To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Co pije NURS? A co Wy pijecie?

Rafał - 8 Wrześ¶nia 2009, 22:24

Jeszcze kiedy¶ na jakie¶ szkolenie dwu-trzydniowe do Wawy zawitam, co się odwlecze nie uciecze :D
Iwan - 8 Wrześ¶nia 2009, 22:37

a miał juz kto¶ okazje pić to?
http://www.luxlux.pl/artykul/2334/vodka_o2

Agi - 8 Wrześ¶nia 2009, 22:57

Rafał napisał/a
Bombowe, ale dawno nie spotkałem :|
Kruk Siwy napisał/a
Jest w stałej ofercie Paradoxu - ciemne i jasne. Prosiemy!

A ja w moim spożywczaku kupiłam. Zauważyłam, że bardzo poszerzyli ostatnio ofertę piwa, samego pszenicznego kilka marek. Będę degustować i dzielić się wrażeniami.

Ozzborn - 9 Wrześ¶nia 2009, 12:37

Z pszenicznego to całkiem niezły jest ukraiński Obołon. Natomiast strasznie mi nie smakuje pszeniczne od Ciechana. Bukiet ma faktycznie taki jak opisuj± na etykiecie - bananowo-goĽdzikowy. Blee.

Ja wczoraj testowałem ¦wieże niepasteryzowane z browaru Kormoran - bardzo podobne do Konstancinów - lepsze pod względem goryczki, ale 7 voltów dosyć nachalnie wciska się w bukiet, jednym słowem - obleci.
Oraz: Grand Imperial Porter z Amberu, intensywny słodko-gorzki, dosyć ciężki. Duży plus za gęst± pianę. No i mocny. Piwo zdecydowanie deserowe.

Iwan - 10 Wrześ¶nia 2009, 12:31

piwko niepasteryzowane Engel Gold, nic szczególnego, a kosztuje do¶ć sporo, piana zaszumiała jak w coli i opadła, nie pokuszę się więcej na nie
merula - 10 Wrześ¶nia 2009, 22:08

likier z kumkwatów z Korfu.

pachnie bosko...

Nutzz - 10 Wrześ¶nia 2009, 22:09

Nalewkę na cebuli i czosnku...
Musze wyplenić z siebie to choróbsko.

Ozzborn - 11 Wrześ¶nia 2009, 09:53

Nutzz napisał/a
Nalewkę na cebuli i czosnku...

Nie powiem, mnie też by się przydała. Kiedy¶ nawet rodziciele robili i nas tym faszerowali - strasznie nie lubili¶my, ale teraz to bym chętnie. Rzucisz przepisem?

Nutzz - 11 Wrześ¶nia 2009, 10:12

Ehh, okey, jak się skontaktuję z babci± to od niej wezmę.
Choć, tak na smak to wydaje mi się że po prostu, rozgnieciona cebula i czosnek, zalane spirytem, odstawione i potem rozcieńczone.
Strasznie mocne.
No i koledzy z pracy trochę nosem kręc± :|
No ale gdyby nie to to pewnie już bym leżał rozłożony na łopatki w łóżku.

Ozzborn - 11 Wrześ¶nia 2009, 10:36

Ja żrę kanapki z czosnkiem wieczorami, rano już nie czuć :P
Kruk Siwy - 11 Wrześ¶nia 2009, 10:38

Rano to ty nie czujesz. Cała skóra pachnie czosnkiem, super jest takiego kogo¶ spotkać w autobusie albo jeszcze lepiej metrze.
Nutzz - 11 Wrześ¶nia 2009, 10:44

Z drugiej strony to jakby¶my wszyscy żarli czosnek to nikomu by to nie przeszkadzało.
A jaki naród byłby wtedy zdrowy!
Tyle że połowa aptek by pewnie upadła.

Ozzborn - 11 Wrześ¶nia 2009, 10:56

Kruk Siwy, gdybym jeĽdził ałtobusem to bym nie żarł, a to, że nie czuć to nie mówię z własnego węchu tylko po konsultacji z przebywaj±cymi w moim otoczeniu.
Jakby wszyscy żarli czosnek to by¶my musieli zapu¶cić pejsy, żeby się nie wyróżniać ;)
Dobra koniec offtopa - jak co to rzućmy się do luĽnych, albo kaszanki.

