Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostatnio oglądane filmy
Autor Wiadomość
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Grudnia 2017, 10:33   

Wtopy logiczne jako zarzut do IIX SW.
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 15 Grudnia 2017, 11:26   

Ja natomiast wczoraj obejrzałem do kotleta z wielkim opóźnieniem tego całego Łotra 1. To znaczy zamierzałem obejrzeć to do końca, ale nie dało rady, nagrałem sobie drugą połówkę, może kiedyś do tego wrócę. Jeżu malusieński, co za chłam.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 15 Grudnia 2017, 12:07   

Bo Ostatni Jedi to film dla dzieci. Disney lokuje w nim nowe gadżety i maskotki dla dzieci. Disney wie, ze dorośli wychowani na Gwiezdnych Wojnach i tak najprawdopodobniej obejrzą ten film, a chodzi o nowe pokolenie, nowego widza. Stąd to taki film na poziomie animowanego Kopciuszka (starego), na końcu jest nawet scena jak z Kopciuszka z zamiataniem miotłą. Te kryształowe i słodkie zwierzęta, wewnętrzna logika filmu na zasadzie słodki i pomocny potwór czy beznadziejne planowanie militarne, którego przeciętny kilkulatek nie zauważy, za to będzie się ekscytował sytuacją. Niedoróbka Vadera z idealnymi włosami w aseksualnych spodniach z wysokim stanem, pozbawiona magnetyzmu twarz głównej bohaterki, która jest na tyle miałka, ze właściwie może być nią wizualnie każda dziewczynka, byle sobie związała włosy (ewentualnie potraktowane szamponem koloryzującym) w 3 koczki, powiesiła na sobie jakieś pocięte ubrania i chodziła z kijem... to jest film dla dzieci po prostu, który ma przynosić pieniądze i dostarczyć możliwości stworzenia nowej kolekcji pluszaków.

Szłam z takim nastawaniem po Przebudzeniu mocy i nie zgrzytałam zębami, bo takie to było.

"Książęta" Disneya:


Kylo Ren:



 
 
Nocturn 
Nocturn


Posty: 1591
Skąd: dokąd?
Wysłany: 15 Grudnia 2017, 12:49   

Goria,
A widzisz, w taki sposób o tym nie myślałem. Wygląda, że masz rację.
Luc du Lac,
nie śmiej sie za bardzo ;) . Jako fan świata GW widzę w nim logikę ;) . Tu chodzi o wpadki fabularne:
Spoiler:


Ale właściwie Goria mi uświadomiła, że nie ma sensu dyskutować, bo heh z inną wizją szedłem na ten film ;)
Mea Culpa, ale i tak misie nie podobał!
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 15 Grudnia 2017, 19:40   

Zabicie swiętego jelenia. Uczciwie, nie wiem co o tym filmie myśleć. Ktoś napisał, że zmusza do wyjścia ze strefy komfortu, a ja myślę, że także do końca nie pozwala do niej wrócić. Można sobie poanalizować, ale chyba nie jestem zaskoczona tym kiedy odwracałam wzrok, bo nie chciałam, zwyczajnie nie chciałam patrzeć na ekran. Nawet wtedy gdy reżyser jednak nie prowadził do końca ścieżką, równie oczywistą jak odrażającą. Świetnie wpisuje się w film muzyka, drażniąca, niepokojąca, oooo, daleko poza strefą komfortu. Aktor grający Martina chyba zagrał nieźle, ale nie jestem w stanie ocenić, bo jego bohater był tak antypatyczny i odrażający. Ostatnio tak antypatycznego dzieciaka widziałam chyba w Babadooku. W zasadzie chyba ten film to jednak straszny kicz i megalomaństwo, ale gdzieś tam siedzi w mózgu. Eh.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Grudnia 2017, 22:05   

