Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostatnio oglądane filmy
Autor Wiadomość
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 10 Sierpnia 2016, 10:14   

Pierce Brosnan
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 10 Sierpnia 2016, 10:33   

Batman vs Superman, yeah! wygrał ten co miał wygrać!
Tylko kim była ta laska, jakoś nie ogarnąłem tego, a może za mało skupiałem się na filmie, dobra rzecz do puszczenia w tle.
Ocena: mocno średni, przydługi, postać Batmana IMO dobrze zagrana, normalnie bittera postawił bym Benowi A. w pobliskim pubie.

Spoiler:
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 10 Sierpnia 2016, 14:42   

konopia,
Spoiler:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Sierpnia 2016, 16:51   

konopia napisał/a
Tylko kim była ta laska, jakoś nie ogarnąłem tego, a może za mało skupiałem się na filmie, dobra rzecz do puszczenia w tle.

Ta super-laska? Wonder Woman? Czy o jakąś inną chodzi?
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 10 Sierpnia 2016, 17:52   

ta co stoi pomiędzy nimi,
Wonder Woman, hm, zaraz zagooglam
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Sierpnia 2016, 20:25   

W przyszłym roku czy za dwa lata ma dostac solowy film, póki co nic chyba nie ma (z nowszych, jakieś starsze na pewno, komiksy, animowane itp)
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 11 Sierpnia 2016, 10:07   

Już był trailer. Gdyby nie to że wzięli niesamowicie apetyczną aktorkę, to już możnaby powiedzieć że będzie to słabe. A tak? Okaże się :)

konopia, gdybyś nie spytał kim ona jest, to pewnie ktoś mógłby wziąć Twoją opinię na poważnie :D
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 11 Sierpnia 2016, 10:18   

mesiash napisał/a
Gdyby nie to że wzięli niesamowicie apetyczną aktorkę(...)

Jak o niej usłyszałem to myślałęm że jej nazwisko (Gal Gadot) to nawisko postaci z DC - myślałem zę jest z Kryptona, wiecie: Kal El, Gal Gadot, Kara El. :mrgreen: o ile kojarzę Wonder Woman to nic o niej nie wiem.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 14 Sierpnia 2016, 11:57   

Angry Birds - zaskakująco dobry.

The Nice Guys - fajne wakacyjne kino.

We środę idę na Legion Samobójców - zobaczymy, recenzje nie powalają, a sam pomysł mi się ciągle źle kojarzy z Dirlewangerowskim oddziałem.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 18 Sierpnia 2016, 09:23   

Legion Samobójców - marny film. Chyba troszeczkę lepszy od Batman v Superman, ale takie Angry Birds biją go na głowę (nawet nie chcę wymieniać bardziej ambitnych filmów). Nie dość, że scenariusz nietęgi, to jeszcze obsadzili dużo ładnych, acz cholernie sztywno grających ludzi, na czele z modelką Carą Delevingne. Zniszczyli Jokera - teraz najbardziej przypomina homo i metro-seksualnego szafiarza, który postanowił stylizować się na strasznie złego, w swojej opinii, heteroseksualnego gangstera. W sumie powstaje farsa, gdzie człowiek śmieje się w momentach, które powinny być dramatyczne.
Na plus są jedynie efekty specjalne.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 21 Sierpnia 2016, 10:53   

X-Men - Apocalypse

Najsłabszy z nowej trylogii, ale dało się obejrzeć. Brakowało luzu, chociaż niezamierzone elementy komediowe były. Kilka bardzo fajnych scen (Weapon X, bieg Quicksilvera), ale całościowo niestety bez większego polotu. Niby jest poprawnie, ale sceny akcji nie wzbudzają już takiego entuzjazmu jak kiedyś, ponadto bardzo mdły był główny villain, co w tego typu kinie jest dużym grzechem.
6/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 22 Sierpnia 2016, 21:34   