Martva - 11 Wrześ¶nia 2009, 21:42

Kakao z czekolad± i cynamonem, fajna rzecz na sam pocz±tek chandry. Z kocykiem, ksi±żk± i kotem ma szanse zadziałać ;)
dalambert - 11 Wrześ¶nia 2009, 21:56

Martva, dodaj jeszcze odrobinę mielonych palonych migdałów :D
Rafał - 11 Wrześ¶nia 2009, 22:09

Jaki¶ kolega też by się przydał, ewentualnie koleżanka, samotno¶ć człowiekowi nie bardzo służy. :wink:
Martva - 11 Wrześ¶nia 2009, 22:11

No co Ty, czytanie w towarzystwie jest niegrzeczne ;)
Kruk Siwy - 11 Wrześ¶nia 2009, 22:36

Na głos?
Martva - 11 Wrześ¶nia 2009, 22:41

Nie lubię czytać na głos, ale odbiegamy od tematu :) Kot wystarczył za towarzystwo, kakao pomogło :)
Rafał - 12 Wrześ¶nia 2009, 00:07

To fajnie :D

A propos tematu, wła¶nie mieszam sobie kolejny już raz stronga dwusłodowego z żywcem dużym, nawet, nawet :D

Agi - 13 Wrześ¶nia 2009, 14:21

Piję kawę i zastanawiam się co wyniknie z nastawionego balona zawieraj±cego lekko już podfermentowany przecier z węgierek, przegotowan± wodę, cukier i drożdze.
Może wino ¶liwkowe, a może ¶liwowica. Trzeba wykazać cierpliwo¶ć.

shenra - 13 Wrześ¶nia 2009, 14:36

A ja sobie dobr± flaszunię przywiozłam Vecchia Romagna...mmm :roll:
hrabek - 21 Wrześ¶nia 2009, 12:15

Meksykańska tequilla Monte Alban. Obowi±zkowo z robakiem w ¶rodku. Rozpracowana w pi±tek i dokończona w niedzielę z okazji nowej pracy małżonki. Robak zjedzony przez podpisanego z lewej. Pychota (znaczy trunek, robak żadna rewelacja ;) ).
Swoj± drog± to jeszcze nie piłem takiej tequilli. Ma zupełnie inny smak niż te najpopularniejsze, co można u nas kupić (Olmeca, czy Sierra).

Iwan - 21 Wrześ¶nia 2009, 19:09

a ja nie wiedziałem ze tego robaka się zjada :shock:
Kruk Siwy - 22 Wrześ¶nia 2009, 13:04

Się nie zjada. Ale wiesz, niektórzy s± oszczędni i co się bydl±tko będzie marnować. Takim nie dawaj szklanek ino kufle cynowe bo i to zeżr±.
Iwan - 22 Wrześ¶nia 2009, 16:14

Karlovačko, chorwackie piwo, dobre, ale u nas chyba niedostępne
Zgaga - 22 Wrześ¶nia 2009, 16:27

Podczytuję sobie Homo bmbrownikusa Pilipiuka. Piękny cytacik:
Cytat
Jakub patrzy jak urzeczony na krystaliczn± zawarto¶ć flaszki. Jej aura zdradzała pochodzenie trunku. Słód z syberyjskiego jęczmienia, odrobina miodu ze wsi Pokrowskoje i ziół. Fermentowane w beczce z dębu, który wyrósł na uralskiej żyle złota.

Prawda, jak poetycznie napisane, a żeby nie było offtopowo - dobry bimber, przeleżany, rzeczywi¶cie może być cymes. Bardzo poetycznie nastraja.

Nutzz - 22 Wrześ¶nia 2009, 16:44

KoĽlak.

¦wietny, rubinowy bock i to u mnie, na zabitej dechami wsi.
Miodek!

Iwan - 22 Wrześ¶nia 2009, 20:06

białe Martini sobie s±czę :D
joe_cool - 25 Wrześ¶nia 2009, 13:25

Cytat
Swoj± drog± to jeszcze nie piłem takiej tequilli. Ma zupełnie inny smak niż te najpopularniejsze, co można u nas kupić (Olmeca, czy Sierra).


Sierra to podobno w ogóle nic wspólnego z prawidziw± tequil± nie ma, taki szit na eksport po prostu, jak mnie u¶wiadamiali tambylcy... W Meksyku w sklepach Sierry w ogóle nie ma, a Olmeca to taka najniższa półka.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group