Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostatnio oglądane filmy
Autor Wiadomość
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 3 Sierpnia 2017, 11:16   

Dunkierka - narracja porwana, czas się miesza , to skraca, to rozciąga, scenografia znakomita, walki samolotów b. zacne, opowieć wciąga, ale i wkurza pomieszanym czasem .
6/10
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 3 Sierpnia 2017, 11:19   

Dałbym oczko więcej.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 3 Sierpnia 2017, 12:58   

Kruk Siwy, może i masz rację, film niezły ale narracja "nowoczesne" popieprzona.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 3 Sierpnia 2017, 13:25   

co prawda to prawda. Sekwencja lądowa trwa tydzień, morska dobę, a lotnicza godzine.
"Czterdzieści minut nad Dunkierka".
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 7 Sierpnia 2017, 10:04   

Goria napisał/a
Valerian - film w porządku. Ma kilka zabawnych momentów, ale też ma trochę niepotrzebnych (oczywiście to mój osobisty odbiór). Wizualnie przepiękny. Wydaje mi się, że dzieciom i młodzieży może się bardzo podobać, natomiast dla dorosłego może być trochę za naiwny, zbyt przewidywalny? Ale z drugiej strony ta przewidywalność nie zmusza do myślenia (co jest dobre, kiedy człowiek jest zmęczony), pomimo zamierzonego przez twórców dramatyzmu sytuacji. Właściwie całkowicie, ale nie wiem, czy celowo, usunięto ambiwalencje moralną. Być może wynika to ze zbyt schematycznie-baśniowo potraktowanej warstwy wizualnej i gry aktorskiej?
Jeśli chodzi o główną parę, to Cara Delevingne dominuje swojego partnera zarówno aktorsko jak i właściwie fizycznie. W tym zestawianiu to ona czasami wydaje się bardziej męska, ze swoimi bardzo ostrymi rysami twarzy, mocną szczęka, budową ciała współczesnej modelki (wysoka, mocne kości, brak tali, biustu i kobiecych bioder - chociaż stara się nimi kręcić), oraz ostrą grą/zachowaniem. Valerian wygląda przy niej jak chłopiec, ciemnowłosy Leonardo Di Caprio z Niebiańskiej Plaży, który dorwał się do ocalałej skrzynki z rumem i zaczął ją bardzo szybko opróżniać. To nie jest dla mnie Valerian z komiksu. Wątek ich romansu wyciągnięty na pierwszy plan w takim zestawieniu, zaczyna trochę drażnić. Ale to też zależy co kto lubi.
Nie do końca zrozumiałam dlaczego zwierze nazwane Mul Converter istniejące poza planetą Mul nie sugerowało, że na planecie Mul istniało życie oraz, że był z nią (planetą - a raczej zamieszkującymi ja istotami) w przeszłości jakikolwiek kontakt. Ale być może coś przeoczyłam, nie wiem.


Valerian. Zgadzam się z Gorią. Właściwie, to powielę wrażenia :wink:
Wizualnie piękny. Wielka przyjemność z oglądania. Piękna rasa Pereł, inni kosmici też świetni. Alpfa bardzo fajnie przedstawiona. Dosłowny zlepek modułów i kultur.
Targ w innym wymiarze super. Przedstawienie wydarzeń w dwóch rzeczywistościach strasznie "męczy", trzeba się skupić, by ogarnąć przestrzeń, ale wrażenia naprawdę ciekawe.
Polowanie na meduzę cudne.
Cesarz-smakosz i jego ochmistrzyni(?) ubawili mnie setnie.

Sama opowieść to kolejna kosmiczna bajka. Przyjemna, ale dziurawa. Nie znam komiksu, więc być może dlatego umyka mi kilka szczegółów:
Spoiler:

Jest tego więcej, ale to najistotniejsze dla całej akcji.

Bohaterowie niestety średnio. Główna para letnia taka, miła, ale bez charyzmy. Willis i Jovovich to była para z charyzmą, a DeHaan i Delevigne to takie słodkie dzieciaki i nic więcej. Bardzo szkoda, bo moja ocena filmu poszłaby mocno w górę, gdyby tych dwoje potrafiło rozegrać między sobą to kosmiczne tango.
A' propos... jakżesz mnie irytowały te romansowe wstawki. Łomatko! Ciepłe kluchy takie, bez ognia, bez wigoru, bez polotu. Wyciąć 2/3 z tego, zwłaszcza koniec i będzie dużo lepiej.

