To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Co pije NURS? A co Wy pijecie?

xan4 - 5 Sierpnia 2009, 21:33

Adashi napisał/a
Gentelman to pija whisky, ew. whiskey, gin lub burbona


a koniak może jeszcze być?? bo może ja gentelman jestem, a nie wiedziałem ;P:

dalambert - 5 Sierpnia 2009, 21:38

Virgo C., a w Lwóku Śląskim aby jakiegoś dobrego niepasteryzowanego nie robią?
Ozzborn - 5 Sierpnia 2009, 21:47

dalambert napisał/a
Virgo C., a w Lwóku Śląskim aby jakiegoś dobrego niepasteryzowanego nie robią?

Nie robili bo browar zamknęli - mimo, że Książece i Dobre Mocne Śląskie wygrywały nagrodę za nagrodą.
Ale oto niosę wam radosną nowinę! Czytałem wywiad z włascicielem Ciechana - wykupili Lwówek i niedługo reanimują produkcję Śląskiego! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Virgo C. We wzmiankowanym wywiadzie gościo mówił, że nie nadążają nawet z zaopatrzeniem Mazowsza, więc im dalej tym gorzej.

Virgo C. - 5 Sierpnia 2009, 22:19

Jeśli Śląskie ma znowu być dostępne to mi wystarczy :mrgreen:
vonulv3 - 5 Sierpnia 2009, 22:37

W ramach lokalnego patriotyzmu pozwolę sobie zareklamować ŁÓDZKIEGO PORTERA. Świetne piwo do dyskusji nt. cybernetyki. - testowałem :twisted:
Kruk Siwy - 5 Sierpnia 2009, 22:41

Ja też. Z pisarzem Kresem w krzakach w jakimś parku... tyle, że to dawno było.
ilcattivo13 - 6 Sierpnia 2009, 20:09

załamałem się, bo ściągnąłem (dobrze, że nie musiałem sam jechać) z Litwy "Złotą L" i się okazało, że u nas jest minimalnie tańsza. Chyba znowu Litwini akcyzę u siebie podnieśli. Ale nic to, zakupione pięć połówek się na pewno nie zmarnuje.
dalambert - 6 Sierpnia 2009, 20:47

ilcattivo13, do Warszawy się nie wybierasz ? :lol:
Ozzborn - 6 Sierpnia 2009, 21:00

O to samo chciałem spytać :mrgreen:

Edzia: zdegustowałem Perłę Export - smakowo całkiem niezłe - niestety sztucznie gazowane, i to bardzo gazowne, czego nie lubię. Szkoda.

Gustaw G.Garuga - 6 Sierpnia 2009, 22:45

Piernikówka, proszę Pań i Panów! Nazwana tak, bo skład przyprawowy ma zbliżony do porządnie pikantnego piernika. Mam właśnie przyjemność kosztować efektów kilkutygodniowego "naciągu" i jestem pod wrażeniem. Zatem:

pieprz
ziele angielskie
kolendra
kurkuma
cynamon
imbir
migdał
orzech włoski
goździki
gałka muszkatołowa
kminek
kajenna (chili)
szafran
kokos
anyżek
kardamon
wanilia
jałowiec
liść laurowy
gorczyca
kakao

To wszystko do woreczka po herbacie, woreczek do wódki, i zostawiamy, póki nie nabierze ciemnobursztynowej barwy. Proporcje dowolne, radzę tylko nie przesadzać z anyżkiem i cynamonem, bo może przykryć resztę. Przypomina trochę Balsam Pomorski, ale jest lepsza :) Ten bukiet! Niestety, płeć piękna krzywi się niemiłosiernie :? Zastanawiam się nad dodaniem miodu...

Adashi - 7 Sierpnia 2009, 09:49

xan4 napisał/a
a koniak może jeszcze być??
Absolutnie! ;)

BTW, przypomniał mi się dowcip - wiesz jaka jest różnica między koniem i koniakiem? :roll:

Virgo C. - 7 Sierpnia 2009, 11:04

Dzięki agrafkowi miałem wczoraj przyjemność w Krakowie napić się Ciechana Miodowego. A później piwa mojego nazwiska z browaru mojego nazwiska. A oprócz tego dwadzieścia różnych innych rodzajów piwa mają, kocham tamtą knajpę :mrgreen:
Martva - 7 Sierpnia 2009, 11:55

Nie lubię piwa, ale miodowy Ciechan... mmm... tylko tańszy by mógł być :)
ilcattivo13 - 9 Sierpnia 2009, 10:26

dalambert, Ozzborn - na razie nie, bo:
- inwazja francmańska w pełni,
- od 10-go przyjeżdża do mnie kumpel z W-szawy,
- oszczędzam kasę (a przynajmniej staram się) :wink:

Ale zawsze możecie wpaść do mnie :D

Ozzborn - 9 Sierpnia 2009, 10:32

ilcattivo13 napisał/a
Ale zawsze możecie wpaść do mnie

Hmm w sumie od 17 do 29 bedę w Kortowie, a to już całkiem blisko... tyle, że raczej napięty program treningowy jest...

ilcattivo13 - 9 Sierpnia 2009, 11:15

Ozzborn napisał/a
bedę w Kortowie, a to już całkiem blisko...


