Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Marcin Przybyłek
Autor Wiadomość
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2006, 11:45   Marcin Przybyłek

Ponieważ od kilku dni jest z nami Marcin, czas najwyższy założyć mu kącik autorski :) Tutaj możecie zadawać pytania dot. Gamedecka i planów wydawniczych, a autor będzie udzielał wyczerpujących odpowiedzi :) (mam przynajmniej taką nadzieję :roll: )

Na początek ja mam pytanie:
Co z "Antyporadnikiem dla biznesmenów" ? Czy znalazł się już wydawca?
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2006, 11:47   

W rzeczy samej, kącik Marcinowi się nalezy, ale MiM to dział autorów publikujących w SF i SFFH, zatem przenosze wątek do bloku autorów zewnętrznych, a jeśli Marcin opublikuje coś u nas, bedzie natychmiast przeniesiony tutaj.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2006, 13:15   

Na początek: czy autor wie o swoim temacie i zamierza zaglądać? Przypadek gina jest trochę niepokojący - temat się nieźle rozkręcił momentami, a autora nie widać, nie słychać, nie czuć...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2006, 14:46   

Jestem, jestem :) W pierwszych słowach mego listu pragnę podziękować Pięknej Lu za stworzenie tego nadzwyczaj frapującego topiku, który w moich prywatnych rankingach od razu zawędrował na sam szczyt popularności. Pozwólcie że złożę na jej ręce tę skromną wiązankę, która będzie wyrazem nie tylko mojego uwielbienia, ale nas wszystkich i Pana Prezesa także.

Teraz ad rem.

"Antyporadnik..." jest ciągle bez wydawcy, bo nie bardzo się za wydawcami rozglądałem. To powinna zrobić oficyna, która poradników nie wydaje, bo tekst godzi i prześmiewa wiele ze złotych biznesmeńskich myśli. Dobre by było np. Businessman Book, który wydał między innymi "Przyszłość według Dilberta. Na skrzydłach głupoty w XXI wiek" Scotta Adamsa. Jeśli macie pomysły, komu to wysłać, chętnie przyjmę wszelkie sugestie. Dałem pierwszy rozdział do poczytania co bardziej rozgarniętym biznesmenom i śmiali się do łez. Znaczy - dobre :lol:

Co do publikacji w SF - myślałem o tym i myślał będę dalej. Nie jest to wykluczone, ale nie chcę czynić pustych deklaracji.

Gorat - tak, wiem, że jest ten topic :wink:

Lucy in the sky prosiła, żebym podzielił się planami wydawniczymi.

Zatem.

Jak część z Was wie, kocham swojego bohatera, Torkila Aymore'a i rozstawać się z nim nie zamierzam. III tom gamedeka pod roboczym tytułem Zabaweczki będzie obszerniejszy od Sprzedawców lokomotyw, jak sądzę, duuużo obszerniejszy. Zgodnie z ideą rozwoju jest to przedsięwzięcie ponad moje siły, mające w założeniu charakteryzować się większym rozmachem i siłą przekazu niż to, co napisałem dotychczas. Ma zaskoczyć mnie samego i oczy ma mi wysadzić z nomen omen orbit. Dlatego pisanie idzie ciężej i trwa dłużej niż zamierzałem. Do grudnia mam zamiar skończyć pierwszą wersję, potem poprawki do maja, następnie czas na redakcje... wyjdzie (być może) jesienią 2007 roku. BYć MOżE.

Wspominałem w topiku "Zagadki dla hardcore'owców" (nie piszę, gdzie on jest, bo moderatorzy pewnie go przeniosą) o opowiadaniu Prośba także traktującym o gamedeku. Był to fajny tekst, ale wskutek porad redakcyjnych zacząłem go tak przerabiać, że trochę się w nim pogubiłem. Dzisiaj jednak, gdy wiozłem córkę do przedszkola, odnalazałem w nim główną ideę i niedługo się za niego zabiorę. No i gdzieś pójdzie. Nie wiem jeszcze czy do NF czy do SF.

I to by było chyba na tyle.

Acha, jeszcze jedno. Ostatnio sporo energii włożyłem w rozwój oficjalnej strony gamedeka, na którą oczywiście zapraszam: www.GamedecZone.com.

