Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Co nas wk***wia, znaczy się, irytuje
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 17 Sierpnia 2018, 21:57   

Płacę kartą raz, dwa razy w miesiącu bo bank tego wymaga aby nie obciążać mnie kosztami prowadzenia rachunku. Poza tym tylko gotówka. :twisted:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 18 Sierpnia 2018, 09:07   

Najczęściej używam karty, ale to z lenistwa. No i nic tak nie generuje wqurwu w sklepie, gdy komuś karta nie chce sie wczytać, albo gościu zapomni pinu, lub też zapomnie, że pieniądze na koncie to on miał... ale już ni ma.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 18 Sierpnia 2018, 09:51   

Bankowi, który uzależniał opłaty za rachunek od płatności kartą podziękowałam i przeniosłam konto gdzie indziej, bo nie życzę sobie by ktoś wymagał na mnie określone zachowania konsumenckie. Dwa razy musiałam powtórzyć żeby pani zrozumiała z czym mam problem.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Sierpnia 2018, 11:03   

Coś za coś. To jedyna niedogodność, poza tym same plusy, jakoś to znoszę.

A propos wymuszania zachowań konsumenckich
http://zarabiajnabankach.pl/
:wink:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
  
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 5 Października 2018, 18:05   

Łączący wiele osób różnych profesji festiwal pod wspólnym hasłem: "Jak wnerwić ihan" można uznać za rozpoczęty.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 5 Października 2018, 19:08   

Witaj w klubie. :twisted: Wprawdzie mam wrażenie, że u mnie nikogo nie frapuje "jak" (bo już łobuzy wiedzą), tylko "czy". I jakoś tak się składa, że wszyscy odpowiadają sobie twierdząco na to egzystencjalne pytanie i łapią za telefon, albo - co znacznie gorsze - postanawiają mnie zaszczycić osobiście. :evil:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 8 Października 2018, 07:49   

Ropne zapalenie odbytu w kształcie człowieka powiedziało:

https://www.dorzeczy.pl/k...agradzane-.html
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 8 Października 2018, 15:38   

No cóż... na ogół się udaje mi powstrzymać przed wyrażeniem na głos własnej opinii (bo w końcu kogo ona obchodzi, prawdaż, gdyby - dla naprzykładu - kogoś obchodziła, to bez tchu czekałby na szept nawet, ale sprawdziłam przed chwilą - nikt z uchem przyklejonym do szklanki pod drzwiami się nie czai), ale tym razem mam ochotę głośno i dużymi literami, choć może współczuć powinnam, bo to raczej poziom pana Leppera i pana Łyżwińskiego. Mam wrażenie, że pan prawnik, nauczyciel akademicki, eseista i co tam jeszcze, znacznie lepiej by się spełnił zawodowo, gdyby z rąk wideł do odrzucania gnoju nie wypuszczał, hodowcom bydła, trzody, ptactwa i wszelakiej obficie srającej żywiny nie uwłaczając.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 8 Października 2018, 19:11   

A mnie wqr... , że sąd zwolnił za opłatą po milionie od łbka mafie reprywatyzacyjną z Mossakowskim i Kruk &Co -wydoili miliardy wychodzą za milionik...
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 8 Października 2018, 20:37   

Raz jeden nawet Fidel się delikatnie wypowiedział. Żeby tylko "zapalenie".
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 16 Października 2018, 14:10   

Wk***wia, znaczy się, irytuje mnie wyłączona funkcja szukania na forum :wink:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 17 Października 2018, 19:28   

tak, ta szukarka, chyba czas na nowy silnik się przesiąść
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 28 Listopada 2018, 19:40   

Właśnie latam na dobrym wkurwie, bo dostałem przesyłkę. Ze cłem. Drugim w życiu, pierwszym przy tej metodzie dostawy. Na kilkadziesiąt takich paczek. Byłoby OK, jakby nie sufitowa wartość. Same druki (książki, pisma) w paczce. W internecie piszą, że cło 0% - i to się zgadza - ale za to po przeliczeniu wyszło mi, że VAT dali 23%??? Tego w sieci nie mogę znaleźć czarno na białym, tylko to, że powinny być stawki krajowe - a na książki jest 8%, tak? :| :evil:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 28 Listopada 2018, 21:31   