Za to postacie drugoplanowe i epizodyczne bardzo na plus. Komandor nie był jakoś bardzo demoniczny, ale wiarygodny, prawdziwa wojskowa gnida.
Generał fajny, spokojny i sensowny. Odrobina zdrowego rozsądku w ogólnym zamieszaniu.
Poza tym Bubble milutka, nawet się nie spodziewałam, że tak fajnie wyjdzie Rihannie występ w filmie.
Alfons Jolly, Pirat Bob, przewodnik Thaziit i trzy kaczkołaki-gargulce pięknie rozegrane i wprowadzające koloryt lokalny postacie. Bardziej zapadają w pamięć niż główni bohaterowie, niestety.

Mimowolnie porównywałam do Piątego elementu i stwierdzam, że do tego poziomu duuużo brakuje.
Ale nie jest źle. Warto zobaczyć, bo to kolejny kosmiczny świat do kolekcji. Ładnie zrobiony i przedstawiony.
Wyłączamy myślenie i zanurzamy się w kolejnym pięknym widowisku :mrgreen: .
 
 
figurant 
Langolier

Posty: 286
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Sierpnia 2017, 12:15   

Pewnie wszyscy już widzieli ale wklejam na wszelki wypadek. Film od Neilla Blomkampa:
https://www.youtube.com/w...lcdFE6R&index=3
_________________
Jedzenie zwierząt odegrało kluczową rolę w zniewoleniu kobiet. Od kiedy człowiek zaczął podporządkowywać sobie gatunki zwierząt i uprzedmiotowił je ich posiadaniem, stracił szacunek do samic.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 11 Sierpnia 2017, 10:06   

Guardians of the Galaxy Vol. 2 (Strażnicy Galaktyki 2)

Przyjemny sequel. Trochę gorszy od pierwszej części, ale ostatecznie bawiłem się dobrze, a o to chodzi w kinie tego typu.
Dużo tu akcji i humoru, który na szczęście nie osiąga poziomu żenady, parę razy można się uśmiechnąć z serwowanych przez bohaterów żartów.
Na tę chwilę jest to, jak dla mnie, jedna z najciekawszych serii kinowego Marvela.

7/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Sierpnia 2017, 10:49   

#Wszystko gra - Polski musical (oksymoron)

hmmm, film jak to polski film, czyli raczej słaby
natomiast clue zabawy czyli muzyka/piosenki - lepiej niż dobrze.
Wybór piosenek* lepszego sortu (Komeda, Osiecka), wokalnie też znakomicie (Preis to wiadomo, ale zaskakująco Fabijański) aranżacje odświeżono i przekomponowano - też w porządku - nawet kilka brzmi zaskakująco po nowemu i nadal świetnie.

czyli można obejrzeć - ale równie dobrze posłuchać.

------------------

na HBO z jakiejśtam okazji robią maratony StarWarsowe
bez większego zaangażowania leciało toto w czasie dnia wczoraj (odc 1-3)
więc co jakiś czas łypałem (-iśmy) na tv okiem...

jakie to krwa jest słabe ! (nigdy nie byłem fanem 2 trylogii Lucasa - ale w kinie oczywiście na premierach obecny)
dialogi niczym spod ręki scenarzysty WiedźminaTVP, ogólny prymitywizm scenariusza, pomysłów w nim zawartych, miałkość intelektualna postaci, pompatyczno-patetyczna nędza..... a Polski dubbing tylko podkreśla kompromitację tego cyklu...
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 13 Sierpnia 2017, 19:55   

LadyBlack, Do Valeriana - mnie te romantyczne wstawki rozwalały podobnie do ciebie. Po prostu jakby wciśnięte na siłę. Zapytałam się swojego partnera i dla niego one także były kompletnie nieprzekonywujące.

