Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jacek L. Komuda
Autor Wiadomość
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 3 Listopada 2009, 15:53   

W takim kontekście jedno podkreślę:
Pan Kunicki - w poprzednim wydaniu Pan Niewiarowski – zmienił się tytuł i nazwiska głównych bohaterów, ale to to samo opowiadanie.

Edit: Przynajmniej tak to wygląda po ich pobieżnym przejrzeniu.
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
cooger 
Narzeczona Frankensteina

Posty: 323
Skąd: Brigadoon
Wysłany: 5 Listopada 2009, 22:19   

Redakcja redakcją... ale ze dwa błędy wyłapałem w ostatnim wydaniu. Raz głowa w winie, raz w miodzie... a drugiego w tej chwili nie pomnę.
_________________
--
I never saw a wild thing
sorry for itself.
A small bird will drop frozen dead from a bough
without ever having felt sorry for itself.
 
 
Pucek 
Tumitak


Posty: 2659
Skąd: Grochów
Wysłany: 6 Listopada 2009, 11:13   

Szanowny Autor zeznał w swoim blogu na > www.samozwaniec. < że właśnie popełnił nową opowieść o Jacku Dydyńskim i do Fabrykantów już ją posłał. A teraz spokojnie wraca do drugiego tomu "Samozwańca"
Tak przy okazji chciałam zapytać - a pierwszy tom ktoś czytał? Jakieś opinie?
_________________
prawdopodobnie najstarsza wiedźma w okolicy.
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 6 Listopada 2009, 11:48   

cooger napisał/a
Redakcja redakcją... ale ze dwa błędy wyłapałem w ostatnim wydaniu. Raz głowa w winie, raz w miodzie... a drugiego w tej chwili nie pomnę.

Eeee.... Zapomniało się autorowi, co pisał wcześniej. Czepiasz się :lol: :wink:

A link Pucka to:
http://samozwaniec.info/
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 6 Listopada 2009, 14:15   

Pucek napisał/a
Tak przy okazji chciałam zapytać - a pierwszy tom ktoś czytał? Jakieś opinie?

Ja czytałem i krótko się nawet wypowiedziałem tutaj.
 
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 8 Grudnia 2009, 19:37   

Jacek, to teraz przyznaj się: o czym będzie Banita?
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 2 Stycznia 2010, 21:05   

AAAAUTOR! Do tablicy!
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 6 Stycznia 2010, 12:13   

Autor też się chwali na blogu, że skończył II tom Samozwańca. To skoro to ma się ukazać w czerwcu, to Banita powinien parę miesięcy wcześniej, bo jak tak dwie powieści w tym samym czasie wydać.
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 7 Stycznia 2010, 11:41   

A jak poszły wznowienia Bohuna i Czarnej szabli? Jakoś tak blisko siebie czasowo.
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Lutego 2010, 13:13   

Ale to wznowienia, a nie premiery... Tym sposobem Banita będzie w marcu a drugi tom Samozwańca w lipcu. I jest git :D Już się doczekać nie mogę:)
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 28 Lutego 2010, 19:36   

Na blogu wisi, że być może Samozwaniec t.2 będzie już w maju.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 4 Marca 2010, 07:42   

http://www.wiadomosci24.p...nie_128164.html
Recenzja dobra (w znaczeniu pozytywna), ale zamrugałem oczyma, czytając takie fragmenty:
Cytat
Odważne to słowa w Polsce obciążonej tym Sienkiewiczowskim sarmatyzmem, dla wielu zbyt siermiężnym, nazbyt pompatycznym. Na przekór utartym wzorcom, na przekór obrazowi sarmatyzmu jako czegoś nudnego na lekcjach polskiego Komuda stara się kształtować nowe Polaków na sarmatyzm spojrzenie. A książki jego to skarbnica wiedzy, zwłaszcza dla młodzieży która, daję sobie drzemkę uciąć, więcej zapamięta z Banity niż z Pamiętników Jana Chryzostoma Paska. [...] Jackowi Komudzie przy gratulacjach za wydanie kolejnej dobrej książki, należy uścisnąć dłoń i podziękować. Przede wszystkim za uparte, nieprzerwane dążenie do obalenia mitu skostniałego i nudnego sarmaty. Rzeczpospolita w jego powieściach tętni życiem, sapientia leje się litrami, a Sienkiewicz w grobie się przewraca, bo kto to widział pisać dla młodzieży o prostytucji w tak zacnym kraju.

