Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Loga przeglądarek na forum.
Autor Wiadomość
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 15 Sierpnia 2006, 23:07   Loga przeglądarek na forum.

Nie wiem, czy to już nie zostało gdzieś wyjaśnione (jeśli tak, to proszę temat zamknąć, a mnie, nieobeznaną, skierować pod właściwy adres). :oops: Nagle zaczęły mi się wyświetlać w rogu każdego posta symbole systemów operacyjnych i przeglądarek. Co to, statystykę jakąś robicie? Badania marketingowe nad popularnością marek?
A może to jest związane z ustawieniami forum?

Proszę o wyjaśnienia. :oops:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 07:57   

Można takie coś włączyć w ustawieniach forum. Kiedyś chyba było, ale potem lud zaczął się burzyć, że nie warto i to zniknęło ;) W sumie nikomu to nie przeszkadza, bo statystyki i tak forum zlicza sobie, tylko że te obrazki odrobinę wydlużają ładowanie się stron.
Jak dla mnie - zbędne udziwnienie, bo potem będę ludziom wypominał, że na IE siedzą ;)
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 08:34   

Przeglądałem owe statystyki, więc ilość ikonek Firefoxa czy Windowsa mnie nie zdziwi, co najwyżej dowiem się, kto używa jakichś zupełnie egzotycznych programów :) Ciekawostka bez większego znaczenia.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 08:45   

Na razie razi w oczy. Mógłbym się i pewnie przyzwyczaić, ale po co, jak mogę też zaprotestować :D szczególnie jeśli komuś z wolniejszym łączem rzeczywiście forum ładuje się wolniej.
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 08:58   

Mi tam zupełnie nie przeszkadza.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 09:09   

Gustawie, co to znaczy "egzotycznych"? ;)
_________________
GAndrel
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 09:24   

Takich jak Twoje :mrgreen: :arrow:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 09:38   

hyhyhy, nawet ikonek od tego nie ma. To się nazywa egzotyka :D
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 09:39   

No właśnie takich:) Mało znanych, mniejszościowych... Co nie znaczy, że gorszych :wink:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 10:10   

Lynx na Debianie Woody to egzotyka? Pewnie tak. :)
_________________
GAndrel
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 12:08   

Pako:
Cytat
Można takie coś włączyć w ustawieniach forum.
A czy pojedynczy użytkownik może sobie to wyłączyć? Bo ja informatycznie nieobeznana jestem. :oops:
Cytat
W sumie nikomu to nie przeszkadza, bo statystyki i tak forum zlicza sobie, tylko że te obrazki odrobinę wydlużają ładowanie się stron.
To nie może forum dalej zliczać sobie "po cichu"? :| Bo rzeczywiście, niedługo to cały pasek zajmą wszelakie ikonki i kontrolki. :roll:
Cytat
Jak dla mnie - zbędne udziwnienie, bo potem będę ludziom wypominał, że na IE siedzą ;)
A cóż to, Pako, Firefox Ci płaci za promocję? Spór o przeglądarki to już klasyczny przykład dowodzenia wyższości Bożego Narodzenia nad Wielkanocą i vice versa. Nota bene, kiedy wrócę do korzystania z internetu w trybie kafejkowo-pracownianym, wrócę i do IE, żeby nie musieć uczyć się obsługi coraz to nowej przeglądarki (dziś spróbowałam z Netscape'em i odkryłam, że już się nie łapię, co gdzie jest... wiele wody w rzekach upłynęło od 1996 roku i Netscape 2.0 :? ).
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 12:15   

A mi się ten pomysł nie podoba... po diabła komuś informacja czego używam? Żeby łatwiej obejś zabezpieczenia? (jakie zabezpieczenia? :mrgreen: ). IMo nie tędy droga... bo jeszcze trochę i na święta przy każdym poście choinka bedzie....
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 12:24   

A mawete używa IE..., a mawete używa IE... :mrgreen:

Taka informacja może być czasami użyteczna. Wiadomo kogo nie pytać o problemy z softem, którego akurat używamy. ;)
_________________
GAndrel
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 12:38   

Jak na razie, wychodzi na to, że albo komuś to przeszkadza, albo jest obojętne. Czy są osoby, którym to się podoba i chcą tych ikonek? :? Bo jeśli nie, to tym, którym to nie przeszkadza, nie przeszkodzi też, gdyby ikonki zniknęły. :idea: A niezadowolonych uspokoi.

P.S. GAndrel, Ty chyba nie miałbyś kogo zapytać o te "egzotyczne" przeglądarki. :twisted:
Nie wspominając o tym, że można używać jakiejś przeglądarki i kompletnie się na niej nie znać (jak ja teraz :mrgreen: ), więc z tym pytaniem o radę to raczej żart niż argument. :P
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 12:48   

bo mi się nie chce przy każdym formacie (czyli co tydzień...) instalować od nowa....
 
