Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Górnicy "Halemby"
Autor Wiadomość
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Listopada 2006, 09:35   Górnicy "Halemby"

Muszę powiedzieć, że nie podoba mi się ten medialny szum wokół ostatniej tragedii w kopalni "Halemba". Te marsowe miny reporterów TVN24 pytających: jak się pan teraz czuje...
Nóż się w kieszeni otwiera.

Ale chciałbym zapalić tutaj symboliczną świeczkę dla górników.

[*]
 
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 24 Listopada 2006, 09:56   

[*]
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Listopada 2006, 09:58   

[']

Wielka tragedia dla ich rodzin.

Ale te wszystkie sępy dziennikarskie to bym pogoniła.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
eta 
Luke Skywalker

Posty: 218
Skąd: pomorze
Wysłany: 24 Listopada 2006, 10:10   

[']
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 24 Listopada 2006, 10:38   

[*]
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Listopada 2006, 11:07   

[']
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 24 Listopada 2006, 11:18   

[']

Miałem łzy w oczach oglądając tragedię rodzin górników. Ale wkurza mnie ten cały medialny szum wokół najimtymniejszych przeżyć rodzin ofiar, wiem, że nic tak nie sprzedaje się jak krew i cierpienie - ale ta cała szoka medialna wokół tej tragedii - ręce opadają. Jeśli się przegląda statystyki wypadkowe, to wypadki śmiertelne w budownictwie biją na głowę o rzędy wielkości wypadki śmiertelne w górnictwie. Na pewno nie są tak medialne - śmierć hurtowa w wyniku zdarzenia losowego lepiej się sprzedaje niż śmierć pojedyńczego budowlańca. Doczekaliśmy czasów, kiedy najlepszy interes zrobią inni na twojej własnej prywatnej śmierci. Sprzedadzą łzy twoich dzieci i znicz od najbliższych. Szlag.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 24 Listopada 2006, 11:37   

[']
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 24 Listopada 2006, 11:38   

[']
_________________
Wysłano z Atari
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 24 Listopada 2006, 12:38   

Zgadzając się w pełni ze Słowikiem:
[']
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 24 Listopada 2006, 12:43   

[']
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 24 Listopada 2006, 13:07   

[']
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 24 Listopada 2006, 13:12   

[']

Jak Was wkurza ten szum medialny, to po co to oglądacie :shock: Ja nie oglądam.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 24 Listopada 2006, 13:34   

[']

to skąd się dowiedziałeś? :shock:
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 24 Listopada 2006, 13:40   

ja na szczęście nie mogę oglądać... dowiedziałęm się od rodziców...

[']
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 24 Listopada 2006, 14:16   

Ludzie gadają.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Listopada 2006, 16:09   

[*]
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 24 Listopada 2006, 16:43   

['] górnikom. Współczucie – rodzinom.

Zaś dziennikarze – po śmierci Jana Pawła II, po katastrofie Hali Targowej, po Halembie wydaje mi się, że dziennikarze pracują nad tym, by stać się symbolem dwulicowości, pazerności i sprzedawczykostwa. I nie potrzeba tu agenturalnych nowinek Macierewicza, ani niczego innego. :(
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 24 Listopada 2006, 17:06   

[*}
A dziennikarzy, którzy nie potrafią uszanować bólu ja nie szanuję.
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 24 Listopada 2006, 17:59   

[']
mnie najbardziej zdenerwowały spekulacje, jakoby pod ziemię zeszli ludzie z łapanki, po jednodniowym szkoleniu. szukanie kozła ofiarnego to u nas, niestety, norma...
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 24 Listopada 2006, 18:08   

[']
Rafał - pewnie jest tak jak mówisz, ale widzisz, właśnie śmierć hurtowa jest tym, co działa bardziej. Giną pojedyńczo, nic nie zmienią. Giną w grupie - jest szum. I co się okazuje? Że kopalnie niejednokrotnie mają w poważaniu przepisy, bo trzeba metry wyrobić.
Za młody byłem, żeby się bać, jak ojciec chodził na kopalnię do pracy. Dziś dziękowałbym Bogu za każdą "szychtę" z której wrócił.
Ale fakt, szum wokół całej sprawy jest zły. Ale tak to już jest, gdzie są łzy, są i dziennikarze. :/
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 24 Listopada 2006, 18:13   

