Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jacek L. Komuda
Autor Wiadomość
Łupaszka 
Sky Captain

Posty: 199
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Grudnia 2011, 11:01   

Debata Rzeczy Wspólnych o "Nie-bajkach" Henryka Rzewuskiego cz. 1 z udziałem Jacka Komudy


http://www.youtube.com/watch?v=4mJyaKfGd_8
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 6 Grudnia 2011, 11:03   

Łupaszka, Dzieki ! Pucek była ad personam, ale stała przy wejściu bo tłoczno było, jak do dom wrócę to z przyejemnością odsłucham
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Łupaszka 
Sky Captain

Posty: 199
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Grudnia 2011, 22:19   



relacja

http://blogpress.pl/node/10638
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Lipca 2020, 20:12   

Po prezentacji w ostatnim numerze NF, Komuda dołączył do niesławnej grupy fantastów, którym miast podawać ręki należy splunąć w twarz.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 6 Lipca 2020, 17:04   

Ja dla odmiany pogratuluję - takiej awantury dawno nie było, czapki z głów.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Lipca 2020, 17:34   

Powiedzmy. Fantastyka robi sobie reklamę na świecie.

Jeff VanderMeer napisał/a
Absolutely disgusting. I've been in Nowa Fantastyka in the past and absolutely will not allow my work to be published there in future.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Lipca 2020, 20:35   

No przykre trochę, że przyszły do nas najgorsze trendy literackie z Zachodu, cancel culture i gatekeeping i z miejsca rozwałkowały pismo.

Ale jest jeden pozytywny odprysk Komudagate (widoczony na Facebooku) - niezależnie od prywatnych sympatii i antypatii, świetnie się zweryfikowało, kto potrafi czytać ze zrozumieniem, a kto nie za bardzo; kto jest bystry, kto tępy; kto przyzwoity, a kto cienkim ch*jem. To jest plus.
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 7 Lipca 2020, 08:59   

Obawiam się, że to jest koniec Nowej Fantastyki.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 8 Lipca 2020, 17:39   

na pewno jest to koniec forum fantastyki,
bez uprzedzenia forum zniknęło w sieci, co mnie mocno wkooorwia, bo Jerzy osobiście zapewniał, że tak się nie stanie, parę lat temu to było :evil:

a tak w ogóle to o co chodzi z tą aferą? jakiś link mogę poprosić, bo w ogóle nie wiem o co chodzi :?:
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 8 Lipca 2020, 19:30   

http://lubimyczytac.pl/ak...ma-przepraszaja
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 8 Lipca 2020, 22:21   

Przejrzałem i mnie jedna rzecz zastanawia - czy coś trzeba zrobić, by móc rozwijać komentarze? Klikam na "więcej" bez jakiejkolwiek reakcji.

Dlaczego niby w ogóle by chcieli zdjąć forum?! Może atak? Ktoś potwiedził?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Lipca 2020, 08:15   

Jeżeli przy wyrazie "Odpowiedź" są cyferki, oznacza to ilość odpowiedzi w tym podwątku. Kliknięcie w w ten wyraz powinno go rozwinąć. Nie wiem jak z nie zalogowanymi, ale chyba powinno działać.

Btw, okazuje się, że Komuda w sieci wysrał więcej takich tekstów w tym swoim turbolechickim pirogu. Np. o leczeniu homoseksualizmu.

Btw II. Gdy Sapkowski lata temu śmiał się że słowiańskiego piroga to właśnie śmiał się z dzisiejszego Komudy i jego "literatury".
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
  
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 10 Lipca 2020, 14:20   

czekam na informacje w sprawie forum, nawiązałem kontakt z nf

nie czytałem opowiadania - nie wypowiem się,
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
  
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 15 Lipca 2020, 19:50   

Oto upada ostatni bastion prawicowej fantastyki :bravo
_________________
Wysłano z Atari
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 21 Lipca 2020, 16:38   

czemu prawicowej?
co to w ogóle jest prawicowa fantastyka?
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 21 Lipca 2020, 19:25   

Ponieważ prawicowa jest homofobiczna.

