Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja o regulaminie
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Lutego 2007, 23:40   Dyskusja o regulaminie

Regulamin Nagrody Nautilus 2006

1. Nagroda Nautilus jest corocznym otwartym plebiscytem czytelników nadzorowanym przez Kapitułę Nagrody, składająca się z przedstawicieli wydawnictwa Wieża.
2. Nagroda ma formę okolicznościowego dyplomu.
3. Nagroda dotyczy tylko utworów napisanych w języku polskim i wydanych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach:
a/ Powieść roku (utwory o objętości minimum 240 tyś. znaków)
b/ Opowiadanie roku (utwory o objętości do 240 tyś. znaków, w tej kategorii mieszczą się też shorty)
4. Do Nagrody mogą kandydować wszystkie utwory literackie, których pierwsze wydanie ukazało się drukiem w mediach płatnych i posiadających numery ISBN oraz ISSN; gazetach, czasopismach, książkach oraz dodatkach do wymienionych w tym punkcie mediów od pierwszego do ostatniego dnia roku kalendarzowego poprzedzającego rok, w którym przyznawana jest Nagroda. Wszelkiego rodzaju wznowienia w poszerzonej, bądź zmienionej formie traktowane będą jak reedycje. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest uznanie wydania styczniowego Nowej Fantastyki, która ukazuje się w ostatnich dniach grudnia.
5. Ceremonia wręczenia Nagrody odbędzie się w miejscu i o czasie ogłoszonym wcześniej przez Kapitułę Nagrody. W grę wchodzi również współuczestniczenie w konwencie lub innej imprezie masowej odbywającej się w tym terminie.
6. W przypadku wielokrotnej publikacji tekstu w danym roku, właściwym wydawcą uznany będzie ten, który opublikował tekst jako pierwszy.
7. Nagroda jest jawna, ma formułę jednostopniowego plebiscytu, przeprowadzanego przy pomocy technologii SMS, oraz głosowania na forach internetowych poświęconych fantastyce oraz ogólnie rozumianemu czytelnictwu, w których każdy z biorących udział w głosowaniu poda od jednego do trzech kodów przypisanych przez Kapitułę do tekstów zakwalifikowanych do Głosowania, w kolejności od pierwszego, do trzeciego miejsca, bez możliwości wybrania opcji – Bez nagrody.
8. Głosować na Nagrodę mają prawo wszyscy zainteresowani, począwszy od pierwszego dnia po ogłoszeniu listy utworów uprawnionych do brania udziału w Głosowaniu, co nastąpi nie później, niż 20 marca.
9. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem identyfikowalnych wiadomości SMS z wyłączeniem bramek ogólnodostępnych, oraz poprzez administratorów forów internetowych, z zastosowaniem reguł, które zostaną przedstawione przez nich, wraz z listami utworów zakwalifikowanych do plebiscytu. Termin Głosowania upływa o godzinie 24.00, 20 lipca 2006 roku.
10. Każda z osób uprawnionych do głosowania ma prawo do oddania jednego głosu i tylko jeden głos będzie zaliczany na jej konto. W przypadku stwierdzenia powtarzających się zgłoszeń od tej samej osoby, zaliczone zostanie to, które zostało nadesłane jako ostatnie.
11. Kapituła Nagrody wyznacza nadzorującego przebieg Głosowania, Męża Zaufania. Mąż Zaufania nie może być związany zawodowo z żadną z firm uczestniczących w Kapitule ani firm od nich zależnych. Nie może też być członkiem rodziny osób związanych z firmami reprezentowanymi w Kapitule.
13. Mąż Zaufania będzie jedynym ciałem uprawnionym do nadzorowania napływających głosów podczas głosowania. Po wręczeniu Nagrody, członkowie Kapituły otrzymają kompletne i szczegółowe sprawozdanie z przebiegu Głosowania, będą też mieli wgląd we wszystkie dane i materiały zebrane podczas Głosowania.
14. Wyniki głosowania pozostaną tajne do dnia przyznania Nagrody. Kapituła otrzyma od Męża Zaufania i ogłosi do 07 lipca publicznie alfabetyczne listy autorów i utworów nominowanych do Nagrody. Nominowane będą utwory, które w trakcie Głosowania zdobyły najwięcej głosów w następującej liczbie:
a/ Powieść roku - 5 lub mniej pozycji (w zależności od ilości utworów publikowanych w danym roku) z tym, że minimalna ilość nominowanych utworów nie może być mniejsza niż 3.
b/ Opowiadanie roku - 10 lub mniej pozycji (w zależności od ilości utworów publikowanych w danym roku) z tym, że minimalna ilość nominowanych utworów nie może być mniejsza niż 5.
15. W przypadku braku odpowiedniej ilości tekstów w którejkolwiek kategorii, Kapituła zastrzega sobie prawo do nie przyznania Nagrody w tej kategorii.
16. W przypadkach uzasadnionych wątpliwości dotyczących przebiegu głosowania Mąż Zaufania przygotuje i przedstawi Kapitule stosowne i wymagane wyjaśnienia w terminie 14 dni od zgłoszenia takich wniosków. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości podczas głosowania Mąż Zaufania natychmiast zgłosi je Kapitule Nagrody.
17. W przypadku osiągnięcia podczas Głosowania, przez dwa lub więcej, utworów identycznego wyniku, Kapituła Nagrody przyzna równorzędne Nagrody tym utworom.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
Ostatnio zmieniony przez NURS 15 Kwietnia 2007, 16:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Lutego 2007, 23:41   