_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Mirandel 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Listopada 2006, 20:29   

[*]


W tv nie oglądam ale szmatławce typu Fakt krzyczą o tej tragedi z każdego kiosku...Ehhh...
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 24 Listopada 2006, 21:22   

[']
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
asiontko 
Langolier


Posty: 260
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 24 Listopada 2006, 21:32   

[']
_________________
- Mister Invincible!
- Captain Untouchable!

Moja mała galeria 8)
 
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Listopada 2006, 00:34   

Niech spoczywają w pokoju.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26 Listopada 2006, 22:24   

[']
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 27 Listopada 2006, 21:33   

Cytat
joe_cool:mnie najbardziej zdenerwowały spekulacje, jakoby pod ziemię zeszli ludzie z łapanki, po jednodniowym szkoleniu. szukanie kozła ofiarnego to u nas, niestety, norma...


Nie mogę się z Tobą w tej kwestii zgodzić. Faktycznie może to wyglądać jak szukanie kozła ofiarnego, ale ja tak nie uważam. Z prostej przyczyny - mam kumpli, którzy pracują na dole. Zjechali pod ziemię w 2 dniu pracy na kopalni, po bardzo krótkim przeszkoleniem z zakresu bhp i nie mieli pojęcia o górnictwie. Prawda jest taka, że w wynkiu szalonej restrukturyzacji kopalń polegającej na masowym zwalnianiu gorników, zamknięto także szkoły górnicze. Teraz kiedy brakuje ludzi do pracy kopalnie biorą każdego kto ma cokolwiek technicznego w wykształceniu. Tak samo kwestia fałszowania wskazań czujników metanowych. To jest powszechnie stosowana metoda, którą ze szczegółami opisał w tv jeden, z górików pracujących na Halembie.

Niestety forma, jaką wybierają polskie media, by informować o takich sprawach jest moim zdaniem niedopuszczalna. Co bardziej przerażające znaczna cześc polskiego społeczeństwa jest tak głupia, że nie zauważa niestosowności takich działań. Moim zdaniem, zamiast pokazywać ludzi cierpiących po stracie bliskich powinni zająć się własnie szukaniem winnych tej tragedii.

Gorzki śmiech wzbierałw we mnie, kiedy w sobotę po blokach reklamowych TVN wrzucał czarnobiałe zdjęcie znicza czy czegoś podobnego i dodawałinformację, że dadzą rodzinom ofiar w sumie 1 000 000 złotych. Śmiechu warta kwota!!!!!! Dlaczego? bo koszt jednorazowej emisji 30sekundowego spotu reklamowego w godzinach największej oglądalności w trakcie bloków takich jak SuperKino czy MegaHit wynosi przeszło 100 000 PLNów. W trakcie filmu emitowne jest do 5 bloków po 15 - 20 minut. Czyli zarobek stacji jest, po odliczeniu koniecznych kosztów, prawdopodobnie dziesiątki razy większy. Ponadto po dokładnym przeliczeniu, wychodzi, że rodziny ofiar dostaną tyle, ile zmarli pzarobiliby w ciągu dwóch lat.

Spo,kój duszom poległych [']

Szczęść Boże wszystkim Górnikom i ludziom niosącym im ratunek
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28 Listopada 2006, 09:27   

hijo:
Cytat
Gorzki śmiech wzbierałw we mnie, kiedy w sobotę po blokach reklamowych TVN wrzucał czarnobiałe zdjęcie znicza czy czegoś podobnego i dodawałinformację, że dadzą rodzinom ofiar w sumie 1 000 000 złotych. Śmiechu warta kwota!!!!!!


To nie TVN, a TVP, czyli telewizja publiczna, ktora wspanialomyslnie oddaje kase z moich podatkow. Ale to niewazne. Czy kwota jest smiechu warta to sprawa dyskusyjna, rownie dobrze mogliby nic nie dac (inne stacje przeciez nie daly) i nikt sie ich nie czepia. Czepiasz sie tej co dala. Hmm...