Informator z 1999. Rewelacyjny film, świetna gra aktorska, pięknie za- i roze-grany. Nie wiem, jak ja go mogłam nie obejrzeć wcześniej.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 13 Sierpnia 2017, 21:10   

Lady Black, chyba podobnie widzę Valeriana :) , wątek romansowy do wywalenia całkowicie, bo i głupawy i nieprzekonywujący. A tak, ile radochy pośrodku. Wędkarze, dziobaki trzy, sokół Millenium o imieniu Alex (tak, wiem, komiks był przed i to raczej w drugą stronę, ale cóż jak dla mnie SW to kanon kanoniczny), Alpha - pięęekna, posiłek cesarza rewelacja, Bubble gdyby wyciąć łzawą końcówkę bardzo fajna. Wizualnie milusieńko i chyba też częściowo tak jakoś naiwnie, zaskakująco mała dawka cynizmu, acz
Spoiler:
. Co do głównych bohaterów, jakiś tam plus jest, Dane DeHaan ma piękny głos. No dobrze, najmniej podobał mi się konwerter za przeproszeniem srający perłami, i powiedzmy ten wątek, ale ja klimatów okołoawatarowych niespecjalnie toleruję.
Chętnie ciąg dalszy zobaczę w każdym razie (zwłaszcza, że już wątku romansowego nie będzie jak ciągnąć, co najwyżej bohaterowie będą znudzonym sobą małżeństwem).
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
figurant 
Langolier

Posty: 286
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16 Sierpnia 2017, 10:38   

Atomic Blonde daje radę. Nie rozumiem tych co się jarają Sofią Boutellą. Przy Charlize Theron to uboga krewna.
_________________
Jedzenie zwierząt odegrało kluczową rolę w zniewoleniu kobiet. Od kiedy człowiek zaczął podporządkowywać sobie gatunki zwierząt i uprzedmiotowił je ich posiadaniem, stracił szacunek do samic.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 18 Sierpnia 2017, 11:15   

Cube Zero

Sequel nikomu do niczego niepotrzebny. Pierwszy, enigmatyczny "Cube" nie potrzebował żadnych kontynuacji. Te powstały, i jak się można było spodziewać, zawiodły. Próba wyjaśnienia kto stoi za sześcianem nie jest potrzebna, cała siła oryginalnego pomysłu tkwiła w tym, że nie było tego wiadomo. Koncepcja przerażała i nie potrzebowała dosłownego wyjaśnienia.

3/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18 Sierpnia 2017, 23:19   

Dziś zobaczyłem najgorszy horror, jaki kiedykolwiek został nakręcony. "Ouija: Eksperyment". Myślę, że to fanowski projekt studentów, których odrzucili na egzaminach wstępnych do szkół aktorskich, ze względu na zerowe umiejętności, niskie IQ i ogólny niedorozwój umysłowy. "Sharknado" i" Ludzka stonoga' przynajmniej bawią po trzecim piwie. To jest dużo gorsze i jeszcze nudne.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 20 Sierpnia 2017, 16:19   

Ghost in the Shell (2017)
Przyjemne kino. Historia angażuje i jest niegłupia (oryginał widziałem dawno temu i mało pamiętam, inna sprawa jest taka, że nie cierpię anime, nie moja estetyka). Scarlett pasuje do roli, a film wizualnie jest bardzo ok.
7/10


The Void
Naprawdę oldschoolowy horror. Pomysł wyjściowy ciekawy, czasami niestety widać braki budżetowe (guma i flaki jak w klasykach gore), ale pod względem nastroju jest ok i mocno lovecraftowsko.
7/10


A Cure for Wellness (Lekarstwo na życie)
Całkiem przyjemny film, do pewnego momentu mocno czarujący tajemniczym nastrojem. W pewnym momencie zaczyna się jednak lekki zjazd fabularny. Mimo to seansu nie żałuję.
6/10


Ant-Man
Taki typowy Marvel - lekko, łatwo i przyjemnie. Nie powiem, żebym takiego kina nie lubił. Bawiłem się dobrze, a o to chyba chodziło.
7/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 20 Sierpnia 2017, 18:56   

La la land. Zieeew
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Sierpnia 2017, 10:32   

La La Land Pastelowa, komiksowa, wizualnie przyjemna dla oka banalna historia. Muzycznie bardzo ładnie. Drugie dno? No coś tam o ciężkim życiu w Hollywood jest, ale takie tam, nocnepolakówrozmowy bywaja głębsze. Drugi raz nie dał bym razy obejrzeć, zasnąłbym. Ale scieżkę muzyczną mógłbym mieć na płycie. Słuchałbym.
6/10
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Sierpnia 2017, 20:20   