Zachęciłaś mnie swoją recenzją, ihan. W sumie kino powinno też czasami uwierać jak kamyk w bucie, choć to jarmarczny wynalazek. Niech będzie megalomańskie, kiczowate, byle na koniec "wszystko się w dokumentach zgadzało".
Za dużo jest mdłych pozycji, bezpiecznych, sympatycznych lub dobrze zrobionych. A że - niech mi będzie wolno wypłynąć na szerokie morze - jesteśmy w epoce pewnego zdziecinnienia, komiksyzacji, każdy film, który gdzieś kłuje, już zasługuje na to, aby go sprawdzić.
Z tego reżysera widziałem tylko "Lobstera". Nie spodobał mi się za bardzo. Ale sprawdzę Jelenia.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 15 Grudnia 2017, 22:30   

No, nie spodziewam się, że będzie się podobał. Raczej na granicy odrazy, tego czego oglądać nie chcemy. I nawet nie wiem czy warto oglądać. Chyba bym nie polecała, bo mocno specyficzne, ale nie żałuję czasu w sumie jednak. Choćby da współgrania obrazu z dźwiękiem,
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Grudnia 2017, 21:15   

ihan , ja mam tak trochę z "To nie jest kraj dla starych ludzi"
Technika reżyserska mnie obezwładnia, chciałoby się każdą scenę oglądać z osobna. Ale ogólnie to coś, o czym chciałbym najszybciej zapomnieć. Film na pewno w pierwszej mojej trójce ever, jednak większości osób, które znam, nie poleciłbym.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 16 Grudnia 2017, 21:27   

SW: Ostatni Jedi. Nic z tym nie zrobię, ale nie potrafię być obiektywna, SW to moje dzieciństwo i większość życia mniej więcej. No trudno wielbię ślepo i bezgranicznie. Jar Jar Binksów wyparłam z pamięci i tamte części dla mnie nie istnieją, na szczęście czas ruszył z Przebudzeniem mocy. I dzięki Przebudzeniu już się nie boję iść na kolejne części. Trudno, twórcy skażeni są przekonaniem, że stworzenia ewoluujące poza ziemią koniecznie muszą być infantylne, ale póki nie przekraczają stężenie mikrojarjarbinksów zniosę to. Zdecydowanie Ostatniego Jedi dla mnie kupił Benicio del Toro i ponownie Maz. Choć i Anthony Daniels i to, że pozwolono zestarzeć się i Luke'owi i Lei (choć przyznam, świadomość, że Carrie Fischer nie żyje bardzo mocno była ze mną) daje mi rodzaj psychicznego zadowolenia. Kylo Ren jest mniej drażniący niż w Przebudzeniu, acz tu znów wygrywa generał Hux. Scena
Spoiler:
Rey zdecydowanie zyskuje gdy się nie odzywa. Po raz kolejny po Przebudzeniu, a zwłaszcza po Łotrze, jest mocno-mocno szaro i to nie w znaczeniu barwnym, bo wizualnie jest satysfakcjonująco, a krwistoczerwona powierzchnia Crait rozegrana bardzo smacznie. Nie ukrywam, że pójdę jeszcze kilka razy, w zależności na ile wolny czas pozwoli. Zabawny jest za to trochę układ "uczuciowy", kalka niemal z Igrzysk śmierci, ale ja akurat lubię takie niejednościeżkowce.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 16 Grudnia 2017, 21:29   

Powieść McCarthy'ego To nie jest kraj....bardziej ryje beret. Film, chociaż jest genialny, to jednak blado oddaje to, co udało się przekazać temu pisarzowi.
Na marginesie, Droga i Krwawy południk(czytanie tej ksiąźki sprawiało mi niemal fizyczny ból) to chyba moje najtraumatyczniejsze przeżycia czytelnicze.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 16 Grudnia 2017, 21:47   

O super, to znaczy, że "To nie jest kraj dla starych ludzi" powinnam zobaczyć i przeczytać, będę pamiętać.
Co do traumatycznych przeżyć, mam tak, że czytelniczo mi łatwiej. Że i książka i teatr (no, teatr w 100%, znaczy uważam, ze teatr dla problematycznych podejść jest, a na Mayday szkoda czasu) mogą męczyć, film dla mnie ma raczej pełnić funkcje rozrywkową, odstresowacza, pieszczącego estetykę.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 16 Grudnia 2017, 22:30   