Cytat
Dlaczego? bo koszt jednorazowej emisji 30sekundowego spotu reklamowego w godzinach największej oglądalności w trakcie bloków takich jak SuperKino czy MegaHit wynosi przeszło 100 000 PLNów. W trakcie filmu emitowne jest do 5 bloków po 15 - 20 minut. Czyli zarobek stacji jest, po odliczeniu koniecznych kosztów, prawdopodobnie dziesiątki razy większy.


Skad ty masz takie informacje? Po pierwsze skad wiesz ile firmy placa za reklame? A nawet jesli kwota sie zgadza, to twoje wyliczenia czasowe sa do bani. Zeby nie byc goloslownym: w TVN w najblizszy piatek w Superkinie leci Jadro Ziemi. Film trwa 135 minut, w programie TVN zarezerwowala dla niego czas od 20:15 do 23:00, czyli 165 minut. Na reklamy w ponaddwugodzinnym filmie wychodzi dokladnie 30 minut. Jesli blokow jest 5 jak napisales, to wychodzi nie po 15-20 minut, a zaledwie 6 i to juz wliczajac w to czas przeznaczony na reklame innych audycji TVN, za ktore oczywiscie pieniedzy nie dostaja. A jesli chodzi o zarobek stacji, to to juz nie twoja sprawa, przyznasz. To tak jakbys wypominal Kulczykowi, ze nie dal kasy na gornikow, a jak dal, to za malo, bo on zarabia tyle, a tyle? A ty ile dales kasy na gornikow i dlaczego tak malo, przeciez w jeden dzien zarabiasz na pewno wiecej? Sorry, ale zbulwersowala mnie twoja wypowiedz.
_________________
5 zdań na temat
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Listopada 2006, 22:55   

count, na pewno to był TVN, kwoty znam bo musieliśmy takie info na pewne zajęcia na studiach zdobyć. Faktycznie przesadziłem z czasem reklam - mój błąd.

Cytat
A jesli chodzi o zarobek stacji, to to juz nie twoja sprawa, przyznasz. To tak jakbys wypominal Kulczykowi, ze nie dal kasy na gornikow, a jak dal, to za malo, bo on zarabia tyle, a tyle? A ty ile dales kasy na gornikow i dlaczego tak malo, przeciez w jeden dzien zarabiasz na pewno wiecej? Sorry, ale zbulwersowala mnie twoja wypowiedz.


To co mnie w tym wszystkim wkurza, że stacje próbują być wielce wspaniałomyśłne, budować na tym swój wizeruenk. Wkurza mnie cyniczność takiego działania: "Patrzcie damy ofiarom ładnie wygladajacą sumę, ktora na szaraczkach robi wrażenia, a ktora nie uszczupli budżetu stacji, bo dzięki temu będą o nas dobrze mówić i będą nas częściej oglądać." Takie to jest "wspanialomyśłne". Wolałbym, zeby nic nie dali a zrobili porządne śledztwo dziennikarskie na ten temat.

Staram się zwiazać zawodowo z Public Relations i mimo, że tyle się mówi o etycznośći w tych działaniach, to tak na prawdę to mit i fantastyka - to jest czysty biznes. Po dwóch miesiącach pracy w zawodzie zwiazanym z mediami i PR'em jestem bliski całkowitego wyzbycia się akademickich ideałów związanych z tego typu działaniami. Nawet nie wiez jakbym chciał, żeby PR w polskich realiach był choćw niewielkim stopniu tak etyczny jak powinien być - bez odcieni i kolorów. Nie dorośliśmy jeszcze do tego. Dlatego krew mnie zalewa jak widzę tego typu akcje w połączeniu z pokazywanym na żywo cierpieniem rodzin ofiar.

Cytat
Sorry, ale zbulwersowala mnie twoja wypowiedz.
nie masz za co przepraszać, zdaję sobie sprawę z tego, że moja wypowiedź mogła być tak odebrana. Szanuję twoje zdanie i nie zamierzam przekonywać cie do moich poglądów.
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group