Nie marz się. Co mają powiedzieć chopaki, których koka nagle w ofercie Biedronki się znalazła? Twoje cło? A ich CO? Dystansu!
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Listopada 2018, 22:15   

W okresie przedświątecznym VAT dowalaja do wszystkiego.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Listopada 2018, 23:04   

A panom braciom przepadło czterdzieści dużych baniek, i do kogo mają teraz pójść?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Listopada 2018, 23:51   

Gorat - skąd te książki? To takie prawdziwe? Maja ISBN?
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 29 Listopada 2018, 00:08   

No prawdziwe, ISBN względnie ISSN jest. A przynajmniej zakładam, że nie wprowadzili ISBN w Japonii później, niż w Polsce (jutro będę mógł potwierdzić). ISSN... moment, nie mogę znaleźć. Tylko ISBN widzę, ale na książkach.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Listopada 2018, 09:01   

ISBN starcza... tylko że skoro z Japonii to różnie może być z tym VATem - ogólnie to chyba VAT państwa z którego sprzedają się stosuje.

natomiast - z doświadczenia,
M. kupowała kiedyś dużo animków z zagranicy (USA, Japonia jakieś Indonezje czy Australia) i bodaj trzy-cztery lata temu w okresie świątecznym zaczęli wszystko oVATowywać. Co jak przyszła paczka z blackfrajdeja z kilkudziesięcioma filmami zrobiło kurła konkretną różnicę. Natomiast jak przychodziło coś w okresie np. wakacyjnym to bez watu.


ps. a w opisie paczki jest info że to książki ?
wiem że można się odwoływać do u.celnego w Katowicach (czy jakoś tam na Śląsku) ... ale..

pss. a właśnie - a dostałeś list z urzędu celnego ?? bo jak pamiętam to przychodził list z U Celnego z informacją że mają taka sytuację że jest paczka i bydzie VAT
  
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 29 Listopada 2018, 20:13   

Dostałem list z żądaniem paragonu względnie dowodu nabycia (przesłałem). W Japonii VAT to 8% obecnie. Tak, opis paczki to 19 x "books + unikatowy numer".

Kolej zje*ała doprowadzenie się do porządku po wypadku, zatem dopiero jutro obejrzę przesyłkę.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
  
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Listopada 2018, 21:29   

Jak kupujesz w niemieckim Amazonie i wysyłka jest do Polski to przeliczają VAT z niemieckiego na polski.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 13 Stycznia 2019, 14:14   

Od jakiego poziomu można wezwać straż pożarną do zalanej piwnicy?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 14 Stycznia 2019, 20:30   

Rafał napisał/a
Zazwyczaj zaczyna się od wypompowania ścieków, wymycia piwnicy i wydezynfekowania przy zamknięciu dopływu wody ;)

Potem szukanie źródła problemu, naprawa instalacji kanalizacyjnej lub jej przebudowa.

Potem szukanie winnych, szacowanie szkód, pozew o odszkodowanie, być może zadośćuczynienie za stres i niezamawiane walory zapachowe. Tu zawsze będzie winny albo zarządca nieruchomości, albo właściciel sieci kanalizacji, albo właściciel tego czegoś co zablokowało odpływ (a niespodzianki się zdarzają, nie mówię już o oczywistych podpaskach, pampersach, czy nadgryzionych kurczakach, ale raz trafił się parasol - jak on tam trafił, nie mam zielonego pojęcia, ale był. A raz zszokowani hydraulicy lalkę wyciągali przekonani, ze to dziecko).

A co się stało?

Z jednej z piwnic (winowajca wskazany przez kierunek strumienia) co jakiś czas wypływają ścieki i zalewają korytarz. Możliwe, że też niektóre piwnice, moja szczęśliwie oddzielona betonowym progiem (swoją drogą, zaczynam się teraz zastanawiać, skąd i dlaczego on się tutaj wziął - stary jest i więcej takich w korytarzu nie ma). W tym miesiącu - drugi raz. Smród chwilami niemożebny, wszystkie drzwi w mieszkaniu pozamykałem, żeby zatrzymać dalsze rozchodzenie się od klatki schodowej. Rano była ekipa z wodociągów (nie wpadłem na nią w drodze), wypompowali cholerę, w naprawy to ja mogę tylko na słowo wierzyć. Mycia to ja w życiu nie widziałem, skoro nawet sprzątania nie ma (sterta gruzu w paru kątach).