Jeśli chcesz naprawdę się pognębić to zacznij od Drogi.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Grudnia 2017, 16:22   

m_m napisał/a
Powieść McCarthy'ego To nie jest kraj....bardziej ryje beret. Film, chociaż jest genialny, to jednak blado oddaje to, co udało się przekazać temu pisarzowi.
Na marginesie, Droga i Krwawy południk(czytanie tej ksiąźki sprawiało mi niemal fizyczny ból) to chyba moje najtraumatyczniejsze przeżycia czytelnicze.



Pisarstwo McCarthy'ego ani trochę mnie nie rusza. O to wiecznie się spieram z Michałem Cetnarowskim. "Droga" jest wręcz sentymentalna i płytka, co ekranizacja tylko uwydatniła.
Tutaj mamy jednak do czynienia z przypadkiem, gdy film wzbogaca pierwowzór, a nie spłyca. Było kilka takich przypadków, choćby "Dziecko Rosemary", "Lśnienie", "Popiół i diament" - tak na szybkiego, pewnie znajdziesz więcej przykładów.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 17 Grudnia 2017, 17:07   

Dobra, rozumiem że twórczość pana Mc'a cię nie rusza, ale po niepotrzebnie mieszasz ją z ekranizacją. Film Droga, co prawda nawet niezły, do pierwowzoru nie dorasta, chociażby dlatego, że najdrastyczniejszej sceny w nim nie umieszczono. Literacka Droga moim zdaniem, ale nie jest ani płytka ani sentymentalna, ale może się nie znam.
Dziecka Rosemary nie czytałem, film uważam za udany, filmowe Lśnienie to inna jakość niż książkowa, Popiól i diament? Hm, oba dzieła paradoksalnie zdają mi się socrealistyczne.
Jedynie kinowe Milczenie owiec przerosło powieść, aczkolwiek dobrą, ale film to jeden z moich ulubionych ever.
Osobną kategorią jest Blade Runner i jego Dickowski pierwowzór, tu już naprawdę nie wiem co lepsze.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37524
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 17 Grudnia 2017, 17:55   

Lśnienie to płytka nuda. Z trudem dotrwałem do końca walczą ze zmiennym szczęściem z sennością.

Filmowy Blade Runner przerasta pierwowzór przynajmniej o level. Zresztą to inne historie.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 17 Grudnia 2017, 18:52   

Dziecku Rosemary udała się sztuka niemal niemożliwa, skonstruowanie całości na niedopowiedzeniu i niepewności, podczas gdy książka była dosłowna i bez niedopowiedzeń. I kołysanka Komedy, w zasadzie sama kołysanka mogłaby zrobić film. Podobnie ze Lśnieniem, które po pierwsze robi Nicholson, po drugie przynajmniej do pewnego momentu daje możliwość wyjaśnienia bez uciekania się do nadprzyrodzonego, czego znowu nie ma w książce. Swoją ścieżką Nicholson jest dla mnie szatańsko przerażający, zawsze zadziwiają mnie ludzie twierdzący, że jest seksowny.
Suburbicon. Tak jakoś dzisiejszy seans specjalny wpasował mi się w temat, przed pokazem Łukasz Maciejewski narzekał, że nie jest fanem Matta Damona, ale nie da się ukryć, że nie wyobrażam sobie tego filmu Clooneya z kim innym w roli Gardnera Lodge'a. A sam film bardzo słodko-kwaśny, ze szczyptą gorzkości.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Grudnia 2017, 21:54   

m_m napisał/a
Dobra, rozumiem że twórczość pana Mc'a cię nie rusza, ale po niepotrzebnie mieszasz ją z ekranizacją. Film Droga, co prawda nawet niezły, do pierwowzoru nie dorasta, chociażby dlatego, że najdrastyczniejszej sceny w nim nie umieszczono. Literacka Droga moim zdaniem, ale nie jest ani płytka ani sentymentalna, ale może się nie znam.
Dziecka Rosemary nie czytałem, film uważam za udany, filmowe Lśnienie to inna jakość niż książkowa, Popiól i diament? Hm, oba dzieła paradoksalnie zdają mi się socrealistyczne.
Jedynie kinowe Milczenie owiec przerosło powieść, aczkolwiek dobrą, ale film to jeden z moich ulubionych ever.
Osobną kategorią jest Blade Runner i jego Dickowski pierwowzór, tu już naprawdę nie wiem co lepsze.


