Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Petycja CHCEMY KRESA
Autor Wiadomość
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Października 2009, 19:41   

A ja bym chciał "nowego" Kresa. Kogoś równie dobrego, z równie sprawnym piórem, poczuciem humoru i gawędziarskim talentem, ale pokoleniowo bliższego temu, co się dzieje teraz, piszącego inaczej, z innej perspektywy i na inne tematy. Zastrzyku świeżej krwi. Naostrzonej brzytwy. Poglądy Kresa na pisanie i życie już znam, o zaskoczenia i olśnienia będzie trudno, a ciągłe powtarzanie tego samego, choćby w tak błyskotliwej formie, mnie nie rajcuje, bo równie dobrze by można wznawiać stare Jego felietony.

Rozumiem, że następcy na razie nie widać, stąd te prośby i petycje. Jest zdecydowanie najlepszy, więc trudno Go zastąpić. Z sentymentalnych powodów też bym się podpisał, ale od felietonów oczekiwałbym raczej czegoś więcej niż sentymentalnego kącika starego dobrego wujka, którego żarty i opinie znamy na pamięć, ale zawsze chętnie słuchamy i śmiejemy się, bo weszły w krew i nie trzeba się nad nimi zastanawiać.

Czy Kresa stać jeszcze na wzbudzenie emocji, kontrowersji, wkurzenie kogoś albo olśnienie? Nie wiem.Być może tak. Brak młodych wilczków z pewnością Mu jednak nie pomoże. A że młode wilczki "jakieś takie nie tego", to inny problem. Albo redakcje źle szukają, albo po prostu kiepskie roczniki na scenę wchodzą ;P:

Więc wolałbym, aby się pojawił felietonista, który sprawi, że nie trzeba będzie pisać takich petycji, przywołujących bohaterów z zasłużonej emerytury.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 15 Października 2009, 19:59   

jewgienij, nie przesadzaj z tą emeryturą, dużo jeszcze Kresowi do tego brakuje.
Lubię felietony Kresa, jego poczucie humoru i spojrzenie na sprawy, ale najbardziej czekam na kolejną powieść z Księgi Całości.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 15 Października 2009, 20:04   

jewgienij, na młodego wilkołaka! Nie zawsze najmądrzej, ale często kontrowersyjnie! Siuup!

A Kresowi należy się odpoczynek lub też raczej zmiana pracy. Chcemy Kresa jako pisarza!
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Października 2009, 21:17   

Agi, ja lubię Kresa dokładnie za to samo. Tyle że ta formuła się wyczerpała, a publiczne zjadanie własnego ogona dla samego autora - z tego, co wyczułem - jest sytuacją mało komfortową.
Bardziej niż o Nim pisałem o kondycji felietonu branżowego, skoro do tylu lat mamy właściwie jednego felietonistę z prawdziwego zdarzenia, i w momencie, kiedy ten się wycofuje ( stąd ta moja emerytura :D , bo że w ogóle w pełni sił twórczych, to nie wątpię ), wpadamy w panikę, bo nikogo godnego w zastępstwie nie ma.

Kruku, dzięki za zaufanie, ale poniżej "niebotycznej" :D stawki kresowej też nie zejdę :D , bo jestem bufon. Ale myślę, że jest parę osób, które potrafiłyby fajnie felietonować, gdyby dać im szansę. Poszukajmy ich. Jakiś konkursik albo co?
 
 
MOFFISS 
Connor MacLeod


Posty: 1576
Skąd: Okolice wawki
Wysłany: 16 Października 2009, 07:49   

Fidel-F2 napisał/a
niech MOFFISS, pisze felietony w miejsce Kresa


pewnie byłyby zbyt kontrowersyjne :mrgreen:
_________________
nie robisz za żadnego katalizatora, tylko za pierdzielizatora... by bio
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37524
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 16 Października 2009, 08:47   

a nie zwyczajnie głupawe? MOFFISS, daj spokój z tą nowomową, po imieniu, po imieniu
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 16 Października 2009, 09:33   

jewgienij napisał/a
Jakiś konkursik albo co?


Konkurs na felieton? Wchodzę w to.
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 16 Października 2009, 09:41   

Jak Kres będzie miał pomysły, to powie, że chce wrócić (albo dołączyć gdzie indziej). Jak powie, że chce wrócić, to go wezmą. Niech "podładuje baterie", będzie wiedział lepiej, kiedy dać o sobie znać.

A co do Księgi Całości to ostatnio tylko "Grombelardzka Legenda" mi się podobała. Następne dwie były nudnawe.

edit: literówka
Ostatnio zmieniony przez khamenei 16 Października 2009, 19:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 16 Października 2009, 17:18   

khamenei, ale już ostatnia część to stary, dobry Kres. Tyle że dowcipniejszy.
 
 
Freva 
Jaskier

Posty: 67
Skąd: Gniezno
Wysłany: 20 Października 2009, 14:46   

Bez Kresa juz tak nieczekam na kazdy numer. Zawsze czytanie zaczynalam od jego felietonu.
 
 
 
mantchkeen 
Gollum

Posty: 7
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 25 Października 2009, 18:07   

Cieszę się, że Kres robi sobie przerwę w pisaniu felietonów. Coraz częściej czytając Go, miałem wrażenie deja vu i faktycznie, wiele z jego współczesnych porad odnalazłem w numerach archiwalnych. Cieszę się również, że powraca CEBULA. To jest gość :bravo
 
 
May 
Toy


Posty: 1258
Skąd: 7 mil od Avalonu
Wysłany: 27 Października 2009, 21:31   

Buu, bedzie mi bardzo brakowac Kresowych felietonow :(
Zwykle dostaje kilka numerow SF raz na kwartal i zawsze czytalam wszystkie kreskowki po kolei, a dopiero potem reszte gazet. Od czego bede zaczynac teraz?
Cebula jest fajny, ale czasem zbyt "fizyczny" jak na moj humanistyczny umysl...
 
 
holger paradox 
Tom Bombadil

Posty: 41
Skąd: Powiśle
Wysłany: 10 Listopada 2009, 15:59   

Chcemy Kresa jako pisarza. Felietonistę... Pominiemy, proszę.
_________________
i tyle
 
 
REMOV 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Gliwice / Kraków
Wysłany: 10 Listopada 2009, 22:37   

:wink:
_________________
Cthulhu Tactical / Oderint dum probent
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group