Tyle pobieżnie, może coś pominąłem przez nierozgarnięcie.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
  
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 15 Stycznia 2019, 09:28   

Zgaduję, że wspólnota. Wyciek z nieszczelnego pionu lub okolic, to jest część wspólna obciążająca wspólnotę, zarządca powinien wymienić to co szwankuje. Jeżeli się ociąga to zarząd wspólnoty ma narzędzia aby go zdopingować do działania. W sprawie dezynfekcji pomoże sanepid, może zaboleć zarządcę, ale może wyjdzie mu to na zdrowie. Jeżeli nikt nie ma chęci do roboty można popytać w nadzorze budowlanym czy nie zdopingowali by towarzystwa w ramach kontroli utrzymania obiektu budowlanego. Trzeba by popisać do sanepidu i nadzoru budowlanego o kontrolę i ewentualne wszczęcie postępowania.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 5 Marca 2019, 21:46   

Pakowanie Bookdepository - nie dość, że pakują na kopę szczęścia (książka do gołego kartonu i tak wysyłają), tak teraz wpadli we własną pułapkę: zakleili zamknięcie pudełka na tyle książki... Nie da się zdjąć bez rozrywania oprawy. Skarga poszła, ale że w ogóle dali sobie "szansę", by zjechać... :evil:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 23 Kwietnia 2019, 01:19   

mBank serio potrafi rozwalać marzenia - będzie połowa funu z Pyry... dwa tygodnie użerania się, zmęczenie, gdzie ten sen, prelka nawet nie zaczęta, dwa dni do wyjazdu, a rozwiązania sprawy nie widać. Jeszcze mnie będzie kurier szukał w Poznaniu kilka dni po Pyrkonie...

O kurierach z laptopem to nawet nie ma co gadać, łapy opadają - jeden nie chciał słyszeć o ustaleniu terminu dostawy, musiałem łącznie trzy godziny jechać do punktu odbioru i wracać... Torbę dołączoną do tego laptopa dostała inna firma kurierska (!) i ...nawet się nie przyznała, musiałem się dopytywać, co się dzieje z paczką, bo ani jednej wiadomości nie było.

Ciężki miesiąc.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 25 Kwietnia 2019, 19:36   

A propos piwnicy, wynajmuję mieszkanie w bloku, mam do niego piwnicę, z której nie korzystałam przez kilka lat.
Dlaczego ? Otóż nie potrzebowałam, otóż w piwnicy ni było żadnego światła, a w dodatku jest na środku piwnicy dziura do kanalizacji. Z dziury, oprócz smrodu, wyłaziły szczury. Cokolwiek by nie zostawić w piwnicy, zeżerały, no i wszędzie pełno kup. Administracja wykładała w korytarzach trutki, no ale co z tego.
Właściciele mieszkania - i piwnicy - twierdzili, że skoro ta 'studzienka' jest odkryta, to pewnie tak musi być. No to nie ruszałam.
Aż pewnego dnia kanalizacja wybiła i wyyyyyyylaaaaaałoooooooo się, przelało przez 'moje' drzwi, zalało kilka sasiednich piwnic, w tym sąsiadki, która akurat była w trakcie odświeżania swojego mieszkania i kilka dni wcześniej zdeponowała w swojej piwnicy nowo zakupione meble z IKEI....

Teraz na dziurze mam płat grubej gumy, przyciśnięty paroma cegłami. Skończyły się szczury w piwnicach. Pozamiatałam, pościerałam, przekonałam właścicieli do zamontowania żarówki, przyniosłam odświeżacz powietrza [właściwie to 3 odświeżacze :D ] postawiłam jakąś półkę i nawet parę rzeczy tam trzymam.

Nie ma tego złego... ;)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 26 Kwietnia 2019, 05:08   

Szczur spokojnie zeżre gumę.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 27 Kwietnia 2019, 19:34   

Nie wiem, co to za guma jest, ale już prawie rok i nie ugryzły :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 27 Kwietnia 2019, 22:06   

Szczury gupie nie som. Mają zapewne łatwiejsze drogi do żeru.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group