Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamykać, czy nie zamykać, oto jest pytanie
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 15:38   Zamykać, czy nie zamykać, oto jest pytanie

Jak widać od czasu do czasu ludzie chcą dodać głos po zakończeniu głosowania, nawet po kilku miesiącach. Jak sądzicie, czy zamykać głosowania po miesiącu, czy zostawiać je otwarte dłużej, żeby spóźnialscy i ci, którzy dołączyli z opóźnieniem mieli możliwość dodania swojego głosu?
Pod waszą roztropnośc podaję to pytanie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 15:49   

Nawet wybory prezydenckie miewają swój kres. Myślę, że aby nie tworzyć atmosfery niepewności, niedopowiedzeń i postawić sprawę jasno, głosowania należy kończyć góra dwa tygodnie po ukazaniu się kolejnego numeru. Oczywiście wątki pozostawić otwarte, ale jakiś zwyciężca i przegrany musi być wyłoniony w sensownym terminie. Nie?
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 15:57   

Zamykać. Ci co chcą wyrazić swoją opinię mogą to przecież zrobić op zamknięciu głosowania lub w wątku autorskim a wyniki powinny być jednoznaczne. Proponuję ustalić jednolitą datę zakończenia głosowania - koniec miesiąca następującego po miesiącu ukazania się numeru tj. ok 6 tygodni - pozwoli to uniknąć zamieszania ze zmiennymi datami zakończenia głosowania.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 16:18   

Zgadzam się z kolegami. Jasne reguły gry przeważnie pozwalają uniknąć chaosu i nieporozumień.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 16:22   

I co ja mam powiedzieć? Zgadzam się z koleżanką, któa zgadza się z kolegami.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 16:23   

Zamykać - z powodów wymienionych już powyżej. Inaczej głosowanie traci sens.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 16:33   

Cholera, z wrodzonej przekory chciałem przyjąć stanowisko opozycyjne, by jak zwykle ustawić się w roli gnębionej mniejszość (mrrrau), ale nie dałem rady 8)
Jak najbardziej zamykać - z powodów przedstawionych przez przedpiśców.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
Ostatnio zmieniony przez dzejes 21 Sierpnia 2006, 16:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 16:33   

Pako napisał/a
Zgadzam się z koleżanką, któa zgadza się z kolegami.


Zgadzam się z kolegą, który zgadza się z koleżanką, która zgadza się z kolegami.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 16:38   

Dabliu - nie przeginaj 8) ;)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 17:14   

zamykać tylko trochę później niż emisja kolejnego numeru znaczy zgadzam się z kolegami i koleżankami.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 18:29   

cóż dodać mogę - wyjątkowo się zgadzam ze wszystkimi :mrgreen:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 18:31   

Koniec kolejnego miesiąca, brzmi nieźle.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 19:27   

Zamykać dokładnie 30 dni po potwierdzonym ukazaniu się nru w kiosku.

Przedłużanie nie ma sensu. To i tak zabawa, ale im bardziej precyzyjnie określona reguła, tym lepiej. A o tekstach szanownych autorów i tak się dyskutuje, tyle że poza ankietami :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 19:28   

Innymi słowy - nie ma chyba innego tematu,w którym bylibyśmy tak zgodni 8)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 19:52   

No, tutaj to Romek akurat co innego postuluje :-) Mnie się ten pomysl z ostatnim dniem kolejnego miesiąca podoba. to daje z 10-14 dni poslizgu, ale ludzie, którzy dostają pismo w ostatnich dniach bedą mieli szansę na wypowiedzenie się przed zamknięciem głosowania.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 19:56   

Wypowiedzieć się przecież mogą w każdej chwili? :roll:

IMO przedłużanie terminu sprawi, że wyniki będą mniej interesujące, bo to już nowy numer będzie i w ogóle...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 19:58   

To też fakt. Ale jakiś termin poślizgu trzebaby dać jednak moim zdaniem chyba. I też podoba mi się pomysł z końcem przyszłego miesiąca, bo niektórzy po prostu później czytają, albo czytają wolniej, z tego co tak zaobserwowałem ;)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 19:58   

Zapytalem, bo zdarzało się, że ludzie się kilka dni spóźniali. W sumie te kilka dni przedłużenia nie powinno być uciązliwe.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21 Sierpnia 2006, 19:58   

Miria:
Cytat
IMO przedłużanie terminu sprawi, że wyniki będą mniej interesujące, bo to już nowy numer będzie i w ogóle...