Na rower, to trasa na kilka godzin.

Virgo C. - 11 Sierpnia 2009, 20:58

Po wielu przychylnych opiniach kupiłem sobie dzisiaj piwo Belfast. Właśnie pije i utwierdzam się w przekonaniu, że póki co z ciemnymi piwami mi nie po drodze. Chociaż to i tak lepsze niż te, które zdarzało mi się pić (ustępuje tylko ciemnemu z wrocławskiego Spiża).
Ozzborn - 12 Sierpnia 2009, 00:29

Ciemne piwa mistrz! Najlepsze piwo jakie kiedykolwiek piłem to było Belhaven Scottish Ale - drogie jak nieszczęście (11 zet za 0.5l) ale genialne!

Dziś w ramach szukania złotego środka Golden Rum w poręcznej buteleczce 200ml - akurat na piwny spacer gdy nie można pić piwa ze strachu przed przeziębieniem. ;P:
Całkiem spoko - zdecydowanie rum i gin to moje ulubione trunki!

Virgo C. - 14 Sierpnia 2009, 12:04

Wczoraj kolejna polecanka sprawdzona - Peroni. O włoskich piwach dobrego zdania nigdy nie miałem, a tutaj proszę. Chociaż w smaku niewiele się różni od Pilsnera :)
hardgirl123 - 14 Sierpnia 2009, 12:20

Gustaw G.Garuga, Twoja mieszanka przyprawia mnie o spazmy rozkoszy, moje ulubione składniki :>
mam nadzieję, że kiedyś spróbuje tego wynalazku :>
a teraz niestety muszę zadowolic się sokiem pomarańczowym :>

ilcattivo13 - 14 Sierpnia 2009, 15:25

Warmiak i Świeże w słusznych ilościach. Warmiak smakuje jak domowej roboty podpiwek, ew. jeśli ktoś pamięta, to jak "szampan" z butelek po śmietanie. :D
Zgaga - 14 Sierpnia 2009, 15:35

ilcattivo13 napisał/a
... to jak szampan z butelek po śmietanie. :D


A nie serwowit masz na myśli? Taki musujący napój z serwatki?

ilcattivo13 - 14 Sierpnia 2009, 15:38

były różne, u mnie w takich butelkach był też kwas chlebowy. A i tak zawsze się na to "szampan" mówiło. W moim prywatnym rankingu "dziwnych napojów" zajmuje pierwsze miejsce przed herbatkami w folii i wodą z saturatora.
Zgaga - 14 Sierpnia 2009, 15:42

Aaaa... jeszcze jest na "Kurpsiach" coś co się nazywa "piwo jałowcowe" - przepisu nie znam, ale smak przedziwny :P
ilcattivo13 - 14 Sierpnia 2009, 15:43

przedziwny czy nie, aby gładko wchodziło ;P:
Agi - 14 Sierpnia 2009, 22:21

Zostałam poczęstowana Desperados. Trochę dziwny smak, ale niezłe.
ilcattivo13 - 15 Sierpnia 2009, 00:42

mam oryginalną koszulę jeansową Desperados, ale tego trunku nie trawię. A dziś od 16:00 poszło 1 x Świeże, 3 x Warka, 1 x Żywe, 3 x Lech (w tym 2 grzane z miodem i goździkami). I nawet mam siłę poprawiać błędy w postach :mrgreen:
Rafał - 15 Sierpnia 2009, 00:50

Napiszę krótko: żołądkowa, bols, bols, absolwent, pół żołądkowej, w trzech i dwir.. dwie one (cytrynówka na spircie) ech, wiem, że cienko, poprawiamu jutro, toast wieczoru "sztob ne pasliednij" :lol: bar ba pa pa
ilcattivo13 - 15 Sierpnia 2009, 01:14

Rafał - znaczit, Ty połucził? ;P:
Rafał - 15 Sierpnia 2009, 01:19

Aś tam pałucził, pakupił i paznakomił. Acha, piesni były pajom :wink:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group