A prawicowa fantastyka to taka, w którą wpleciona jest pochwała lub promocja poglądów prawicowych; nierzadko - nacjonalistycznych, konserwatywnych, ksenofobicznych, szowinistycznych, homofobicznych, rasistowskich, ultra-religijnych...
_________________
Wysłano z Atari
  
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 22 Lipca 2020, 19:37   

hm, tutaj bym polemizował, czy faktycznie prawicowe koniecznie musi oznaczać homofobiczne, ale zostawmy ten temat

bardziej liczyłem na jakieś konkretne tytuły a nie definicję,
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 22 Lipca 2020, 23:03   

Niekoniecznie, oczywiście - na prawo hołdują też kilku innym fiksacjom :twisted:

Tytuły, hmm - spora część polskiej fantastyki jest prawicowa, mniej lub bardziej zaangażowana ideologicznie. Taki spadek po komunie. To się oczywiście zmienia, imho na lepsze.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Lipca 2020, 23:50   

kurde balans - zawsze znajdowałem środowisko i publikacje blisko środka a nawet z odchyłem na lewo. Ostatnia gławnoburza dopiero uświadomiła mnie jak to jest w tym fundomie( przynajmniej tam u was na wschodzie)
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 23 Lipca 2020, 23:59   

A jak jest?
I ciekawość mnie zbiera: Luc du Lac, Adashi, Fidel-F2, czytaliście to opowiadanie?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Lipca 2020, 04:39   

Czytaliście. To sztuka z gatunku Der Giftpilz, Heimkehr czy Żyd Süss. Tylko zamiast Żydów są homoseksualiści. Jedyna różnica jest taka, że u Komudy mamy wymyślony świat. Jednak jest tak wymyślony by w zasadzie 1:1 przypominał naszą rzeczywistość, różnica jest stricte semantyczna. Opieranie "obrony" na tym argumencie jest śmieszne.

Luc du Lac napisał/a
kurde balans - zawsze znajdowałem środowisko i publikacje blisko środka a nawet z odchyłem na lewo. Ostatnia gławnoburza dopiero uświadomiła mnie jak to jest w tym fundomie( przynajmniej tam u was na wschodzie)
piłeś, nie pisz
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
  
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Lipca 2020, 21:54   

No właśnie nie. Przewodas, przy całym swoim odstręczającym stylu, dobrze wyłożył dlaczego:

http://przewodas.pl/koniec-nowej-fantastyki/
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Lipca 2020, 23:21   

a Leni Riefenstahl siedzi i zawija w sreberka
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 25 Lipca 2020, 00:14   

Tyle, że Przewodas nie ma racji. Brzmienie tego tekstu wygląda tak: może jesteśmy prości i przaśni a czasem brutalni ale to z konieczności, bo bronimy wartości, dbamy o słabych a te geje (a tak naprawdę cały ten zgniły zachód), to zło wcielone, a my, dobre pany, w sumie wcale byśmy się ich nie czepiali gdyby siedzieli cicho i nie leźli uczciwym ludziom w oczy. Tak naprawdę to my jesteśmy ofiarami.

Jedynie co się z nim zgadzam to, że fakt oddania LGBT całego numeru jest złym pomysłem. Z dwóch co najmniej powodów. Raz, że NF nie powinna być tablicą do wywieszania żadnych manifestów a pismem literackim. Dwa, że wygląda to tak - sprzedaliśmy wam liścia w twarz, a teraz macie po cukierku i siedźcie cicho.

Co do jakości literackiej jest to niestety papka.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
  
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 25 Lipca 2020, 01:02   

Luc du Lac napisał/a
Ostatnia gławnoburza dopiero uświadomiła mnie jak to jest w tym fundomie( przynajmniej tam u was na wschodzie)

Ja bym tego nie łączył z geografią, ekstrema (zarówno w prawo, jak i w lewo) może powstać wszędzie.

