przelotnie – niezłe, ale pierwsze miejsce poza podium.

Uśmiechnięci – nudy.

Zemsta jest rozkoszą „bogów” – śliczne, punkt!

Witchma - 8 Lipca 2009, 10:34

Rafał, :bravo Dziękujemy za punkty i komentarze :)
Martva - 8 Lipca 2009, 11:43

37, hmmm...
To kto następny? :)

Rafał - 8 Lipca 2009, 11:51

Jakby co, to ja mogę jeszcze raz :roll:
Martva - 8 Lipca 2009, 11:55

Ja w sumie też, ale może zamiast powinnam pójść gollumy szturchnąć?
Witchma - 8 Lipca 2009, 11:57

Jeszcze 6 głosujących i będzie można ścigać Ziemniaka :D
Fidel-F2 - 8 Lipca 2009, 11:58

a jak zlapiemy to będa frytki
Witchma - 8 Lipca 2009, 11:58

Fidel, ale dopiero po tym, jak zagłosuje.
Martva - 8 Lipca 2009, 11:59

Fidel-F2, głosowałeś?
Fidel-F2 - 8 Lipca 2009, 12:09

jeszcze nie
Rafał - 8 Lipca 2009, 12:11

Łapaj Fidela, o! tamoj ucieka, łapać go!
Martva - 8 Lipca 2009, 12:28

Fiiiiidel, no...
Fidel-F2 - 8 Lipca 2009, 12:31

może jutro
baranek - 8 Lipca 2009, 12:33

bo trzeba było dać tydzień na głosowanie, już by było po wszystkim. cholera, zawału dostanę przez was. albo czkawki. nie cwaniakuj Fidel, tylko głosuj.
Fidel-F2 - 8 Lipca 2009, 12:34

baranek, musisz namówić Martvą, by mnie nie zaniedbywała
baranek - 8 Lipca 2009, 12:35

ale to co? za uszkiem cię podrapać? po pucusiach poklepać? w pupalka uszczypnąć? Łytnej Hjuston, psia krew.
Martva - 8 Lipca 2009, 12:36

Fidel-F2, wydawało mi się ze znalazłeś inną forumkę która o Ciebie zadba, aczkolwiek z szortami nie miało to nic wspólnego (chyba).
Nooo, zagłosuj, bo przestanę wierzyć że umiesz czytać ;P:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group