Mocno pozdrawiam i czekam na pytania

Marcin
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2006, 20:14   

W ostatnim CD-Action są recenzje "Granicy rzeczywistości" oraz "Sprzedawcy lokomotyw" by Ghost. :D Ponieważ nie wszyscy kupują to czasopismo to pozwólcie że zacytuje fragment:

Cytat
...sprawnie napisana rzecz, którą przyjemnie się czyta i która zapewnia rozrywkę intelektualną na wysokim poziomie, a jednocześnie całkiem nieźle pozwala się zrelaksować.

(Boldowanie z oryginału :D )
:bravo :D
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 16 Wrzeœśnia 2006, 17:38   

Rzeczywiście pojawiły się dwie bardzo ładne recenzyjki. Obie książki obok siebie. Czekałem na ten moment, a przeczytawszy treść nie mogłem powstrzymać łez wzruszenia i piszę to poważnie. Kiedy człowiek męczy się przez dwa lata, nie śpi, budzi się i notuje pomysły, dogorywa, niedomaga, głoduje, popada w depresję żeby napisać coś co sam chciałby przeczytać, a potem widzi, że trud nie poszedł na marne, to aż... chce się pisać dalej.
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 18 Wrzeœśnia 2006, 14:57   

Będziesz na Falkonie? :mrgreen: :twisted:
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 18 Wrzeœśnia 2006, 19:24   

Nie wiem, mawete, jeszcze nikt się do mnie nie odzywał. Ani z organizatorów, ani z wydawnictwa. Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, jeżdżę na konwenty wtedy, gdy mogę tam coś powiedzieć do społeczeństwa :mrgreen: , jeśli zaś nie mam takiej możliwości, to jest sto innych rzeczy, które czekają, żeby się nimi zająć.

Byłem raz na Falkonie, był to zresztą mój pierwszy konwent i wspominam go baaardzo dobrze. Jeden z lepiej zorganizowanych konów.

Zaaa to będę na Imladrisie. I będę mówił tym razem o mózgu. Co to będzie, sam się boję ;)
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2006, 12:50   

Może zrobisz szkolenie "Jak skutecznie podpuszczać ludzi" :mrgreen: Kilku osobom by się przydało, vide Łowca L.A.2020 :mrgreen: :twisted: :mrgreen:
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2006, 15:51   

Ooo nie, nie, nie :) . Podpuszczać można tylko jedną osobę: siebie. Nie wiem, jak podpuszczać innych więc tym bardziej nie będę tego uczył :D

A co takiego robi Łowca L.A.2020?
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2006, 16:03   

Reklamuje konkurencję i podpuszcza przeciwko SFFiH, ale cieniutko Mu to wychodzi. Poczytaj wszystkie Jego posty to zrozumiesz o czym piszę. Wiesz jak znaleźć wszystkie posty użytkownika?
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 20 Wrzeœśnia 2006, 09:52   

Marcin:
Cytat
Ooo nie, nie, nie :) . Podpuszczać można tylko jedną osobę: siebie. Nie wiem, jak podpuszczać innych więc tym bardziej nie będę tego uczył :D


Jest taki stary mądry kawał:

Samolotem leci Francuz, Anglik i Polak, mają założone spadochrony ale boją się skoczyć. Po kolei do każdego podchodzi trener i stara się ich namówić do skoku:
- Francuz skacz, to teraz jest modne...
I Francuz skoczył
- Anglik, skacz, jest piąta...
I Anglik skoczył
- A ty Polak, napewno nie skoczysz!
- Co? Ja nie skoczę ??!!!!

Jak więc widać podpuszczać można także innych i ludzie robią to namiętnie. Już dzieci podpuszczają rodziców i świetnie im to wychodzi ;) Później podpuszczanie staje się domeną kobiet, ale i co poniektórzy mężczyźni świetnie sobie z tym radzą. Bardziej lub mniej świadomie, ale jednak ;)
Szkoda, ze nie zrobisz z tego szkolenia :twisted: :twisted:
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Claygirl 
Jaskier


Posty: 82
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Października 2006, 16:06   

A ja chciałabym do Marcina zagadać z zupełnie innej beczki. Zauważyłam, że wszędzie gdzie jesteś Twoje avatary przestawiają Twą cudną facjatę, jednakże ujętą w dosyć dużym zbliżeniu, z koniecznym obcięciem niektórych jej części. Słowem, są to avatary zupełnie wyjątkowe, bardzo specyficzne, kreowane na jedną modłę. Stąd pytanie, do psychologa (psychiatry?) amatora - jaka jest przyczyna właśnie takiego przestawiania siebie? :wink:
_________________
Where have all the good guys gone?
Dragons picked them everyone