 
Emilia 
Batman


Posty: 507
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 12:56   

Może nie korzystam z tego forum zbyt często, ale jak już tu zaglądam to mi się to nie podoba i niepotrzebnie przyciaga wzrok. :? Nie mam też ochoty pośrednio (ale jednak) propagować w ten sposób systemu, ani przeglądarki. :twisted:
_________________
- Dokąd idziesz?
- Odnoszę wrażenie.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 13:22   

mawete, gdybym musiał co tydzień formatować, to bym zrobił obraz partycji ze świeżo zainstalowanym systemem i już zainstalowanymi podstawowymi programami. Odzyskiwanie trwałoby parę minut. Ale to offtop. ;)

A loga? Powinny zostać. Zawsze będzie dodatkowy temat do rozmów. ;)
_________________
GAndrel
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 13:29   

Jeśli chodzi tylko o to, żeby było o czym pogadać, to mogą trochę powisieć, a jak temat się wyczerpie, to wtedy loga mogą zniknąć i znowu będzie można pogadać, powspominać :D
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 13:38   

Off topu CD :wink: :D
GAdrel powiedz jeśli mozesz jak sie robi ten obraz partycji, bo mam podobny problem jak mawete :? :x
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 13:41   

GAndrel:
Cytat
Zawsze będzie dodatkowy temat do rozmów. ;)
No, patrzcie, patrzcie - tematów do rozmów im brakuje... :roll:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Kwapiszon 
Indiana Jones

Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 14:00   

Jest to niech sobie jest
i tak nieprzeszkadza.
Czy jest to na stałe przywiązane do posta czy nie
tj. Jesli korzystam z innego kompa to "znaczki" są przywiązane do kompa czy posta ?
Zresztą zaraz sprawdzę ....
 
 
Kwapiszon 
Indiana Jones

Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 14:02   

Sorry za OT ale to wyjaśni ...
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 15:06   

Kwapiszon:
Cytat
Jest to niech sobie jest
i tak nieprzeszkadza.
A może jednak przeszkadza? Może jeszcze IP ma być jawne albo inne dane kompa/systemu? :roll: Skoro można nie podawać wieku czy miejsca zamieszkania, można ukrywać obecność na forum, itp. - to czemu przeglądarka ma być jawna? :? No i faktycznie, niedługo forum zacznie wyglądać jak choinka... :|
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 15:23   

Przeszkadza! :evil:
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 15:30   

Po co toto? Co wnosi?
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 15:37   

Rodion
Cytat
Off topu CD :wink: :D
GAdrel powiedz jeśli mozesz jak sie robi ten obraz partycji, bo mam podobny problem jak mawete


Zaczyna się od tego, że na twardzielu ma się partycję systemową i inne. Przy obecnych pojemnościach dysków jedną kilkugigową partycje można poświecić na przechowywanie obrazu partycji. Jeżeli muszę, ja przynajmniej tak robię.

Robi się obraz tylko partycji systemowej w stanie czystym. Czyli świeżo po instalacji + zainstalowane to co niezbędnę. Przeglądarka, pakiet biurowy itp. ale żadnych śmieci żeby obraz nie był jednak za duży.

Obraz robi się odpowiednim programem.
1. Można użyć standardowego narzędzia Windowsa XP, czyli System Recovery. Właśnie się dowiedziałem, że domyślnie nie ma go w HE. W Pro jest (Start->Programy->Akcesoria->Narzedzia systemowe->System Rcovery). Dla HE trzeba go doinstalować. Instalka jest niby na płycie z Windowsem. "(hint: it's in the /valueadd folder)"

2. Można użyć niezależnych programów. Komercyjnych jest dużo, ale ja polecam linuxowego partimage. Darmowy i nie trzeba go instalować. Wystarczy zdobyć dystrybucję typu live, np. Knoppix, Ubuntu. A najlepiej wypalić sobie SystemRescueCD, która do tych celów została stworzona. Po uruchomoieniu kompa z płytki SystemRescueCD, uruchomiamy program partimage i dalej robimy to co nam każe. Obsługa jest intuicyjna.
_________________
GAndrel
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 16:02   

GAndrel dzieki :D ale czy moznaby tak " łopatologicznie" dla zwyklego "klikacza" :wink: ( znaczy nie po anglijsku) i czy cos takiego da sie zrobic w Win XP prof, zamiast na partycji na CD? :roll:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 16:24   

Anko - FireFox nie płaci mi nic, linux ani opera też. Za to mój altruizm wynika ze szczerej niechęci do dziurawego i kiepskiego ie. Mozilla jest równie intuicyjna co IE, a za to o dekadę do przodu.

Rodion - był też Norton Ghost, jak masz Nortona to powinieneś go miec w pakiecie. Ale ogólnie zrobić się to da, z tym że bawiłem się tym dawno temu na XP. Masz jakiegoś znajomego informatyka, albo kogoś z kompami obcykanego? Taki by ci najlepiej pokazał, bo prosto na ekranie.
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 16:27   

Pako prosiłem :evil: łopatologicznie! Poprosze debilinstrukcje z obrazkami! :evil:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16 Sierpnia 2006, 16:49   

Toż mówię, że wieki temu się tym bawiłem, jeszcze na starym sprzęcie i nie pamiętam z tego niczego konkretnego, bo młody byłem i nie starałem sie zapamiętać. Przez to trzeba albo na GAndrela poczekać, albo na necie poszukać, albo znajomych pomęczyć ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group