Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jericho na AXN
Autor Wiadomość
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 1 Grudnia 2006, 20:56   Jericho na AXN

Przewidując, że wkrótce będzie potrzeba utworzenia kolejnego serialowego wątku: na AXN, od 10 grudnia, co niedzielę o 20:10.

Serial Jericho. Niby postapokaliptyczny. W 110% amerykanski.

Kto już widział choć troszkę, niech nie spojleruje zbytnio. :mrgreen:
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Grudnia 2006, 21:09   

całkiem postapokaliptyczny w wersji niemal sterylnej jednakowoż :-)
Da się oglądać, jeśli ktoś nie oczekuje wodotrysków. IMO założenia są dośc prawdopodobne, na zadupiach o ograniczonej wojnie nuklearnej będzie tyle wiadomo, co powiedzą ludzie przyjezdni, zwłaszcza tam, gdzie od miasta do miasta są setki kilometrów. I jest zagadka fajna...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 1 Grudnia 2006, 22:06   

Przypominało mi z początku 'Bastion' Kinga -- mam cichą nadzieję, że w kierunku nastroju 'Bastionu' pójdzie w późniejszej fazie...;) Nie chodzi mi o Człowieka w Czerni, czy manicheizm, ale mrok :twisted:

Nie ogląda się źle, choć ciut zbyt cukierkowe jak na mój gust :wink: .
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Kirasz 
Frodo Baggins


Posty: 117
Skąd: Karak Krakow
Wysłany: 4 Grudnia 2006, 10:50   

Tez mam nadzieje ze sie rozkreci, ale w stylu Mad Maxa...Fallouta...:D Ale po 10 odcinku nie zapowiada sie :(
_________________
We are just a moment in time...
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 5 Grudnia 2006, 09:27   

Rowniez mialem taka nadzieje, ale niestety do podobnych wnioskow doszedlem juz po trzech odcinkach. Nie bylo w nich nic co mogloby mnie przekonac do dalszego ogladania.(zdecydowanie lepszy i w podobnym stopniu fantastyczny jest juz Prisonbreak)
IMO nieco nudnawe, ot serial obyczajowy z grzybem atomowym w tle.
_________________
Malkontent z zamilowania
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Grudnia 2006, 10:51   

I zagadką, nie zapominaj.
Ale owszem, amerykanie mają to do siebie, że spłaszczają. Zresztą jak ktoś obejrzał ostatni odcinek BSG to juz wie, jak się robi odcinki wypełniające :-)
IMO gdyby poszli w klimaty Mad Maxa, to szybko nie byłoby Jericho, zresztą próbowali z tym Blackwater (wątek otwarty). Rzucają też trochę zagwozdek, które mnie osobiście każą czekać na rozwiązanie (zrzuty chińskiego żarcia z zabytkowych ruskich samolotów, te czołgi na horyzoncie, zaginieni zwiadowcy, impuls emp z własnych rakiet, beczka w piwnicy murzyna w kontekście opowieści o ocaleniu Nowego Rojku itp.)
z początku myslałem, że może to jakaś ściema, ale jednak za dużo jest elementów wskazujących na faktyczny atak, choć jak widać na mapie to zniszczono tylko kilkanaście miast i faktycznie nie ma się co obawiać opadu radioaktywnego i innych skutków wojny - nawet fala uchodźców została dość sensownie rozwiązana. Znaczy jej brak.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 12 Grudnia 2006, 19:58   

Zeby sie z tego nie zrobil drugi LOST, pietnascie sezonow zagadek i zadnej odpowiedzi :D
_________________
Malkontent z zamilowania
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 10:50   