Banał z rodzaju takich - wymyślmy jakąś historię na poczekaniu pod banalną muzykę (nieważne, czy tu było akurat na odwrót). Dżezowy pianista i utalentowana aktorka.
Udało się.
Choć moja czteroletnia siostrzenica wymyśliłaby za pomocą lalek lepszą i mniej przewidywalną fabułę.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Sierpnia 2017, 21:08   

Wow. Z niebytu.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Sierpnia 2017, 21:12   

Też mi miło Cię spotkać ponownie.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Sierpnia 2017, 21:29   

Przeczytałem twoją książkę.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 24 Sierpnia 2017, 21:37   

O Bogowie na dole. Luc, czy Magnis został twoim idolem w kwestii stylu?
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Sierpnia 2017, 21:59   

Rozmawiamy o La-La ?

To ja jadę dalej. Oparcie filmu na naiwnym schemacie: fajny chłopak, fajna dziewczyna, starają się o sukces - jest tak rozbrajająco banalny, że potrzebowałby prawdziwych hitów, prawdziwej choreografii, żeby to unieść. Fabuła jest kościółkowo poprawna, bez żadnego humoru, zawirowań, ironii. A muzyka z tego czegoś zostaje w uszach? Tak jak kawałki choćby z Chicago? Nie. Czołowy motyw jest sentymentalny do bólu, a jedyne, co wpada w ucho, to Take on me Aha, tylko gorzej wykonane niż w oryginale.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 26 Sierpnia 2017, 14:13   

Her (Ona)

W nie do końca przekonujący sposób na interesujący temat.
6/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Sierpnia 2017, 16:32   

Zdecydowanie lepsze niż oceniasz.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Sierpnia 2017, 18:28   

Luc du Lac +27
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Sierpnia 2017, 22:35   

Film niby fajny, ale szybko wyleciał mi z głowy. Taki późny "Woody Allen" :) , na nieszczęście zrobiony nie przez Allena.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 27 Sierpnia 2017, 18:40   

Dyskusja o muzyce z jewgienijem nieoczekiwanie pchnęła mnie do obejrzenia "Aleksandra Newskiego". Pokrętne bywają drogi kinomana :)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Sierpnia 2017, 18:46   

Na ten film zabrali kiedyś, dawno temu, dzieci w Nowej Hucie ( wśród nich moja mamę). Przy filmowym wrzucaniu dzieci do ognia na sali wybuchła panika i trzeba było przerwać seans. Ja to znam tylko z opowieści, ale ten teutoński motyw Prokofiewa cały czas mam w uszach.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Sierpnia 2017, 11:17   

Valerian i miasto 1000 planet (czy jakoś tak) Luca Bessona

no cóż - mi się film podobał i to nawet bardzo, tym razem dostałem dokładnie to czego oczekiwałem*. Czyli fajną opowiastkę fantazyspejsoperową, aktorzy jakoś szczególnie mię nie uwierali /co tam ludziom się przewija w reckach/opiniach/
facet w typie młodego DiCaprio, laska jak Mila J. ale bląd/biały - w wieku bliżej nieokreślonym, równie dobrze mogą mieć naście jaki o 30 lat.
wizualnie film oczowypas, scenariusz - prosta historyjka o ratowaniu świata - tutaj dodam że komiksu nigdy nie czytałem (bodaj w komiksie-fantatsyka wychodził, ale od początku kreska mi nie podchodziła)
kilka scen w filmie wymiata - np. taniec na rurze / cała scena / Rhianna*
a i jeszcze taka uwaga - film zbliżony w tematyce " co do zasady" do Avatara - od razu mnie to na oczy się rzuciło, a nie zauważyłem żeby ktoś o tym pisał

ogólnie - świetna zabawa dla rodziny, polecam

i bez kozery dam 7,87/10

*bo na przykład 5-ąty element był przezjębistym rozczarowaniem (jednym z większych w tamtym czasie)
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28 Sierpnia 2017, 11:26   

Jaka znowu Beyonce? :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group