Kruk Siwy napisał/a
czytaliście to opowiadanie?

Owszem.
Czytałem też swego czasu - Ziemkiewicza, Piekarę, Pilipiuka, a nawet Lewandowskiego.

Wszyscy widzieliśmy też wyskoki, co poniektórych z tych tuzów polskiej fantastyki w - nazwijmy to - przestrzeni publicznej, ich stosunek do mniejszości i płci przeciwnej. Łatwo można dostrzec w ich twórczości, jakie zapatrywania i jakie, tak właśnie - IDEOLOGIE - próbują nam sprzedać i powiem Ci Kruku jedno, po tekście Komudy (przechylił szalę), to już mnie autentycznie wkur... dość, no pasaran!
_________________
Wysłano z Atari
  
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Lipca 2020, 09:07   

Gdyby ten tekst ukazał się w innych czasach na pewno by nie wzbudził takich emocji - ale stało się jak stało. Wpisał się w ponurą rzeczywistość i linię programową NSDAPIS.
jeżeli ktoś tego nie rozumie....
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 27 Lipca 2020, 10:16   

Fidel-F2 napisał/a
Jedynie co się z nim zgadzam to, że fakt oddania LGBT całego numeru jest złym pomysłem. Z dwóch co najmniej powodów. Raz, że NF nie powinna być tablicą do wywieszania żadnych manifestów a pismem literackim. Dwa, że wygląda to tak - sprzedaliśmy wam liścia w twarz, a teraz macie po cukierku i siedźcie cicho.

Coraz bardziej się skłaniam ku temu, że to jednak było celowe zagranie (chociaż wolałbym wierzyć, że jednak nie), żeby zwiększyć sprzedaż, skoro rynek czasopism kuleje. Zobaczcie jaki się zrobił "hype" na NF, wszędzie piszą o tej akcji, a że negatywny to nieważne - zgodnie z naczelną zasadą PR (nieważne jak o nas mówią, ważne że mówią). Myślę, że wiele osób kupiło z samej ciekawości - o co ten hałas, bez względu na poglądy. A jak puszczą numer LGBT+ to nowa gównoburza gotowa, działa wytoczone z obu stron, flejm na maxa i jazda - hajs musi się zgadzać.
_________________
Wysłano z Atari
  
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Lipca 2020, 11:00   

takie działanie sprawdza się przy jednorazowym wypuście - np. książki/filmu (daleko nie szukając ostatnie "dzieło" niejakiej Blanki Lipińskiej - i aż mnie słabo że "wiem" ktoto)
dla miesięcznika jednorazowy strzał nic nie jest wart przy odpływie stałego klienta.

tak se grokuje
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 27 Lipca 2020, 12:47   

Na odpływ starych klientów to nie tędy droga, ale żeby przyciągnąć nowych, którzy w ogóle nie wiedzą, że takie pismo istnieje to jak znalazł, wzorowy szum w internetach, z fejsem na czele. Oczywiście to broń obosieczna, bo akurat kontrowersja może wielu potencjalnych klientów zrazić.
A że są tacy zjadacze fantastyki, którzy z pismem się nie zetknęli, to trudno uwierzyć - komuś kto kupuje/kupował NF od X lat (i nie chodzi tu o 10 ;) ), mnie też trudno, ale myślę, że tak właśnie jest. To trochę jak z fandomem, strzelam, że jakieś 65-70 % (jak nie więcej) czytelników fantastyki to nie jest żaden fandom (w sensie aktywny, udzielający się - a nie po prostu ogół konsumentów fantastyki).
Oczywiście, jak pisałem wyżej, mam nadzieję, że to była po prostu nieprzemyślana decyzja.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Lipca 2020, 13:23   

A ja myślę, że to ostatni gwóźdź do trumny. NF ledwo przędzie, część ludzi odejdzie bo nie będzie wspierać faszystów (Komuda), a kolejna część bo nie będzie wspierać lewaków (numer LGBT). I pozamiatane.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group