Obejrzalem poki co wszystkie wypuszczone odcinki i rzeczywiscie oglada sie fajnie, jest tajemnica, chociaz zaczynam miec wrazenie, ze bedzie jak z Lostem - ogladasz, ogladasz i jak nie wiedziales, tak nie wiesz. Tajemnica jest jedna wielka i kupe malych, pewnie powiazanych w jakis sposob ze soba (np. co robil Jake przez te lata kiedy go nie bylo, bo wiedza dorownuje panu rzekomemu agentowi FBI Hawkinsowi). Poki co radosc z ogladania przewyzsza zdecydowanie wkurzenie na rozciaganie fabuly, ale mam wrazenie, ze przyjdzie taki moment, ze nie bedzie mozna mieszkancom rzucac w kolko klod pod nogi i akcja nieco zwolni, a wtedy brak sensownych odpowiedzi na pytania "kto i po co" zacznie draznic.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 13:03   

Ja też obejrzałem 11 odcinków. Dla mnie serial jest naprawdę bardzo ciekawy - takie preludium do Fallouta!!!
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - był wybuch atomowy, przeszedł opad radioaktywny i... nic? to tak sobie można spokojnie żyć po opadzie radioaktywnym? gdzie całe skażenie środowiska, zagłada świata? specem nie jestem ale zawsze myślałem że skutki są znacznie gorsze. Niech no ktoś się wypowie, jak ten serial ma się do rzeczywistości?
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 13:46   

No wlasnie, to mnie smieszy, ale jak sie przymknie na to oko (a takze inne podobne "kwiatki", jak np. komunikacja Hawkinsa przez laptopa - ale jak konkretnie sie komunikuje? Bezprzewodowo? Z czym? Skoro wszystko dostalo EMP?) to serial wciaga, a rozne kwiatki to w kazdym serialu sa, ten sie specjalnie nie wyroznia.
_________________
5 zdań na temat
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 13:57   

Dzisiejsze nuki są znacznie czystsze od tych z lat 60-tych i rozpirzenie miasta nie powinno w okolicy wywoływać skutków znacząco większych niż np. awaria w Czernobylu. count, Hawkins używa wojskowego notebooka, zabezpieczonego przed EMP a kontaktuje się przez modem satelitarny albo GPRS niedawno na Allegro był taki z prockiem PII 400 za jakieś 600 zeta (jakbyś chciał przyszpanować :mrgreen: ).
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 14:03   

No a GPRS jak dziala? Na masztach, tak? A jak maszty poszly z powodu EMP, to wszystkie komorki bylyby bez zasiegu. No chyba, ze ktos zabezpieczyl maszty przed EMP, ale to troche naciagana teoria. Ze juz nie wspomne o tym, ze padly najwieksze miasta, w ktorych najprawdopodobniej poszly bomby, wiec serwery i obsluga telefonii poszla sie czesac.
Satelitarny przesyl juz jest bardziej prawdopodobny.

Ale tak jak pisalem, nie ma co wnikac.

Edit: a, bomby jeszcze. Mysmy lykali jodyne bedac ile - z 1000 km od Czarnobyla? Dwa tysiace? Nie pamietam z Geografii. Burza z Denver szla do Jericho 2h, czyli bylo tam pewnie z 200-400km, wiec i ladunek radioaktywny powinien byc sporo wiekszy. Tymczasem jodyne wypil tam jedynie jeden koles, ktory latal po radioaktywnym deszczu.
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 14:21   

count, gdyby przyszła do nas chmura skażenia to ta jodyna (chociaż my to chyba piliśmy jod :wink: ) pomogła by nam jak umarłemu pacierz :mrgreen: Współczesne głowice są budowane z jak najmniejszej ilości materiału radioaktywnego dzięki czemu po wybuchu zostaje mała ilość pierwiastków promieniotwórczych, większość opadu stanowi napromieniowany kurz na który pomaga (w pewnym stopniu) porządny prysznic i jodyna (czy co tam mamy) na wywołanie wymiotów. Oczywiście zastosowane odpowiednio szybko.