OK, o prostytucji u Sienkiewicza mowy nie ma. OK, taki np. Skrzetuski w miarę postępu akcji kostnieje i z butnego, skorego do zwady młodziana zmienia się w ascetycznego cierpiętnika; toż samo Wołodyjowski, któremu w Potopie, a zwłaszcza w samym sobie patriotyczna szajba deczko odbija, choć zrazu bardziej interesowały go podwiki i pojedynki. OK, Kmicic mógłby mieć jeszcze więcej hulackich i zabijackich momentów, choć to już czepianie się, bo akurat on poużywał sobie że hej, także z dziewkami z czeladnej. Ale jak określenie "skostniały i nudny" odnosi się do Zagłoby, to doprawdy nie wiem. W Pamiętnikach zaś Paska leje się hektolitrami i krew, i okowita, i rżnie się szablami, i śpi na trupach, i to nie treść, a forma, ta ciężkostrawna dla młodzieży prawdziwa staropolszczyzna, stanowi o nudzie tego tekstu. Rozumiem potrzebę chwalenia książek Komudy i przywracania przez niego Sarmacji literaturze, ale doprawdy może się to obyć bez szczeniackiego a bezmyślnego odgrywania się na przecierpianej w liceum klasyce.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Marca 2010, 11:18   

Gustaw G.Garuga napisał/a
na przecierpianej w liceum klasyce

Tym bardziej, że ta klasyka jest, mimo swoich wad, bardzo dobrą i wciągającą literaturą przygodową. Ale niestety to taki urok: zrób z książki lekturę, a nagle dodasz jej 14kg nudy... mniejsza o to, ze tylko w warstwie "okołoliterackiej"
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 22 Marca 2010, 11:18   

Banita przeczytany.

Niestety, czuję się rozczarowany. Pożegnanie z Jackiem winno się odbyć z większą fantazją. Po pierwsze ilość. Bez przypisów niecałe 200 stron, z dużą ilością światła (blanki przed każdym rozdziałem, jak nigdy; sprawiają wrażenie sztucznego wydłużania ilości stron powieści). Lektury starczyło na 3-4 godziny. Właśnie, powieść to, czy rozciągnięte opowiadanie? Mam wrażenie, że to drugie. Ładny początek, ale potem zbyt szybko się wszystko kończy i niestety zbyt przewidywalnie. Brakowało mi czegoś w drugiej części utworu. Aż dziw Autorze, że więcej z tego nie wycisnąłeś.

Zerkam na półkę i muszę stwierdzić, że to najsłabszy Komuda w kolekcji.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Marca 2010, 11:25   

Moja recenzja Opowieści z Dzikich Pól na łamach Fantasta.pl. Zapraszam!
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Marca 2010, 21:50   

rybieudka, może byś zrecenzował Solaris albo Cyberiadę? no chociaż Limes inferior, co?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 24 Marca 2010, 22:18   

Dla mnie na fantasta.pl dziwna jest pewna niekonsekwencja związana z Jackiem. Albo całość twórczości wrzucają do bazy, albo powinni wyrzucić większość z tego, co jest. Bo Samozwańca do bazy nie dodali, a już na przykład Diabeł Łańcucki jest. A obie zawierają tyle samo fantastyki. :>
 
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Marca 2010, 08:14   

Dla mnie też ta niekonsekwencja jest trochę dziwna... ale ja tam tylko piszę. Choć rozmawiałem o tym... cóż, nic nie poradzę.