Milczenie owiec to dobry przykład. Tę książkę przeczytałem w Szkocji, przyjeżdżając tam z fatalną znajomością angielskiego. Nie miałem nic po polsku, to czytałem to, kupione w jakimś Charity za 70 pensów albo za 2 70. Wtedy to była dla mnie powieść ratująca smutne wieczory, ale teraz po polsku bym tego nie przetrzymał. Ekranizacja dopiero zrobiła z tego klasykę.
Co do MC, zdania nie zmienię. Jest to pretensjonalne. Pozbawione humoru, sztywniackie i głupie epatowanie "prawdziwością", z osłodą wieśniackiego kolorytu, sentymentalizmu i pseudopoezji. Brakuje tylko, żeby autor wyjął gana i zaczął strzelać do ludzi.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Grudnia 2017, 12:20   

Obejrzałam wczoraj tego Ostatniego Jedi. I w sumie cieszę się że nigdy nie byłam dziką fanką starej trylogii - obejrzałam dość późno i raz, więc nie mam sentymentów i oczekiwań. Podobało mi się w większości, przymykam oczy na dziury w fabule i tak, chcę kryształowego liska.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 20 Grudnia 2017, 13:50   

A ja poczekam aż HBO pości :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37524
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 20 Grudnia 2017, 14:16   

Co to będzie gdy HBO krzyżem zacznie leżeć.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 20 Grudnia 2017, 18:53   

Spider-Man: Homecoming

Typowy Marvel, tym razem w bardziej teenagerskim wydaniu. Bawiłem się całkiem dobrze, głównie dzięki radosnej fabule i dobrze dobranym aktorom. Fajna, bezpretensjonalna rozrywka i film faktycznie bliski duchowi Pająka.
7/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Grudnia 2017, 15:15   

Martva napisał/a
Obejrzałam wczoraj tego Ostatniego Jedi. I w sumie cieszę się że nigdy nie byłam dziką fanką starej trylogii - obejrzałam dość późno i raz, więc nie mam sentymentów i oczekiwań. Podobało mi się w większości, przymykam oczy na dziury w fabule i tak, chcę kryształowego liska.


Jest taki wewnątrzgatunkowy żart: Jaki jest Złoty Wiek Fantastyki?
Odpowiedź: 12 lat.

Kiedy byłem w tym wieku, podobało mi się niemal wszystko, a Gwiezdne Wojny to w ogóle "Ho-Ho!"
Udawanie, że mnie to dalej bawi do pewnego momentu wydawało mi się aktem solidarności z dwunastolatkiem uwięzionym w ciele 30/ 40 latka. Teraz już się nie napinam, te filmy są kręcone dla nowego pokolenia 12 latków, nie dla mnie. Niech dwunastolatkowie przejmą fanowską pałeczkę.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 22 Grudnia 2017, 19:56   

Kingsman: The Golden Circle (Kingsman: Złoty Krąg)

Nieco słabszy niż jedynka, ale wciąż jest to kawał solidnej rozrywki w profesjonalnym wykonaniu. Od czasu do czasu lubię filmy w takim stylu, celowo przeszarżowane i nic sobie nie robiące z logiki.
Ja bawiłem się podczas seansu naprawdę dobrze, a tego właśnie oczekiwałem.
7/10



Scott Pilgrim vs. the World (Scott Pilgrim kontra świat)

