Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Marcin Przybyłek
Autor Wiadomość
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Listopada 2006, 11:26   

joe_cool: no co Ty? :shock: faceci to ponad połowa ludzi na Ziemi :mrgreen: W Lublinie też jest kilku... :twisted:
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 14 Listopada 2006, 13:52   

Uwaga oftop

Joe cool
Cytat
nie gdzieś tam tylko do faceta, którego widuję średnio 3 dni w miesiącu. i jak mam okazję pojechać na koszt firmy, to jadę. gdybym go miała na codzień, to bym pojechała na Falkon, wiadomo ;)


Pogubiłam sie... :? Myślałam że jedziesz do Niemiec w innym terminie niż Falcon...
W każdym razie: będziesz w czwartek, czy cię nie będzie ? Bo jak cię nie będzie to nie wiem czy jest sens się spotykać :roll:
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 17 Listopada 2006, 09:52   

Przypominam wszystkim miłym Forumowiczom: będę jutro na Falkonie. 13.00 i 18.00. Najpierw mózg, potem autorskie. Nie to, że zapraszam, ale przypominam :wink:
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Listopada 2006, 10:01   

Oczywiście pojawisz się na Imprezie? :D Tam gdzie ostatnio :D
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 17 Listopada 2006, 10:32   

Najprawdopodobniej nie, mawete. Chciałbym, ale chcę też pomóc żonie, która ma bardzo mało czasu na naukę. Jeśli zostanę w Lublinie do niedzieli, odbiorę jej pół dnia nauki. Nie chcę tego robić.

No, zawsze może zdarzyć się cud, tego nie wykluczam :wink:
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 17 Listopada 2006, 17:05   

mam nadzieję, że Nexus dokładnie notuje, a jak nie, to że ma dyktafon ;)
pozdrowienia z Berlina :mrgreen:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 18 Listopada 2006, 22:46   

Słuchajcie, jest sobota, 22.39, siedzę już w gabinecie po podróży z Lublina do Chotomowa. Wy na pewno dobrze się bawicie na strychu, a ja się wyciszam po podróży. I od razu chcę Wam wszystkim bardzo podziękować za par excellence obecność na Falkonie. Dziękuję Ci Lu, mawete, Nexusie barrrrdzo się cieszę, że Cię poznałem, dziękuję Japończykowi na "ae", i Tobie, miły kolego w zielonej koszulce, którego imienia nie pamiętam, ale Lu mi na pewno przypomni. dziękuję Gorimowi 1,Krisowi także. Dziękuję Ci, Rafale i oczywiście mocno ściskam kochaną Clay.

I jeszcze należą Wam się podziękowania za życzenia, z jakimi zadzwoniliście ze SKOFY. Zrobiliście mi wielką przyjemność. Tam były trochę inne osoby. Była Kasia Kosik, Rafał, Clay i Miria.

PS. gdyby ktoś miał jakieś zdjęcia z tej imprezy, podeślijcie na gamedec@wp.pl Nie wziąłem, psiakrew, aparatu. A tak dobrze się bawiłem (tyle, że krótko, oj, krótko).
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
Ostatnio zmieniony przez M. Przybyłek 19 Listopada 2006, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 19 Listopada 2006, 20:26   

Miria, Marcinie. :D

Właśnie czytam drugą część Gamedeca i bardzo mi sie podoba. Z kazdą chwilą coraz bardziej.

Książka, która zmusza do myślenia. Czy rzeczywiście zmierzamy w kierunku wirtualnej rzeczywistości zastępującej obecny świat? Czy ludzie będą stworzycielami? I przede wszystkim - kim sami się staniemy?

Świetna rzecz. Marcinie, pojaw się na następnej SKOFIE, bo mamy sporo pytań - ja i Bernhard. :)
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 19 Listopada 2006, 20:32   

Miria, przepraszam, już poprawiłem :D Skopią mnie zaraz Ci, którzy zostali na Falkonie na niedzielę, ale obronię się tym, że naprawdę jestem zmęczony, chociaż nie Lublinem, bo tam czułem się świetnie. To zmęczenie przetrwałe. Tzw. prze-męczenie :D

Okrutnie się cieszę, że "dwójka" Ci się podoba. Bardzo chciałem, żeby była to książka pobudzająca do myślenia, więc miód na moje serce lejesz :)

Już obiecałem, że na SKOFIE następnej się pojawię, więc nie mam wyboru :mrgreen: Gotujcie pytania, Ty i Bernhard. :)
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 19 Listopada 2006, 21:13   

M. Przybyłek, toś ty zwiał do domu osz ty
pogadamy na skofie :P
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 20 Listopada 2006, 21:30   

Marcin Pe
Cytat
Słuchajcie, jest sobota, 22.39, siedzę już w gabinecie po podróży z Lublina do Chotomowa.