Prosze o kontakt adminów forów, ktore chcą wziąc udział w naszym głosowaniu.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 2 Marca 2007, 13:58   

NURS napisał/a
bez możliwości wybrania opcji – Bez nagrody.
A tak prosiłam, żeby chociaż przy powieściach przywrócić opcję "bez nagrody"... :cry:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Marca 2007, 14:08   

Anko, to jest głosowanie na najlepsza powieść, nie zabawa w uwalanie kogokolwiek. Uwierz mi, że nie rozumiem podejscia, cytuję za syffem: nie ma nikogo godnego wygranej, ale skoro juz muszę... Otóz nic nie musisz, nie widzisz nikogo godnego wygranej, to nie głosujesz.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 2 Marca 2007, 14:48   

Chodziło mi o to, żeby móc zagłosować np. na 2 powieści i na 3-cim miejscu dać "bez nagrody", jeżeli nie znam trzeciej fajnej powieści z danego roku.
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Marca 2007, 15:37   

Przeczytaj jeszcze raz regulamin :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2 Marca 2007, 15:47   

Jeszcze by sie przydalo napisac w jakiej formie te forumowe glosy beda oddawane. A jak oddzielic glos forumowy od smsowego? Chyba, ze rejestrujac sie na forum trzeba by wpisac swoja komorke.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Marca 2007, 17:01   

Wypadałoby.
No więc opracowałem zasady na jakich można to zrobić.

1. Głosowanie nadzoruje wybrany admin, bądź mod danego forum. Nadzór polega na przyjmowaniu i potwierdzaniu ważności głosu.
2. Szczegółowe zasady głosowania na każdym forum ustala tamtejsza admonicja, jednakże muszą zostać spełnione pewne kryteria, pozwalające na identyfikację użytkowników i eliminujące ludzi chcących celowo nastukać głosów. Propozycja kryteriów jest taka; albo ramy czasowe, np. minimum 3 miesiące bytności na forum, bądź krótszy okres, ale duża aktywność, albo sama duża aktywność - np. minimum 100 postów w sensownych tematach (dzięki temu utrudni się działanie osób, które zapiszą się teraz, tylko po to, żeby oddać za jakiś czas głos), bądź identyfikacja personalna (czytaj osobista znajomość z takim użytkownikiem). Dopuszczalne są także inne kryteria, zależące od specyfiki miejsca. To pozostawiam w gestii osób kontrolujących głosowanie.
3. Aby uniknąć podwójnych głosów na różnych forach, po ich zebraniu nadzorujący głosowanie porównają (anonimowo) IP przypisane do kont głosujących (wyjaśniam, admini stworzą na własne potrzeby listy adresów IP (bez Nicków) z których pisali podlegający im użytkownicy, które będzie można scalić w jeden dokument i wyłowić powtórki. Inne dane głosujących nie będą nikomu udostępniane, a dostęp do listy porównawczej będą mieli tylko nadzorujący). W przypadku występujących powtórek, ważny będzie głos oddany najpóźniej.

edit: usunąłem punkt o nagrodach.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
Ostatnio zmieniony przez NURS 8 Marca 2007, 16:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Marca 2007, 18:08   