Jestem rozdarty, bo wizualnie jest to mistrzostwo świata (te sceny stylizowane na gry i komiksy są rewelacyjne), ale główny bohater wkurzał mnie od samego początku niemożebnie.
Fabularnie nie jest to nic skomplikowanego, ale ogólnie daje radę.
6/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Przemo 
Frodo Baggins


Posty: 116
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Grudnia 2017, 12:37   Blade Runner 2049

Nie mogę zrozumieć jak to możliwe, że takie filmy giną w zalewie tandety. Jakimś wielkim fanem jedynki nie byłem, ale zaryzykuję stwierdzenie że 2049 to jeden z lepszych SF ostatnich lat. Nie jest doskonały, ale bardzo soczysty a nadużywane ostatni CGI jest tylko wspomagaczem, a nie dominuje. Historia mądrze opowiedziana, choć reżyser mógłby sobie darować kilka łopatologicznych wstawek.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 26 Grudnia 2017, 11:49   

Snowman ale słabo, słabiutko. Spore zmiany fabularne i uproszczenia nie wyszły temu obrazowi na dobre. Zakończenie z d... wzięte, nagłe przyspieszenie śledztwa w finale w sumie nie wiadomo dlaczego(no tak, Harry nagle zrozumiał, o bosze...)
Próbowałem spojrzeć na ten film z perspektywy nieznającego literackiego pierwowzoru widza, i nawet wtedy się nie obronił.
Nie wiadomo kim był Hole, co sprawiło że jest taki jaki jest, a bohaterowie drugiego planu nie istnieją.
Jestem zawiedziony.
Mogłem sobie darować po fatalnych recenzjach.

Edit: Harry zamiast Jim Beana pije w filmie wódkę. Porażka.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Grudnia 2017, 14:32   

Widać JimBean nie zapłacił $ za lokowanie produktu. Mieli nosa :)
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Grudnia 2017, 15:14   

Dobrze, że nie cydr jabłkowy.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 27 Grudnia 2017, 16:30   

The Last Jedi,
film wymaga pocięcia, skrócenia wywalenia niektórych scen,
niektóre sceny ocierały się o kicz (czerwone nindźie) mocno nie równe fragmenty, parę razy wykazali sie brakiem logiki - Zachowanie załogi falcona milenilenium przeczy zdrowemu rozsądkowi, czemu nie rozwalili ..... kto oglądał to wie co powinni rozwalić
po raz pierwszy miałem takie coś na SW, że zastanawiałem sie, kiedy to się w końcu skończy :oops:


Wzorcowy nastolatek, z filmu był zadowolony ale nie wszystko załapała i niektóre rzeczy trzeba było jej wyjaśnić, córka zaczęła przygodę z tym uniwersum od przebudzenia
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Grudnia 2017, 19:29   

Puszczają mi na jakimś kanale trailer Dunkierki.
Wygląda to z daleka na film radziecki z niższej półki, czyli wprawdzie rozmach, ale patos doprowadzony do granic śmieszności. Widzę, że jakiś gieroj płynie ratować świat, a drugi gieroj nad nim lata. To trochę jak w Dniu Niepodległości, gdzie farmer i prezydent siadają za sterami, aby zbić kosmiczne tyłki napastnikom.
Już Furia była śmieszna. Co będzie za kilka lat? Kaczor Donald będzie walczył z Niemcami?
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 27 Grudnia 2017, 20:04   

Ostatni Jedi obejrzany. I yyyyy... Gdy zabiorę dzieci na seans, to im się bardzo spodoba :D .
Mam wielki sentyment do Star Wars. Przebudzenie mocy, mimo kilku zastrzeżeń, bardzo mi podeszło, ale Ostatni Jedi już tak średnio. Specjalnie szłam bez jakiegoś konkretnego nastawienia, by nie wymagać zbyt wiele. Ale tu nawet moje "luzackie" podejście nie dało rady :)
Ogólnie jest to bardzo fajna bajka dla dzieciaków. Mnie oglądało się przyjemnie, ale jednak niestety kilka razy wymknęło mi się "seeeeeerio?!?" :)
Spoiler:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group