Cieszę sie że dotarłeś cały i zdrowy :D

Cytat
...dziękuję Japończykowi na ae ...


Argaelowi ;)

Cytat
... i Tobie, miły kolego w zielonej koszulce, którego imienia nie pamiętam...


Last Vikingowi ;)
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Listopada 2006, 22:42   

Marcinie, dla mnie to była sama przyjemność poznać Ciebie i uczestniczyć w Twojej prelekcji :) A na spotkaniu autorskim uśmiechałem się do siebie, kiedy opowiadałeś swoją drogę do fascynacji fantastyką. Kroczyliśmy dokładnie tą samą. :mrgreen:
A tak dla potomności - czy masz gdzieś opublikowane swoje prace na temat mózgu? Żałuję, że nie miałem niczego do pisania, lub nagrywania (za pozwoleniem oczywiście).
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 20 Listopada 2006, 23:35   

Ja również dziękuję za prelekcję i za spotkanie autorskie. Pozdro krisu.
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 21 Listopada 2006, 10:51   

Aaa, no właśnie. Więc Argaelowi wypada powiedzieć "domo arigato", albo "arigato gozaimas" i dodać szeptem "łatasiła porandodzin des" ;) a na koniec zapytać "kono najronno nihonno kcuśtała ikura gurai deska" :D

Last Vikingowi takoż okrutnie dziękuję za bycie i pytania na spotkanku autorskim.

Krisu padam do nóżek (jak tak dalej będziemy sobie dziękować to Japończyków prześcigniemy :wink: )

Nexusie. Oszzzywiście. Dostaniesz ode mnie pełny konspekt wystąpienia. Tekst nie jest jeszcze przerobiony na artykuł, ale będzie. Tak się stało np. z moim wystąpieniem z Nidzicy "Czym jest rzeczywistość", tkóry w lutym - marcu pojawi się jako artykuł "Rzeczy- oczy- wiste" w Nowej Fantastyce. Ale nie każę Ci czekać kilkunastu miesięcy aż go przerobię, tylko od razu dostaniesz, bo
a) należy Ci się z racji tego, że poprosiłeś / zapytałeś
b) należy Ci się, bo sam zaoferowałeś się z podarkiem wcześniej
c) należy Ci się, bo Cię bardzo polubiłem

Wysłać na Twój mail? Kliknąć w ten guziczek pt. "email"?
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Listopada 2006, 11:15   

Marcin: wyślę Miri zestaw pytań :mrgreen:

ps. wybacz...
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 21 Listopada 2006, 11:26   

Nie będziesz na SKOFIE?
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Listopada 2006, 11:36   

Raczej nie... :evil:
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Listopada 2006, 13:14   

Marcinie
a) :)
b) :D
c) :mrgreen:
Wyślij na ten adres z forum. Odpiszę Ci i podam mój super-hiper-duper ściśle tajny adres emailowy :)
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 21 Listopada 2006, 14:06   

Nexus, tutejsza poczta nie działa. Pierwszy list doszedł nie do Ciebie ale... do mnie, a drugi nie doszedł tylko wrócił. Pisz tu:

gamedec@wp.pl

pzdr
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 21 Listopada 2006, 21:10   

Aaaa, już zaczynam rozumieć aluzje mawete. Po przeczytaniu relacji Nexusa rozumiem. Słuchajcie, dajcie mu spokój. Chłopak pożądny jest, dobry jest. Przypominam Wam, że nikt inny tylko on zachęcił mnie do wejścia na to forum i umożliwił mi poznanie Was, za co jestem mu bardzo wdzięczny. A pytania na spotkanku nie były takie przecież złe, bo sobie z nimi radziliśmy, prawda?
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 22 Listopada 2006, 00:04   