Co do GPRS - to zdaje się jest właśnie amerykańskich wojskowych pomysł, praktycznie każda nowoczesna radiostacja wojskowa ma możliwość transmisji danych, więc można olać cywilne nadajniki - w Iraku Amerykanie używali palmtopów i MSN Messengera do komunikowania się w czasie działań :)
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 14:26   

Może ja nieuważnie oglądałem, ale ten deszcz nie był radioaktywny, bo po wyjściu ze schronu w szpitalu licznik Geigera nic nie wskazywał. Znaczy brak radioaktywności.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 14:27   

hjeniu: wiem, ze jodyna jest do *beep* przy prawdziwym opadzie, ale... no wlasnie. Chodzi o cala ta niewiarygodnosc, ze przeciez tu bomby, a tu nagle nic w zasadzie sie nie stalo. Ot, deszcz popadal, plonow nawet nie zniszczyl i juz po klopocie, mozna odbudowywac.

A z tym GPRSem, to ok, niech sobie maja palmtopy i radiostacje, ale jaki to ma zasieg? Kilometr? Dwa, piec? Ale w sumie stosunkowo maly, wiec po drodze ile ich musialoby byc, zeby pogadac z kims z np. jakiegos Nowego Jorku? Poza tym taka wojskowa radiostacja, palmtop, czy co tam innego tez przeciez jest podatne na EMP, nie?

Acha, jeszcze jedno, co mnie rozbawilo w tym serialu: pytaja Hawkinsa o wspolrzedne, na ktorych sie znajduje, a jak im napisal, ze nie poda, to mu pokazali zdjecie z satki z jego ogrodka. No to ja cie prosze :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 14:29   

hmm... wyglada na to, ze Czarny oglada uwazniej ode mnie. Zapomnialem o tej scenie calkowicie... Rzeczywiscie, my sie tu klocimy, tfu, polemizujemy, a tymczasem walczymy o nic ;)
_________________
5 zdań na temat
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 14:33   

Mnie zastanawia natomiast, że w Jericho nie ma byłych wojskowych i jest tak mało broni. W końcu to całkiem spore amerykańskie miasteczko na zadupiu - powinien być przynajmniej jeden Gun Shop i kilku weteranów wojny w Wietnamie, Grenadzie, Panamie czy Iraku, a i jakiś maniak trzymający w stodole moździerze, karabiny maszynowe i co tam jeszcze :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 14:40   

Ja wiem? No troche tej broni maja, jak sie zasadzili na najemnikow, to z 15 bylo z shotgunami. Miasto liczy 5000 mieszkancow, to nie tak znowu wiele, ot wieksza wiocha, wszyscy sie znaja, wiec moze nie czuli potrzeby posiadania broni? Jeden burmistrz od 25 lat, wiec wszystko wyglada na spokojne miasteczko. Z tymi bylymi wojskowymi to nie wiem, moze masz racje, ale chyba tez nie ma co tak dokladnie ich szukac, bo to wbrew temu co mowisz, dosc male miasto i moze po prostu zaden sie nie trafil.
_________________
5 zdań na temat
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 14:52   

count, w Stanach w rękach prywatnych jest ponad 200 mln sztuk broni palnej (legalnie) i większość tego na prowincji właśnie - shotgun na indyka, sztucer na jelenia i jakiś Colt, Luger, Garand czy M16 jako pamiątka z wojny dziadka, ojca czy wujka praktycznie w każdym domu a i MG-42 czy coś w tym stylu nie jest jakimś ewenementem, i nie ma to nic wspólnego z poziomem zagrożenia - taki styl życia :) - w miasteczku takim jak Jericho powinno być kilka tysięcy sztuk broni palnej a nie kilkanaście. A jak jest popyt to jest i podaż stąd obok piekarni powinien stać Gun Shop :mrgreen: Podobnie sprawa ma się z weteranami - prowincja jest jednym z głównych źródeł żołnierzy amerykańskiej armii praktycznie od zawsze.
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 16:12   

A mnie zastanawiało skąd Hawkins ma karabin snajperski. A jeśli to jego to czemu nikt się nie zdziwił że zwykły człowiek ma karabin snajperski... to chyba ciut co innego niż szotgun, czy nawet M16 po wujku...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 16:27   