Rebekka Bakken
 
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Października 2006, 17:02   

Claygirl, nie wiem o co ci chodzi :) wiem tylko, ze ja mam podobnie :)
M. Przybyłek, dzieki, ze byles. Jakos tym razem cie nie przesluchiwalem ale o sie odwlecze.... ;)
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 9 Października 2006, 19:27   

Taaak, co do podpuszczania, czy - jak niektórzy wolą - "wypuszczania", to oczywiście jest mnóstwo osób, które namiętnie to robią. Ostatnio spotkałem "mistrzynię" tej sztuki. Uważam jednak wciąż i niezmiennie, że osoby "wypuszczalskie" wypuszczają przede wszystkim siebie. Na wyższym, prawdopodobnie niezrozumiałym dla nich samych poziomie ;)

Clay postaram się odpowiedzieć na Twoje pytanie jak się kiedyś spotkamy przy płynie dowolnym, byleby to było piwo ;)

Dareko także bardzo się cieszę, że mogłem z Wami być. Co prawda za krótko i bezalkoholowo, ale tak wyszło: jechałem prosto ze szkolenia, czekał na mnie samochód, to i tak cud, że mówiłem w miarę składnie ;)
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 9 Października 2006, 19:35   

orzeszty! Beckham! a nie, to tylko Marcin Przybylek... kurde, musze wreszcie wpasc na te SKOFE...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Października 2006, 08:11   

Lu i Jej ulubieniec... :mrgreen:
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 10 Października 2006, 11:31   

Nie napisałeś, mawete, ża ja także lubię Lu ;)
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Października 2006, 11:33   

Tego nie trzeba pisac, znasz kogos kto nie lubi Lu? :D
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 10 Października 2006, 11:39   

Rzeczywiście. Nie znam. I pewnie każdy by chciał ją mieć na własność. ;)
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Października 2006, 13:38   

C.B.D.O. :D
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 10 Października 2006, 18:51   

Marcin Pe
Cytat
(...) I pewnie każdy by chciał ją mieć na własność. ;)


Obawiam się ze nie ma takiej możliwosci ;)
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 10 Października 2006, 18:52   

mawete:
Cytat
C.B.D.O. :D

Nawet nie chcę wiedzieć co to znaczy - porozmawiamy przy najbliższym spotkaniu - bądź uzbrojony 8) :)
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 10 Października 2006, 18:59   

C.B.D.O = Co Było Do Odowodnienia :mrgreen:
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 10 Października 2006, 20:57   

Chyba Odwodnienia raczej :roll:
A o planach może coś wspomnisz? Jest szansa na przenosiny do Mistrzów? :wink:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 10 Października 2006, 21:59   

Drogi Goracie, nie powiem tak, nie powiem nie. Się wyświetli w najbliższej przyszłości i dziękuję za, jakby nie było, propozycję :mrgreen:
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Października 2006, 23:19   

Ja bym naciskal!!! No to naciskam!!! Przenosiny do Mistrzow wskazane sa !!!!
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 11 Października 2006, 10:54   

Co Było Do Okazania :mrgreen:
Ja też czekam na przenosimy do "Ligi Mistrzów" :D Powiem więcej - czekam z niecierpliwością.
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 25 Października 2006, 12:33   

Słuchajcie, byłem na Imladrisie, miałem bardzo dobre spotkanie autorskie (prowadzone przez Maćka "Lucka" Sabata) i jeszcze lepszą, odkrywczą, rrrrrewelacyjną prelekcję o mózgu. Był tam ktoś z Was?

Co do "Ligi mistrzów" to pamiętam, pamiętam. Myślę o tym. Intensywnie, psiakość.
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 27 Października 2006, 11:28   

Marcinie muszę Cię pochwalić! Skończyłem przed chwilą "Gamedeca" (Granicę rzeczywistości) i bardzo mi się podobała. Szczególnie wizja świata przyszłości z wszechobecnym netem. Co prawda sporo rzeczy było przewidywalnych, ale i tak dobrze się je łykało, nawet treści filozoficzno-psychologiczne, za którymi nie przepadam. Sądzę, że skuszę się na kolejny tom przygód Torkila. :bravo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group