Cytat
(jak tak dalej będziemy sobie dziękować to Japończyków prześcigniemy )

Kiedyś chcieliśmy mieć drugą Japonię w Polsce. Nie wiem, czy pamiętasz. :D
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Listopada 2006, 07:48   

Nie jestem zły :D jestem jeszcze gorszy :D
To co z tą kolejką? :mrgreen:
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 22 Listopada 2006, 17:32   

Krisu pewnie, że pamiętam. Nawet był kawał o amerykańskich pilotach siedzących w B-29, która to superforteca leci nad Polską. John zerka w luk bombowy, gdzie wisi bomba atomowa i pyta Henry'ego: no i co? Robimy im drugą Japonię? :wink:

mawete zgadzam się, jesteś jeszcze gorszy, chociaż nie wiem, o co chodzi :D Jaką kolejką?

BTW, mam do Was wieeeeelką prośbę.

Bądźcie tacy mili, wejdźcie tu, na FORUM GAMEDEC ZONE, przeczytajcie krótki opis i weźcie udział w ankiecie. Oczywiście zwracam się do tych miłych, cudownych, wspaniałych Forumowiczów, którzy czytali opowieści o gamedeku. Jest to dosyć ważne, a im szybciej wyklaruje się jakiś profil, tym lepiej - z wielu względów.

Amatorów fanfików zapraszam też na GAMEDEC BLOG, bo na bogu tym, pierwszym oficjalnym gamedekowym blogu, dzieją się sceny dantejskie ;) (coś dla twardzieli :wink: )

A, oczywiście zapraszam też oficjalnie na GAMEDEC ZONE, gdzie znaleźć można niemal wszystko o gamedeku i o mnie :wink:
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Listopada 2006, 22:35   

Ja też Ci, Marcinie, dziękuję, przede wszystkim za wspaniałą prelekcję o mózgu. Przyznam Ci się, że choć od jakiegoś czasu przymierzałem się do Gamedeca (bo w jakiejś Esensji czytałem fragment i mi się spodobał), to ciągle go odkładałem na później. Ale jedną z pierwszych rzeczy, jakie zrobiłem po powrocie z Falkonu do domu było zamówienie w Merlinie obu tomów.
Cytat
a na koniec zapytać kono najronno nihonno kcuśtała ikura gurai deska

Niestety, nie wiem, ile kosztują te nylonowe japońskie skarpetki :P ale zżera mnie ciekawość, kto Cię nauczył pytać o takie rzeczy :)
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Listopada 2006, 22:48   

Marcin, a Tobie ktoś wcisnął, że to po japońsku "Masz prześliczne japońskie oczy i chcę się umówić na randkę" :mrgreen: :mrgreen:
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 23 Listopada 2006, 09:48   

Argaelu, bardzo się cieszę, że Ci się podobało, jeszcze bardziej się cieszę, że skusiłeś się na lekturę gamedeka i żałuję, że nie mogliśmy pogadać wieczorem. Ale to jest do odrobienia.

Nexusie To zdanie znaczy po prostu "Ile mniej więcej kosztują te tutaj nylonowe, japońskie skarpetki?"

A nauczyłem się go i wielu innych zdań gdy uczyłem się japońskiego. Uczęszczałem przez 3 lata na uniwersytet (tam były kursy sponsorowane przez ambasadę - za darmo). Zacząłem na nie chodzić dlatego, bo nie pozwolono mi jednocześnie studiować medycyny i japonistyki (jeśli taki kierunek istnieje. Było to dawno i może mylę z sinologią). Twierdzono, że nie dam sobie rady. Może mieli rację, nigdy nie miałej okazji sprawdzić. Po 3 latach umiałem wcale nieźle mówić, pisać oczywiście hiraganą i katakaną i znałem ze dwadzieścia, no, może trzydzieści kanji :lol: . Teraz nie pamiętam już prawie nic, ale zeszyty, podręczniki i słowniki (rosyjsko japońskie i odwrotnie bo wtedy nie było polsko japońskich), wciąż stoją na widocznym miejscu półki.