Dunadan, proszę bardzo jeden z najlepszych na świecie Accuracy International - http://www.gunbroker.com/...p?Item=63327670 nawet niedrogo :wink: W Stanach strzelanie na dalekie dystanse jest dosyć popularną zabawą, więc takie giwery nikogo nie dziwią.
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 16:30   

Ehh... no dobra :roll:
Czyli w sumie nie ma się czego czepić tak naprawdę. No nieźle :-D ciekaw jestem 12 odcinka - tyle zagadek, świetnie to na razie prowadzą.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 16:48   

No wlasnie. Tyle zagadek... W Loscie juz sie chyba scenarzysci pogubili w tych zagadkach. Mam nadzieje, ze tu sie nie pogubia i w miare szybko poznamy kilka kluczowych odpowiedzi.
_________________
5 zdań na temat
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 7 Stycznia 2007, 02:26   

Cytat
hjeniu
Dzisiejsze nuki są znacznie czystsze od tych z lat 60-tych i rozpirzenie miasta nie powinno w okolicy wywoływać skutków znacząco większych niż np. awaria w Czernobylu.


Oj kolega widzę pracuje w jednym z labów badających broń atomową :lol:
Oni się specjalizują w takich tekstach.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 7 Stycznia 2007, 08:57   

Bez przesadyzmu :mrgreen: są czystsze bo głowica wykonana z małej ilości materiału radioaktywnego jest tańsza, do tego łatwiejsza w składowaniu, transporcie i dostarczeniu do adresata :twisted: I dużo szybciej można wejść na teren po wybuchu, ogólnie same korzyści, więc nic dziwnego, że wszyscy starają się mieć jak "najczystsze" głowice.
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 7 Stycznia 2007, 19:37   

Czysta broń atomowa to jednak mit. Mit mocny - bo rozpowszechniany właśnie przez laby walczące o fundusze.

Prześledź dla przykładu losy atomowych "bunker busterów".
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Studnia 
Lando Carlisian


Posty: 2785
Skąd: Złożona Autonomiczność
Wysłany: 7 Stycznia 2007, 19:52   

count, co do Jake to jakaś grubsza afera. Była taka scena jak Hawkins sprawdzał go w jakiejś federalnej bazie danych, i tam tak ładnie wyświetliło że ma wstrzymany paszport, w związku z wyjazdami do Ameryki południowej, czy jakoś tak... Szczegółów nie pamiętam...
 
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 7 Stycznia 2007, 20:24   

dzejes chodzi mi o stosunek mocy do masy (czy jakoś tak) współczesne bomby mają znacznie lepszy niż te z lat 60-tych (czyli podręczników od PO :wink: ) więc i ilość pierwiastków promieniotwórczych po wybuchu powinna być mniejsza.

Studnia Jake był też w Iraku, wspominał o tym w odcinku z najemnikami. Więc raczej nie był zwykłym marynarzem jak mówił w pierwszym odcinku.
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Studnia 
Lando Carlisian


Posty: 2785
Skąd: Złożona Autonomiczność
Wysłany: 7 Stycznia 2007, 21:12   

Ja bym mu tak do końca nie wierzył z tym irakiem... Prędzej uwierzę że gdzieś się na nich natknął i miał z nimi "pewne przejścia"...
 
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 23 Stycznia 2007, 12:38   

jesli chodzi o same bombki to polecam stronke:

http://www.atominfo.org/

masa informacji co, jak, ile. wzory z ktorych mozna obliczyc szanse na przezycie w zaleznosci od odleglosci i mocy bombki, troche historii. Polecam

A jesli chcecie poczuc prawdziwy postnuklerany klimat to polecam film z 83r(chyba) o org tytule The Day After. Scena startujactch rakiet balistycznych szczegolnie utkwila mi w pamieci.
_________________
Malkontent z zamilowania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group