Pkt 3 Jest strasznie bezsensowny moim zdaniem. Kilka powodów:
- zmienne IP
- stałe ip dla szerszej sieci (sieci radiowe)
- możliwość korzystania z innych kompów
Jeśli ktoś będzie chcial, to bez problemu się przebije. Jeśli ktoś nie będzie chciał, to przypadkiem jego głos może polecieć, bo akurat takie samo ip się trafiło komuś innemu, kto głosował później.
Ciężka w diabli sprawa z tym głosowaniem przez neta.
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Marca 2007, 19:18   

Ale 'kontrola' IP to jedno z oczek tej sieci do wyłapywania oszustów, więc IMO ma to sens.
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Marca 2007, 19:41   

Nie do końca. Widzisz, jedno z oczek - ok. Ale przez to jedno z oczek mogą niestety ucierpieć niewinni. Jestem członkiem sieci radiowej, nie mam pojęcia, ile setek osób też w niej jest, ile ma to samo ip co ja. Być może sporo, zdarzało mi się już trafiać na sieci na ludzi z moim ip. Potencjalnie więc, mój głos może wylecieć, jeśli ktoś z mojej sieci zagłosuje później.
Do tego neozdrada ma to do siebie, zę ma zmeinne ip. Ktoś, chcąc oszukiwać, zmieni je sobie w pół minuty i zagłosuje na innym forum z innego ip.
Także jest to oczko takie dziurawe strasznie (wiem, dziurawe oczko ;P )
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Marca 2007, 19:57   

Pako, dlatego są inne instancje. I dobrze, że takie rzeczy mówisz, bo to także mozna weryfikowac. Takich przypadków bedzie niewiele, na forach ludzie się znają.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Marca 2007, 19:58   

Ja rozumiem, ja wiem, ale zwracam po prostu uwagę, żeby nie przykłądać do tego nadmiernej wagi, bo można stracić na wiarygodnośći.
Ogólnie - z takim głosowaniem masa problemów... ale podziwiam, że się zdecydowałeś, naprawdę podziwiam.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13828
Skąd: FF
Wysłany: 7 Marca 2007, 20:19   

Zwracam też uwagę na przypadek Godzilli i ra66ita.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 7 Marca 2007, 20:26   

Tudzież Mirii i Bernharda. :twisted:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Marca 2007, 20:59   

Tudzież Kruka i nureczki :)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Marca 2007, 21:48   

A zauważyliście, że ja to przewidzialem? :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 7 Marca 2007, 21:55   

Inicjatywa jest śmiała - co najmniej - jednak bardzo trudno będzie się ustrzec błędów.
Większość wymienił Pako, więc nie ma sensu je powtarzać.
Dodam od siebie

- ludzie na forach nie zawsze znają się osobiście. Często owszem, ale nie zawsze.
- nawet, gdyby się znali, oznaczałoby to konieczność dodania jednak nicków do list IP.
- regulamin, choc oczywiście zrozumiały, wręcz ociera sie o nieformalność, co może wpłynąc na wiarygodność Nautilusa jako takiego.
- przypadków problemu IP będzie zdecydowanie więcej niż kilka, chociażby ze względu na ilość użytkowników przeciętnej sieci.

Uważam, że osoba nieuczciwa mogłaby bez trudu oddac dwa-trzy głosy. Uczciwa odda jeden, ale może popaśc w problemy (to znaczy miec uniewazniony głos), jeżeli akurat nie jest znajomym kogoś z forum, kto moze dokonac weryfikacji.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Marca 2007, 22:34   

Jestem w 100% pewien, że ludzie, z tego forum nie popełnią żadnego wałka.
Zasady są tak ustalone, że admin decyduje kto może głosować, więc przypadki ludzi z ulicy odpadają, bo nie zyskaja prawa do głosu w tej edycji.
Powiadasz, że będzie wiele takich przypadków, no to ja ci powiem, że dam sobie radę. Zagłosuje tutaj góra sto osób, a ile będzie spornych przypadków? Jesli nawet 10 % to sprawdzenie trzech wpisów na 10 dni.
Lista IP ma pomóc w wychwyceniu uzytkowników, którzy pod różnymi nickami sa na kilku forach. Jesli kilku sie przeslizgnie, i tak nie zmieni wyniku.
Co do oddawania głosów przez nieuczciwe osoby, to po raz setny powtórze, nie ma nagrody w 100% zabezpieczonej przed takimi ludźmi. Ta zabawa jest prosta albo coś robisz, licząc się z przewalaczami, albo nie robisz.
A uwierz mi, każda próba oszustwa, zwłaszcza organizowana, działa tylko na moja korzyść, bo pokazuje z kim tak naprawde mamy do czynienia. :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Marca 2007, 22:38   