:bravo :bravo :bravo
Dokładnie o to mi chodziło. Dlatego 30 dni postulowałem :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 22 Sierpnia 2006, 07:48   

racja, mnie wyniki z dziewiątki w tej chwili juz tak bardzo lekko obchodzą. PUNKT dla Mirii za celne spostrzeżenie.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 22 Sierpnia 2006, 08:11   

Tak jest - zgoda! Zamykać!

Choć istnieje pewna rozbieżność co do terminu. Niby koniec następnego miesiąca brzmi ładnie, ale spójrzmy - dziś jest 22, to by dawało jeszcze dziewięć dni, a więc, jak słusznie stwierdzili przedpiscy, zamiast gorącego finiszu będzie raczej letnie pełzanie, a i NURS pewnie już zapomni, jak to z każdym tekstem było. To może zamykać po pierwszym weekendzie po ukazaniu się nowego numeru? To da kilka dni poślizgu i szansę dla spóźnialskich na doczytanie numeru w niedzielę i głosowanie rzutem na taśmę. Potem ankieta jest podsumowywana, a jak ktoś chce wtracić jeszcze swoje trzy grosze, to posta napisać przecież może, albo autora nękać bezpośrednio w jego wątku.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Sierpnia 2006, 08:38   

Zamykać - w dniu ukazania się następnego nru.
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Sierpnia 2006, 09:11   

A może zamykać do momentu pojawienia się pierwszego głosu na opowiadania w następnym numerze ?
 
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 22 Sierpnia 2006, 09:29   

IMO: Zamykać w dniu ukazania się kolejnego numeru :P

Wątek pozostawić otwarty, gdyż jak np. ja poprzedni numer przeczytałem tydzień temu, zdążyłem zagłosować, ale jeszcze nie miałem czasu usiąść i napisać o opowiadaniach. Mam nadzieję, że dzisiaj mi się uda... ale jest już nowy numer i trzeba się zabrać za czytanie :wink:
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 31 Sierpnia 2006, 22:56   

Wg mnie głosowanie nie powinno być zamykane "z chwilą ukazania się nowego numeru", bo to data płynna. A lepiej od razu wiedzieć, ile się ma czasu - czy gnać z czytaniem (i do kafejki :twisted: ), czy można jeszcze się podelektować, podumać nad numerem... ech, wyłazi ze mnie dusza roztrząsacza każdej sprawy po 10 razy. 8)
Ja bym tak postulowała 2 tyg. od ukazania się numeru. Zwłaszcza, że od "ukazania się" pod plafonem mija nieraz i tydzień, aż wreszcie dowiozą w co poniektóre zakątki, zwłaszcza, gdy długi weekend wypadnie albo inny dzień święcony. :roll:
Choć przyznam szczerze, że raczej nie nastawiam się na "gorące finisze" i "spektakularne akcje", chyba że jakieś opowiadania od początku idą łeb w łeb.
Dodawanie opinii nie szkodzi, im więcej, tym lepiej (a zresztą, jak NURS uważa, to jemu się one najbardziej przydają - i autorom). To może nie posyłać wątku od razu na złomowisko.

Last Viking:
Cytat
np. ja poprzedni numer przeczytałem tydzień temu, zdążyłem zagłosować, ale jeszcze nie miałem czasu usiąść i napisać o opowiadaniach.
A widzisz, ja staram się uszanować zwyczaj - najpierw opinia, potem głosy, ewentualnie niech idą w parze. Zresztą, pisząc opinię często dopiero decyduję się na głosy... Nie chciałabym - komentując "później" - dojść do wniosku, że należało zagłosować inaczej.
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Sierpnia 2006, 23:36   

Jako świerzonka...yyy... znaczy świeżynka na forum wolałbym, by głosowania trwały jak najdłużej dla "nowych".
Ale logicznie podchodząc do sprawy - dłużej niż 2 miesiące nie ma sensu. Może 6 tygodni?
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2006, 00:11   

Sadzę, że opcja tygodnia po ukazaniu się nowego numeru, czyli do nastepnego weekendu powinna być strawna (w przypadku, jak wyjdzie po środzie, to oczywiście do nastepnego). to da maksymalnie 10 dni po wyjściu kolejnego numeru. nie zaśmierdnie się.
Watek potem będzie ogólnie dostepny, ale głosy nie będa doliczane.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2006, 00:36   

Według mnie to najlepsze rozwiązanie, takie w sam raz.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2006, 06:45   

też mi się podoba
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2006, 08:06   

Zgadzam sie z przedmowcami :)
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group