The Visit

No proszę, Shyamalan znowu w formie... Generalnie nie przepadam za filmami stylizowanymi na kręcone "z ręki", ale tym razem ten zabieg wyjątkowo pasował. Ciekawy pomysł został tu dobrze rozwinięty, aktorsko też jest przynajmniej przyzwoicie, a cała historia jest mocno niepokojąca. Napięcie stopniowo narasta, a spokojna z początku opowieść nabiera tempa.
To kolejny w ostatnich latach kameralny horror (obok "The Broken", "It Follows" i "Babadook", który robi mi dobrze.
8/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 23 Sierpnia 2016, 08:44   

The Scorpion King

Durnota. Kilka fajnych, choć mocno nierealistycznych walk, ale poza tym pusty jak wydmuszka. Nawet od lekkiego kina przygodowego trzeba wymagać więcej. A tu tylko naiwność i sztampa + drewniane aktorstwo.
Jeśli już oryginał jest tak słaby, to jego trzy sequele muszą szorować głęboko po mule. Ja na pewno ominę je szerokim łukiem.
3/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 23 Sierpnia 2016, 12:46   

Chal-Chenet, osobiście nie narzekałem aż tak bardzo na pierwszą część, ale kolejna dałem radę tylko jedną obejrzeć. To samo tylko gorzej.
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 24 Sierpnia 2016, 09:08   

Chal-Chenet napisał/a
The Scorpion King

O matko, to ten film który w wmoemcie kiedy wyszedł (2002) miał efekty jak z animacji z gier komputerowych? :mrgreen:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 24 Sierpnia 2016, 10:06   

Sicario

Pierwsze co rzuca się w oczy to świetny, duszny klimat, podparty sugestywną muzyką. Aktorsko też jest w porządku, mnie chyba najbardziej podobała się Emily Blunt, która dosyć wiarygodnie przedstawiła dylematy swojej postaci. Podejrzewam, że pozostali bohaterowie zostali celowo pokazani w bardzo enigmatyczny sposób, jednak nie sądzę, by był to szczególnie udany manewr - przez większą część seansu ich motywacja nie jest do końca jasna, nie byłem w stanie zaangażować się emocjonalnie w ich poczynania. A gdy już, w przypadku co po niektórych, wychodzi szydło z worka, zostajemy zaatakowani schematami (Alejandro).

Spodziewałbym się także większej dozy przemocy, jak na podróż do "jądra ciemności" brakuje tu, moim zdaniem, nieco większej dosłowności. Rozczarowały mnie również sekwencje po akcji w tunelu, w domu bossa.
Technicznie jest za to bardzo dobrze, całość "się ogląda".

Wydaje mi się, że był tu materiał na wielkie kino, a ostatecznie wyszedł film całkiem dobry i niestety tylko tyle.
6/10


mesiash napisał/a
Chal-Chenet, osobiście nie narzekałem aż tak bardzo na pierwszą część, ale kolejna dałem radę tylko jedną obejrzeć. To samo tylko gorzej.

To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że za żadne skarby świata nie wezmę się za te sequele.

Dunadan napisał/a
Chal-Chenet napisał/a
The Scorpion King

O matko, to ten film który w wmoemcie kiedy wyszedł (2002) miał efekty jak z animacji z gier komputerowych? :mrgreen:

Yep. ;) Nie widziałem go wcześniej, a z tego co kojarzyłem, w jakimś stopniu nawiązywał do "Mumii", którą oglądało mi się kiedyś całkiem przyjemnie. Postanowiłem więc sprawdzić i cóż... to był błąd.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 25 Sierpnia 2016, 12:38   

Chal-Chenet napisał/a
Nie widziałem go wcześniej, a z tego co kojarzyłem, w jakimś stopniu nawiązywał do Mumii

Tak, to był taki spin-off. Szczerze, cieszę się że franczyza umarła :mrgreen: choć spodziewam sie jakiegoś remake'u za parę lat :roll:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 26 Sierpnia 2016, 10:04   