Pako napisał/a
Pkt 3 Jest strasznie bezsensowny moim zdaniem. Kilka powodów:
- zmienne IP
- stałe ip dla szerszej sieci (sieci radiowe)
- możliwość korzystania z innych kompów
Jeśli ktoś będzie chcial, to bez problemu się przebije. Jeśli ktoś nie będzie chciał, to przypadkiem jego głos może polecieć, bo akurat takie samo ip się trafiło komuś innemu, kto głosował później.
Ciężka w diabli sprawa z tym głosowaniem przez neta.


- zmienne IP sa rejestrowane przy każdym uzytkowniku. do sprawdzenia.
- sieci radiowe - to mozna zweryfikować. Ktoś chce oddać głos, jest problem z kolidującym IP, wyjasniamy sprawę. Nie powiesz mi, że nie da się tego sprawdzić.
- inne kompy - owszem, ale to wymaga już celowego działania, jesli normalny użyszkodnik skorzysta z innego konta, to i tak loguje sie pod swoim nickiem. ilu znasz forumowiczów, którzy siedzą między nami od miesięcy, żeby uknuc taki spisek? :-) Po prostu mniej paranoi w podejsciu do normalnych spraw. Zdarza się wałkarze, ale gdzie ich nie ma?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Marca 2007, 23:11   

Oui, NURSie, jw to wiem, ja to rozumiem, ale też zwracam uwagę, że problemy są i trudności i może być różnie. Bo po prawdzie jak bedzie to się dowiesz dopiero po zakończeniu, wcześniej możesz sobie gdybać tylko.
Ale jestem dobrej myśłi, sprawdzi się i bedzie gut.
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 7 Marca 2007, 23:12   

Mam dwie uwagi

1. Co w regulaminie oznacza zdanie "nagroda jest jawna"? Albo jest to niepotrzebny truizm, albo wymaga wyjaśnienia, co oznacza "jawna" w kontekście regulaminu.
2. Wypadałoby podac informację na temat publikacji wyników. To znaczy - na przykład - czy będzie, a jeżeli tak, to jaki jest deadline.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Marca 2007, 23:56   

Pako, siedząc i gadając niczego nie sprawdzimy. Ja juz mam dość życia w świecie wiecznych intryg i spisków. Zauwaz do jakiej paranoi doprowadzono to wszystko. Rozważa się kazda możliwość mozliwości zagłosowania. Sprawdzimy w boju, jak to zadziała. Ja sie nie boję, że ktos bedzie robił wałki, bo zawsze je robiono. I zawsze sobie z tym radziłem. widzisz problem tylko polega na tym, czy przypadkiem takim działaniem ktoś mnie nie zmusi do odpowiedzeniem tym samym :-)

Locke
1. Nagroda jest jawna, czyli nie tajna. Na żadnym etapie nie ma regulaminowego utajnienia wyników.
2. Myslisz? do tej pory tego nie było, i nic sie nie stało. nie widze sensu publikowania list na których widać 150 miejsc z zerowym poparciem. Przynajmniej do momentu, kiedy nie skończy sie zabawa kosztem nagrody. Misie nie bedą się miały czym chwalic, to i odejdzie im ochota na nabijanie sobie parunastu głosów, byle zaistniec gdzieś w srodku stawki. Będzie drukowana 10 najlepszych, bo i tak reszta zawsze odstawała o pare długosci.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 8 Marca 2007, 00:19   

Pako napisał/a
Tudzież Kruka i nureczki :)

A co z młodym, zwanym też Lichtenstainem? Nas jest troje.