Bardzo się kiedyś interesowałem wschodem, wiedziałem sporo o Japonii, a język uwielbiałem. Gdy poznałem jego gramatykę, uznałem, że jest genialnie prosty. Może nie prostacko prosty, ale klarowny jak klinga katany. Na kanwie tego zdania o skarpetkach tłumaczę znajomym, jak fajnie japończycy zamieniają rzeczowniki na przymiotniki (najron - nylon, najronno - nylonowe), jak fajnie oznaczają podmiot (kcuśta - oczywiście powinienem napisać kucuśta, ale wymawia się prawie kcuśta :lol: - skarpetki. Kcuśtała - skarpetki, które są najważniejsze w zdaniu :wink: ), czy jak fajnie oznaczają pytanie - słówkiem ka (des - w zasadzie desu - jest, a deska - jest?). I tak dalej. Teraz mogę się mądrzyć jedynie w ograniczonym zakresie, bo za podporę służą mi mgliste wspomnienia, ale Argael mógłby niejedną ciekawostkę powiedzieć. Na przykład co oznaczają słowa majka i surippa i skąd się wzięły, a przede wszystkim co oznacza termin surajdo maaku. (czyt. sraj do maku) :lol:
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Listopada 2006, 10:03   

Japonistyka istnieje:
http://www.orient.uw.edu.pl/index.html
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Listopada 2006, 10:14   

Marcinie: masz przewalone :wink: zalogowałem się na Twoim forum :mrgreen:
 
 
M. Przybyłek 
Langolier


Posty: 299
Skąd: z Chotomowa
Wysłany: 23 Listopada 2006, 10:17   

O, dzięki Godzillo, czyli dobrze pamiętałem :) . mawete, zauważyłem i bardzo się cieszę :)
_________________
GAMEDEC ZONE
FORUM GAMEDEC ZONE
GAMEDEC VERSE
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Listopada 2006, 21:41   

Japonistyki są w Polsce 3, chyba że coś się zmieniło w ciągu ostatniego roku. Warszawa, Poznań i Kraków. Miło, że podoba Ci się ten język, Marcinie. Ja też go uwielbiam za to, jak brzmi i za jego inność i wyjątkowość (powiedzcie mi, w jakim innym języku przymiotnik odmienia się przez tryby i czasy). Z tą prostotą i klarownością różnie bywa, bo o ile podstawy są banalne dla kogoś z jakimikolwiek zdolnościami językowymi, to im dalej w las, tym więcej drzew. W Korei podobno mają takie powiedzenie, że "na japonistykę wchodzi się z uśmiechem, a wychodzi z płaczem". Zaawansowana gramatyka jest mocno pokręcona. Chyba dobrze, że Ci odradzali jednoczesne studia medyczne i japonistyczne, bo ten drugi kierunek jest naprawdę czasożerny (a medycyna chyba jeszcze bardziej).
Majka (mai kaa) to "rdzennie" :wink: japońskie słowo oznaczające własny samochód (ang. my car). Jak to zwykle z angielskim japońskim bywa znaczenie się nieco wypaczyło, bo oznacza właśnie nie tylko mój samochód, ale też twój, jego itp. po prostu "czyjś własny" (w przeciwieństwie do pożyczonego, firmowego itd.). Japoński angielski to w ogóle ciekawa sprawa, bo często jakieś angielskie słowo zostaje zaimportowane w jednym tylko znaczeniu w jakimś konkretnym kontekście, mimo że w oryginale miało ich więcej. Swego czasu w pewnym piśmie fantastycznym (chyba w Fantasy Click) recenzent zbluzgał tłumacza japońskiego horroru "Ringu" za to, że przetłumaczył tytuł jako krąg, mimo że przecież chodziło o dzwonek telefonu (po angielsku też ring). Biedny recenzent nie wiedział, że po japońsku to słowo ma tylko jedno znaczenie i jest nim właśnie krąg.
Surippa to po prostu klapki (ang. slipper), a sraj do maku to kalkomania wodna, chyba od angielskiego slide mark, ale coś mi się zdaje, że jest to tzw. wasei eigo, czyli angielski japońskiej produkcji (innym przykładem tego ciekawego zjawiska jest słynny sarariiman - salaryman, słowo którego próżno szukać w słownikach angielskich).
Uch, ale się rozgadałem. :) Wracając do tematu, dzisiaj dostałem paczkę z Merlina, więc zabieram się do czytania Gamedeka. Mam nadzieję, że przy kolejnym spotkaniu podzielę się wrażeniami i nie tylko.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group