Film, w którym Harry Potter kumpluje się z Kylo Renem - What if (Słowo na M?). Zgrabna komedyjka romantyczna. Krótka, zwięzła, z kilkoma minutami do wyrzucenia. Bardzo przyjemna na wieczór z kanapą i drugą połówką.
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37537
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Sierpnia 2016, 13:54   

To nie dla mnie, już nie te czasy, już nie daję rady zrobić dwóch połówek w jeden wieczór.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 29 Sierpnia 2016, 18:33   

Jupiter: Intronizacja

Wizualnie wybornie, jak na space operę przystało. A sama historia nie jest o wiele głupsza niż w większości blockbusterów, nie rozumiem nadmiernej krytyki. Jest tu kilka absurdów i kilka momentów wybitnie kiczowatych, ale akcja nie nudzi, całość oglądałem ze względnym zainteresowaniem.
6/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Sierpnia 2016, 19:06   

+1
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37537
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Sierpnia 2016, 19:25   

Odpadłem gdzieś w połowie, coś pilnego wypadło i musiałem się zająć, potem już nie chciało mi się do tego wracać.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 29 Sierpnia 2016, 19:36   

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

Dobrze zrobiony, fajna gra aktorska. Oczywiście nie zabrakło heroizmu w stylu amerykańskim, irytujących ujęć slow motion, ale naprawdę fajnie się ogląda. Paru rzeczy można się przyczepić, ale 8/10.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37537
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Sierpnia 2016, 19:55   

zachęciłeś, żona zresztą też już przebiera nogami, zaraz po tym jak skończy Cienką Czerwoną Linię
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 29 Sierpnia 2016, 19:55   

Jupiter: Intronizacja. Nie obejrzałem filmu bo widziałem trailera . Nieczęsto się zdarza, by coś odstraszało na tym etapie. Obecnie odstrasza mnie zajawka kina w produkcji R. Scotta Morgan. Celowo tak sztampowo, by potem zaskoczyć innowacyjnością rozwiązań?
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Sierpnia 2016, 20:00   

Jupiter, takie patrzadło na poziomie StarTreka. Parę fajnych widoków.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37537
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Sierpnia 2016, 21:27   

Michael Travolta w roli mało typowego anioła. Fabularnie to jakieś nieporozumienie, humorystycznie jest kilka fantastycznych momentów. Aktorsko Travolta świetny, reszta ledwie poprawna.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 29 Sierpnia 2016, 23:29   

Ex Machina

Jak dla mnie świetny film. Oszczędny w środkach, absorbujący, nietuzinkowy i emocjonujący, a przy tym świetnie zagrany. Tematyka nie jest oczywiście nowa, ale podejście twórców do tematu intryguje.
To inne sci-fi od tak typowej dziś czystej nawalanki i to takich filmów by się chciało widzieć wśród nowości jak najwięcej. To obrazy tego typu widz zapamiętuje.
Jestem na tak.
9/10

Fidel-F2 napisał/a
Odpadłem gdzieś w połowie, coś pilnego wypadło i musiałem się zająć, potem już nie chciało mi się do tego wracać.

Zrozumiałe. Ja obejrzałem cały, nawet się nieźle bawiłem, ale podejrzewam, że za kilka dni połowy nie będę już pamiętał. Czasami człowiekowi potrzeba jednak kina tego rodzaju.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
krisu 
Langolier

Posty: 285
Skąd: Len(ovo)ingrad
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2016, 03:58   

Michael Travolta ? Nie znam, kuzyn Johna?
_________________
Gdy nadejdzie czas białego zimna, nie jedz żółtego śniegu.
 
 
krisu 
Langolier

Posty: 285
Skąd: Len(ovo)ingrad
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2016, 04:03   

thomas2411 napisał/a
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

A mnie bolały nogi od oglądania na baczność tego kolejnego propagandowego filmiku.
_________________
Gdy nadejdzie czas białego zimna, nie jedz żółtego śniegu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group