A jak ktoś będzie chciał zrobić przekręt, to i tak zrobi. Ja mam do dyspozycji około 200 służbowych komputerów. No załóżmy, że nie można głosować z jednej podsieci, to i tak mam do dyspozycji około 40 różnych sitów. A kto mi zabroni zagłosować z Nowej Zelandii - a tam też mamy oddział :)

No i są jeszcze kawiarenki internetowe? Jakbym obiecała młodemu po kotlecie za każdy oddany głos, to mój faworyt wygrałby w przedbiegach :)

nureczka
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Marca 2007, 00:24   

Problem w tym, że jak to dokładnie przeczytasz (zasady), to zobaczysz, że w zasadzie jesteśmy w stanie to ograniczyć. Gdyby puścic to na zywioł, to tak by sie to skończyło. ale ja nie dopuszczam takiej możliwości. :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 8 Marca 2007, 00:45   

To fakt - tylko określeni userzy mogą głosować, co samo w sobie jest całkiem dokładnym sitem,jak mniemam. Dalsze ograniczenia też powinny w tym pomóc, jednak ip jest na dzień dzisiejszy mało wymiernym środkiem oceny. Ciągle wszystko trzeba kłaść na czynnik ludzki,bez niego nie da się tego zrealizować.

Ale sama inicjatywa wielce chwalebna, przeniesienie takich inicjatyw do sieci to coś ryzykownego być może, ale jednak wielkiego, spory krok w dobrą stronę nagrody niezależnej. Będzie dobrze, trzymam kciuki :D
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Marca 2007, 08:50   

nureczka: starter najtanszej sieci komorkowej kosztuje bodajze 5zl, majac dwie paczki w kieszeni tez mozna zrobic przewal, bo po prostu kupi sie kupe kart i powysyla smsy, nie trzeba robic walkow z kafejkami, czy wreczac lapowek w postaci kotletow.
Pracuje w firmie, w ktorej jest ponad 300 komputerow i pracuje ponad 1000 osob. Znam osobiscie jednego czlowieka zarejestrowanego na forum NF. Gdyby chcial zaglosowac na Nautilusa to on i ja mamy w pracy to samo IP, ale tak jak Nurs napisal, wierze, ze jest do wyjasnienia w kilka minut, ze on i ja to dwie rozne osoby.
Nurs ma racje, nie mozna wszedzie weszyc spiskow. Wbrew pozorom glosowanie zarejestrowanych uzytkownikow forum jest o wiele bezpieczniejsze niz glosowanie smsami, ktore o wiele trudniej sprawdzic, a glosowac moze kto chce.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39272
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 8 Marca 2007, 10:01   

Jeśli dobrze zrozumiałam, użyszkodnicy Forum będą mieli po dwa głosy - sms + forum?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Marca 2007, 10:06   

Agi, odpowiedz mi, ale tak szczerze. Zagłosujesz dwa razy? widzisz jakikolwiek sens takiego działania?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 8 Marca 2007, 10:15   

Cytat
1. Nagroda jest jawna, czyli nie tajna. Na żadnym etapie nie ma regulaminowego utajnienia wyników.
2. Myslisz? do tej pory tego nie było, i nic sie nie stało. nie widze sensu publikowania list na których widać 150 miejsc z zerowym poparciem. Przynajmniej do momentu, kiedy nie skończy sie zabawa kosztem nagrody. Misie nie bedą się miały czym chwalic, to i odejdzie im ochota na nabijanie sobie parunastu głosów, byle zaistniec gdzieś w srodku stawki. Będzie drukowana 10 najlepszych, bo i tak reszta zawsze odstawała o pare długosci.


Jak sie ma punkt pierwszy do drugiego? To znaczy - nie ma utajniania wyników, ale wyniki będa jawne tylko do 10 miejsca?

Czy też nie ma regulaminowego utajniania wyników, to znaczy regulamin nic o tym nie mówi, ale de facto wyniki (poza pierwszą dziesiątką) są utajniane?

Wydaje się, ze druga interpretacja jest bardziej logiczna (pierwsza sugeruje sprzeczność w regulaminie), alke wtedy zwrot "nagroda jawna" jest tak naprawdę nieistotny. Bo on mówi tylko o tym czego w regulaminie nie ma. A w regulaminie przecież nie ma na przykład, ze jest to nagroda tylko redaktorów. Czy w związku z tym jest sens pisac, że Nautilus jest nagroda "nieredaktorską"?
Każdy nie-analfabeta i tak może przeczytać regulamin i zobaczy w nim, że nie ma nic o utajnianiu wyników...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group