Fidel, tak się składa, że ostatnio sobie powtarzałem Cyberiadę i rozważałem nawet napisanie czegoś na ten temat. Niestety, o ile na poziomie filozoficznym z racji wykształcenia jeszcze jakoś daję radę ogarnąć, o tyle na poziomie np. językowym już mniej. Stety-Niestety jestem tylko socjologiem, a nie literaturoznawcą. Innymi słowy: doszedłem do wniosku żem nie godzien :P
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
cooger 
Narzeczona Frankensteina

Posty: 323
Skąd: Brigadoon
Wysłany: 29 Marca 2010, 15:00   

Homer napisał/a
Banita przeczytany.

Niestety, czuję się rozczarowany. Pożegnanie z Jackiem winno się odbyć z większą fantazją. Po pierwsze ilość. Bez przypisów niecałe 200 stron, z dużą ilością światła (blanki przed każdym rozdziałem, jak nigdy; sprawiają wrażenie sztucznego wydłużania ilości stron powieści). Lektury starczyło na 3-4 godziny. Właśnie, powieść to, czy rozciągnięte opowiadanie? Mam wrażenie, że to drugie. Ładny początek, ale potem zbyt szybko się wszystko kończy i niestety zbyt przewidywalnie. Brakowało mi czegoś w drugiej części utworu. Aż dziw Autorze, że więcej z tego nie wycisnąłeś.

Zerkam na półkę i muszę stwierdzić, że to najsłabszy Komuda w kolekcji.


Niestety muszę się zgodzić w całej rozciągłości :(
_________________
--
I never saw a wild thing
sorry for itself.
A small bird will drop frozen dead from a bough
without ever having felt sorry for itself.
 
 
Pucek 
Tumitak


Posty: 2659
Skąd: Grochów
Wysłany: 2 Kwietnia 2010, 12:35   

Wrzucam tutaj, bo rzecz klimatycznie pod ukochaną epokę Autora:

Koncert muzyki karczemnej i tańców polskich odtworzonej z zapisków niejakiego Georga Telemana. Instrumenty i brzmienia z epoki.
Gra Paweł Iwaszkiewicz ( Open Folk się kłania) - dudy
Janusz Prusinowski - fachman od skrzypiec i jeszcze paru grajków
CBR , Krakowskie Przedmieście 66
środa 07.04 godz. 19

Może ktoś zechce sobie tło dźwiękowe pod opisy uzupełnić?

A tak przy okazji się pochwalę - odesłałam Fabryce mapkę do II tomu "Samozwańca". No.
_________________
prawdopodobnie najstarsza wiedźma w okolicy.
 
 
cooger 
Narzeczona Frankensteina

Posty: 323
Skąd: Brigadoon
Wysłany: 2 Kwietnia 2010, 16:35   

Czy ktoś z obecnych może wie czy imć Jacek zrezygnował w ogóle z bytności na forum ? Pytam bo minęła już rocznica jego ostatniego postu.
_________________
--
I never saw a wild thing
sorry for itself.
A small bird will drop frozen dead from a bough
without ever having felt sorry for itself.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 24 Czerwca 2010, 10:53   

Panie Jacku po przeczytaniu Banity, jedna refleksja.
Jakim cudem kraj którego elite stanowiła banda łotrów,alkoholików, sprzedajnych fówniarzy, sadystów,zbrodniarzy, mitomanów i kabotynów przetrwał do końcówki XVIII wieku :!:
Ta jak ją Pan opisuje dumna i zakochana w wolności, pożal się Boże "szlachta" powinna przesrać ten cały interes wraz z Potopem szwedzkim.
Chyba, ze nie samymi Pańskimi bohaterami Polska stała i upadla.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 24 Czerwca 2010, 22:17   

Zagląda na forum postowe samozwaniec.info i tam odpowiada. Ale nie na wszystko ;) .

Natomiast co do nowej książki Autora - pt. "Krzyżacka zawierucha", podobno grubością zbliżona do Banity będzie tj. 232 strony. Ja się tym razem nie skuszę i w gromadzeniu bibliografii będzie przerwa. Początek jest na wyżej podanej stronie.
 
 
Pucek 
Tumitak


Posty: 2659
Skąd: Grochów
Wysłany: 29 Czerwca 2010, 18:04   

Po krótkim wywiadzie z Jackiem Komudą donoszę: można dopaść Ałtora i obejrzeć w całej - aktualnie husarskiej - okazałości w sobotę w obozowisku i niedzielę na rekonstrukcji bitwy.
A i pogadać oczywiście - tylko trza się programowi imprezy przyjrzeć, bo sporo pokazów i przejazdów po mieście w ciągu dnia ma być. Strona - KŁUSZYN 2010

EDIT:
Wczoraj na stronie zmieniono szczególowy zapis programu na bardzo ogólne wyliczenie atrakcji... I teraz bądź tu mądry.
Ale spotkanie z autorem dopisali.
_________________
prawdopodobnie najstarsza wiedźma w okolicy.
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Lipca 2010, 11:01   

Jak to pod Kłuszynem walczono czyli
Żółkiewski i jego adiutant?

_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Lipca 2010, 11:05   

Tak, tak ten z bródką to artysta Wakuliński hetmana Żółkiewskiego odgrywający w tej zacjej batalii , a obok w hussarskim moderunku to Szanowny Gospodarz Imć Pan jacek Komuda.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 25 Lipca 2010, 17:41   

Czytam przypisy do Banity i tak sobie myślę, że ta (marketingowa czy szczera?) fiksacja na punkcie Sienkiewicza i ciągłe mu dogryzanie zaczynają się robić śmieszne.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 1 Sierpnia 2010, 17:12   

W biogramie w Galeonach Wojny stoi, że Jacek L. Komuda został "okrzyknięty anty-Sienkiewiczem". Czy ktoś wie, kto i kiedy tego okrzyknięcia dokonał? Bo jakoś żródła tego hasła wyguglać nie mogę, tylko cytaty za fabrycznymi biogramami...
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
RaV_Gluchowski 
Luke Skywalker


Posty: 224
Skąd: Tychy
Wysłany: 9 Maj 2011, 11:54   

Z oglądu forum widać, że Autor na nim nie gości, ale obowiązek jest obowiązkiem, a zasada zasadą - zatem spieszę pogratulować (jak zawsze czynie w wypadku Autorów, których opowiadanie przypadłu mi do gustu) znakomitego "Starościca Jazłowieckiego". Z zasady Polska sarmacka mnie nie pociąga (Sienkiewicza co jakiś czas poczytuję, okiem krytycznym acz wrażliwym na urodę jezyka i wartkość fabuły - ale coś innego to niechętnie), tym większe me zaskoczenie, że aż tak bardzo mnie "Starościc" trafił. I precyzyjna fabuła, i świetni bohaterowie opowieści, i język barwny, i scenografia - wszystko bardzo mi się spodobało - stąd wielkie :bravo

PS
Ciesze się już na posiadane w mej kolekcji "Opowieści Z Dzikich Pól" oraz "Bestię" - Villona.
_________________
Cthulhu fhtagn !
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 18 Października 2011, 12:21   

U uuu , Miszcza tu od wieków nie było, a mnie pytanie naszło po obejrzeniu filmu Bera Żelazną ręką , zresztą parę osób na Forum też go oglądało, zaś Miszcz o młodym Zborowskim opowiadanko / dobre/ popełnił, a i większą opowieść zapowiada.
W filmie jest scena aresztowania w karczmie Samuela Zborowskiego, ten się gdzieś miedzy kiecki chowa, zaś wredny rotmistrz Mroczek łapie dziecię nieletnie i ciągnie za ogonek. Chłopaczek drze się "Tata ratuj" i po paru jego krzykach Samuel wyłazi z ukrycia i wpada w łapy ludzi Zamoyskiego.
Czy wiadomo jak naprawdę został pojmany Samuel ? Czy też cała scenka to jeno licencjapoetica - autorów scenariusza ?
Jak nie Miszcz , to może kto z historią obeznany coś opowie/ Miał ten Samuel synka ili niet' !
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group